Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kawasaki kle650 versys & suzuki dl650 v-strom a rakip olabilir mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2006 fazer a
    versys & v-strom
    farklılıkları olsada benzer özellikte ki bu iki modeli bilenler karşılaştırsın lüten
    versys abs 17.000 ytl
    v-strom abs 16.000 ytl

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Benzer özellikleri ikiside enduro değil
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Versys'in gelmesini sabırsızlıkla bekleyip, V-Strom alan biri olarak birşeyler yazabilirim sanırım. Versys'in en başarılı olduğu yanlardan biri motoru. Arkadaşımın Er6-f'ini çok beğendiğim için Versys almayı düşündüm. Çift sıralı motoru titreşimsiz çalışması ve torklu olmasıyla gayet keyifli açıkcası. Yeni teknolojiye sahip, injeksiyonlu. Ekzosunun gizli olması olası yanmalara karşı ve yan çanta açısından güzel bir özellik. Fakat ince yanaklı, geniş lastikler daha çok ş.içi kullanıma yönelik tasarlandığını gösteriyor. Ama bence bizim asfalt kalitemizde bu bir dezavantaj. V-Strom'da injeksiyonlu, torklu, yeni teknoloji motoruyla keyifli. Titreşim yok, V motorun sesi çok güzel. Ekzoz yukarıda ama koruması çok iyi olduğundan yanma olasılığı yok. Selesi Versys'e göre daha geniş,uzun ve rahat. Ön grenaj ve camın rüzgar koruması çok daha iyi. Her ikiside enduro-touring sınıfında ama Versys'in lastik ve jant yapısı hiçde enduroya uygun değil bence. Asfaltta kullanıyım, dik oturayım, yüksek görüşüm olsun diyorsan Versys, asfaltta, bozuk yolda, orman yolunda kullanayım diyorsan Dl. Yani Dl Versys'in yaptığı herşeyi yapıp, üstüne birçok şey daha yapıyor, ayrıca 2. el piyasası,aksesuarları,parçaları çok daha yaygın. Sonuçta Versys daha bebek bir motor, Dl 2004'den beri piyasada.
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

Motosikleti
    2006 fazer a
    güzel bi açıklama teşekkürler

koray gfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda dylan - CBR 250R
    Alıntı Kaiser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Versys'in gelmesini sabırsızlıkla bekleyip, V-Strom alan biri olarak birşeyler yazabilirim sanırım. Versys'in en başarılı olduğu yanlardan biri motoru. Arkadaşımın Er6-f'ini çok beğendiğim için Versys almayı düşündüm. Çift sıralı motoru titreşimsiz çalışması ve torklu olmasıyla gayet keyifli açıkcası. Yeni teknolojiye sahip, injeksiyonlu. Ekzosunun gizli olması olası yanmalara karşı ve yan çanta açısından güzel bir özellik. Fakat ince yanaklı, geniş lastikler daha çok ş.içi kullanıma yönelik tasarlandığını gösteriyor. Ama bence bizim asfalt kalitemizde bu bir dezavantaj. V-Strom'da injeksiyonlu, torklu, yeni teknoloji motoruyla keyifli. Titreşim yok, V motorun sesi çok güzel. Ekzoz yukarıda ama koruması çok iyi olduğundan yanma olasılığı yok. Selesi Versys'e göre daha geniş,uzun ve rahat. Ön grenaj ve camın rüzgar koruması çok daha iyi. Her ikiside enduro-touring sınıfında ama Versys'in lastik ve jant yapısı hiçde enduroya uygun değil bence. Asfaltta kullanıyım, dik oturayım, yüksek görüşüm olsun diyorsan Versys, asfaltta, bozuk yolda, orman yolunda kullanayım diyorsan Dl. Yani Dl Versys'in yaptığı herşeyi yapıp, üstüne birçok şey daha yapıyor, ayrıca 2. el piyasası,aksesuarları,parçaları çok daha yaygın. Sonuçta Versys daha bebek bir motor, Dl 2004'den beri piyasada.
    tam istediğin gibi bir açıklama olmuşş

Kaiser oldukça güzel bir açıklama yapmış ama beni tatmin etmedi açıkçası. Bu ayki motoron dergisinde bu 2 modelin kıyaslaması var bildiğiniz gibi. Orada tets sonrası karar cümlesi şöyle; "Eğer iri yapılı, arazi motoru görününümü isteyen ve otoyolda yaşayan biriyseniz motorunuz suzuki olmalı. Fakat pratik, çağdaş, zevkle kullanabileceğiniz bir yol motoru arıyorsanız kawasaki bunların hepsini sunuyor."

Son değerlendirmesinde ise her iki motorun R 1200 GS ile Tiger 1050 kadar farklı olduğunu ama tercihlerinin versys ten yana olduğunu söylüyorlar.

Kendi kanaatim ise DL'nin demode ve kaba bir görünümü olduğu. Versys kawasaki değil de suzuki'nin başka bir motoru olsaydı eminim DL'i sollardı. Z moto piyasadan kopuk. Sınıfı net olmayan yeni bir motoru yüksek fiyatla satmaya çalışmaktan vazgeçmiyor. Ayrıca kawa hakkındaki önyargılar (Türkiyede yaşanan servis sorunlarından kaynaklan) suzukinin pazara yayılmış olması, pazarda dinamik tutumlar içinde olması (motorun fiyatını 19.000 den 16.000'e çektiler) yeni motor almak isteyenleri haklı olarak DL'e yönlendirecektir.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Versys'in tipi çok güzel arkadaşlar.Doktor'umun dediği gibi mantıklı bakıldığında ve Yüzbaşı'mın dediği gibide piyasa ve teknik destek tarafından bakıldığındada V-Storm ama herşeyde bu kriterlerlede bitmiyoki.İlk gördüğümde naked-enduro karışımı ve kendine has bir tasarımı olan Versys kalbimi çaldı valla.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    2006 fazer a
    versys nin fiyatıda düşer mi acaba
    bir de v-strom un 19 000 ytl den 16 000 ytl ye düşmesinin sebebi sizce nedir ?
    önceden verilmiş siparişi eritmek ve de 2008 modeller geleceği için elde kalan motorları
    bir an önce satmak sebep bu olsa gerek

Arap Kadri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X200
    Alıntı Kaiser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerekli olan her şeyi yazmışsın

ufak bir düzeltme sadece
    DL 2004 değil 2002 den bu yana piyasada

Kaiser HARMATTAN ın sarıkızı 2002 model
    aynaya baktığında gülümsüyorsan bin motoruna
    KYMCO - Like 200i uuur böcüüüüm
    mangalı sev KOKOREÇİNE SAHİP ÇIK

Alıntı orcunmavis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    versys nin fiyatıda düşer mi acaba
    bir de v-strom un 19 000 ytl den 16 000 ytl ye düşmesinin sebebi sizce nedir ?
    önceden verilmiş siparişi eritmek ve de 2008 modeller geleceği için elde kalan motorları
    bir an önce satmak sebep bu olsa gerek
    Suzuki fiyatı sezonun sonuna doğru düşürdü. Akıllıca davranıyorlar, sezon bitiyor, rakipler geliyor yeni transalp, yeni F650 vs. Ayrıca motorun yüzü eskimeye başladı. Bir de suzukiciler versys in onlara rakip olabileceğini düşünüyorlardı ne de olsa yeni bir motor ve dolayısıyla daha modern motor ve çizgileri var. Versys in fiyatı düşer mi? Sanmam fiyatı zaten -suzukiden önce yani- 9000 avrodan 8000 avroya düşürdüler sezon başında ama yine de satamıyorlar. Bu mantıkla da satamazlar. Çünkü bu yeni ve sınıfı net olmayan bir motor ve tutması için pazarda belirli bir sayıya ulaşması gerekir. Bunun için de cazip bir fiyat politikası olması gerekir o kritik zamana kadar. Bunu şimdiye kadar yapmadıklarına göre bundan sonra da yapmazlar sanıyorum.

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Motosiklet firmaları Türkiye'de çok enteresan bir fiyat politikası uyguluyorlar.
    Bu da kullanıcının aklını karıştırıyor.
    Pahalı olan iyidir mantığı ile gidildiği için, yönlenme de bu şekilde oluyor.

Aslında bu iki motor hemen hemen aynı fiyat.

Fransa satış fiyatları şöyle:
    Suzuki(ABS) 7999 euro
    Kawasaki(ABS) 7699 euro

Özelliklerine baktığınızda,
    Kawasaki'nin biraz daha fazla torka sahip olduğunu ve tam gücüne daha düşük devirde ulaştığını görüyorsunuz.
    Buna karşılık, Suzuki, daha fazla beygir gücüne sahip.

Tip olarak baktığınızda ise, ikisi de bana göre çirkin.
    Ama Kawasaki'nin ön kafa karenajı değiştirilip, harika bir motor ortaya çıkarılabilir.

Bu işler zevk meselesi...

V-Storm

Versys

Biraz sabrederseniz, 2008 yılının ikinci trimesterinde Yamaha şöyle bir şeyi piyasaya sunacakmış.
    Türkiye'ye gelir mi bilmem ama, fena durmuyor.

Karşınızda XT 660Z

Allah hepinizin gönlüne göre versin.

Motosikleti
    Arapkadri; Dl 1000 2002'de çıktı, Dl 650 2004'de.

Ben sadece birşeyi değil, birçok şeyi iyi yapabilen bir makina istediğim için Dl aldım. Şöyleki, race değildir ama bastığınızda size saniyeler içinde 180'i gösterir, hard enduro değildir ama her türlü yolu keçi gibi tırmanır,Fazer kadar çekici değildir ama yinede yolda bakışları üstüne alır, touring değildir ama 2 kişi çok rahat yol alır, 250 cc değildir ama onlardan biraz daha fazla yakar. Hala Fazer gördüğümde kalbim deli gibi atar ama BENİM isteklerime yetersiz kalacağı için Dl aldım. Ama dediğim gibi bunlar benim beklentilerim. Herkesin motosikletten beklentileri farklı.

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Bende vstromun Dl deil- Sv-650 modelini kullanıyo oluyorum benide bu topiğe kabul eder misiniz? Benim bi topiğim yokta
    [B]Aptalların anlayacağı gibi yaz, akıllı olan ilk cümlede ne dediğini zaten anlar [/B]:cat:
    [B][COLOR="DarkRed"]Ben Derdimi Hangi Dağa
    Yüreğimi Hangi Suya Diyemiyorum[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Üzgünüm, sen her girdiğin topiği geyiğe çeviriyosun. Sana bi Sv-650 topiği açalım, kitlemekde olmasın, istediğin kadar takıl

Motosikleti
    2006 fazer a
    bence sende sv-650 ye bi rakip bul. aç bi topik.
    geyik olmasın bu topik

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
     Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:  Sebep
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)