Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kymco mu, sym mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    bir kaç gün içinde şehir içi kullanmı ve ara sıra ufak çaplı 200 km gibi geziler yapabişleceğim bir scooter almayı düşünüyorum. aklımda model olarak super8 ve fiddle2 var. iki markada kaliteli olarak biliniyor fakat 2 modelde çok oturan modeller değil. super 8 de agility 125 de kullanılan motor olduğu için bir nebze tanıdık gelebilir. fiyat olarak hemen hemen aynı olan bu modeller içinden hangisini tercih etmeliyim, fiddle2 ve super8 kullanan yada bu motorları bilen arkadaşların yardımını ve önerilerini bekliyorum...

herkese kazasız sürüşler.

kymco super8

sym fiddle2

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Kymco kendini ıspatlamış bi marka sorunsuz yüzlece km yok katadersin sym de aynı şekilde o da kaliteli değişik olsun, renkli olsun, yakışıklı olsun dersen bence kymco derim karar senin.
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir kaç gün içinde şehir içi kullanmı ve ara sıra ufak çaplı 200 km gibi geziler yapabişleceğim bir scooter almayı düşünüyorum. aklımda model olarak super8 ve fiddle2 var. iki markada kaliteli olarak biliniyor fakat 2 modelde çok oturan modeller değil. super 8 de agility 125 de kullanılan motor olduğu için bir nebze tanıdık gelebilir. fiyat olarak hemen hemen aynı olan bu modeller içinden hangisini tercih etmeliyim, fiddle2 ve super8 kullanan yada bu motorları bilen arkadaşların yardımını ve önerilerini bekliyorum...

herkese kazasız sürüşler.

kymco super8

sym fiddle2

hem kymco agility 125, active 125, süper 8, almış binmiş satmış ( agility city yide arkadaşıma aldım ve ara sıra kullanıyorum) ve şu anda fidlle II kullanan birisi olarak deneyimlerimi özetlersem;
    1- kalite ve standart olarak her iki markanın biribirine bariz üstünlüğü yok.
    ikisininde kaliteleri eşdeğer. ve bence piyasadaki en iyi scoteerler.
    2- her iki motorun da dizayn olarak kendine has + ya da - leri var. tüm tawian malı motorlarda olduğu gibi her iki motorun da ön ve arka amortisörleri sert (fidlle II biraz daha yumuşak). ama yol tutma daha iyi olduğu inancıyla çok şikayet etmemize rağmen bundan ödün vermiyorlar.
    her iki motorunda oturakları yüksek. boyum 1.75 in üstünde oturduğum zaman ancak ayak uçlarım yere değiyor.
    fidlle II nin oturma pozisyonu ve kullanımı daha rahat ve pratik , süper 8 ve city nin oturağı arkaya doğru yükseldiği için insan rahat oturamadığından öne doğru kayıyor ve beli ağrıyor.
    3- süper 8'in büyük jant ve daha iri olduğu için manevrası daha zor, fidlle II nin kullanımı daha rahat ve kolay.
    4- süper 8'in sportif, fidlle II nin şirin bir görünüşü var.
    5- yakıt olarak fidlle II daha 350 km.de olmasına ve rodajı tamamlamamasına rağmen % 15-20 gibi daha az yakıyor.(fiddle II de japon malı karbüratör var).
    6- fidlee II nin oturak altı çok daha geniş, tam kapalı kask sığdığı gibi kalan alana bir kaçç ufak tefek bir şeyler koyabiliyorsun.
    7- her ikisininde frenleri ve sürati tatminkar. fidle II ile tam gaz sonrası tam gaz yapmadan 90 km/h ti görüyorum. süper 8 özellikle 2 kişi uzun rampalarda yığılıyor ama düzde bir sorun yok.
    şimdilik aklıma gelenler bu kadar sormak istediğin konlar olursa memnunniyetle cevaplarım.
    her ikisi arasında hangini tercih edersin dersen ben zaten fidlle II yi tercih ettim ve memnunum.
    BAJAJ DİSCOVER 125 MT - HONDA SPACY ALPHA

Bence agility city derim 16jant arka disk fren ve bence daha yakışıklı fiyatıda çok yüksek değil süper8'den 200-300lira daha pahalıydı sanırsam.

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    bende aktif kymco kullanıcısıyım fakat kymcoda st-kanuni gibi fiyat politikasından kaybedebilir. Yedek parça fiyatlarını yüksek buluyorum. Seçimini yaparken parça fiyatlarını da araştırmayı unutma.

Tedbirde kusur koyup takdire bahane bulma!

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    KYMCO kendini kanıtlamıs bir marka...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Fiddle hoşuma gitti yine fikrim değiştiAcaba yedek parça servis olayı nasıl???
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı barannet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende aktif kymco kullanıcısıyım fakat kymcoda st-kanuni gibi fiyat politikasından kaybedebilir. Yedek parça fiyatlarını yüksek buluyorum. Seçimini yaparken parça fiyatlarını da araştırmayı unutma.
    Bu soru benim de kafamı meşgul ediyor bu günlerde.

O nedenle Kymco ikame motor konumunu kaybetti zaten benim gözümde(ki ilk Kymco'culardanımdır...)

Kymco'ya alternatif olarak TGB'yi araştırıyorum şimdilerde.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    arkadaşlar 2 motoruda yakından inceleme ve kullanama şansım oldu ve super 8 i tercih ettim. sym de güzel motor kötü diyemem ama super 8 daha üstün geldi bana. en önemli fark ise 2 motor arasındaki güç farkı ve lastik ebatlarıydı. super 8 daha seri ve kuvvetli sym ise daha mızmız bir motor. tercihim kymco oldu, yardımcı olan tüm arkadaşlara tşk ederim. kısa zamanda foto eklemeyi düşünüyorum, herkese kazasız sürüşler....

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2 motoruda yakından inceleme ve kullanama şansım oldu ve super 8 i tercih ettim. sym de güzel motor kötü diyemem ama super 8 daha üstün geldi bana. en önemli fark ise 2 motor arasındaki güç farkı ve lastik ebatlarıydı. super 8 daha seri ve kuvvetli sym ise daha mızmız bir motor. tercihim kymco oldu, yardımcı olan tüm arkadaşlara tşk ederim. kısa zamanda foto eklemeyi düşünüyorum, herkese kazasız sürüşler....
    Hayırlı olsun arkadaşım..Güzel tercih.

Kazasız belasız kullanma dileklerini iletirken fotoları bekliyoruz.

Motosikleti
    apache 150 RTR
    ıkısıde tarz olarak farklı bır daha moden ve sık tasarımı var ıkıncısı de klasık bır tasarım var kımseyı dınlme ıcıne sınenı al.

sudabatmayanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK
    bence sym, kymco nun taklitidir, aslı varken taklitlerinden sakının derim.... tek kelimeyle kymconun üstünlüğü tartışılmaz yaşanır.. derim ayrıca kymco kalite olarak kendini tüm avrupada ve ülkemizde ispatlamış markadır...
    MOTOSİKLETSİZ İNSAN ÖZGÜR DEĞİLDİR

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    güzel tercih yapmışsın hayırlı olsun . .
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler