Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ybr 125 mi? gn 125 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MUSTİ35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GN-125
    ikinci el motorsiklet almayı düşünüyorum. ama ybr 125 ile gn 125 arasında kararsız kaldım. hangisini tavsiye edersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    L.SAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    tamamen tarz meselsi gn choopere biraz daha yakın sanrısam 2.elleri az ve biraz daha pahalı ben olsam daha cok piyasda tutulan ybr yi tercih ederdim,ama gn de cok kaliteli alet hangisine ısınıyosan onu al

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    YBR125 çok kullandım arkadaşımda var bence gayet güzel bir makina fakat YBR alıcaksan 2006 dan sonrasında heralde beygiri düşürdüler oyüzden temiz bir 2005 yada 2006 almanı tavsiye ederim nerden anlıyacam dersen Kafa grenajlısını al diye tarif edebilirim gerçi sonradan taktıranda vardır heralde yani Kafa grenajlı kare farlı ön sinyaller kafa grenajında onlarda alacağın zamanda sorabilirsin bunu sornadan sizmi taktırdınız diye.. GN125 suzuki nindi yanlış hatırlamıyorsan hiç yakından görmedim ama güzel motor oda açıkcası pek bilkim yok GN 125 hakkında ama kullandığıma göre YBR tavsiye edebilirim
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı THE_LANCET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR125 çok kullandım arkadaşımda var bence gayet güzel bir makina fakat YBR alıcaksan 2006 dan sonrasında heralde beygiri düşürdüler oyüzden temiz bir 2005 yada 2006 almanı tavsiye ederim nerden anlıyacam dersen Kafa grenajlısını al diye tarif edebilirim gerçi sonradan taktıranda vardır heralde yani Kafa grenajlı kare farlı ön sinyaller kafa grenajında onlarda alacağın zamanda sorabilirsin bunu sornadan sizmi taktırdınız diye.. GN125 suzuki nindi yanlış hatırlamıyorsan hiç yakından görmedim ama güzel motor oda açıkcası pek bilkim yok GN 125 hakkında ama kullandığıma göre YBR tavsiye edebilirim
    2006 larda 10 beygir.2004 ve 2005 ler 12 beygir
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

komando,, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Japon Yamaha Motor Company Ltd. tarafından üretilen Yamaha YBR 125 hafif sınıf bir motosiklettir.

Popüler "Standart Naked" tarzına sahip YBR125; 123,7cc hacminde, tek silindir, 4 zamanlı, hava soğutmalı, 2 sübaplı yandan egzantirik zincirli, elektrik marşlı ve CDI ateşlemeye sahiptir.

Motorun vibrasyonunu minimuma indiren, karşı krank-şaft dengeleyici mevcuttur. Motor gücü 8,000 devirde 12 beygir, torku ise 6,500 devirde 11.6 newton metredir ama avrupalı versiyonları (2005) 7600 devirde 10,3 beygir ve 6500 devirde 10 newton metre tork vermektedir. Bunun sebebi avrupalı versiyonlarında "Katalitik Konvertör" bulunmaktadır.
    Düşük ses çıkına sahip, ekonomik ve dayanıklı bu motor Sherco motorcycle tarafından CityCorp 125 modelinde de kullanılmıştır.

Yamaha YBR125'in 2000 yılında Brezilya'da başlayan macerası, daha sonraları Ekvator, Peru, Venezuela, Arjantin, İtalya ve Türkiye gelmiştir.

2003 senesinde üretimi Çin'de başlayan 2003-2005 arasında 200.000 YBR125 satmıştır. 125cc kategorisinde en iyi balansa sahip motor olan YBR125 sağlamlığıylada kendini ispatlamıştır.

Şasesi, MBK Sanayi tarafından Elmas-Tipi denilen Bükülmeyen-Çelik Borundan yapılmıştır. Uzun ön süspansiyonlara ve ayarlanabilir arka amortisörlere sahiptir.

Sıradışı bir tarz sahibi olan YBR125, uzun sayılabilecek bir seleye, güzel şekillendirilmiş metal benzin deposuna, şık kuyruk tasarımına, bu güzel çizgisini tamamlayan arka park/fren lambasına, sinyal ve aynalarına kadar yüksek kalitede üretilmiştir. Ayrıca Mikuni karbüratörlü yakıt sistemine ve ön disk frene sahiptir.

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Alıntı komando,, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japon Yamaha Motor Company Ltd. tarafından üretilen Yamaha YBR 125 hafif sınıf bir motosiklettir.

Popüler "Standart Naked" tarzına sahip YBR125; 123,7cc hacminde, tek silindir, 4 zamanlı, hava soğutmalı, 2 sübaplı yandan egzantirik zincirli, elektrik marşlı ve CDI ateşlemeye sahiptir.

Motorun vibrasyonunu minimuma indiren, karşı krank-şaft dengeleyici mevcuttur. Motor gücü 8,000 devirde 12 beygir, torku ise 6,500 devirde 11.6 newton metredir ama avrupalı versiyonları (2005) 7600 devirde 10,3 beygir ve 6500 devirde 10 newton metre tork vermektedir. Bunun sebebi avrupalı versiyonlarında "Katalitik Konvertör" bulunmaktadır.
    Düşük ses çıkına sahip, ekonomik ve dayanıklı bu motor Sherco motorcycle tarafından CityCorp 125 modelinde de kullanılmıştır.

Yamaha YBR125'in 2000 yılında Brezilya'da başlayan macerası, daha sonraları Ekvator, Peru, Venezuela, Arjantin, İtalya ve Türkiye gelmiştir.

2003 senesinde üretimi Çin'de başlayan 2003-2005 arasında 200.000 YBR125 satmıştır. 125cc kategorisinde en iyi balansa sahip motor olan YBR125 sağlamlığıylada kendini ispatlamıştır.

Şasesi, MBK Sanayi tarafından Elmas-Tipi denilen Bükülmeyen-Çelik Borundan yapılmıştır. Uzun ön süspansiyonlara ve ayarlanabilir arka amortisörlere sahiptir.

Sıradışı bir tarz sahibi olan YBR125, uzun sayılabilecek bir seleye, güzel şekillendirilmiş metal benzin deposuna, şık kuyruk tasarımına, bu güzel çizgisini tamamlayan arka park/fren lambasına, sinyal ve aynalarına kadar yüksek kalitede üretilmiştir. Ayrıca Mikuni karbüratörlü yakıt sistemine ve ön disk frene sahiptir.

Adam osurtmuş resmen başka lafa gerek yok TABİKİ YBR !

yalniz_prens_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR-125
    babacan YBR'den şaşma benim arkadaşım 2005 modelini aldı temiz şimdi sorunları ile uğraşıyor. Tamam honda ama bazı parçaları çok zor bulunuyor. YBR al kafan rahat olsun. Hemde CBR -125 6 vites olduğundan şehir içinde biraz zor kullanırsın. 5100YTL sıfır fiyatı 3600 YBR'nin fiyatı geri kalan paraya da benzin alırsın daha iyi olmaz mı madem 125 sınıfı düşünüyorsun?

bende ybr derim birader bnde de ybr yhani şu an kız gibi motor bi kere arızasını görmedim ginede sen bilirsin hangisini canın istiosa onu al şimdiden hayırlısı olsun

vedkum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Tourneo 110ps
    aldınmı bilmiyorum ama ybr125 al pişman olmazsın

Motosikleti
    PIAGGİO X 250 EVO
    Alıntı yalniz_prens_07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    babacan YBR'den şaşma benim arkadaşım 2005 modelini aldı temiz şimdi sorunları ile uğraşıyor. Tamam honda ama bazı parçaları çok zor bulunuyor. YBR al kafan rahat olsun. Hemde CBR -125 6 vites olduğundan şehir içinde biraz zor kullanırsın. 5100YTL sıfır fiyatı 3600 YBR'nin fiyatı geri kalan paraya da benzin alırsın daha iyi olmaz mı madem 125 sınıfı düşünüyorsun?
    arkadaşım bilmiyorsan sallama gn 125 suziki honda değil.suziki japon,ybr ler çin malı ben temiz bir gn 125 ten yanayım.
    memleketini en çok seven , işini en iyi yapandır.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam osurtmuş resmen başka lafa gerek yok TABİKİ YBR !
    Yoruma dikiz.... Ama oturtmuş....

Alıntı kartalım adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bilmiyorsan sallama gn 125 suziki honda değil.suziki japon,ybr ler çin malı ben temiz bir gn 125 ten yanayım.
    Çinlide olsa Ybr ybr dir... Kıyaslanamaz bile... Suzukinin hem parçası hem de servis sorunu var....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    PIAGGİO X 250 EVO
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoruma dikiz.... Ama oturtmuş....

Çinlide olsa Ybr ybr dir... Kıyaslanamaz bile... Suzukinin hem parçası hem de servis sorunu var....
    tek sorunu parça zaten yoksa 5000 ytlden aşağı olmazdı fiyatı.
    memleketini en çok seven , işini en iyi yapandır.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı kartalım adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek sorunu parça zaten yoksa 5000 ytlden aşağı olmazdı fiyatı.
    5000 ytl ye de kimse 125 lik almazdı... 7000 ytl ye 500 lük makinalar dururken yüzüne bakmazlar....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N
    evet doğru söylüyorsu arkadasım benm ki 2004 model ybr 125k 12.5 beygir katologunda yazıyor tel jant bide orjinali belki grmşsndür

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    aaah ah dillere destan ybr kardeşim al geç...

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    cbf 150 al daha karizma ,daha güçlü,konforlu...
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N
    Babacİ Benm Ybr Ne Mali Sence Bİ Bak Bakem;) Sen Kara Ver

MUSTİ35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GN-125
    Şefİm Sen125 Gn Suzİkİ Aldin Ya

Osmaniye İl Temsilcisi
    Motosikleti
    YAMAHA WR 426 F - SUZUKI GN 125
    Arkadaşların bir çoğu ybr ye binmişler, yada piyasada ybr yi çok gördükleri için öyle diyorlar, bir çoğu gn 125 i görmemiştir bile ama biz böyleyiz işte, bilende yorum yapar bilmeyende. Ben her ikisinide kullandım, her ikiside sağlam, kullanışlı motor, fakat hangisi daha problemsiz diyorsan, hangisine daha uzun süre başım ağrımadan, ustaya uğramadan binerim diyorsan gn 125. Ama tarzda önemli burda, ikisinin tarzı birbirinden çok farklı, gn 125 hiç tartışmasız daha rahat ve inanılmaz güzellikte süspansiyonu var, ybr ona göre bayağı bir sert ama sen eğer şekil olarak ybr den hoşlanıyorsan onu almalısın, o da iyi motor ama gn hakikaten bir başkadır. Bunu ancak kullanan bilir.
    YuSuF - YuZuF - YZF:wiinkk:

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N
    Bence Senin Bileceğin Bişi Ama Ikiside Ayrı Bir Tarz Motor Ikiside çok Kaliteli Ve Kullanışlı Motor Ben Suzukiyide Sürdüm Cok Rahat Ve Konforlu Hiç Titreşim Yok Aynı Bendeki Ybrde Olduğu Gibi Ama Son Hız Olarak Biraz Daha Yavaş Kalıyor Ybrden Bizzat Denedim:ptabiki Ybrye Uzun Yolda Geride Kalıor.ama Zaten O Gezi Amaçlı Yapılmış Bi Motor Oluğu Için Pek önemli Deil Senin Bileceğin Bişi Sana Resimlerini Atım Eniştemle Benim Motorumun.

http://www.sahibinden.com/2004_model...XQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/yeni_binic...XQQdisplayitem

Bu Iki Motora Bak Derim Bence 2 Ci Olanı Benim Cok Merak Ettigim Motor Eğer Istanbulkdaysan Bi Bakmanı Tavsiye Ederim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)