Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

karar vermek güç hangisi uygun???

Motovento
    REKLAM ALANI

istanbula yeni taşındım, efsane trafiğin tadına baktım ve scooter almaya karar verdim.
    1.87 boy 95 kiloyum ve bu yüzden rahat edebileceğim büyük bir scooter istiyorum.ve en fazla 3000TL civarına çıkabilirim.
    biraz araştırdım
    asya motor AS150T1
    http://img70.imageshack.us/img70/2884/150t10uw.jpg

mondial 150 ZC
    http://img526.imageshack.us/img526/7...l150zc8br7.jpg

mondial 150 ZAT
    http://img38.imageshack.us/img38/8413/150zat.jpg

tabi başka tavsiye edebileceğiniz bir scooter varsa...Her türlü önerilerinize açığım...
    Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    İsdtanbul trafiğinde bu almak istediğin çinçon larla 2-3 günde harcanırsınÜzerinde nasıl duracağına değilde İstanbul trafiğinde nasıl ilerleyeceğini düşünsen daha iyi edersin.
    Daha ince yapılı ve seri bir motor alsan hayatta kalma şansın daha fazla olur.Helede İstanbul trafiğine yeni çıkacaksan.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

peki bunlar yerine 3000-3500 tl civarı bir bütçeye ne önerirsin?

mehmetay18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    bence 250lik bir cruiser olabilir : ramzey, mondial gibi...
    Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.

yalnız vitesli bir cruiser ın beni pratiklikten uzaklaştıracağını scooterın daha rahat ve kolay kullanımı olacağını düşünüyorum.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    scooter değilde; daha çok rahat edeceğin ve daha güvenli honda cbf 150 veya yamaha ybr 125 alabilirsin.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    Piaggio FLY
    İstanbul trafiğinde vitesli motorlar daha rahat mı oluyor anlayamadım, atv alacak insana bile cbf,ybr tavsiye edilecek neredeyse... 3000Tl kaliteli bir maxi scooter için yeterli bir miktar değil malesef :/ Bütçeyi zorlayabiliyorsan 2.el piaggio,kymco,sym gibi markaların modellerine yönelmeni tavsiye ederim, hatta 3000tl civarlarına bile birşeyler bulunabilir.

Motosikleti
    Hero Thriller
    Alıntı edogukan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalnız vitesli bir cruiser ın beni pratiklikten uzaklaştıracağını scooterın daha rahat ve kolay kullanımı olacağını düşünüyorum.
    İlk etapta herkes böyle düşünüyor ama inan alışınca vitesli gibi pratiği yok.. Alışman en fazla 3-5 gününü alır.. Sonrada çile çekmez sefa sürersin.. Tabi bu benim fikrim, yaşadığım bişey.. Pratik yerine atik olması bence daha makul..

majesty bütçeyi zorlayınca 4000 - 5000 civarına 2. el çok güzel sym- kymco marka scooterlar karşıma çıkıyor aslında.Fakat bu sefer de 2. el oluşu kafa karıştırıyor.

yardımın içinde teşekkürler mehmetay18 yalnız scooter almakta kararlıyım viteslide kendime okadar güvenmiyorum hem kendi canımı hemde insanların canını tehlikeye atmak pek istemem

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    3500 tl civarına SYM Joyride 200 bulursun. Hem ince yapısıyla trafikte kıvraktır. Boyuna posuna uygundur. Az yakar çok kaçar, üstte saydığın Çinlilere de 10 basar.

Motosikleti
    bianchi falcon 125 cc'cik
    3binden fazlaya çıkabiliyosan tabii ki sym kymco piyasasından al..
    Yada istiyorsan 2 tane zat var arkadaşlarım satıyo..Düşünürsen özel mesaj at.
    **Bianchi falcon 125cc-Yamaha ybr125-Honda nx4 falcon-cbf 250-honda cg es-suzuki an 125-kymco agility-kymco activ 110-tw shenke 150-honda cbf150** \\@2007-2010

boyraz joyride 4000-5000 civarı 2. el buldum şimdilik araştırmaya devam ediyorum...
    frantic teklif için sağol ama çin malı alırsam zaten 0 almak istiyorum.

Motosikleti
    Hero Thriller
    majesty bütçeyi zorlayınca 4000 - 5000 civarına 2. el çok güzel sym- kymco marka scooterlar karşıma çıkıyor aslında.Fakat bu sefer de 2. el oluşu kafa karıştırıyor.

yardımın içinde teşekkürler mehmetay18 yalnız scooter almakta kararlıyım viteslide kendime okadar güvenmiyorum hem kendi canımı hemde insanların canını tehlikeye atmak pek istemem
    Bence almadan önce bir kez vitesli motor kullanmanı ve bir iki pratik yapmanı öneririm.. Ön yargılı olmamakta fayda var.. Eminim seveceksin

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hepsi aynı parana ve zevkine göre değişir...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

piaggio x8 200
    2005-2006 model
    4.500-5000 tl civarı
    bunun için ne dersiniz?

Motosikleti
    piaggio x8 200
    2005-2006 model
    4.500-5000 tl civarı
    bunun için ne dersiniz?
    Benim en başta anlatmak istediğim İstanbul için motosikletin büyük kasalı olmaması gerektiğidi.Ama sen zevk için kullanacam bir yerden bir yere yetişme derdim yok diyorsan istediğin motosikleti alabilirsin.
    Ama iş için veya işe gidip gelmek vs. için kullanacaksan genişliği az ve seri bir motosiklet alman gerekir.İstanbulun trafik sıkışıklığında araçların arasından sıyrılıp ilerliyebilmek için böyle bir motosiklet tavsiye ediyorum.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı -majesty- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul trafiğinde vitesli motorlar daha rahat mı oluyor anlayamadım, atv alacak insana bile cbf,ybr tavsiye edilecek neredeyse... 3000Tl kaliteli bir maxi scooter için yeterli bir miktar değil malesef :/ Bütçeyi zorlayabiliyorsan 2.el piaggio,kymco,sym gibi markaların modellerine yönelmeni tavsiye ederim, hatta 3000tl civarlarına bile birşeyler bulunabilir.
    Motorsiklet bir bakıma zevk meselesidir ama iş ekonomi, sağlamlıkve herşeyden önemlisi güvenliğe gelince motorsikletin bacaklarının arasında olmasının ne kadar önemli olduğunu, debriyajın güvenli sürüşteki önemini tekerlek çapının büyüklüğünün virajlara girerken verdiği güvenli yol tutuş ve çukurlardaki sağlamlığının önemini scooter kullanmak zorunda kaldığım için çok iyi biliyorum ve yeni motosiklete başlayacaklara ve özellikle istanbul gibi bir trafikte cbf ve ybr gibi kullanımı pratik ve ekonomik motorları tavsiye ediyorum. Üzerine parada verseler burgmanada silverwingede symye binmem...
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

anladım necatik35
    peki önerebileceğin marka-model varmı?

Motosikleti
    Klasik bir cevap olacak ama Ybr 125.cbf 150 veya cup tipi bir motosiklet İstanbul trafiği için uygun olur kanaatindeyim.Sen araştırıp benzer kore veya taivan malları bulabilirsin.Çin çon lara pek bakma.Zaten site sayfalarını incelersen Çin çon cuların ağlaşmaları ile dolu olduğunu görürsün

Motosikleti
    Piaggio FLY
    Piaggio X8 iyi bir seçim olabilir, sym gts, kymco xciting gibi modellerin de 2.ellerini araştırın derim. Kış döneminde temiz ve uygun bir motor bulabilirsiniz. Ancak necatik35'in dediği gibi bu tip motorlarla aralardan kaçmak büyük kasaları nedeniyle pek mümkün değil, tabi pizzacıların yaptığı gibi kenar köşe atraksiyonlara girilmeyecekse bu pek önemli değil

Bu arada Kymco Agility city, Super8, Sym HD200 gibi modellere göz attınızmı ? Bir maxi konforu sunmaz elbet ancak büyük tekerlekler, yüksek sele vs. belki sizin boy ve kilonuza uygun gelebilir. Üstelik sıfır fiyatları da gayet uygun..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler