Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2.el Honda Dylan& Yamaha Majesty180& Piaggio Beverly200 mü

Motovento
    REKLAM ALANI
    szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Arkadaşlar bu 3 motor arasında gidip geliyorum ; kullanım amacım genelde şehir içi olmakla beraber hafta sonları da yakın illere geziler düzenlemek ve yılda 1 kez de uzun yol yapmak ; Motorlar hakkında edindiğim kısa bilgilere gelirsek ;
    Yamaha Majesty:16 HP ve 180 cc , ön ve arka disk fren, koltuk altı bagajı diğer 2 modele göre geniş(1 açık,1 kapalı kask alabiliyor); kuru ağırlığı 135 kg civarında ama en son 2005 yılında üretilmiş bi model ve su soğutmalı ; 2.elleride yaklaşık 3 500- 4 500 ytl civarında; 100 km de 3,5-4 lt yaktığı söyleeniyor.

Dylan a gelirsek ; 15,8HP ve 152 cc ; ön disk arka kampana frenler ; koltuk altı bagajı diğerlerine göre dar(tek kapalı kask alabiliyor) ; kuru ağırlığı 120 kg civarı ve şuan üretilmekte fakat bu sene üretiminin sonlandırılacağına dair haberler de var ; su soğutmalı ve 2.elleride 3 500 -4500 ytl civarında; 100 km de 3,3 -3,5 lt yaktığı söyleniyor.

Beverly 200 e gelirsek ; 21 HP ve 200cc ; ön arka disk fren ; lastik ebatları diğer 2 motora nazaran büyük ; koltuk altı bagajı konusunda fikrim yok : kuru agırlığı yaklaşık 159 kg ve o da Majesty180 gibi enson 2004 veya 2005 yılında üretilmiş bi motor ve yakıt konusunda da 120-150 ykr yaktığı konusunda duyumlar aldım ; su soğutmalı ve yol bilgisayarı varmış ve 2.el fiyatları 4000-5500 arası değişen bi model.

Aslında 3 üde hoş motorlar ama maddi durum olarak cok kazanan biri değilim ; gönlümde Beverly vardı ama sonuçta kesin olmamakla beraber diğerlerine nazaran cok yakan bi motor ama diğerlerine göre daha cok güven veren bi duruşu var üstelik Beverl200 ve Majesty180 in satılık ilanlarda ilan sayıları cok kısıtlı ve kendileri hakkında internet ortamında net bilgilere raslıyamadım; Fikirlerinizi ve özelliklede Majesty ve Beverly kullanan veya kullanmış arkadaşların bu motorlar hakkında yorumlarını merak ediyorum

Saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Onlar arasında en iyisi piaggio diyebilirim...

Ondan ayrı ben sana honda foresight'yi öneririm.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4
    Kesinlikle piaggio derim..Majesty 180 in kalitesine lafım yok ama çok cirkin bi tipi var Ayrica benimde bi önerim var 2. el olarak Beverly 250 yüksek tekerlek daima yanına kar kalır, aksesuar seçeneği yan ve arka çanta seçeneği ile güzel bi oyuncak..

Motosikleti
    kanuni motorun 150-vfr800
    dylan artık üretilmiyormuş,fabrikada 100 adet kalmış,onlar satıldıktan sonra başka bir scooter getireceklermiş!elindeki dylan ları eritebilmek için firmalar kampanya yapacaktır diye düşünüyor,ve bende o kampanyayı bekliyorum

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Benim tercihim Piaggio olurdu.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bu üçüne ilave olarak honda 250 cc scoterini de eklemelisin

Çok rahat bir sürüşü ve çok güçlü bir motoru var

Kalitesini tartışmaya gerek bile yok

Ha ayrıca model olarak hala geliyor ve alan memnun satan memnun
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Piaggio, Beverly'den sasma. Uretim ve işçilik kalitesiyle, cift disk frenleriyle, 16" teker capiyla, yol tutusu ve konforuyla vs digerlerinden en az iki adim onde bir uretim. Yerinde olsam sahibinden.com'daki ikinci el, temiz 2005 model beverly'lere bakardim

Motosikleti
    CBF1000/QM-GY200/Beverly200
    bende istanbul içinde kullanım için scooter tercihimi beverly 200 den yana kullandım özellikle 16 jant oluşu öncelikli tercihim oldu sonrasında güzel kendini kanıtlamış bir scooter ama karbüratörlü imkanlarınız el veriyorsa beverly 250 düşünebilirsiniz.

Motosikleti
    Ybr125
    Arkadaşlar Foresight ve 250 Beverly diğerlerine nispeten 1000 ytl falan farkediyor ; zaten şu an kıyıdan köşeden para arttırma işi devam ediyor; birikme az ; şöyle sağlam 200 Beverly bulsam girişcem hemen ama bakalım ;
    safako arkadaşım ; motorun; yakıt, hızlanması, vs. gibi konularda bilgi verebilir misin?

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Foresight ve 250 Beverly diğerlerine nispeten 1000 ytl falan farkediyor ; zaten şu an kıyıdan köşeden para arttırma işi devam ediyor; birikme az ; şöyle sağlam 200 Beverly bulsam girişcem hemen ama bakalım ;
    safako arkadaşım ; motorun; yakıt, hızlanması, vs. gibi konularda bilgi verebilir misin?
    işte sana gerçek bir 150 lik scooter...DYLN 150...maxilerden tek farkı kasa..o bir maxi değil ama iş görür...heleki siyahı efsanedir...gerçek bir 150 cc...ve bu saydıklarınlasadece Pıaggıoyla kıyaslanır...beverly nin 200 lüğüde artık yok...elinde patlar...zor satarsın...son müşterisi olursun...birşey almadan önce bence sattığındaki zararıda hesaplamak lazım...bende bilirim 10.000 gaymeye Aprılıa 1000 cc almayı(pro gibi) ...sonasına katlanmak lazım...hayat insana herşeyi gösteriyor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte sana gerçek bir 150 lik scooter...DYLN 150...maxilerden tek farkı kasa..o bir maxi değil ama iş görür...heleki siyahı efsanedir...gerçek bir 150 cc...ve bu saydıklarınlasadece Pıaggıoyla kıyaslanır...beverly nin 200 lüğüde artık yok...elinde patlar...zor satarsın...son müşterisi olursun...birşey almadan önce bence sattığındaki zararıda hesaplamak lazım...bende bilirim 10.000 gaymeye Aprılıa 1000 cc almayı(pro gibi) ...sonasına katlanmak lazım...hayat insana herşeyi gösteriyor...
    Metehan abi; inan Piaggio konusunda kafamı kurcalayanları özetlemişsin , bende elde patlama ihtimalini cok düşündüm ki zaten sahibinden.com da toputopu 4 ilanı var bu da çok enteresan ama yutube da rölanti anında motor sesini dinledim sesi mest etti beni(tıkıtıkıtıkıtıkı)

Dylan a gelince ; kimi yerlerde okuduğum kadarı ile belli km'den sonra egzosta kronikleşen bi rahatsızlığı varmış ve değişmesi gerekiyormuş ; ayrıca Alman Scooter & Sport dergisinin 2005 yılında yayımlanan özel sayısında yer alıyor.

Dergiye göre Dylan’ın artıları: motor, sürüş keyfi, aydınlatma, fren, ergonomi, yakıt tüketimi ve erim.

Dylan’ın eleştirildiği özellikleri ise teleskopit çatal, amortisörler, aynalar, su yalıtımı ve düz sürüş eksikliği.
    Dergide aynaların döküldüğü ve göstergelere yağmur suyu girdiği söyleniyor. Belirli bir kilometre sonra orta ayağın ve amortisörlerin değiştirilmesi gerektiği görüşüne yer verilmiş. Özellikle dayanıklılık testinde sınıfta kaldığı ileri sürülerek variyometre’nin 25.000 km ömrünün olduğu bildirilmiş. Ayrıca, egzoz üzerindeki ya da içindeki parçaların titreşimden gevşediği söylenmiş.
    kyu ile yazılan kısım alıntıdır ve acıkcası bu yorum bnm kafamı çok karıştırdı

Motosikleti
    Metehan abi; inan Piaggio konusunda kafamı kurcalayanları özetlemişsin , bende elde patlama ihtimalini cok düşündüm ki zaten sahibinden.com da toputopu 4 ilanı var bu da çok enteresan ama yutube da rölanti anında motor sesini dinledim sesi mest etti beni(tıkıtıkıtıkıtıkı)

Dylan a gelince ; kimi yerlerde okuduğum kadarı ile belli km'den sonra egzosta kronikleşen bi rahatsızlığı varmış ve değişmesi gerekiyormuş ; ayrıca Alman Scooter & Sport dergisinin 2005 yılında yayımlanan özel sayısında yer alıyor.

Dergiye göre Dylan’ın artıları: motor, sürüş keyfi, aydınlatma, fren, ergonomi, yakıt tüketimi ve erim.

Dylan’ın eleştirildiği özellikleri ise teleskopit çatal, amortisörler, aynalar, su yalıtımı ve düz sürüş eksikliği.
    Dergide aynaların döküldüğü ve göstergelere yağmur suyu girdiği söyleniyor. Belirli bir kilometre sonra orta ayağın ve amortisörlerin değiştirilmesi gerektiği görüşüne yer verilmiş. Özellikle dayanıklılık testinde sınıfta kaldığı ileri sürülerek variyometre’nin 25.000 km ömrünün olduğu bildirilmiş. Ayrıca, egzoz üzerindeki ya da içindeki parçaların titreşimden gevşediği söylenmiş.
    kyu ile yazılan kısım alıntıdır ve acıkcası bu yorum bnm kafamı çok karıştırdı
    bence bu detayları DYKLN 150 köşesinde yaz paylaş...eğer kara verirsen liste fiyatının altında(en azından plaka beleşe gelir)alırız bayiden...yazdıklarını bizim arkadaşlardan hiç duymadım...

buseçenek sunduğun 3 makinada zamanın kralları ama şu an bunlara yer yok trafikte...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Bevery 250 cc (satıştada değer kaybetmez 200 cc ye göre)başkalarında takılma bence verdiğin paranın hakkını verir heryere gidebilirsin...Pininfarina'nın açıklamalarını inceledin sanırım son karar senin tabiki......Ama fuarda görüp incelemeni tavsiye ederim..Acele karar verme.....

Motosikleti
    Ybr125
    Metehan abi; 0 şu aşamada zor ama dediğin gibi Dylan topiğinde bunları paylaşmakta fayda var ve biraz daha araştırma yapmam gerek zaten bws yi de elden cıkaramıyorum, bws şöye 15 HP bişey olsa ne güzel olurdu ve bundan önceki scooterim da Activa idi ve ondada amörtisör ,egzost vs. sorunlarım olmuştu; Dylanda da bunlardan korkuyorum ; seceneklere Majesty i eklememin sebebide Yamaha nın daha dayanıklı motorlar ürettiğini düşünmem.

Tasarslan ; dediğin gibi acele etmemekte fayda var ama mevsimde geliyor , ayrıca 250Beverly fiyat olarak şuan beni aşar ama hoş ve kaliteli bi sco.olduğundan şüphem yok...

Motosikleti
    Piaggio Beverly Cruiser 500
    Sym HD200 modeline de bir bak. 16 jant su sogutmalı bagajı 1 kask alabiliyor.15.5 beygir,on disk arka kampana fren.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    honda dylan +25 .........

Motosikleti
    Ybr125
    Sym nin kalite konusunda kafamda soru işaretleri var, yanlış anlaşılmasın kalitesiz demiyorum üstelik 2.el de , elden cıkarabilme olasılığınıda bilmiyorum ; şöyle motoru elden cıkarmak istesek 2.el de peynir ekmek gibi satılabilecek,sağlam 15 hp nin üstünde bir güce sahip sco. ne olabilir ki

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alabiliyorsan piaggio 250 ie al.
    Ama durumun yetmiyorsa Dylan 150 sana 250 cc lik bi motosikletin gücünü hissettirecektir. şehir içi zaten çok ideal olmasının yanı sıra uzun yoldada seni çekebilecek bi motosiklettir. Öne cam taktırmayı ihmal etme birde bagaj olayını halledersen her ortamda kullanabilirsin ikinci eli asla zarar ettirmez piyasası düşmez.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    Sym nin kalite konusunda kafamda soru işaretleri var, yanlış anlaşılmasın kalitesiz demiyorum üstelik 2.el de , elden cıkarabilme olasılığınıda bilmiyorum ; şöyle motoru elden cıkarmak istesek 2.el de peynir ekmek gibi satılabilecek,sağlam 15 hp nin üstünde bir güce sahip sco. ne olabilir ki
    eğer bütçeyi zorlarsan 5.550 ytl...plaka ruhsat herşey dahil fiyat aldım...liste fiyatıda o kadar galiba...plaka hediye olur sana...

Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer bütçeyi zorlarsan 5.550 ytl...plaka ruhsat herşey dahil fiyat aldım...liste fiyatıda o kadar galiba...plaka hediye olur sana...
    Takasa bws versem üzerine 4000 ytl olur mu onun dışında bütçem zor; erken düştük bu sevdaya , biraz daha geç düşseydim bütçeme bakmazdım bile

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler