Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha FZ6 Fazer yada Kawasaki Z 750 S hangisi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    One_Way - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway ARN 125
    Bu bahara kadar bu iki modelden birini almayı düşünüyorum ama aldıktan sonra uzun süre kullanmayı düşündüğüm için doğru seçimi yapmak istiyorum. Yamaha'nın bakım maliyeti daha düşük olur ve daha az üzer diyorlar, 600cc olmasına rağmen 98 bglik gücü etkiledi beni. Sanki ağırlığım biraz Fazer'dan yana ama bu iki motor hakkında bilgisi olanlar yada kullananlar bana yardımcı olursa çok memnun olurum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KAWASAKI Z750 S / SUZUKI GS500
    slm , bende bu 2 model arasında uzun süre kararsız kaldım . ancak sonuçta Z750s almaya karar verdim. Önceleri teorik olarak bilgileri topladım z750 daha güçlü ve hızlı bir motor ayrıca medium range torku daha iyi yani düşük devirde de vites küçültmeden gidebiliyorsun Üstelik 1000 ytl daha ucuz . Öte yandan fazer fz6 türkiye yollarına daha uygun suspansiyon bakımından ,vergisi daha düşük 600 cc olduğundan ayrıca abs avantajı da var ve bu çok önemli aslında. bu + ve - lerden dolayı kafayı yiyordum. Nihai kararı her ikisininde üzerine oturduğumda neler hissettiğime dikkatimi vererek ( Z750 nin ruhuma daha çok hitab ettiğini gördüm ) ve sonuçta kawa' da karar kıldım. Sana da bunu tavsiye ediyorum hangisini seçersen seç pişman olmayacağına eminim şimdiden hayırlı olsun.

Motosikleti
    Keeway ARN 125
    Bilgin için teşekkür ederim. Moturunu güle güle kullan. Motoru ne zaman aldın acaba? 1000 YTL daha ucuz olduğunu duymuştum ama daha sonra Kawasakinin zam yaptığını da duydum. Son fiyat ne oldu bilmiyorum

agonyozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza
    www.kawasaki-turkiye.com dan bakabilrsin fiyatına..
    Something in the Way..!

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Tip için FZ6 Fazer, performans için Z 750S. Ben tipten yanayım
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

aliberkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750S
    Bende Z750S i tavsiye ediyorum. Sebebi ise motorun en keyifli kısmı olan düşük devirlerde verdiği yüksek tork. Daha önce '02 fazer kullanıyordum ve cok memnundumki o motor zamanının en iyi 600cc naked makinesi seçildi defalarca.. Yeni Fazerin motorunu beğenmiyorlar (editörler) sebebiyse tam racing tarzında olması. Yani gücünü çok yüksek devirlerde vermesi. 9000d/dak ya kadar (dinamometre testlerinde) Suzuki SV650 ve Bandit 650 den bile az güç üretiyor. Tork Değeri de aynı şekilde 9000d/dak dan sonra her iki motorun üzerine cıkıyor. Örneğin 7000d/dak da Z750 47lb.ft tork üretirken Bandit 37lb.ft SV650 44lb.ft ve Fazer 33lb.ft tork üretiyor. (1lb.ft=1,46Nm) Güç karşılaştırması da aşağı yukarı aynı şekilde. Ancak dediğim gibi 9000d/dak dan sonra Fazer uzamaya devam ediyor.
    Buradan Fazerin motorunun yüksek devir ile yürüdüğünü cıkarabiliriz sanırım.
    0-60mhp hızlanmaları ise Z750: 3,65s Fazer: 4,00s
    40-120mhp (6. vites) Z750: 14,5s Fazer: 20,4s
    Fren mesafeleri 20cm Z750 kısa duruyor. Azami hızlarıysa Z750S 151mph, Fazer 146,1mph.

Teknik bilgileri bir kenara bırakırsak gerek sportif sürüş özellikleri gerekse düşük devirde sakin geziler için Z750S i tavsiye ediyorum.
    Buaralar ikinci el sitelerinde ve galerilerde 11-12 bin YTL ye çok temiz motorlar bulmak mümkün
    06 AB 3263
    0 Rh+
    Bugün kaç motorcuya selam verdin?

Motosikleti
    Keeway ARN 125
    Arkadaşlar ben daha önce başka bir sitede bu başlıkta topik açmıştım ve tonla cevap geldi, sonuç ise resmen yarı yarıyaydı Bu kadar zor bir motor seçimi olamaz diye düşünüyorum artık. Haketen de 2 motorun da birbirine göre artıları var. Aslında ikisi farklı cc lerde farklı güçlerde motorlar ama dediğim gibi seçimi çok zor

Motosikleti
    Z750S
    Fiyatları hemen hemen aynı olunca seçim yapmak zorlaşıyor.
    Bir de kimse kendi motorunu kötülemez çünkü biz motorcular motorlarımızı çok severiz
    Buarada yukarıda verdiğim bütün değerler BIKE dergisinin eylül 2005 sayısından alıntıdır. Yorumları da yazardım ama çok uzun şimdi
    06 AB 3263
    0 Rh+

Motosikleti
    Keeway ARN 125
    Olsun bence kopyalayabilirsin önemli yerleri. Memnun oluruz

Motosikleti
    Z750S
    21 sayfalık çok kapsamlı bir test yazısı. Grafikler tablolar..
    Merak ettiğiniz birşey olursa yazarım.
    Ayrıca yakıt tüketiminde de mpg (mile per gallon) cisinden Z750S 51,4 Fazer 46,0mpg değerlerine ulaşmış. Hesapları yaptım Z750S şehir içi testlerinde 4,6lt/100km yakıt tüketirken Fazer 5,1lt/100km yakıt tüketmiş.
    Artçının konforu açısından Z750S tek yıldız alarak sınıfta kalıyor. Fazer ve SV iki yıldız Banditse dört yıldızla birinci.
    Z750S bir de sert süspansiyonlarından şikayet var ancak sert virajlarda hakkını veriyor!
    06 AB 3263
    0 Rh+

Motosikleti
    Keeway ARN 125
    Dostum gerçekten faydalı bilgiler veriyorsun, sıkılmadıkça okuduklarını aktarırsan sevinirim, teşekkürler

Motosikleti
    Z750S
    Devamı gelecek...
    06 AB 3263
    0 Rh+

Motosikleti
    teşekkür ederim. motorum şubat sonu gelecek kaporasını verdim.(SİYAH Z750S ) bu arada ankaradayım ben. şu anki fiyatlar z750 s :13 200 TL / FZ6: 13.950 TL noT: ilk yazdığım mesaj da bişey yanlış anlamış olabilirsin '' sana da bunu tavsiye ediyorum '' derken Z750 s i kastetmedim demek istediğim her ikisininde üzerine otur ve neler hissettiğine bir bak hangisini kendine yakın hissedersen onu al çünkü sonuçta ikisi de güzel motor

clay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    bence 2006 suzuki gsr 600 fiyatı çok uygun olacak diyorlar ve bence çok güzel ve tarz bir model + bir sitede onunda 98 hp olduğu gördüm

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    sport için kesinlikle z750s derim. fakat kullanacağın yollar bozuk zeminse yamaha daha iyi süspansiyon bakımından. z750s deki sert süspansiyon virajlarda büyük katkı sağlar. sonuç olarak torkun da fazla olması 110 ps olması nedeniyle Z750
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    Z750S
    İngiltere satış fiyatları da şöyle: Z750S 5545£ Fazer 5299£ olarak görünüyor.
    Türkiyede fiyatlar hep bi muallaktır zaten
    Honda ve Yamaha fiyatları bariz şişiriyor!
    06 AB 3263
    0 Rh+

Motosikleti
    Keeway ARN 125
    demekki ingilterede buradakinin aksine Z750S daha pahalı. ben bugün 2006 modelinin turuncu rengini gördüm, çok enteresan ve hoş güründü gözüme şu Z750S

Motosikleti
    Z750S
    turuncu derken zaten turuncuya çalan bir kırmızı rengi vardı ama Z1000 turuncusu mu gelicekmiş yoksa???
    06 AB 3263
    0 Rh+

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    z750 nin en güzel rengi siyah bence. motorun sport havasına bi karizma katıyor bence.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    yılmaz demiş ki :
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı
    z750 nin en güzel rengi siyah bence. motorun sport havasına bi karizma katıyor bence.
    kesinlikle katılıyorum ancak mavisi de düşünülebilir yakışıyor alete

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler