Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

CBF 150 ile Apache 150 arasındaki teknik farkları açıklayabilirmisiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerekçelerini görelim??????

hocama katılıyom hadi mayko gerekçeleri görelim. bende cbfciyim haaaa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    carzywindy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy 125
    ya herkes cbf nin hızı az demiş doğru ama bu motor rahat 110 yapyo
    zten bu tip motorlarda 100 km üzeri çok kullanılmıyorki

hondadaki az titrelşim ve konfor varken sadece 10km daha hızlısını yapmak için apacheyi tercih edemem ...

kesinlikle honda
    ..::Bu Vatanın Gücü Ne Parasıdır Ne Tankları , Bu Vatanın Asıl Gücü İnanmış Evlatlarıdır::..

thunderace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    emin ellerde
    acemiysen apache al kafan agrımasın ne kırılır ne yarılır sadece cizilir. alınca 2kat boya koruyucu kaplattır orjinal koruma demirini cıkarma tepe tepe kullan hatta stunt makinası olarak kullan o halde daha ne diyim. honda diyorsan orada arkadaslar haklı hayat onda parada onda adamların sana ihtiyacı yok en ufak masrafta canını yakar 2. eli de apache ile aynı ayrıca cin de uretildiginide unutma. aradıgını bilmeyen buldugunu anlayamaz onun için sadece fikir al kararı sen vereceksin unutma yanlıs tercih motordan sogumana neden olabilir

honda nın ingiltere de uretimin astronomik rakamlı yuksek maliyetlere cıkması sonucu gelecek yıl yatırımı turkiye sanayisine cevirecegini okudum belki honda gelecek yıl bizim sanayimizde uretilip daha dusuk maliyet daha dusuk kalite ile daha dusuk yedek parca agı saglayabilir. suan cin de bile uretilse gumrukte fiyatlar ucuyor. bilginize
    ya tozu dumana katacaksın, yada tozu dumanı yutacaksın!

bı ara erol vardı forumda bana da apacheyı o asıladı ama sıtede goremıyorum yazılarını erol kardes nerdesın bak benı bıle apache sahıbı yaptın kendın yoksun meydanda bu arada vıdeolarını ızledım youtubeden

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı MURATCBF150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bı ara erol vardı forumda bana da apacheyı o asıladı ama sıtede goremıyorum yazılarını erol kardes nerdesın bak benı bıle apache sahıbı yaptın kendın yoksun meydanda bu arada vıdeolarını ızledım youtubeden
    malum kişi siteden atıldı...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

cuneytovuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer (kırmızı)
    Alıntı asphaltkowboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...erol 88 geliyor kaçınnnnnnn..

heredot1923 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns200
    bende agility 125 vardı apache aldım ve motordan memnunum her ne kadar commuter tarzı olsa da naked ve racing kanı da taşıyor çok atik bi motor vibrasyon konusunda haklılar arkadaşlar birazcık var yüksek hızlarda. yedek parçaları da pahalı geldi bana bi kaza geçirdim sivas plakalı bi transit taaaa mersinde bana çarptı 350ytl hasar çıktı sadece ön amartisör hasar görmesine rağmen bu arada sivasın yollarına türküsünü kim yazdıysa esefle kınıyorum sivasta yol yok kanımca ben sağ şeritte giderken akşamdı heralde görmedi soldan gelip bana çarptı allaha şükür kask vardı korudu kasksız çıkmayalım arkadaşlar iki teker şaakaya gelmez
    maşrabamız küçükse deryayı suçlamaya hakkımız yoktur

kawasaki ZXR-6 :D saka bi yana ben arastırdım bence apache sonra satıp bi zx6R alcam kısmetse

Motosikleti
    cbf 150:::::08
    o nu bunu boşverin de tvs rtr160 die bi model i var,,görünüşü nü oldukça beğendiğimi söylemeliyim.
    meğer gurbet dediğin mapuslukmuş güneşli avlularda yaşanırmış,öylesine,dönüşümde ne bulurum bilemem bildiğim döneceğim,,verilmiş sözüm edilmiş yeminim,,elbet birgün döneceğimm,,

kkorhann34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    kalite farkı cbf sağlam makina
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!

apache dandık makına degıl bakın yanılma olmasın cbf de guzel hakkını yemek ayıp olur ben tam 4 ay cbf 150 kullandım işim geregı motor ustundeyım gunde 100 km yaparım fazla degıl ama bana dayanamadı kendısı 4 ay sonra mecbur kendısınden ayrılmak zorunda kaldım tıtresım yok denecek kadar az cbf 150 de sankı mercedes de yolculuk yapar gıbı ama gercekten bazan neden honda aldım dıye sordum kendıme ozellıkle mars motorum bozuldugu zaman motoru servıse ıterken vede gece saat 9,30 da kımsenın olmadıgı arkalardakı sokaklarda ampulumun patladı zamanlar bende cok oldu baskasını bılmem ama nerden baksanız 50 ytl verdım ampul parasına bır sorunuda yag akıtması baskada bişi yoktu motorun bakalım bıde apache yı denıyorum buda benı memnun etmesse tekrar ıkıncı el bı tıtan alacam veya ybr apache km olarak 120 nın ustune cıkabılıyo ama bayada tıtrıyo tıtresım var fazla rahatsız etmıyor ama

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Alıntı MURATCBF150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apache dandık makına degıl bakın yanılma olmasın cbf de guzel hakkını yemek ayıp olur ben tam 4 ay cbf 150 kullandım işim geregı motor ustundeyım gunde 100 km yaparım fazla degıl ama bana dayanamadı kendısı 4 ay sonra mecbur kendısınden ayrılmak zorunda kaldım tıtresım yok denecek kadar az cbf 150 de sankı mercedes de yolculuk yapar gıbı ama gercekten bazan neden honda aldım dıye sordum kendıme ozellıkle mars motorum bozuldugu zaman motoru servıse ıterken vede gece saat 9,30 da kımsenın olmadıgı arkalardakı sokaklarda ampulumun patladı zamanlar bende cok oldu baskasını bılmem ama nerden baksanız 50 ytl verdım ampul parasına bır sorunuda yag akıtması baskada bişi yoktu motorun bakalım bıde apache yı denıyorum buda benı memnun etmesse tekrar ıkıncı el bı tıtan alacam veya ybr apache km olarak 120 nın ustune cıkabılıyo ama bayada tıtrıyo tıtresım var fazla rahatsız etmıyor ama
    Birisi Titan mı dedi??
    En doğrusu buydu... Cbf de bile 9,1 olan sıkıştırma oranı titan da 9,5 ama sarsılırken yaptığı masaj fanatiklerini etkiler rahatını arıyanlar binemez zaten..
    Şaka bi yana başlığa göre sorarsanız tvs kullandım bi tur attım iyiydi ve kullanan yakıtını öve öve bitiremedi bana...
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

carzywindy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy 125
    apache 150 daha hızlı fakat vibrasyon oluyor

cbf de vibrasyon denen bişiy yok

hız olarak apache alabilir fakat çekişte CBF apacheye göre gücü yere daha ii aktardığını düşünüyorum

honda hayat onda
    ..::Bu Vatanın Gücü Ne Parasıdır Ne Tankları , Bu Vatanın Asıl Gücü İnanmış Evlatlarıdır::..

Motosikleti
    yamaha ybr
    ne olursa olsun eger 150 değilde 125 diorsanız tartışmasız yamaha brillant riding (ybr) derim yani
    adamlar motor yapmşlar bence 125 cc klasmanında en iyi cihaz YAMAHA_ YBR

Motosikleti
    Honda CBF 150 Honda Dylan 150
    Hoorrtt olmus ama yazalım ;

Apache yokus asagı dıslı degısımı ile 140 goruyor..

Cbf yokus asagı dıslı degısımı ıle 135 ile 140 arası kalıyor..

Motosikleti
    MoNDİaL KH 100
    ben ikisinide kullanmadım ama apache alırdım NİYE çünkü yedek parçaya örneğin bi ampule 50ytl verecek param yok apachede 100kmden sonra vibrasyon oluyormuş zaten 150cclik bi motor içinde 100km hızdan sonrasının tehlike olduğunu düşünüyorum 90km hızla tıngıt tıngır giderim kanaatindeyim onun dışındada apacheden bu zamana kadar duyduklarım okuduklarımda vibrasyona artı olarak büyük bi sorun duymadım(atmak istemiyorum çünkü kullanmadım şahsi düşüncelerimdir)

saygılar...
    EvReN 8 >>>>>>>>>YaKuZaA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bu konuda en sağlam yorumları yapacak iki arkadaşımızı sahneye davet ediyorum:
    Rafel ve Sametix
    Onlarda Şarköy gezisi yapmıştık 1 ay önce
    AYnı gün 550 km yapıp İstanbula dönmüşlerdi
    Rafel'in cbf,Sametix in TVS i var.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125+Kanuni Popcorn 90
    bence hiçbiri 2525

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rafel ve Sametix
    evet yaklaşık 550 km yol yaptık ama cbf e binende yoruldu TVS ye binende iki motorda 120 yi geçemedi iki motorda az benzin yaktı iki motorda hiç şişmedi tekerim patlasaydı tubeless olmadığından çok ağlardım sanırım cbf belki bir lastikçiye kadar giderdi ama marş bozulsaydı ben ayak marşını kullnırdım bu sefer cbf yolda kalırdı bunları say say bitmez görüntüsü kısa boyu ve atak olması itibariyle TVS ama rahatlık ve marka güvencesi itibari ile cbf in artıları var sonuçta iki motorda sahibine ben ne almışım dedirtmiyor çok güzel geziler yapmasını sağlıyor iki teker iki tekerdir herkesin motoru kendine güzeldir teknik ayrınıtı yada fark bu motorları birbirinden üstün yapcak kadar farklı değil sonuçta.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

rafel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rafel ve Sametix
    BENDE ŞÖYLE ACIKLIYIM

yolda kalsam honda yol servısı aradıgımda gelıp benı alıcagını bıldıgım bır marka
    tekırdaga gıdıcence arkamamda bırı vardı yanı burak abı ve motorda okadar malzeme vardı ınan ben bıle şaşırdım 120 yaptı
    uzunluk bakımdan cok rahat 100 yada daha fazlası nı yap bır gırap tıtremıyor
    yorulma nedenım hıc dınlenmeden surdum motoru malum ınsan arabada da yorulur

teknık bakımdan bakılırsa servıs agı yedek parca
    garantı yol yardım en cok yaygın olan ve suan istanbulda kuryelerın altında cok buluna yanı 10 kuryede 7 cbf cı 3 tvs cı dıye bılırım
    motorda toplam ınanmayan arkadaşlar aku tarafını söksun ve yedeklerede baksın toplam 6 sigorta var ayak marşı konulmamısana bende kızdım
    ama tek marşta calışıyor

bırde cbf 150 tavsıyem motoru ısıtmadan bınmeyen hangı motor olursa olsun

bende bukadar

şunuda bildiriyım
    yabancı ullkelerde gösterge de harelet ve devir saati
    ayak marşı var turkıye gelen cbf 150 nden konulmadıgını bende anlamadım

motorun toplam 7 rengı var grı bıle var

2007 yılında sınıfında 1 . ödulu almış bır motor
    2 .tvs oldugunu bılıyorum
    motor vıraj konusunda cok usta

sakın samet abı yanlış anlama
    kızmada

toplam cbf 150satışı 3.150 deymiş ana bayılerden ögrenebılrısınız
    bırde motorların orjınel fıyatıları 2.500 arası gumruk ve kar konunca motorlar ucuk bir fıyat alıyor
    Ayrılık vakti geldıgınde sessizce cekilir giderım yüzümü önüme düşürüpte

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)