Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

2.el Honda Dylan& Yamaha Majesty180& Piaggio Beverly200 mü

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takasa bws versem üzerine 4000 ytl olur mu onun dışında bütçem zor; erken düştük bu sevdaya , biraz daha geç düşseydim bütçeme bakmazdım bile

bayilerin geneli takasa girmez...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Teşekkür ederim Metehan abi, biraz daha birikim ve araştırma gerekiyor ; diğer görüşlerini paylaşan tüm arkadaşlarada teşekkürü borç bilirim

Motosikleti
    bişey dicem kanka...bwsnin ölüsü bile para eder yanlışmıyım...4000 gaymen varsa bence başka bir model alma beklet...bak fuardan sonra 350-400 koyarlar bence...bws ölü fiyata ver acil satış şekli de yanlışmıyım...veya kredi kartın varsa kalanı taksitlendiririz...vade farkınıda cüzi ayarlarlar..için rahat olsun...sonucta malın bedelinin %80 i hazır...

se scootercıısın vitesli boazar...beni bozdu valla...150 dyln uçak gibi..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bişey dicem kanka...bwsnin ölüsü bile para eder yanlışmıyım...4000 gaymen varsa bence başka bir model alma beklet...bak fuardan sonra 350-400 koyarlar bence...bws ölü fiyata ver acil satış şekli de yanlışmıyım...veya kredi kartın varsa kalanı taksitlendiririz...vade farkınıda cüzi ayarlarlar..için rahat olsun...sonucta malın bedelinin %80 i hazır...

Aslında vitesli ile sco. arasında cok gidip geldim ama bütçeme göre aradığım güçte vitesli, çin ve uzak doğu malları dışında yok.

4000 ytl ye gelirsem elimde o kadar yok ama takasa girselerde bulup buluşturup ayarlamaya çalışırdım ; bnm bws de şuan problemler var rampa kalkışlarında gaz yemiyor yolda tıkanıyor , bi ayar yaptırıp, düzeltip satmayı düşünüyorum zaten 2 ay önce satılığa cıkardım (1 700 ytl) ama talep olmadı; sorunu giderip dediğin gibi ölü bi fiyata satacağım ayrıca Dylan üretimi durdurulacakmış ve elde kalan ürünler uygun kampanya fiyatı ile satılacakmış gibi bişeyler duyuyoruz ; fuarı bekleyip fiyatlarda ve modellerde son durumu görmenin faydalı olacağanı düşünüyorum ; bakalım kısmetimizde ne var ama inşallah hayırlısı içime sinen ve sorunsuz bir makine olur ;

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    szr arkadaş.

Bendeniz bir Dylan hastasıyımdır bilen bilir. Üzerine 150 lik hiçbir motoru tanımam değil sadece scooter. Bahsettiğin sorunşlarla ilgili bir tek Egzostunun çürüdüğünü biliyorum, garantiden değiştiriyorlar ve yeni takılan çürümüyor. Çok basit bir alet ama, yakıt tasarrufu, ataklığı (Patinaj çeken bir scooter), hızı (bende 250 Foresight var ve neredeyse kafa kafaya gidiyoruz otobanda, hatta Varedero ve Vstrom lu bir gurup ile beraber geziye gitmiştik, Dylan ın performansına inanamadılardı).

Ben her zaman Dylan derim. Alan kullanan arkadaşlarımın aşık olduğu bir motor. Biraz parası olan ve yüksek model almak isteyen arkadaşlardan hiçbiri Dylanını satmadı

Tercihin Keyfine göre olur umarım, kazasız belasız sürüşler herkese

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Handrosum Pandam Arkadaşa yardım etmişin, bilgiler iyi olmuş Sanada bir Dylan alıcaz artıkın
    Poturdak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Aprilia Atlantic 500 Sprint Scooter'ların Atası
    Scooter alacaksan kesinlikle İtalyan derim Piaggio alırsan uzun yıllar problemsiz binersin yağını suyunu eksik etme dünyayı gez.Bende Aprilia Atlantic 500 var inanılmaz aletler heryanından kalite fışkırıyor scooterda İtalyan çünkü adamlar bu işin piri olmuşlar.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı SAKİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter alacaksan kesinlikle İtalyan derim Piaggio alırsan uzun yıllar problemsiz binersin yağını suyunu eksik etme dünyayı gez.Bende Aprilia Atlantic 500 var inanılmaz aletler heryanından kalite fışkırıyor scooterda İtalyan çünkü adamlar bu işin piri olmuşlar.
    Honda'nın Dylan ve Foresight modelleri italyan dizayn ve imaldir
    Poturdak

Motosikleti
    Ybr125
    Ya parası olmayana çok pahalı ; özellikle 0 Piaggio, zaten şu son 4-5 yoruma kadar 0 düşünmüyordum ama aklımı çeliyor Metehan abi , Dylan ın dikizler eleştirilmiş, Activa ile aynı dikize sahip gördüğüm kadarı ile amörtisörlerde nasibini almış eleştirilerden , Activam vardı ondada amörtisör değişmişti; egzostumda değişmişti yani bilmiyorum kafam karışık; bws cok sağlam bi motor, acıkcası birazda ona güvenerek hor kullanıyorum, sürücü alışkanlıklarımı değiştirdi ; ama Hondacılar kızmasın ama Yamaha sanki daha sağlam motorlar üretiyor(şasi bakımından) gibi me geliyor ; DYlan evet cok hoş , sürüş keyfi veren seri bi motor olduğu söyleniyor ama sağlamlık konusunda acıkcası kafam karışık ve anlamadığım birşey ufacık bws nin , dylandan daha büyük bagaj hacmi var , yani Honda bence satış sonrası aksesuar vs. parçalarınıda pazarlamak üzerine bazı modellerini üretiyor sanki; tabi şahsi fikrim , kafam karışık ; teşekkürler herkese

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vallaha bende benzer bir ikilemdeyim,yakında küçük motorumu değiştirmeyi düşünüyorum...benimde şimdilik 2 alternatifim var

1.2004-2006 model 2.el piaggio X8 200
    2.2008(sıfır) kymco people S 200

yaklaşık aynı para ikiside işimiz zor vallaha dostum,kolay gelsin

Motosikleti
    Alıntı PHAETONW12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallaha bende benzer bir ikilemdeyim,yakında küçük motorumu değiştirmeyi düşünüyorum...benimde şimdilik 2 alternatifim var

1.2004-2006 model 2.el piaggio X8 200
    2.2008(sıfır) kymco people S 200
    yaklaşık aynı para ikiside işimiz zor vallaha dostum,kolay gelsin

efendiii efendii huuu uyumaaa...

people zam yedi bugün...haydi gözümüz aydın...ben almam artık...4500 e 1000 daha eklerim aslanlar gibi dyln 150 alırım...dimi...

http://www.kymco.com.tr/html/fiyatlar.php

malesef duydum metehan kardeş yapacak bişey yok ,hükümetimiz sağolsun,sanırım ufak bir rötuş yapmış vergi oranlarına

Motosikleti
    Alıntı PHAETONW12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malesef duydum metehan kardeş yapacak bişey yok ,hükümetimiz sağolsun,sanırım ufak bir rötuş yapmış vergi oranlarına
    kendileri zam yaptı biliyorum ben...eminmisin vergi olduğuna...fuar öncesi zam...

geçen yılın son aylarında bir vergi değişikliği haberi vardı belki hatırlarsın,bu çinden ve uzakdoğudan yapılan ithalatı biraz kesmek ve yerli üretimi teşvik etmek amacıyla motor başına alınacak ne olduğunu hatırlamadığım ama yaklaşık 250 usd kadar bir eklemeydi,yerli üretim yapan misal kanuni,gibi firmalar ithal ettikleri motosikletlere bunu ödemiyor,hatta forumda konuşulmuştu diye hatırlıyorum.o tarihlerde motor satışları çok yavaşladığı için bu kanundan sonra pek motor girmedi ,şimdi model yılı 2008 olduğu için artık yeni siparişler geldikçe bu ilave mecburen yansıtılarak satıldığından fiyat ayarlamalası yapıyorlar

kısacası kanun yürürlüğe girmeden önce gümrük işlemleri yapılmış motorlar eski fiyattan,kanun çıktıktan sonra gelenler de mecburen yeni fiyattan satılıyor.

Motosikleti
    PİAGGİO BEVERLY 250 İE S VE SKİPPER 150
    Bence biraz daha bekle ve Beverly 250 al..İnan pişman olmazsın...Sonuçta Piaggio.

Motosikleti
    Honda Dylan 150 Ses
    Evet dylan bitiyo 13 tane bordo dylan kalmıştı birini ben aldım 12 :D
    ....:::: EMEĞE SAYGI ::::....

Mustafa ÖZEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan abi; inan Piaggio konusunda kafamı kurcalayanları özetlemişsin , bende elde patlama ihtimalini cok düşündüm ki zaten sahibinden.com da toputopu 4 ilanı var bu da çok enteresan ama yutube da rölanti anında motor sesini dinledim sesi mest etti beni(tıkıtıkıtıkıtıkı)

Dylan a gelince ; kimi yerlerde okuduğum kadarı ile belli km'den sonra egzosta kronikleşen bi rahatsızlığı varmış ve değişmesi gerekiyormuş ; ayrıca Alman Scooter & Sport dergisinin 2005 yılında yayımlanan özel sayısında yer alıyor.

Dergiye göre Dylan’ın artıları: motor, sürüş keyfi, aydınlatma, fren, ergonomi, yakıt tüketimi ve erim.

Dylan’ın eleştirildiği özellikleri ise teleskopit çatal, amortisörler, aynalar, su yalıtımı ve düz sürüş eksikliği.
    Dergide aynaların döküldüğü ve göstergelere yağmur suyu girdiği söyleniyor. Belirli bir kilometre sonra orta ayağın ve amortisörlerin değiştirilmesi gerektiği görüşüne yer verilmiş. Özellikle dayanıklılık testinde sınıfta kaldığı ileri sürülerek variyometre’nin 25.000 km ömrünün olduğu bildirilmiş. Ayrıca, egzoz üzerindeki ya da içindeki parçaların titreşimden gevşediği söylenmiş.
    kyu ile yazılan kısım alıntıdır ve acıkcası bu yorum bnm kafamı çok karıştırdı
    Dayanıklılık söz konusu olunca lafa girmeden yapamadım. O zaman al bir kymco grand dink 250 bu konuyu kapat.2 yıldır kymco kullanıyorum sadece yağ değiştiriyorum.Zaten firma 100,000 km motor garantisi verebiliyor.Birde yurt dışı ve yurt içindeki motor kiralama firmaları nın birinci tercihi kymco.Yinede tercih senin

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler