Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mondial 50cc Mi - Kanuni Popcorn 90 mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    D3VIL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Evet sizce hangisi teknik servis bakımından parçaları bakımından (hangisinin parçaları daha ucuz vs) hangisi daha az sorun çıkartır.. benzin hız vs şeklinde değerlendirebilirsek kullananlar veya bilenlerden tecjübelerini paylaşmalarıın istiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    -
    kanuni popcorn super bir makina KESİNLİKLE KANUNİ yiğende var bilişyorum arada sırada bende sürüyom 8 bin Km de daha bir civatası deişmemiştir. cok ufak tefekcik sorunlar haricinde sorun cıkarmadı. sorunlar mekanik deil. Grenaj falan. iyide gidiytor ama sunu söliyeyim 2 zamanlı oldugu için cok benzin yakıyor. yiğen benzin yetiştiremöiyodu walla :D . bence kanuninin bi bugunu 4 zamanlısını al derim. gerçekten benzin dayanmıyor :D

Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı s3ns4t10n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanuni popcorn super bir makina KESİNLİKLE KANUNİ yiğende var bilişyorum arada sırada bende sürüyom 8 bin Km de daha bir civatası deişmemiştir. cok ufak tefekcik sorunlar haricinde sorun cıkarmadı. sorunlar mekanik deil. Grenaj falan. iyide gidiytor ama sunu söliyeyim 2 zamanlı oldugu için cok benzin yakıyor. yiğen benzin yetiştiremöiyodu walla :D . bence kanuninin bi bugunu 4 zamanlısını al derim. gerçekten benzin dayanmıyor :D
    Teşekkürler verdiğin bilgiler için bir kaç yerden duyduğum , okuduğum kadarıyla mondial 50 1 depo benzin ile (15ytl) 300km yapıyormuş kanuni ise 1 depo benzin ile (15ytl) 200km yapıyormuş Doğruluğu hakkında fikrim yok tabiki kulllanmadığım için kullananlar tastiklerse sevinirim

dolapçııı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw k1100lt,bmw f650,royalstar 1300,xl 600,xt 600,
    fz 600 FAzer .

Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı dolapçııı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fz 600 FAzer .
    Anlamadım

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Hocam bir kere kanuni ne olursa olsun mondialden kalitelidir bence bunu unutma.İkincisi biri 50 cc diğeri 90 cc olmalı arada fark var.Şahsen ben 50 cc bir motorla inan İstanbul trafiğine çıkmayı düşünmem bunu da aklının bir köşesine yaz.Popcorn'un da 2 zamanlı olduğundan acayip yaktığı da aklında bulunsun.Parça fiyatları olarak tahminimce üç aşağı-beş yukarı aynıdır.Mondialde pek hız yapamazsın.Kanuni çok seridir ama.Ben kanuni mi mondial miden ziyada popcorn mu 50 cc mi tartışmasına kesinlikle popcorn derim.Karar senin...

Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bir kere kanuni ne olursa olsun mondialden kalitelidir bence bunu unutma.İkincisi biri 50 cc diğeri 90 cc olmalı arada fark var.Şahsen ben 50 cc bir motorla inan İstanbul trafiğine çıkmayı düşünmem bunu da aklının bir köşesine yaz.Popcorn'un da 2 zamanlı olduğundan acayip yaktığı da aklında bulunsun.Parça fiyatları olarak tahminimce üç aşağı-beş yukarı aynıdır.Mondialde pek hız yapamazsın.Kanuni çok seridir ama.Ben kanuni mi mondial miden ziyada popcorn mu 50 cc mi tartışmasına kesinlikle popcorn derim.Karar senin...
    Motoru 2.el almayı düşünüyorum araştırmalarıma göre popcorn oldukça fazla yakıyor 150km 15ytl en iyi ihtimal ile mondial 50 nin ise 300km gittiği söyleniyor..
    Kararsızım yinede yorumun için teşekkürler..
    Yorum bekleniyor

Bir kaç şey daha ekliyim
    Popcorn - lerinden
    Benzin neredeyse 2 katı yakıyor ve kullananların çoğu arızalardan şikayetci yada onlara öyle denk gelmiş veya dikkat etmeden kullanmış olabilirler tabiki
    Virajlarda çok yatmasından şikayetciler
    Çok ses yapmasından şikayetci olanlarda var

mondial 50cc hakkında fazla kayda değer bilgiye ulaşamadım

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    PoPCoRN Benm ilk motorumdu yani scooter ım bana hiç sorun Çıkarmadı az yakıyodu ve 95 km hıza kadar çıkabiliyodu
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    sana rokko 150cc verelimmi ? ben satcam yakında 1600 ytl fiyat.anlaşırız pazarlık yaparız . ama mart'a kadar beklermisin bilmem

Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana rokko 150cc verelimmi ? ben satcam yakında 1600 ytl fiyat.anlaşırız pazarlık yaparız . ama mart'a kadar beklermisin bilmem
    teşekkürler ama mart a kadar bekleyemem ve zaten vergiden muaf birşey almak istiyorum , allah izin verirse şu 2 hafta içinde alıcam

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı D3VIL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru 2.el almayı düşünüyorum araştırmalarıma göre popcorn oldukça fazla yakıyor 150km 15ytl en iyi ihtimal ile mondial 50 nin ise 300km gittiği söyleniyor..
    Kararsızım yinede yorumun için teşekkürler..
    Yorum bekleniyor

Bir kaç şey daha ekliyim
    Popcorn - lerinden
    Benzin neredeyse 2 katı yakıyor ve kullananların çoğu arızalardan şikayetci yada onlara öyle denk gelmiş veya dikkat etmeden kullanmış olabilirler tabiki
    Virajlarda çok yatmasından şikayetciler
    Çok ses yapmasından şikayetci olanlarda var

mondial 50cc hakkında fazla kayda değer bilgiye ulaşamadım
    Bu motor olayı öyle zaten insanı öyle bir kararsız halde bırakıyor kiBence tercihini bu ikisinden yana da kullanma git kanuni'nin 100-125 cc arası 4 zamanlı bir scooter'ını al daha rahat edersin zannımca.Hem yakıt olarak mondial den biraz fazla popcorn'dan az yakar hem de cidden verim alırsın.Hussar 125 mi neydi onlar güzeldi yanlış hatırlamıyorsam.Hadi tekrardan kolay gelsin

Bu arada vergiye de o kadar fazla takılma dostum ben de senin gibi düşünüyordum ama topu topu 64 ytl vergisi var yıllık.o da 6şar aylık dilimler halinde 32'şer ytl olarak ödeniyor.Yani bu kadarcık para için istediğin zevkten mahrum kalma derim.Zaten popcorn alsan bu para snden 2-3 ayda yine vergi olarak(benzinde ötv) sözüm meclisten dışarı acı acı çıkacakBunu da bir düşün derim

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    uzun yola gider. benzin ? biz valla son gezimizde kütahya afyon eskişehir yaptık.toplamda 350 den fazla km yapmışız. yaklaşık 33 ytl civarı yakıt harcamışım. o da son zam geldiğinde. ondan önce km başına daha az düşüyodu. 4 zamanlı scooter işte. yağ ekleme derdi yok bişeyi yok.

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    walla benim motor mondial 150cc lik tam dolu depo benzin 7 Litre ile 170 km yaptım , bende mondial al

Motosikleti
    cbf 150:::::08
    [QUOTE=mstf_gnc;858150]walla benim motor mondial 150cc lik tam dolu depo benzin 7 Litre ile 170 km yaptım , bende mondial al[/QUO bence bi ayarlarını kontrol ettir. ilk hava filtresinden başla daha azz yakabilir
    [COLOR="Red"][I]meğer gurbet dediğin mapuslukmuş güneşli avlularda yaşanırmış,öylesine,dönüşümde ne bulurum bilemem bildiğim döneceğim,,verilmiş sözüm edilmiş yeminim,,elbet birgün döneceğimm,,[I][/I][/I][/COLOR]

Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı mstf_gnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla benim motor mondial 150cc lik tam dolu depo benzin 7 Litre ile 170 km yaptım , bende mondial al
    7 litlre ile 170 km iyimi yani

denizzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zongsheng 125
    bence kanunı popcorn al pişman olmazsın ama temiz birşey al yoksa başına dert açabilir

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    50 cc likden 150 cc liğe göre bence çok ii

Motosikleti
    Junlin 125 T-10 Fun ctiy
    bende 50 cc mondial var arkadaşım 2, el aldım 11,000 de idi aldığımda sorun çıkarır her motor kullanımına bağlı.Bence alma derim küçük Hız pek yapmıo özellikle 2 kişi yokuşda daralıo...tek kişi de yokuşu 30 ile anca çıkarsın oda zayıfsan

Benim ruhsatta 49 cc YAzıo die ben aldım birazda ehliyet gerekmesin die ama gerekiomuşş Ama polis pek bişe demedi iyi niyetlidi bağlıcaktı scooteri kasktan ceza kesti saolsun Benim gibi çevirdiği başka birinin ehliyetini kabul etti..kasktan yedik yanii...Bence dur!! almadıysan şayet yada caymadıysan mondial al ama 125 lik al bak tabi ehliyette gerekio!!

He bide ben 10 ytl lik atıodum Full oluodu ki tabi içinde vardı 1Lt kadar sanırım..KAÇ KM YAPIODUM BİLMİORUM (4,000 KM DİR biniorum 1 bakmadım ona ya) SANIRIM 150-200 arası!!!! km anca yapıodur öle 300 Km hikaye bak sana sölim!!!!!
    myspace.com/pashakzlrecordz

Tıkla dinle

kayku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hiç belli olmuyo :D
    Alıntı dolapçııı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fz 600 FAzer .
    ya Hocam Allah aşkına bi konuyada mantıklı birşey yaz benim konularımdada bu şekilde cvp veriyorsun lütfen ama

adam 50 cc 90 cc diyo sen dalga gecer gibi 600 fazer dion o zaman bmw gs1200 alsın lütfen ama lütfen...

ben sana kanuni öneriyorum dostum ne yönden deme aklına gelecek her yönden..
    saygılar..
    [url] www.myspace.com/kayku34 [url]
    [url] www.herkesdinlesin.com/kayku34 [url]

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    popcorn Mısır patlağı daha iyi 2 zamanlı olmasıda sana scooterda bir avantaj diye bilirim. Birazda 2 zamanlı motor zevk işine bakar. ekonomik olsun 50-60 km hızla ben paso gezecem diyosan mondialde olur ama bence bir işe yaramaz o motor. atsan atılmaz, satsan satılmaz misalii
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)