Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

çin faciası

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    konuyu acan da Evvelden beri Harley e biniyormuş sanki.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

konuyu acan da Evvelden beri Harley e biniyormuş sanki.

benim maddi durumum çok iyi degil o yüzden çin malı alacak kadar hiç param olmadı 125 lik hondaydı ilk motorum bujı dahi degiştirmeden sattım bu arada yaz kış yagmur çamur tek teker hertürlü yol şartı demeden merkebe biner gibi kullandım uzun yolda gazı elimden hiç bırakmadan tapa gaz ve eyilerek gazladım korkmadım motor altımda patlarmı diye motora binmeyi bu motorda ögrendim açıkcası ama asla dagılmadı 47300 de idi sattıgımda cg 125 es titan

millet 250 lik çin alıyordu ben ise 3300 verip aynı paraya cg es titan aldım 125 lik

Motosikleti
    mondi 150MC
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende çinli kullanıyorum sorunsuz ve mutluyum.Biraz sert olcak ama size ne benim motorumdan çin malı bir sorun mu var yamaha ybr nerede üretiliyor???
    YBR çinde üretiliyor..
    Ama;Yamaha'nın çindeki fabrikasında üretiliyor..
    Çinde Çalışanların aylığı 30-40$ oldugu için orda üretiliyor..
    Parçalar gene yamahanın japon parcaları

Sony playstataion2'nin arkasında made in china yazıo..
    Sony çin malımı_?
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

madiso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadstar lf 250 ve crawn 150
    bu motora binen şahsın resmi yokmu. ona bakmak lazım.çinle konunun bi alakası yok binen kişiden kaynaklanıyo etrafınıza iyi bakın bu şekilde birçok japon yada markalı motosiklet görebilirsiniz.
    [COLOR="Red"][B]Efendi ol ama içindeki serseriyi korumayı bil[/B][/COLOR]

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Cinli motorlarin kalitesizligi tartisilmaz ama gerekli bakim ozen gosterilmez ise, insan vucudu dahil hersey normal omrunden daha kisa zamanda bozulur, curur.

Serviste Aprilia Capanord'lar goruyorum yazik diyorum. Terk edilmisler, yavas yavas durumlari atmaya baslamis. Tas gibi motorlar ne hale gelmis diye uzuluyor insan. Sonucta bir arkadasin dedigi gibi, bakarsan bag bakmazsan da baska birsey olur.

Motosikleti
    Honda cbr 125
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşım ,
    bence laf olsun diye bir topic açmışsın.
    Forumun yazılı olanlar kadar olmayan bazı kuralları da vardır.
    Yeni bir konu açmak için gerçekten önemli bir başlık olmalı.Bu önemlilik kişisel olduğu kadar geneli de ilgilendirmeli.
    yarın ben bir konu açsam "Harley iyi motordur,sen bir konu açsan" italyan malı motorların parçası pahalı"diye bu abuk sabuk konuların kime faydası olur?.
    kısaca,Yollarda hurda halde bir sürü motor ve araba var,sebebi ne olursa olsun her gördüğümüz hurda motor ve araba için genelleme yaparak konu kirliliği yaratırsak forumun genel kalitesini düşürmüş oluruz.
    forumda binlerce kullanıcı var,her biri gördüğü her hurda motoru esas alarak birer afaki konu açsa burası forum olmaktan çıkar,bilgi kirliliği meydanına dönüşür.
    diğer arkadaşlar da bundan şikayetçi farkındaysan.
    lütfen konu açarken daha özenli olalım
    sana katılıyorum bırakın arkadaşlar bu konuları artık
    Korkarak yaşıyorsan sadece hayatı seyredersin:queen:

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Arkadaşlar kardeşler. YApmayın etmeyin. Evimin önünde Motor tamircisi var. Komşumdur kendileri haftasonlarımı orada geçiriyorum. İnanın neler görüyorum. Kimi arkadaşların eskimez ölmez dediği motorlar kamyonet üstünde getirliyor. Örnek vermek gerekirse Yatak sarmış activalar, sübap kesmiş Titan Es ler deluxe ler. Çin gelmiyor mu?bir okadar da çinli geliyor. Dikkat çekmek istediğim nokta şu; Çinlide japon kalitesi aramamak lazım. Amma velakin önce iğneyi kendimize sonra çuvaldızı başkasına batırmak lazım. Sen Scooterla kros yaparsan deli gibi gidersen. sipariş yetiştiricem diye basarsan patlarsın. Parçasını alamadığın için de bantlarsın. Yağını ihmal edersen motoru sardırırsın. Motor Çinmiş japonmuş italyanmış farketmez. tamir eden, bindende biziz. 2,5 yıldır MCT250 kullanıyorum ve 25000 km ye geldi. Geçen ay gaza geldim Er-5 aldım. Ama her hafta sonu MCt250 ten takviye alarak çalıştırıyorum. Bu ülkede 0 ı 36 € olan parçanın çıkmasını 150 ytl ye satmaya çalışan tamirciler var. Almasaydın diyen arkadaşlarım olacak Evet almasaydım ÇİN malı motora binmeye devam edecektim. Çelişki burada başlıyor zaten. Parası olan bu dialoglara girmeden bastırıyor parasını alıyor motoru olamayanlar. Pazar dağıldıktan sonra artanları toplayan insanlar misali eski model arızalı motorlara bakıyorlar. Ben intuder1400 ü haşat eden kullanıcı. banhe 125 i kız gibi duran eleman tanıyorum.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    neden çinli motora suç atılıyor???

dikkat edersenız etrafta o motorlardan bir sürü var ve tertemiz gezenlerde var,
    sahıbı olacak vatandaş,
    anlaşılan ya kullanmayı bilmiyor,
    yada kaza sonrası masrafların parasını alıp yemiş vatandaşımız,

sorun çinde değil sorun çinin kullanıcısında,
    sitemizde bende dhıl olmak üzere pek çok ÇİN motor kullanan arkadaşlarımız var,

peki kaçı böyle motorlarla geziyor???

%10 dahi yok,
    herkes motorunun parçalarını bulup takabılıyor,
    kaza sonrasında gerek sigorta şirketlerınden olsun,
    gerek kaza sonrası hatalı kişilerden olsun,
    ücreti karşılayıp yaptırabılıyorlar...

Uzun Lafın Kısası,
    İstenince Oluyor,
    Suçlu ÇİN'liler değil,
    Suçlu Biziz...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 lik hondaydı ilk motorum bujı dahi degiştirmeden sattım bu arada yaz kış yagmur çamur tek teker hertürlü yol şartı demeden merkebe biner gibi kullandım uzun yolda gazı elimden hiç bırakmadan tapa gaz ve eyilerek gazladım korkmadım motor altımda patlarmı diye motora binmeyi bu motorda ögrendim açıkcası ama asla dagılmadı 47300 de idi sattıgımda cg 125 es titan

millet 250 lik çin alıyordu ben ise 3300 verip aynı paraya cg es titan aldım 125 lik
    öncelikle, herkes senin gibi trink diye 3300 lira bastırıp motor alamıyor acun kardeşim.
    laptop, cep telefonu, ps2, saat, tespih, vs. aklına gelen her şeyle takas teklif edenler bile var.

ben de senin gibi düşünenleri dikkate alsaydım, 1,5 yıl daha yutkunmaya devam ederdim.
    kalbimin ve mantığımın sesine kulak vererek, çin malı bir motor aldım (125KT), hayatımın en güzel işini yaptım.
    ufak ufak büyüterek de, BMW f650gs'e ulaştım.

yukarıdaki mesajında görüldüğü üzre, motoru eşek gibi kullanmışsın, marifetmiş gibi de anlatıyorsun.
    Sattığın adama bunları anlattın mı? Dürüstçe, "ben bu motora bunları yaptım" dedin mi?

sağa sola düşürüp, zarar verseydin, tükürükle, bantla yapıştırıp devam etseydin, fotolardaki motordan farkı kalırmıydı senin capon harikasının?

düşen titanların deposu ezilmiyor mu?
    tornavidayla, çakıyla falan selesi yırtılmıyor mu?
    fren pedalı, manetleri, sinyalleri, pegleri kırılmıyor mu?

efsunlu mu bu titan denen şey?

çin malı motorunu düzgün kullananlar, senin kadar kasmıyor kendini. rahat ol.
    yukarıdaki facia çin malının değil, kullanıcısının eseridir.
    kapiş?
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Türkiyede motosiklet kültürünün oturmamasından kaynaklanan sıkıntılardan biride bu küçük cc, büyük cc, çinli, japon tartışmalarıdır
    motosiklet kullanan bi avuç adamız şurda, yok efendim honda alsaymışızda, zartmışta zurtmuş!
    mz'den sonra çinli aldım, sonra belki kamboçyalı alırım, benim için üzülmeyin arkadaşlar
    zevk işi, tercih işi, cüzdan işi, hepside var içinde, eleştirmek abesle iştigal.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kawasaki26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkes çin malının nasıl olduğunu biliyor alanlar utansın yanni..
    bende mondial zat 150 var; 14.013 km oldu...

uzun yolada çıkıyorum... fazlasıylada memnunum,neden utanacağım onu anlamadım?

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tür başlıklara cevap yazmaktan bıktım artık.
    bu adama bmw versen sonuç farklı mı olur sanıyorsunuz?
    Katılıyorummm...
    Saygılarımla...

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çin motorsikleti sorunsuz ben mutluyum diyene sadece gülüyorum yalan ufak atta civciler yesin
    he alamıyabilirsin kaliteli bir motor diyecegim ama 3300 ytl ye çin malı 250 lik alacagına 125 lik kaliteli alabilirsin birde çin malını övenler ve savunan lara motorsiklet namına hiç bir şey bilmediginden tartışmaya gerek bile duymuyor ve tebessüm ediyorum
    gel kardeşim; benim zat 150'yi sana vereyim...esas kim mutlu sen o zaman gör;çok iddialı konuşuyorsun ama hoş konuşmuyorsun... motosiklet namına ve kendi adıma birşeyler biliyorum,tartışmaya gerek duymuyorsun ama tartışma yaratacak cümleler yazmaktanda geri kalmıyorsun...

insanları yalancılıkla suçlarken,küçümserken kendinin ne olduğunu unutma!!!

şimdi bana çok kızmış ve öfke dolu mesaj atacaksındır belkide... at tabiki; hiç önemli değil... sende gayet doğal bir şekilde kendini savunacaksın ama; hakaret etmeden,ahlak kuralları içinde...

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    ya çin çöplügü oldu buralar
    şu motorun haline bakın
    http://img177.imageshack.us/my.php?image=pic0019od9.jpg
    adam artık parça almaktan bıktıgına koli bandı ile devam etmiş:pr

http://img395.imageshack.us/my.php?image=pic0020yk2.jpg
    41500 km de ama kaçıncı motor yapılışı acıyorum gerçekten tükenen sermayemize almayın şu dandik motorları bilinçli tüketici olalım birbirimizi uyaralım
    http://img355.imageshack.us/my.php?image=pic0021bm0.jpg

bu fotoğraftaki motosiklet seninmiş gibi geldi
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    kawasaki26´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    arkadaşlar herkes çin malının nasıl olduğunu biliyor alanlar utansın yanni..
    acun0´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    çin motorsikleti sorunsuz ben mutluyum diyene sadece gülüyorum yalan ufak atta civciler yesin
    Yukarıdaki arkadaşlara kapak mahiyetinde küçük bir örnek daha vereyim, ve artık bu konuyu kendimce kapatayım.
    zira, gerçekten sıkıldım çin - capon muhabbetlerinden.

Az ile yetinmeyen, çok'u bulamaz. bunu da, peşin peşin kafanızın bir kenarına yazın

3-4 yıl önce eski mahallemdeki bir sucuya ortaktım.
    2-3 km uzaklıktaki müşterilere el arabasıyla su taşıyordu elemanlarımız.
    hem zahmetli, hem de zaman açısında dezavantajlı bir durumdu.
    bazen dua ederdik oradan sipariş gelmesin diye, bazen eleman bi çıkardı, 2 saat ortadan kaybolurdu.

ucuz olması ve cazip taksitlerinden dolayı mondial 100 KH cup aldık bir tane.
    arkasına ve yanlarına aparat yaptırıp, genelde 2, sıkışık zamanlarda 3 adet su damacanası vurduk sırtına. (1 adet damacana 19Lt)
    rodaj-modaj hak getire. ilk işi, 3 damacanayla kuştepe rampasını tırmanmak oldu garibin.

yaklaşık 7-8 eleman bu motorla öğrendi sürmeyi,
    haftada 6, ayda 24-25 gün çalıştı, pazar tatilleri haricinde 1 gün dahi yatmadı.
    fatura yatırma, tahsilat, muhasebeci, postane, hastane işlerine de koşturduk,
    her 500-1000 km arası 20w-50 yağla bakımını yaptık, 2 kere fren balatalarını değiştirdik,
    3 kez arka lastik değiştirdik, (yüke lastik dayanmıyordu)
    hatırlamadığım bir kaç iş daha yaptık, ama 12. ayın sonunda haşatı çıktı garibimin.
    300-400 liralık rektifiye ve şanzıman masrafı çıkardı.

ince hesaplar yapmayı çok sevdiğimden, bu motordan ne kadar faydalandığımızı hesapladık, sonuç şöyle çıktı;

bu motor dükkana ivme kazandırıp, yeni müşterilere ve daha fazla ciroya ulaşmamızı sağlamış,
    kendisini (masraflarıyla birlikte) çoktan amorti etmiş,
    + almak istediğimiz honda activanın parasının %60 kadarını kazanmış,

bundan sonra daha da masraf çıkarabileceğini düşünerek, artık emekli etmeye karar verdik, ve plakasını sökerek motoru tamirciye hediye ettik.

ardından da gidip yine taksitle, daha rahat bir şekilde, bütçeyi kasmadan honda activa aldık.

(rakamları tam, net hatırlamıyorum. çok az hata payı olabilir yazdıklarımın.
    biz de (daha doğrusu elemanlar) eşek gibi kullandık motoru. yeri geldiğinde, biz de basıyorduk koli bandını.
    fakat iş şartları bunu gerektiriyordu. bu bizim keyif aracımız değil, ekmek teknemizdi. elimiz kolumuz herşeyimizdi.
    durumumuz çok parlak değil, piyasada tutunmaya çalışan küçük bir esnaftık.
    asgari şartları yerine getirmek zorundaydık. çoğu zaman böyle davranıyorduk.)

şimdi, kuru-sıkıcılara sormak isterim;
    ucuz, adi, kalitesiz çin malı alıp kullanmakla, sizce kötü mü yapmışız?
    bunun için utanalım mı?
    akıl değil, para istesek, pamuk ellerinizi cebinize sokar mısınız?
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

emrahcanyayli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim history
    bu motoru kullanan adamın kafası çin malı bence bence kalite motorla alakalı diil bi topiimiz vardı boluda mı bı yerde adam çin malı motoruna ayı saldırdı dıye ayıya saldırmıs motorunu kurtarmıstı yanlıs hatırlamıosam ... bu adam da motorunu olüme terketmiş yazık :(

Motosikleti
    2007 .honda cbr 600rr
    bence bu motorun hiç suçu yok bunu kulanan canavarmı.

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Mondial zn125 16.500 oldu olacak.Lütfen maşallah deyip tahtaya vurunuzBence titreşimi dışında sorunsuz motorlar
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

arkadaşlar ben japon firmasının genel satış bölümünde çalışan, yada bir japon motoru satılınca komisyon alan biri degilim.
    ama etrafımdakilere ilk çin motoru çıktığı tarihten itibaren hep anlatmak istedigim şey verdiginiz paranın gözünüzün önünde dagılıp gitmesi
    japon alamıyorsan alman al alamıyorsan tayvan malı al alamıyorsan rus malı al ama çin çan çon alma
    heeeee almak istersende para senin git istedigini al parası benden mi çıkacak amma sorun yaptınız ha
    bu arada aynı şartlarda bir çin yada bir tayvan malına binilse ömür olarak tayvan çini 3 e katlar
    ben şu anda r1 e biniyorum hiç acımam benimle yaş mı yaşayacak eskir se diye düşünmem benim ruhumda var her bindigim motora fon dip binerim yaş 32 uslanacak gibi de durmuyorum.
    bu çin motoruna binen şahış lokantada yemek yiyor bu arkadaşda rencide olmasın diye fotosunu çekmedim.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)