Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yamaha virago 535 mi yokss kawa en 500 mü?

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar yaz sonu bu iki makinadan birini almaya karar verdim 2. el olacak 5000 6000 arası bi bütçe ayıracağm bu yuzden sizlerin fikirlerini almak istedim. virago v motor en 500 sıralı sılındır en 500 tahminen 94-96 model olacak
    sizce hangisi daha kullanıslı olur? en 500 çok yakar diyorlar doğrumudur ayrıca virago v motor olduğundan dolayı vibrasyon çok daha az ve daha konforlu bir sürüş sağlar dediler ne dersiniz?
    BEN GÜZELE GÜZEL DEMEM KAFAM GÜZEL OLMADIKÇA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    virago derim daha dengeli bence

deepimpact - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal reptor
    viragoyu sakın alma bence neden dersen yakıt masrafı çok fazla yani çok yakıyor gereksiz o motor için.
    EĞER HERKES AYNI FİKİRDE İSE KİMSE YETERİ KADAR DÜŞÜNMÜYOR DEMEKTİR.

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa
    Öyle 2 motoru kıyaslamışsın ki 10 yıldır bu sorunun cevabını bulan olmadı Yazı tura at en iyi çözüm bence

Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    performans itibariyle En 500

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    virago hava soğutmalı şaft aktarmalı.
    en500 sıvı soğutmalı model yılına göre de kayış aktarmalı.

benim tercihim en500 den yana olurdu özellikle en500 ün vulcan versiyonu çelik jant kartal direksiyon almak istediğim makinalardan birisidir.

sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Kaiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Performans önemliyse en500.Artçı içinde daha rahat bir selesi var ayrıca
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

iki motoruda test etim sadece şunu söyleyebilirim ikisinin de üstüne binmeden sesini duysan yeter kendi adoma ben en500le karşılaştırmama bile elbette en500 klasik bir model ama virago v motoru şaftıyla düşünmeden alınır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    virago 535 çok ufacık geldi bana
    kawaya binmedim ama yukarda yazanlar iyice aklımı çeldi
    teknik özelliklerin yanısıra benim için üstüne sığmam önemli.
    büyük ihtimalle de 94-95 model bişey alcam. sizce bu modelde bi motor alınır mı?
    ve kawa en500 ün ebatları nedir.
    192 cm 120 kg bişeyim
    virago535-regal-gv250 türü motorlarda dizlerim göstergelere değicekti nerdeyse ?

innocentbystander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Virago XV535
    Burada Virago 535 - EN 500 karsilastirmasi var. Karsilastirmayi yapan Ingiliz vatandas bunlari bi nevi "orta sinif cruiser" olarak tanimliyor, yazi boyunca ikisini de asagiliyor, sonuc olarak da Virago'yu biraz daha "iyi gibi" buluyor. EN 500'ü hiç beğenmemiş.
    Ben EN 500'e hiç binmedim, kullandığım '99 Virago 535'in yaklaşık 22 km/lt yakıt tüketimi ile mesela Kawasaki ER-5'ten daha fazla yaktığını söyleyebilirim ama kullanıma göre değişir tabii. Çok kastığımda (mesela sürekli 90 la gitmeye çalıştığımda) 20.8 km/lt ye kadar düştü. Teknik verilerinde zaten ortalama yakıt tüketimi 54 mpg (22.96 km/lt) veriliyor. EN-500 ünki 52 mpg olduğuna göre arada ciddi bir fark yok, ikisinin tüketimi pratik olarak aynı sayılabilir. 535 biraz daha yüksek torku daha düşük devirde üretiyor, buna mukabil EN-500 ün 4 beygir fazlası var. Gerçi bu fazlaya ulaşmak için 8500 devire çıkması lazım, cruiser a bağırmak yakışmaz ama beygir gücü yüksek mi? Evet yüksek. Bir de şahsi görüşüm, V motorlu Virago'nun sirali EN-500 e göre daha yakışıklı olduğu yönünde.
    Netice itibariyle hangisini daha temiz, uygun fiyatli bulursan atla. Ikisi de iyi makina, ikisini de satmak isteyince hemen alici bulursun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    teknik özellikler bir yana benim merakım bu modelde bi motorun alınıp alınmayacağı
    14 yıllık makina. ne zaman iflas eder.. alınır mı ?
    tabi ki en uygun fiyatta olanı alcam virago bana ufacık geldi o ayrı.
    kawa nasıl onu bilmiyorum...

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa
    O motorları aşağılayan ingiliz saçmalamış bu motorların ikiside bir devrin kendi grubundaki en iyi motorlarıdır öyle çürük çarık kafadan atma üretilmiş motorlar değildir ikiside yıllarca sorunsuz hizmet edebilecek gayet kullanışlı motorlardır. Ama hangisi dersen buna cevap bulmak çok zordur. hangisini beğenirsen onu alıcaksın

Motosikleti
    dragstar 650 & shadow 750
    Sürüş dengesi, şaft aktarımı, v-twin motorun konforu, sisteminin basit ve sorunsuz olması Virago yu ön plana çıkarmaktadır. Bunun yanında aynı paraya en-500 e göre daha yüksek model bulma imkanı vardır. Ancak kalıbı itibariyle bence en-500 den zayıf gözükmektedir. Eğer içine sığamayacaksan en güzel motorda bile rahat edemezsin. Ben 90 kg 183 boy ile virago da rahat edemedim. Kısaca rahat sürebileceksen xv535, yok ben ona sığmam diyorsan en-500 daha iyi bir seçenek.

Motosikleti
    YAMAHA VİRAGO 535
    bencede virago çünkü bende virago var :D

şaka bi yana ikiside yakıtı çok yakar tabii 100km 5 lt sana dokunuyorsa :D hava soğutmalı virago hararet yaptığını görmedim ama... bastımı ikiside uçar... 10 lt benzinle 200 km yol yaparsın virago ile... sanırım 3.5 rezerv var hiç bitirmedim bu arada genelde yağ kaçarma soruları oluyo contalatı değiştirirsin geçer 2 TL motordakiler 0.5 TL subab kapaklarındakiler...

Parça bakımından kawasaki pahalı ön amortisör keçesi 70 euro virago piston 80 dolar düşün artık. Ayrıca en çok takliti yapılan motor virago

bunu kimse yazmamış virago eksoz ısısından bacağın kesin yanar ilk zamanlar ama alışıyor insan. ikisindede şehir içinde dur kak yaparsan sıcaktan pişersin... uzun yol motoru abi.. çok kısa sürede hızlanıyorlar durmuyorlar :D o nedenle katil motorda diyorlar

ama genede virago derim ben neden özlem tekin ablamızın motoru :D
    Bu nedir kardeşim gelen vuri giden vuri :D yıkılmadık ayaktayız babaya selammmmm :D

arkadaşlar en 500 ün akü ölçüleri nelerdir

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    535 sisiy barsız marmariste gördüm harbiden küçükmüş. tabi alçaltmadıysa daha...shadow 600 abi ben bunu bilir bunu söylerim
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Her ikiside yıllardır kendini kanıtlamış motorlar. Birbirlerine sınıf olarak çok yakınlar.. Lakin cruiser , chopper ruhunu yaşatması açısından motor yapısı itibari ile virago daha güzel duruyor..
    Ben olsam en500 alırdım ..Sorunsuzluk açısından daha çok güven veriyor bana.. Ayrıcada 6 vites

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    virago daha zayıf ancak en500den daha uzun görünüyor. v motor işini çok detaylı düşün. en500 alırsan tek pişmanlığın v motora sahip olmayışı olacaktır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)