Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MONDIAL Scooter 150 ZC Alıcam yardım ?

Motovento
    REKLAM ALANI

evet arkadaşlar , normalde motor kullanma hastalıgım yoktu.ama gecen hafta arkadaşımın aldıgı motoru kullanınca fikrim bir anda degişti askere kadar böyle ufak bi kacamak yapayım dedım.arkadaşımın motoru MONDIAL Scooter 150 ZC ben gerçekten beğendim ama sizinde düşüncelerinizi almak istiyorum.şimdiden teşşekürler.

[B]Karşıyaka SK / ÇARŞI[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Öncelikle Hoşgeldin kardeşim.

Birde tanışma topici acıp kendnden bahset iyi olur.

Motosiklete gelirse Mondial servis agı bakımından tutulan bir model ancak ben Japonlarada bir bak derim. Maddi durumnda sorun olmassa
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ial-150zc.html BİR BAK DERİM AYRICA:
    bu fiyata alınabilecek en iyi scooter dır piyasanın en iyi lerinden
    [B][COLOR="Green"]1908 Üsküdar İnfaz 1908[/COLOR][/B]

İSTANBULU İZLİYORUM ÇAMLICADAN

Bende turuncusundan vardı.Motor tip olarak gayet güzel biraz ufak ama idare eder.Yanlız sıfır alacaksan rodaja çok dikkat et.Ben etmemiştim ilk 1000 e gelmeden zırıltılar gelmeye başladı çok zorladım yıprandı motor.İyi bakılması gereken bi alet.Öle uzun süreli basmaya zorlamaya gelmeyen bi motor ve küçük bi uyarı üzerindeki orjinal aküyü değiştir alırsan...Yok kalsın diyosan motorun çakmağını sakın kullanma )) Ne demek istediğimi mondial ci arkadaşlar bilirler...Alacak olursan şimdiden hayırlı olsun...
    MONTUNU GİY ELDİVEN VE KASKINI TAK ŞOFÖR DEĞİL MOTORCU OLDUĞUN BELLİ OLSUN...:cat:

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben sana mondial 150 hs tavsiye ederim
    peşin fiyatı 1850ytl

http://www.motosiklet.net/forum/moto...usunceler.html bu linke bi göz at istersen
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

dün gece arkadaşla yine biraz zorlayalım dedik.ışıklarda falan cok hızlı kalkıyor hemen 90 100 görüyorum ama dediginiz gibi uzun süreli basarken sorun olabilir araştıracagız.yardımcı olan herkese teşşekürler.
    [B]Karşıyaka SK / ÇARŞI[/B]

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben cok beğeniyorum bu motoru Önerebilirim
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    mondial 151 rs
    ben de bu motordan almayı düşünüyorum seneye alıcam inşallah o çakmak mevzusu ne ya çabuk mu bitiyor akü? 151 rs var bende deposu daha ufak zcnin benzini de daha az yiyormuş 17 ytlye fulle akıllı kullan 130-150 km arası yol yap mondialin alınabilecek en iyi motoru olduğunu düşünüyorum. kalkışlarda hızlı ve seri olması da kasasının hafif olmasından kaynaklı.akıllı kullandıktan sonra hiç bir problem de çıkarmaz bazı arkadaşlar scooter alıp racing gibi kullanıyor aragaz veriyor son gaz kalkış yapıyor ondan sonra bu çin mallarını almayın dökülüyor vs. dırdır... benim 151 rs 10000 km bir kere yolda kalmadım maşallah... şunu anlatmaya çalışıyorum çin malı diye kötüleyenler kendilerine bir baksınlar

Erfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    alcaksan al ama kesılıle vıraj donemıyosun bu motorla 80 90 dan sora frenler tutmuyor dıye duydum kendım surdum vıraj fln donemıysun ıkı kısı rahat deıl baska bıseye bak bence!!
    MT ANTALYA

Motosikleti
    150 ZC
    Alıntı Erfer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alcaksan al ama kesılıle vıraj donemıyosun bu motorla 80 90 dan sora frenler tutmuyor dıye duydum kendım surdum vıraj fln donemıysun ıkı kısı rahat deıl baska bıseye bak bence!!
    bende 150 ZC var arkadaşım motor çok iyi yatıyor, virajlarda sorun yaşamadım şimdiye kadar, scooterların hemen hemen hepsinde viraj problemi bulunur zaten ve ayrıyetten çift disk fren var, 80 - 90'dan sonra frenler neden tutmasınlar, o vakte kadar tutan fren hızlandıkça hadi tutmayalım gibi bi hareket içine mi giriyor

Alıntı Mglivestone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende turuncusundan vardı.Motor tip olarak gayet güzel biraz ufak ama idare eder.Yanlız sıfır alacaksan rodaja çok dikkat et.Ben etmemiştim ilk 1000 e gelmeden zırıltılar gelmeye başladı çok zorladım yıprandı motor.İyi bakılması gereken bi alet.Öle uzun süreli basmaya zorlamaya gelmeyen bi motor ve küçük bi uyarı üzerindeki orjinal aküyü değiştir alırsan...Yok kalsın diyosan motorun çakmağını sakın kullanma )) Ne demek istediğimi mondial ci arkadaşlar bilirler...Alacak olursan şimdiden hayırlı olsun...
    aynı şeyi daha önce de duydum arkadaşım o yüzden çakmaklığa hiç dokunmadım aldığım günden beri, ama akü için ödenek ayırdığım zaman çakmaklığı deneyeceğim (:
    [B]to Live is to Die...[/B]

Motosikleti
    mct-250
    Mondialin scooterlarında en sıkıntısız motelinin klasik mondial mt125 olduğunu biliyorum.Bu motorun görüntüsü hoş.Biraz yapılı arkadaşların altında ufak kalabilir yalnız.

Motosikleti
    mondial 151 rs
    viraj mevzusu kullanıcısına göre değişir bence virajdan önce firen yapmazsan dönemeyebilirsin bu kadar basit.aylardır takip ediyorum bu çin piyasasını mondialin en güzel motoru bence.konfor+ekonomi+performans olarak... zatı 250lik yapsalardı fikrim belki, değişirdi ama şimdilik bu alacak arkadaş hiç tereddüt etmesin bence seneye ben de alıcam inşallah...

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı hovarda35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de bu motordan almayı düşünüyorum seneye alıcam inşallah o çakmak mevzusu ne ya çabuk mu bitiyor akü? 151 rs var bende deposu daha ufak zcnin benzini de daha az yiyormuş 17 ytlye fulle akıllı kullan 130-150 km arası yol yap mondialin alınabilecek en iyi motoru olduğunu düşünüyorum. kalkışlarda hızlı ve seri olması da kasasının hafif olmasından kaynaklı.akıllı kullandıktan sonra hiç bir problem de çıkarmaz bazı arkadaşlar scooter alıp racing gibi kullanıyor aragaz veriyor son gaz kalkış yapıyor ondan sonra bu çin mallarını almayın dökülüyor vs. dırdır... benim 151 rs 10000 km bir kere yolda kalmadım maşallah... şunu anlatmaya çalışıyorum çin malı diye kötüleyenler kendilerine bir baksınlar
    10 bin km cok bi yolmu sanki dostum ya hadi sen onu idare ettin o seni idare etti derken 10bine geldin ya bundan sonrasi....
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    mondial 151 rs
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 bin km cok bi yolmu sanki dostum ya hadi sen onu idare ettin o seni idare etti derken 10bine geldin ya bundan sonrasi....
    bundan sonrası da aynı olacak.okuyorum gts 250 forumlarını onların da problemleri var sonuç olarak herşey motora iyi bakmaktan ve iyi kullanmaktan geçiyor yukarıda da yazdım

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    süper motor bndede war çok memnunum

Motosikleti
    mondial 150zc
    slm arkadaşlar size biraz yardımnı olmaya çalışacağım..

150zc bende war 1,5 yıldır aralıksız kıllanıyorum motoru şu anda 15000km ye merdiven dayamış durumda morotu ilk aldığımda roddajına ve bakımlarına oldukça dikkat ettim hala da öyle yapıyorum hiç bir zaman aksatmadım bakın vs.sini

başlarda pek bi problem yokmuş gibi gözüksede motoru kullanmaya başladıkça ardı arkası kesilmeye problemler yaşadım motorda 2-3- defa arka fren patladı yolda giderken allahtan hepsinde oldukça yavaştım ve motoru durdurabildim daha başka 3defa benzin şamandırası arızalandı arka fren sistemi komple değişti, eksoz patladı vs. vs. vs. bunlar şu anda hatırlayabilklerim ortalama 800lira masraf yaptım motora ve bu rakamın tamamı benim cebimden çıktı garanti fasafiso yani

şimdi bazı arkadaşlar dicekler sen motou hor kullan sürekli baz çukura gir 3kişi bin tabiki bunlar olur ama kesinlikle ve kesinlikle son derece düzgün kullanım sonucu oluşmuş arızalar bunlar

benim amacım burda motoru kötülemek değil iyi kötü 15000km bir buçık yılda ama bakımlarını vs.sini hiç akmadığımı düşünürsek bu problemlerin yarısının bile olmaması gerekirdi

yukarıdaki yorumlarda katılacağım ve katılmayacağım konular war
    örneğin; 80-90km 5dakika boyunca fren kullanmadan gidiyorsunuz ve freni sıktığınızda bir bakmışsınız arka fren tamamen boşalmış ancak pompalamak gerekiyor tutması için bu benim başıma 1-2 defa gelmedi sürekli oluyor ve hiç bir servis buna bir cewap weremedi

olumlu yönleride war elbet mesela ben motorumla 1yada2 kişi virajlarda hiç bir zaman en ufak bir sıkıntı yaşamadım hala fabrika çıkışı lastikler war üzerinde onun haricinde rampalarda motorun çekişi çok iyi 150cc bir motora torku çok güzel kalkışlardaki ivmelenmesi de yeterli sayılabilir tabiki bu birazde bizim motordan beklentimizle alakalı. koltuk konforununda şehir içinde yeterli oludğunu düşünüyorum benim baçaklarım uzun mesela ve direksiyonu çevirdiğimde dizleime çarpmıyor anca uzun süreli kullanımlarda kızmi bel tutulmasıda oluyor

ben alın veya almayın diye kimseyi etkilemek istemem ancak yaşadıklarım ve izlenimlerimi olduğu gibi yazdım

ama tekrar motor alcak olsam bideha çin malı kesinlikle almam madiiyat derseniz ben 2100e bu motoru aldım 800de harcadım 2900yaptı zaten bunun üzerine biraz daha koyup dama mantıklı bir motor alınabilir

herkese kazasız belasız iyi sürüşler....

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Ben alalı neredeyse 2 ay oldu. Tüm masraflar dahil 1950 TL ye aldım. Bence bu fiyata alınabilecek en iyi motor. Görünüş olarak diğer modellerine göre büyük farkı var. 2000 km ye geldim sayılır. Bu zamana kadar büyük bir sorun yaşamadım. Ufak tefek sorunlar çıkıyo tabi ama bu sorunlar genelde tum çin motorlarında çıkıyor. Adam gibi bakım yaptırıp, kontrol etmeyi ihmal etmezsen her türlü işini görür. Servis ağı zaten tüm türkiyede yuzlerce var + olarak parça fiyatları çok ucuz. En büyük artısıda bu zaten. Ben memnunum, eğer imkanın kısıtlı ise tavsiye ederim..
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Bu motorlar oyle çok yola dayanan motorlar değil eğer her gün 100km yaparım dersen alma derim eğer haftada 100km yaparım dersen al derim.Ufak tefek masraflar herkesin basına gelebilir
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    ben kullanıyorum şehir içi 20-30 km yol yaparım diyosan günlük ideal
    daha fazlasını istiyosan yüksek cc tabi ama şahsen bazen 60km yol yaptığım bazen 100km yaptığımda oluyo başlangıç için tavsiye ederim tabiki..
    bu arada forum bu linkte vakitbuldukça okursun kafana takılan bişey olursa
    ordan yazarsın yardımcı oluruz. .
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ial-150zc.html
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Bence Mondialin en güzel modellerinden bir tanesi.Al derim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)