Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Jinlun Keeway başlangıç için hangisi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba.Yeni başlayan birisi olarak bütçem de oldukça kısıtlı olduğu için bu iki marka arasında kaldım. 1500 YTL civarı bu iki markanın da ikinci elleri mevcut. İkisinin de menşeinin Çİn olduğunu ve çok yüksek beklentiler içine girmemem gerektiğini biliyorum. Ricam; bu motorları kullanan ya da bilgisi olan arkadaşların önerileri. Motor konusunda tecrübem sıfır. Açıkçası görünüşleri ve fiyatları için bunları tercih ediyorum. Bu motorlar için forumda uzun uzun tartışma ve tecrübe paylaşımları var ama 300'er sayfa ve az teknik bilgimle sağlıklı bir karşılaştırma yapmam çok zor. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

JİNLUN JL 150-5
    JİNLUN JL 150-7
    KEEWAY SL150

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    2 sıde olabılır fakat keeway macar malıdır.ben yarı çin yarı macar dıyorum. motoru çok sağlamdır 30 bin km yol yaptım ben çok yüksek tecrübem vardır.zevkler ve rengler tartışılmaz.yerınde olsam 250 cc alırdım cift sılındırlı keeway 2 den başlıyor 250 cc olanı jınlunu 1500 e bıle bulursun

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    birbirlerine göre çok büyük üstünlükleri yok,

hangisi hoşuna gittiyse yada maddi durum hangisine daha elverişliyse onu al
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    gece doğru söylüyor keeway macar malı bütçen hangisine yetişiyorsa onu al performans fazla bekleme 150 cc den
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    bencede keeway!!! jinlundan kat kat kaliteli ve sağlam..özellikle sl 150'si süper çok rahat bir motor bir kere kullanma şansı buldum..
    arkadaşların dediği doğrudur keeway macar malıdır ve tüm dünyada satılmaktadır...

Motosikleti
    Alıntı ferotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bencede keeway!!! jinlundan kat kat kaliteli ve sağlam..özellikle sl 150'si süper çok rahat bir motor bir kere kullanma şansı buldum..
    arkadaşların dediği doğrudur keeway macar malıdır ve tüm dünyada satılmaktadır...
    avrupa ve american patentlı evet

peki arkadaşlar 1500cc ve 250cc arasındaki fark ne. yani motor hacmi olduğunu anlıyorum tabi de yani bunların ikisi de vitesli mi? kullanım olarak büyük farkları var mı? sıkıntı çeker miyim? ben şehir içinde ya da yakın yerlere haftasonları küçük gezintiler ve belki de bazen işe gidip gelmek için düşünüyorum.

Motosikleti
    aman aman bı fark yok ama tabıkı fark var guc ve hp olarak ayrıca 250 cc cıft sılındırlı olduğu için titreşim olmaz keyfine bakarsın daha rahat edersın yanı 150 cc alırsam tıtresım yasıyabılırsın bırde pekte guclu değil aradakı fark bunlar yanı 250 bıraz daha fazla yakar

fakat daha buyuk bır sorun var sen bu motor konusunca cok cok acemısın.daha vıteslımi vıtessızmı dıye soruyorsun ısın zor vala vitessız bunlar otomatık

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    lacivertix!!bence sen vitessiz motosikletle başla bu işe anlaşıldı sen acemisin!!!!

Motosikleti
    Jinlun 150-5
    Bence Jinlun 150-5 seni uzun süre idare eder, benim var, eşimle birlikte (yaklaşık 140 kg) büyük bir keyifle kullanıyoruz. Tabii ki bu kategorideki motorları zorlamamak ve bakımlarına dikkat etmek önemli. Başlangıç motoru olarak çok iyi bence. Şu anda 0 km'si 2.050 + plaka, ruhsat yani 2.250. Al bence memnun kalırsın. Keeway de güzel motor ama parçaları pahalı ve biraz bekletiyor. Ne alırsan al, mutlu olmanı dilerim.

Yukarıda yazmayı unuttuğum iki konu var,
    1. Çok acemi isen arkadaşlarımın dediği gibi, vitessiz daha iyi bir seçenek olabilir.
    2. Çin yapımı motorların 2. ellerine pek bakma bence.

Yukarıda yazmayı unuttuğum iki konu var,
    1. Çok acemi isen arkadaşlarımın dediği gibi, vitessiz daha iyi bir seçenek olabilir.
    Zaten bu motorların üçü de vitessiz öyle değil mi?

Bir de 150-5 ile 150-7 arasında ne fark var?
    yorumlarınız için teşekkürler.

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    yok arkadaşım bunlar vitesli

150-7 150-5 ikiside aynı sanki .ben fark göremedim.jinlun düşünme zaten.alcaksan keeway al alternatif olarakda zealsun 150-19 düşün bence
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

Motosikleti
    Jinlun 150-5
    150-5 ve 150-7 arasında hiçbir fark yok. vitesli vitessiz konusuna pek kafa yorma, trafikte biraz daha rahat etmek için otomatik scooterlar daha avantajlı olsa da, motor viteslide öğrenilir. ben de senin gibi motosiklet ile pek yakınlığı olmayan biriydim, aynı sorular benim de kafamı yormuştu, şimdi jinlun 150-5'i hergün kullanıyorum, kafanı fazla karıştırmadan ve kısıtlı bütçeni zorlamadan al bir tane. ama çin motorlarında beklentilerin yüksek olmayacak unutma.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)