Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

honda cbf 150- tvs apache

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    bende cok arastırdım zamanında tvs= hondadan daha performanslıdır kullananlar hissedılır derecede oldugunu soyluor we cok sewdıklerını... arkadaslarında soyledıgı gıbı vibrasyon olayı war ayrıyeten arkaya canta takdıgında motorun bbutun dengesının kayboldugunu bılıorum dıreksıyon sallanıormus cok fazla serwısı war we parcaları cok ucuz tıp olarak en azından bı tasarım war nakede benzıor yandn bakınca onden arkadan wurup sıkıstırılmıs gıbı duruo tekerler cok yakın tam tekteker motoru we yakıt tuketımı en onemlı konu bence gecen yıl kmde 75 ykr gibi rakamlar donuyodu benzın fıyatı neydı bılemem mın 2.1 max 3 l yakıormus 100 kmde hondaya gelecek olursak tıp olarak pek hosuma gıtmıor acıkcası helekı yenılerını fln gordukten sonra gercekten cok sessız ve cok saglam bı motoru war vibrasyon yok komforlu performans olarak apache kadar olmasada zaten kucuk motor 120 yapsa ne 130 yapsa ne parcaları apacheye gore daha pahalı ozellıkle dış aksam sınyal grenaj far vs ıkısınıde almaya nıyetlendım zamanında ama sımdı acıkcası tipi yakıt tuketımı we parca fıyatlarından dolayı tercıhım tvs olur ama sen gönlumun ıstedıgını deıl mantıklı olanı yapcam hondadan sasmamak gerek dersen oda senın bılecegın iş ama emının yuregın tvs ısdıor yoksa bu anketı bıle acmazdın honda yamaha warken tws hakkında bide bıldıgım tws tata gibi markaları icinde barındıran dunyanın en buyuk yedek parca markası olarak bılıorum motorlarıda gercekten kalıtelı hıc sıkayet eden gormedım secım sana kalmıs

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadow_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    BU arada cbf kesınlıkle dıyen arkadaslar cbf ın yag yaktıgını we beygır de bıde güç olarak tws apacheden daha dusuk oldugunu nıe solemıyosunuz yanlıs yonlendırmeyın cocugu ben ne cbf ler gordum 20000 km 30000km ye geldıgınde dıesıl bı arac gııbı duman attıgını ama burda bı apache war 40000km adam anasını aglatıo bujı we yag harıc bısey de deısmedı.ya dostum artık sana bıseyler anlatmaya calıstım burdan anlat we kararını wer yenı motorun sımdıden hayırlı olsun
    Rüzğarı_hissSet

en güzeli tarzına uyanı almak
    yoksa 2 motorda genelde 50.000 km yi rahatça devirir

ne motorcular var 70kph i geçmeyen o adama da apache al denmiyor işte

binecek hangisinde ne buluyorsa onu beğenip alacak

fiyatı o an hangisinin avantajlıysa ve alım satımda karlıysa onu al

Motosikleti
    600RR
    hehe :.....................................
    Rüzğarı_hissSet

Motosikleti
    KYmco
    apache v cbf 150 için kaç usta ıle konustu isem hatrı sayılırı kısmı cbf 150 dıyor!!

bilginize...
    Herkez öLür lakİn herkez gerçekten yaşayamaz...

Motosikleti
    SUZUKİ GSR600
    Alıntı son adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apache v cbf 150 için kaç usta ıle konustu isem hatrı sayılırı kısmı cbf 150 dıyor!!

bilginize...
    peki o ustalara hiç sordun mu hondanın pan europan modelinden başka hangi cbf 150 de yaylı segman varmış. tvs de bu özellik var var ve çok az kişi bunun ne işe yaradığını biliyo..
    BİZ SİZİN SADRINIZI YARMADIK MI?!!

Motosikleti
    KYmco
    Alıntı enzo35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki o ustalara hiç sordun mu hondanın pan europan modelinden başka hangi cbf 150 de yaylı segman varmış. tvs de bu özellik var var ve çok az kişi bunun ne işe yaradığını biliyo..

sorduklarım motora gerek teknık gerekse gönül baabında yıllarıNı vermişler...

ıkı motordan da kendılerıne cok sayıda bakım tamir şekillerinde gelenler olmuş...
    yanı afakı bir neticelendirme değildir...
    usta olmalarını bir tarafa bırakacak olursak dahi genede genel intiba cbf den yanadır...
    Herkez öLür lakİn herkez gerçekten yaşayamaz...

Motosikleti
    Tabanvay
    ağzına gelen atmış bişiler ya. bu kadarda atmayın. milleti yanlış yönlendirmeyin.

arkadaşım benim cbf 150 im vardı. yakın bi arkadaşımdada tvs apache...
    motorların ikisindede herhangi bi sorunla karşılaşmadık. birbirinden en ayırıcı fark titreşim. tvs de titreşimi hissetmemen mümkün değil. cbf çok yumuşak bi motordur, titreşim ilk aldığında lastiklerden kaynaklanır çok hafiftir. maddi durumuna göre biraz kullanınca değiştirirsin. sonra gittiğini hissetmezsin.

son hızlarında da 10 km gibi küçük bi fark var. apache daha hızlı ama onu sana titreşim olarak geri sunuyor. :D yakıtları arasındada gözle görünür bir fark yok zaten. bana kalırsa cbf 150. apache kullanan arkadaşımda keşke bende cbf alsaydım demişti. sanırım yeterince açıklayıcı olmuştur.

bazı arkadaşlar cbf yağ yakıyo yazmış. bende öyle bi sorun yoktu ama ilaç taşıyan elemanlar var nice kmleri devirmişler onların söylediğine göre yazın aşırı sıcaklarda çok zorlarsan uzun süre son gaz ilerlersen yağ yağıyomuş.

honda alırsan bu ne ne malı bu çin mi? diye bi sürü soru duymaktan kurtulursun. satacağın zamanda daha çabuk satarsın. şahsen ben 2. gün sattım.

Motosikleti
    600RR
    herkezın zewkı tartısılmaz sız adama ne dersenız dıyın dostum ıcındekı sesı dınle derım motor secımınde kendını dınle asla bı 2 cı kısıye yer ayırma
    Rüzğarı_hissSet

Motosikleti
    cbf150
    bence cbf al keyif verenbir makina apache vibrasyondan dolayı uzun yolda insanı yoruyor parca konusunuda düşün tvs ciler parca satarken komple motor satar gibi fiyat istiyor hondadan sasma derim

Ybr al, ben de ybr alacam.
    CBF e göre + ları;
    1. Devir Saati
    2. Halojen Far kalitesi
    3. Far gidonda
    4. Şehir içi kullanımda daha ergonomik
    5. Lastikleri tubeless Fabrika çıkışı
    6. Yan sehpa fabrika çıkışı (Bu cbf te var mı bilmiyorum)
    7. Türkiyede sınıfının en çok satılan'ı
    8. Daha düşük akaryakıt tüketimi
    9. Ayak marşı
    10. Çift süspansiyon
    bunlar benim tespit ettiklerim.
    Ben lafı ortaya koydum, isteyen beğenip alır istemeyen almaz

garomir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Yamaha XJ6 Diversion S
    bende zamanında bu konuda kararsız kalmıştım Öğrenci olduğumdan en sorunsuz şekilde çalışması ve az yakmasıydı derdim şu anda depoyu doldurunca YBR'de 460-500km civarı rahat gidiyorum... Herkesin kriteri ayrıdır motoru seçerken, sende kendi kriterlerini belirle ve ona göre seçimini yap.

Alıntı turkfan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr al, ben de ybr alacam.
    CBF e göre + ları;
    1. Devir Saati
    2. Halojen Far kalitesi
    3. Far gidonda
    4. Şehir içi kullanımda daha ergonomik
    5. Lastikleri tubeless Fabrika çıkışı
    6. Yan sehpa fabrika çıkışı (Bu cbf te var mı bilmiyorum)
    7. Türkiyede sınıfının en çok satılan'ı
    8. Daha düşük akaryakıt tüketimi
    9. Ayak marşı
    10. Çift süspansiyon
    bunlar benim tespit ettiklerim.
    Ben lafı ortaya koydum, isteyen beğenip alır istemeyen almaz
    Baştan söylüyorum YBR çok kaliteli bir motordur. Bu na kimse birşey diyemez

1. Haklısın devir saati olsa iyi olurdu ama olmamasıda büyük bir kayıp değil insan kısa bir sürede zaten alışıyor. onun yerine vites göstergesi var Ybr de bu yok

2- Halojen far kalitesini bilmiyorum yorum yapamayacağım

3- ?? Nasıl yani Farı gidonda olmayan motosikletmi var Sanırım Farın gidonu çevirince dönmesinden bahsettin. Hiç bir eksiği yok bence. Büyük motorlardada CBF te olduğu gibi far konumu.

4- Çok bir farkı yok. YBR'nin gidon dönüş açısı daha büyük. Yani motor dururken gidon daha fazla sağa sola dönebiliyor.

5- CBF 'in lastiklerde Fabrika çıkışı tubeless

6-Yan ayak orijinalinde yok ama satın alınan bayi kesin hediye ediyor

7- Belli bir dönem rakibi yoktu YBR'nin o yüzden çok sattı. CBF çıktıktan sonra azalma oldu satışlarında

8- KM başına karışık kullanımda 80-90 krş arası yakıyor. YBR'dede durum çok farklı değil diye biliyorum.

9- Ayak marşına hiç ihtiyaç duymadım. Marş düğmesine basar basmaz. Aynı salisede bile denilebilir, motor çalışıyor. Yani gır gır gır sesini bile duymuyorsun marşta. Gerçi kıyaslanmaz ama yine büyük motorlarda da ayak marşı yok CBR veya Fazer yada YZF serileri gibi

10- Arkada çift süspansiyon bence bir eksisi YBR'nin.
    CBF'te 3 kademe ayarlı monoshock tek süspansiyon var çok daha yeni bir teknoloji ve rahat kullanım sağlıyor. Gideceğin yolun durumuna göre bile ayarlayabilirsin.

Bunlar da benim yorumlarım.

Motosikleti
    transalp yavrusu
    yahu arkadaşlar cbf 150 nin yağ yakma olayına ammma takmışsınız 40.000 - 50.000 km yol yapmış adam 100 gr yağ yakmış çokmu, çin malları gibi segman yakıp yatak sarması mı daha iyi gerisini siz düşünün ?
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

MAVISS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 03
    yag yakmasa bıde ayak marsı olsa bıde tıp olsa bıde neyse

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    bide bide bide
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Nedir bu ayak marşı takıntısı anlamadım gitti. Adam motor büyütecek ilerde belki kawa er-5 yada cbf 600 yada ne biliyim CBR 600 falan alacak olsa ayak marşı yok diye vazmı geçecek :D

Motosikleti
    mt 03
    yok aku felan bıtıyomu motorda ıkıde bır benım daha hıc bıtmedı bı dunya da edevat var motorda navıgasyon xenon korna vs vs daha ıhtıyacım olmadı ama yag yakıyosa olmadı kı honda da yag yakma olmaz

Motosikleti
    apache 150 RTR
    buda bu topıgı kım acarsa kavgaya davet cıkarırır
    ama sen once bır motordan beklentın ne hız ve serılıkse ve saglamlıksa apche derım.
    yok ben dengelı bır motor isterım dersen cbf 150 derım.ama motor alırken en onemlı olay yedek parcadır.ve apache bu konuda cok iyi dıye bılırım.hondaların malesef yag prbolemı var 16.000 kmden sonra yag yakar.ama garantıden yapılıyor onu kafana fazla takma.ama apache bıldıgın şu anda muthış bır kampanya fiyatı 3150 tl cekmışler istanbuldaysan sana bır tlf vereyım konuş derım. 216 348 69 64 aydın motor
    ama para senın karar senın

Motosikleti
    mt 03
    apache cbf ten her yonuyle bı gomlek ustun

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler