Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Suzuki GSR 600 Vs Yamaha Fz6 Fazer

Motovento
    REKLAM ALANI
    muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Peki oturuş pozisyonu ve konfor olarak ne diyeceksiniz ? Hangisiyle uzun yol yapmak daha rahattır. Ayrıca ben görünüş bakımından fz6'nında yırtıcı olduğunu düşünüyorum.

Uzun yol yaparım ama şehir içindede kullanırım hem yakışıklı hem sesi güzel hemde az yaksın diyorsanız FZ6 fazer derim ben
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

tarz olarak fazerdan yana kullanıyorum ben oyumu gsr yorucu olabilir uzun yolda

Motosikleti
    Peugeot Satelis 250
    Her iki motoru da KULLANMAMIŞ hatta görmemiş biri olarak internetten araştırdım. Bence GSR çok daha güzel, albenisi olan bir makina. GSR al olmadı satar Fazer alırsın

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Alıntı ozaktasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamen hayal ürünü..Fazer GSR nin tozunun zerresine dahi yetişemez..Bide aynadan bakacak ha..Güliyim bari..Ben GSR yi beğenen bir kişi değildim,,şartlar gereği aldım,,iyiki almışım diyorum..özellikle kalkışlarda delmediği makina sayısı azdır..kalitelidir..çarpıcı bir görünümü vardır..Al bak nasıl makina...Aynadan kim kime bakıyor öğrenilmiş olur..Hatta aynadan bile bakılmaz çünkü Fazer gözükmez nokta gibi kalır...
    Bu biraz abartı olmuş. Fazer ve GSR aynı motor hacmine ve aynı beygir gücüne sahip fakat arada bir fark var o da GSR nin vites aralıklarının kısa oluşu. Zaten çok seri olmasının en büyük nedeni bu. Şimdi 6. vitesi daha kısa olan bir makinenin ileridemi yoksa geridemi kalacağını sanırım çoğunuz tahmin edebilirsiniz. GSR için seri diyebiliriz ama Fazerden daha hızlı gideceğini sanmıyorum.
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Fazer 240 yapıyor , GSR 220 yapıyor.

Fakat GSR'nin vites araları daha kısa olduğundan GSR Fazer'den seri oluyor.

Bence Fazer al.

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    O zaman Özer'cim bana 260 basabilen bir Fazer gösteriver. Ha, aynı zamanda bir de kalkışta tüm SS'lere kafa tutabilsin...

Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazer 240 yapıyor , GSR 220 yapıyor.

Fakat GSR'nin vites araları daha kısa olduğundan GSR Fazer'den seri oluyor.

Bence Fazer al.

GSR 220 yapıyor. Yarım gazla. Tam kapatıyorsun o zaman 260.. +40 yani...
    Üç boyoz bir kola

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Yogudum kara diyen birisi görmedin şurada zati
    Senin yapacagın 2sine de binmek sana iyi geleni alman..
    hndsmyng bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman Özer'cim bana 260 basabilen bir Fazer gösteriver. Ha, aynı zamanda bir de kalkışta tüm SS'lere kafa tutabilsin...
    GSR 220 yapıyor. Yarım gazla. Tam kapatıyorsun o zaman 260.. +40 yani...
    Bu kadar abartmanın anlamı yok. Alt tarafı 98 hp...
    hndsmyng bunu beğendi.
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    Xmax
    Hiçbir resmi Suzuki sitesinde bu motorun gücü verilmedi şimdiye kadar. Sen nereden öğrendin? Japonya'da tanıdık mı var?

Ayrıca İstanbul sana yakın. Gidip bizim GSRTurkiye.org elemanlarını ziyaret et istersen, sana bir demo çeksinler..
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Benim sürüşümde mi bir yanlışlık var acaba..

GSR ile maksimum yaptığım düzde 215-220 idi..

Araç 15.000 km'de idi..
    hndsmyng bunu beğendi.

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.youtube.com/watch?v=PUOLQTVht2Y bu video işinize yarıycaktır izliyebilirseniz tabi

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Birincisi 600lük makina bakıp yakıt hesabı yapanları şiddetle kınıyorum,ya yakıt hesaı yapmayın yada 600 almayın ikisini birden yapınca biraz dostlar alışverişte görsün 600 var gibi oluyor.
    İkincisi bahsi geçen 200ler veya yukarısı güzelde 200le 240-260 ee yani yapacak yol var yapmak yasal da siz biri 200 yaparken diğeri 240 yapar diyorsunuz.Bahsetilen süratler bir kere iki kere deneme amaçlı yapılsa bile sizin için sakıncalı...ve bütün motosiklet camiası içinde.
    Neyse gelelim hangisi sorusuna en mantıklısı bir çoğunun dediği gibi iki motoruda test etmen ve de bu iki motor haricinde de bir iki nakeda bak derim hornet 600 mesela çok hoş bir motor hatta ducati monster(yenisi hatta en son modeli)banditte fena değil teknik verileri bir kenara koy tipi hangisinin daha cezbedici,servis olarak bütün japonlar 3 aşağı beş yukarı aynıdır heralde korlas zedeler korlasa laf eder,samura zedeler yamahaya laf eder(eski bir yamahacı olarak etmek isterdim ama daha kazıklanmadan 10 dakka evvel fark edip servisten kaçtım.samura adamı samurur...nacizhane fikrim.)neyse ya çok dallandırıp budaklandırmanın bir alemi yok ama neticede kendini 2 motor arasında kısıtlama bir sürü tercihler var muadili cc.de naked motorlar var hepsi incele dene sonra seçenekleri azalt ve bence teknik detaylara boğulma zaten yarışmak ve ya hava atmak vs... için değil keyif için haz almak yeni yerleri keşfetmek için biniyoruz.Yani onun için bence hoşuna gideni al ve şimdiden hayırlı olsun

Sanırım noktayı koymanın vakti geldi:

AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE

Motosikleti
    Hiçbir resmi Suzuki sitesinde bu motorun gücü verilmedi şimdiye kadar. Sen nereden öğrendin? Japonya'da tanıdık mı var?
    Bak bu konuda haklı olabilirsin. Bende diyorum 4 silindir 98 hp makine nasıl 220 yi zor görüyor. Demek ki bu makine 98 hp değil.

Ayrıca İstanbul sana yakın. Gidip bizim GSRTurkiye.org elemanlarını ziyaret et istersen, sana bir demo çeksinler..
    Gerek yok, ben 220 yi geçen bir çok motosiklet gördüm, GSR demosu felan kesmez beni.

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    ErTech noktayı koymuş

Z moto düzgün bir dispiritör firma olsaydıda bu gsr fazer tartışmasına gerek kalmasaydı.

Motosikleti
    Xmax
    Haklısınız aslında. Avrupa'da tek tük Fazer ve GSR gördüm, tüm Avrupa'da. Ama her taraf Kawasaki Z serisi ile dolu...
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "Siyah"
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ErTech noktayı koymuş

Z moto düzgün bir dispiritör firma olsaydıda bu gsr fazer tartışmasına gerek kalmasaydı.
    Düzgün dis"piri"tör firma kim var peki sizce? Ben z-motodan zaten şikayetçiyim, ama hepsi hakkında kötü şeyler duymaya alışmış durumdayım, iyi denebilecek varmı aralarında sizce? Korlas? Beldeyama? Borusan? Honda?
    [MT-BerkaY] - 2008 Ninja 250R - bikepics.com/members/croner_berkay

marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    Ben de fazer dan yanayım, imkanım olsa tereddütsüz alırım :

Fazer' ın yakışıklılığı bir başka
    Karşılaştığım herkes en az bir konuda benden daha yetenekli, öyle ki her insandan öğreneceğim bir şey var.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)