Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

dragstar650-shadow-vn800

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bu üçü içinde ve de tabiki suzuki amcayıda unutmayalım
    chopper olarak en iyisi (diyelim kısaca) hangisidir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    ben önceki motorum olan dragstar 650yi tavsiye edebilirim. piyasada en çok bulunan cruiserdır zaten. honda shadow da olabilir ancak kawasaki ve suzukiyi çok tavsiye etmem. servis ve yedek parça olarak ta yamaha ve honda iyidir.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Motosikleti
    Honda NT700VA DEAUVILLE
    Güzel bir topik açmışsın pacino gerekiyordu böyle bir forum. Bende seneye Dragstar ımı değiştirip ya Dragstar yada Honda alacağım. Fiyatlarıda gözardı etmemek lazım. Honda Shadow + Sisy Bar + Ön cam + Yan Çantalar = Dragstar mı yapıyor ne ?

Düşünmek lazım

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    bence shadow tek eksiği (shaft) kullanmaması.
    3.18 tl olan benzinin 2 tl'si vergi

Motosikleti
    Honda NT700VA DEAUVILLE
    Shadow artık Saftlı

batucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bilgisayar,futbol ve motor
    tek kelime her şeyi anlatıyo: shadow
    Herbalife ürünleri için pmden mesaj atın
    35 BTU 55

cemtekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul'da yamahalar nerde satılıyor bilen var mı?

Heyula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vn 800 'ün ne kadar kötü bir egzostu vardır yani.. I ıh çok sırıtıyor

Dragstar ve Shadow arasında ben de bir türlü kesin kara veremiyorum. İkisi de pek hoş gözüküyor. Babam da cruiserlardan hiç. haz etmediği için ondan da fikir alamıyorum. "Bana sorarsan ikisi de birbirinden berbat" diyor. (O eski bir racingci)

Dragstarı geçenlerde yolda gördüm ama biraz da abartılı aksesur yüzünden olsa gerek, toparlak bir makine gibi gözüküyordu. Gözüme hiç hoş gelmedi. Ama shadowu da hiç görmedim henüz. :D

Ama inernettin görüğüm kadarıyla;

Her zaman, her yerde en büyük Shadow.
    Yokuşta geçme beni, düzde ezerim seni !

shadow-vt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow
    Heyula, Her zaman, her yerde en büyük Shadow.
    ayrıca dunyanın en sorunsuz motorlarından biri..!!
    yakıt sarfiyatı:
    şehir ici:140.000.tl
    şehir dışı:120.000.tl
    bu da benim shadow'un resmi

Her zaman dogruyu söyle,ne söyledigini hatırlamak zorunda kalmazsın!!

HighwayStar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal Raptor (eskisi: Kawasaki EN 500)
    danger'ın da dediği gibi kawasaki ve suzuki'de yedek parça problemi yaşanabilir.

Dragstar çok pahalı. 0 km alınacaksa sadece 650 Classic modeli var o da 15.000 YTL'nin üstünde. Aycan'ın da dediği gibi Shadow 750'yi 13.000 YTL'ye alıp ekstraları koysan daha karlı olur gibi görünüyor.

Dragstar'ın motoru da 40HP olarak pek tatminkar görünmüyor. Kullanan arkadaşlara sormak lazım. Çoğunun 1100'e geçmek için motorlarını sattıklarını görüyorum.

Benim eski motorum Kawasaki EN 500 50HP idi. Çok seri bir makinaydı. Bütçesi kısıtlı olanlar için bence iyi bir alternatiftir. Motorunun V tipi olmaması estetik açıdan puan kaybettiriyor, ama su soğutmalı ve kayışlı olması hoşuma giden özelliklerindendi.

Görünüş olayı tamamen kişisel zevk meselesi tabi. Heyula "Vn 800 'ün ne kadar kötü bir egzostu vardır yani.. I ıh çok sırıtıyor" demiş. Mesela Shadow 600'ün de deposu ve sürücü selesi altında bulunan depo ile bitişik kısım da benim gözüme batar hep. Fakat kullananların da dediği gibi Honda'lar gerçekten sorunsuz olmaları ile prim yapıyorlar.

Suzuki Marauder ve Intruder hakkında pek bilgim yok. Açıkçası gözüme güzel bir Marauder ilişti. Almayı düşünüyorum ama kararsızım : Gidonun alçak olması, artık satılmıyor olması ve yedek parça sıkıntısı yaşayabilecek olmam beni biraz düşündürüyor. Suzuki sahiplerinden yorum ve öneri rica ediyorum.

Shadow'un 750 liliği ile 600 lüğü arasında da biçim-görünüş olarak oldukça fark var aslında. Ben şahsen ikisi arasında da 750 yi tek geçerim. Ama dediğim gibi binen tandığım yok, performansı hakkında kesin bilgi taşımıyorum.

Shadow-vt, bu arada motor çok güzelmiş, çok temiz âlet.

Motosikleti
    Honda NT700VA DEAUVILLE
    Arkadaşlar sabah dergilerimi karıştırırken elime Yamahanın galiba fuardan aldığım broşürü geçti elime bayağı bir inceledim Fikrimi Dragstar olarak değiştiriyorum Görünüşü süper arka sinyaller stopların üzerinden iniyor aşağı ayaklıklar falan Süper biraz daha fazla para verip dragstar alacağım galiba...

Bir cruiserda görünüşe etki eden en öncelikli parça olarak ben ilk egzostları, ikinci olarak motor biçimini, son olarak da far tasarımını görüyorum.

Bu üç özellik üzerinden Honda Shadow 750 ile Yamaha Dragstar 650 yi karşılaştırdığım zaman,

Egzost biçimi olarak kabûl ediyorum ki dragstar ;çok daha başarılı olmuş.

İkinci konu motor görünüşüne göre shadow kromu daha bol ve damla şekille benim beğenimi topladı. Zira dragstarın motoru, bütünle birleşmemiş gibi duruyor bana göre.

son olarak arka far tasarımı ki, ufak bir ayrıntı gibi gözükse de bence görünüşe çok büyük etkisi var. Bence burada da shadow burun farkıyla almış olayı. (En zor kararı burada verdim)

Bir de dragstardaki ayaklıkları pek tutmadım doğrusu, motorun klasikliğini bozmuş gibime geldi.

Her ne kadar bu şekilde basitçe değerlendirmeler yapsam da, daha önce de dediğim gibi ne yazık ki, bir binenden ya da bilenden fikir almış değilim. Hâlâ da shadow ve dragstar arasında karar veremiyorum zaten. Fiyat, motor hacmi, dayanıklılık üçgeninde düşünürsek ibre biraz daha shadowa kayacak gibi ama.

(Yukarıda yer alanlar sadece şahsî kanaatim ve beğenilerimden ibarettir.)

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    shadow-vt, bence motoruna ve burdaki resime bir nazar boncuğu ekle Alet gerçekten süper, bugüne kadar gördüğüm en tatlı cruiser diyebilirim (sanırım renginden dolayı). MAAŞALLAH
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Honda Shadow
    Eyong, teşekkur ederim .Allah cumlemize kaza bela vermesin..

Motosikleti
    Honda NT700VA DEAUVILLE
    Shadow un beni üzen tarafları da gidonun kaynaklı olması, ön camurluğun cok sade olması ve shadow yazısının boya ile işlenmesi. aslında oraya kromldan güzel bir shadow yazısı olsa süper olur. Birde Ayaklık uzun yolda şart arkadaşlar.

HighwayStar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal Raptor (eskisi: Kawasaki EN 500)
    Heyula, Honda Shadow 750 ile Yamaha Dragstar 650 karşılaştırmana tek bir farkla katılıyorum. Shadow'un ilk gördüğümde hoşuma gitmeyen egzost tasarımı sonraları hoşuma gitmeye başladı. Son birkaç senedir Dragstar hep en favorimdi. Fakat geçen sene çeşitli aksesuarlarla süslenmiş Shadow'u gördüğümde tereddütte kalmaya başladım.

Bu sene de Marauder'in yeni versiyonu diyebileceğim Suzuki VZ 800 Intruder M800 beğenimi topladı. Cruiser ile Street arası yırtıcı bir görüntüsü var.

Dragstar'ı da süslediğiniz zaman çok güzel oluyor tabi. Bu 3 motorun da fiyatları birbirine yakın. Dragstar 650cc olduğu için küçük te olsa bir vergi avantajı var. Fakat benim motora harcayacağım 15 milyarım olsa, çıplak Dragstar yerine, 13'e Shadow alır, kalan 2 milyarla da yukarıdaki resimdeki gibi süslerim.

VN800'e gelince, distribütörünü bulamadım. Kawasaki'nin Türkiye Distribütörü hangi firma ve internet sitesi var mı? Bilen varsa yazarsa sevinirim.

Motosikleti
    Honda NT700VA DEAUVILLE
    Z-Moto olarak biliyorum yanılıyorda olabilirim.

http://www.kawasaki-turkiye.com/

Motosikleti
    Honda Shadow
    Alıntı aycansezer adlı üyeden alıntı
    Shadow un beni üzen tarafları da gidonun kaynaklı olması, ön camurluğun cok sade olması ve shadow yazısının boya ile işlenmesi. aslında oraya kromldan güzel bir shadow yazısı olsa süper olur. Birde Ayaklık uzun yolda şart arkadaşlar.
    bendeki shadow'un orjinal gidonu yekpare,camurlugun sade olmasına gelince cok guzel camurluk nikelajları var takılabilir(ben yaptıracagım)
    ayrıca 97 shadowlarda depodaki yazı nikelaj resimde var(yeni modellerede yaptırılabilir)eksozlarıda 10cm capında uzatıp cıkısları yan kestirecegim.
    motor koruma demirinede ayaklık takmak sorun degil.
    arka tekerlekler 20 inc.arkadan goruntusu cok iyi,ayrıca iki kisiyle suruslerde denge unsuru mukemmel .senin istedigin ozellikler kolay ve basitce olur arkadasım..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)