Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet alicam yardimlarinizi bekliyorum(Zealsun ZS200GS)

Motovento
    REKLAM ALANI
    JaS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arastiriyorum
    Herkese merhabalar;

Finallerim en sonunda bitti motosiklet arastirmalarina devam....Araba kullanan biriyim motosikletler konusunda fazla bir bilgim yok ilk motosikletim olucak.Yaklasik 1 aydir forumlari okuyarak motosikletler konusunda arastirma yapiyorum.(Motosiklet kursunada yazildim 15 subatta sinava giricem).Butce olarak ogrenci oldugumdan dolayi ve ilk motosikletim olucagindan dolayi 2milyar-3milyar arasi bir miktar ayirabildim.

Tarz olarak racing ve super sport sinifindaki motorlar hosuma gidiyor.Fakat bu tarz kendini kanitlamis markalarin en ucuz motorlari 5 milyargibi fiyatlardan basliyor.Bu yuzdende cin mali racing taklidi motorlar uzerinde arastirmalar yaptim fakat genelde yorumlar objektif olmadigindan dolayi kafamda bisuru soru isaretleri kaldi.Cin mali motor satan bazi firmalara gelen sikayetlerden dolayi kendimce karar alip elemeler yaptim kanuni , yuan ,celik motor gibi firmalarin racing taklidi motorlarini direk eledim.Fakat Zealsun ZS 200 GS marka motor cok ilgimi cekti.Forumlarda
    hakkinda yazilan her yaziyi okudum kullanicilarin msn nini aldim msnden konusarak sorularimi ilettim.Istanbulda satan firmaya gidip motoru hakkinda bilgi aldim.Genel sonuc olarak diger cin mali racing taklidi motorlarla karsilastirildiginda cok daha kalitel oldugu hakkinda bi sonuca vardim.

Ikinci el piyasasina baktigimda genel olarak fiyatlar 2.000 ytlyle 2.800 ytl arasi km lerine gore degisiyor.Fakat alis satis masraflari dahil edildiginde bu fiyatlar bana hic cazip gelmedi.Cunku ruhsat ve plaka dahil tum islemlerle beraber 3.500 ytl ye istanbulda satiyorlar 0 ini.Ayrica 0 fiyatlari Turkiyede bazi bayilerde 3000 ytl diye dedikodularda aldim.Gecenlerde bi forumda mersinden biri ayni motorun sifirini 250YTL*12 taksitle almis buda demektirki 3000YTL ,herhalde arkadas pesin verse parayi 2.750 ytlye verirlerdi motoru.

Sevgili motosiklet.net uyeleri ilk motosikletim olucak motorlar konusunda tecrubesizim yanlis bi karar vermek istiyorum.NE dusunuyorsunuz bumotosiklet hakkinda, 2.el mi almam sizc mantikli yoksa 0 mi veya sizin bu fiyata tavsiye edebileceginiz baska bir motor varmi.Her turlu yoruma ve tavsiyeye acigim.

Not: Resimler aitho nickli uyemizin actigi ~ZS200GS inceleme~ isimli konudan alintidir.[/img]

Buda ayni motor fakat dis gorunusu biraz degistirilmis Trabzondan bir arkadasimizin motoru.

http://www.youtube.com/watch?v=PvW8vPAtwr4

Buda baska bir ZS200GS videosu

http://www.youtube.com/watch?v=qwJRtrxe5Ug

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Zealsun çin mallarının içinde en iyisi olarak bilinen bir marka. Ve alacaksan ikinci ele girmelisin hem satmaya karar verdiğinde pişman olmamış olursun. Bende motosiklet konusunda sıfırcıydım ilk aracımı sattığımda anladım hatamı .. Bu yüzden ikinci elini tercih etmelisin. Ayrıca Bursada grenajlarını yapan bir usta olduğunu duymuştum. Zealsun gs 200 forumlarında görebilirsin.

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Yuan racing i niye eledin onu anlamadım demekki iyi araştırmamışsın ayrıca o zealsun modeli super sport değil sport turing dir
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Jas bisiklete binme hissini yaşamak istemiyor sanırım. Boy ve kilo şartları her insana göre değişir. ör.:Bende scooter değilde maxi scooter sürmek zorundayım.
    Zealsun NECO yani En iyi si o

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Kardeşim çin mallları için Zealsun iyi bir tercih fakat sıfırını aklından bile geçirme derim. İlk bakımları insanı çık yoruyo hem maddi hem manevi açıdan. artı 3500 ytl ye aldığın motoru ikinci günü satmaya çıkarırsan 2000ytl fiyat biçiliyor. senin yapman gereken km düşük az kullanılmış temiz bir motor bulmak. ileriki zamanda satmaya kalktığında fazla zarar etmessin ve ilk alındığındaki bakım aşamasını geçmiş olursun.

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Arkadaşımızın fiziki özellikleri nedir ben onu bilemem ama ona sorduğum sorunun cevabını yine ondan bekliyorum...
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Starsailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    İlk başlayanlar için ideal görünüyor,fiyatı da uygun.İLk ve düşük cc li bir motosiklet olduğu için çabuk sıkılacak ve değiştireceksin nasıl olsa kısa bir süre sonra.Honda ,yamaha vb. japon marka motosiklet alıp zarar etmektense satınca ,bu daha doğru bir seçim olur
    Ducatista:)

Motosikleti
    Arastiriyorum
    Alıntı solistalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zealsun çin mallarının içinde en iyisi olarak bilinen bir marka. Ve alacaksan ikinci ele girmelisin hem satmaya karar verdiğinde pişman olmamış olursun. Bende motosiklet konusunda sıfırcıydım ilk aracımı sattığımda anladım hatamı .. Bu yüzden ikinci elini tercih etmelisin. Ayrıca Bursada grenajlarını yapan bir usta olduğunu duymuştum. Zealsun gs 200 forumlarında görebilirsin.
    Zealsun zs200gs isimi acilan topicin 70 kusurun sayfasinin tamamini okudum.Zealsun zs200gs hakkindaki tum yazilari arastirdim.Ama yinede tecrubesizligimden dolayi (ilk motorum olucak) sizlere danismak istedim.
    By Mükemmel
    Yuan racing i niye eledin onu anlamadım demekki iyi araştırmamışsın ayrıca o zealsun modeli super sport değil sport turing dir
    Bugün 16:31 PM
    Onuda siteden arastirdim titreme sorunu varmis...Gormedim sadece yazilanlar bunlar.Zealsun zs200gs modelinde titreme sorunu yasayan bir kullaniciya rastlamadim.
    SaLToN
    Kardeşim çin mallları için Zealsun iyi bir tercih fakat sıfırını aklından bile geçirme derim. İlk bakımları insanı çık yoruyo hem maddi hem manevi açıdan. artı 3500 ytl ye aldığın motoru ikinci günü satmaya çıkarırsan 2000ytl fiyat biçiliyor. senin yapman gereken km düşük az kullanılmış temiz bir motor bulmak. ileriki zamanda satmaya kalktığında fazla zarar etmessin ve ilk alındığındaki bakım aşamasını geçmiş olursun.
    Dostum sahibinden.com dan 1 aydir takip etmeye calisiyorum fiyatlari 2.el fiyatlari hic makul gibi deil cunku en asaga 2.500 ytlden satiliyorlar bunlara alis satis masrafida eklenince (bana 400ytl tutar dediler) 0 fiyatina yakin gelicek.

By Mükemmel
    Arkadaşımızın fiziki özellikleri nedir ben onu bilemem ama ona sorduğum sorunun cevabını yine ondan bekliyorum...
    1.76 boy 77 kg

Starsailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    Yanlış alıntı var yukarıda yaa ben yazmadım böyle birşey:(((
    Ducatista:)

Motosikleti
    Arastiriyorum
    Alıntı starsailor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış alıntı var yukarıda yaa ben yazmadım böyle birşey:(((
    Duzelttim.Kusura bakma

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    abicim madem 2.el almayı düşünüyorsun nıye cın alıyorsunkııı...şöyle temiz bıtane cbr 125 alll...made in japannn
    okadarrrrrrrrrrrrrrr

Motosikleti
    Arastiriyorum
    Alıntı bahadinli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim madem 2.el almayı düşünüyorsun nıye cın alıyorsunkııı...şöyle temiz bıtane cbr 125 alll...made in japannn
    okadarrrrrrrrrrrrrrr
    1-)En yukarda belirttigim gibi 2 milyar ile 3 milyar arasi butcem var.

2-)En ucuz 2.el cbr125 3500 YTL den satiliyor ve bu motorlar 10000km civari ve uzeri (nasil 10000km yapmis bir motora guvenebilirim). Temiz dedigimiz cbr 125 lerin fiyatlari 3.750 YTL den basliyor,buna birde alis satis eklerseniz cikan fiyati siz dusunun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    zaten 0 km si 4500 civbari değil mi
    bide sen zaten ilerde motoru büyütmuycen miii...satcaksin onuda..al 1 sen bin sat...bende 350 jawa ile basladim...900 ytl ye aldim...biraz tramiriyle ugrastiiimmm..motoru almadan önce buji nedir bılmezdimmm.simdi motoru indiri geri toplarimm....2 elden niye okadar korkuyonzu anlmadim.servisi var parcasi var....göster bir yere yada adamin altindan al motoruu...bide ruhsat işlemleri 250 yi gecmez ....vergi borcuna cezasina falan da bak motorunnn....

ben 88 model gs500 aldımmm.....motoru sifir yaptirdim....suan da canavar gibi...bu aralar sekmanlar alılana kadar hıs yapamıycam....ondan sonrada allah ne verdıyse....senın alacanda enaz 2000 model olur....bence hiç korkmadan al cbr 125...pesin veririsen cokta indirirsin onu diyimmmm...sezon acılana kadar arastır abıcım.....

Motosikleti
    Arastiriyorum
    Alıntı bahadinli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten 0 km si 4500 civbari değil mi
    bide sen zaten ilerde motoru büyütmuycen miii...satcaksin onuda..al 1 sen bin sat...bende 350 jawa ile basladim...900 ytl ye aldim...biraz tramiriyle ugrastiiimmm..motoru almadan önce buji nedir bılmezdimmm.simdi motoru indiri geri toplarimm....2 elden niye okadar korkuyonzu anlmadim.servisi var parcasi var....göster bir yere yada adamin altindan al motoruu...bide ruhsat işlemleri 250 yi gecmez ....vergi borcuna cezasina falan da bak motorunnn....

ben 88 model gs500 aldımmm.....motoru sifir yaptirdim....suan da canavar gibi...bu aralar sekmanlar alılana kadar hıs yapamıycam....ondan sonrada allah ne verdıyse....senın alacanda enaz 2000 model olur....bence hiç korkmadan al cbr 125...pesin veririsen cokta indirirsin onu diyimmmm...sezon acılana kadar arastır abıcım.....
    Zealsun zs200gs +ruhsat plaka fiyati 3500YTL

Benim butcem 2milyar la 3milyar arasi diye yaziyorum siz hayla bana korkma al cbr 2.el nolcakki diyorsunuz .Tekrar soyluyorum en ucuz cbr fiyati su an sahibinden.com da 3500 ytl arti alis satis falan desek etti 3750 ytl .Siz verin 750 YTL benim bana motor icin ayirdigim paranin ustune ekliyim hic korkmadan alicam cbr125 birbirimizi anliyamiyoruz galiba.Emin olun cok telefon actim saticilara pesin alsam ne kadar olur diye 100 ytl indiren zor oldu , bana bazi saticilarin dedikleri seyi size yaziyim "2-3milyari zaten taksitle alicak halimiz yok tabiki pesin olucak, pesinde olsa indirim yapamam olsa olsa 50-100 ytl olur".Durum boyle oluncada cbr 125 direk seceneklerimden sildim.

valla kardeş ne kadarda bu meredin bayisi olsak bu model i fiyasko . eğer aklında başka bi şey varsa ondan al .

200 GS yi bence alma kalıbının motoru değil . Şase çok ağır Virajlarda felan iyi olabilir ama Sürat için alıyosan sakın derim .

125 liklerden tokat yersin sonra zoruna gitmesin .

uyarmadınız deme sonra )

Motosikleti
    Arastiriyorum
    Simdi tekrar sahibinden.com baktim 3.000 ve 3.300 ytlye 12000 kmde 2 tane cbr 125 buldum ama yinede benim butcemden biraz pahalilar.

Kararsiziim , 12000kmm deki bi rmotora vericegim parayla sifir km de zealsun zs200gs alabilirim.(Gorunus olarakda cbr 125 e gore daha cok begeniyorum)Ama kalite olarak Honda cbr 125 daha iyi bir motor.

Bir yandanda butcemi zorlamadan acaba 2.el 3000kmden dusuk 2000-2500ytl arasi bir zealsun zs200gs motormu alsam diye dusunuyorum.

Hicbir tecrubem olmadigi icin kararda veremiyorum.Yardim arkadaslar...

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    O zaman arkadas al bi ybr kurtul...Harbiden bulaşma çine...Hatta cbf150'ye de bi göz at...yapabilirsen üstünede ufak bi senet yaprsın olmadı ikinci el ybr rahat bulursun 2000ytlye...Bu dediğimi göz ardı etme bence...Hatta bakın cbf150 varsa ikinci el arada denk geliyor ona da bakabilirsin...
    AKIN FİDAN

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Merhaba;

Bende Zealsun GY125 Kros var. Öncesinde (ki hala kullanıyorum. Tüm site + mahalle+ öğretmen arkadaşlar bir araya geldik motor 2 haftadır çalışmıyor (bkz form)) Asya 125T kullanmaktaydım.

Genel olarak fena bir makine değil. Zelasunların kalitesi nispeten iyi. İkinci el veya sıfır farketmez, motoru günümüz şartlarında alıp satmak ve değerini korumak için alma derim. İkinci el motorlarda birkaç el değiştirmede motor daha zor satılıyor bildiğim kadarı ile. Ama hangini alırsan al, mutlaka yarı yarıya zarar edeceksin. Bu nedenle ilk ben bineyim dersen sıfır derim.

Zelasunun motoru GY 200 ile aynı sanırım. Hatta benzer 200Cc makinelerle bile aynı. Bu motor orta performanslı, fazla devir sevmeyen (iticili çünkü) bir motor. 125 GY üstten egzantirikli (oda iyi değil ya ayrı) Aldığında tüm kasa bağlantılarını kontrol et. Ben aldığımın ilk haftasını serviste sıkılmayan civata, bağlanmayan soketle geçirdim. Sonunda aldım kendim baştan aşağı yeniden düzenliyorum.

Motorları biraz kurum yapıyor (diye duydum). Benim motorum 4500'de ve silindir üst kapağı ile pistonu bayağı kurumlanmıştı. Buji çabuk kararıyor. Yağına dikkat etmelisin. 2000km'yi geçirmemeye bak.

Grenajı sağlam gözükmüyor. SAKIN HA üzerindeki çıkartmaları çıkartma. Boya herhangi bir astar veya koruyucu sonrası atılmamış. boya çıkartmalarla beraber geliyor. Ben bu yüzden tüm kasayı yeniden boyatacağım.

Titreme tüm çinli motorlarda var. titremeyen arkadaş varsa rahatsız olmadığından söylemiyordur. Ben biraz pinpirikliyim. Bana her devirde titriyor geliyordu motor. Moto kasa bağlantılarında kullanılan ara parçalar var. Bu parçaların içlerini tornalayıp çapını büyülttükten sonra içelerine polyamitten parçalar geçirip kasaya takacağız. Tavsiye ederim.

Bana motor sadece görüntüymüş gibi geliyor. Zaten üzerindeki motoru kros+chopper+scooter benzeri makinelerde görebilirsin. Be niyetine kullanırsan. Çok ümit bağlama benze. Arkadaşlara katılıyorum. Bu tarz bir makine alacaksan CBR tavsiye ederim. Ama temiz olanını tabi. Çünkü bu motoru alıpta devri 11000'e çıkarmadan sürmek olmazdı herhalde. (ben kras kullanıyorum. Bir kere bile ava gitmedim. Gitmem de, ama kaldırımları da kros var diye atlamıyor değilim)

Sonuç mu (kusura bakma. Ben teknik öğretmenim. Dolayısıyla biraz uzun ve detaylı anlatıyorum. Umarım sıkılmadınız. ) Sıfır makinede çinli hangi makine alırsan al ortak sorunları titreme, güç düşüklüğü, lastik kalitesizliği, fren, parça,garanti, boya solması gibi sorunlarla karşılaşacaksın. ama senin yerinde olsam YBR 125 derim. Zira benim o kadar param yoktu. yoksa kaçırmazdım

gürkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeşim bi aldığın gün sevinirsin bide sattığın gün sevinirsin.tabiki satabilirsen yaw bu motoru alacagına git bi ybr veya cbr 125 al.sıfır olmasada 2.el albe güzel kardeşim sıfır çin alacagına ikinciel japon al seni temin ederim daha doğru bi seçim yaparsın
    bir zamanlar benimde bir dl 1000'im vardı:salut:

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Gürkay'a kesinlikle katılıyorum.Bende kanuni racer vardı bir aldığım gün birde sattığım gün sevindim.Kanuni racerla zealsun arasında çok çok az fark var.Motor parçaları birbirine uyuyor.Neticede çin malı motor kullandım sorun çıkarmasa bile kafam rahat değildi sattım.Al ikinci el bir ybr veya cbf 150 iyice öğren düş kalk.Sonra satmak istediğin zaman ybr nin cbf piyasası gayet iyi.Zealsun ilanlarını görüyorsun aylarca duruyor.Ama ybr cbf en fazla 1 hafta duruyor.Bence bir motoru alırken ikinci el piyasasıda çok önemli.Ama JaS kardeşm sen dersen motor dediğin biraz karizmatik olur, o karizmada ybr cbf te yok ama zealsunda var o zaman azda olsa hak veririm ama dış görünüm üzerinde olduktan sonra çokta önemli değil.Ybr nin ve cbf in adı yeter.2-3 bin ytl e çin alma yazık olur.Eminim zealsun kullanıcılarına sorsan en kral motor ybr de neymiş derler ama motorlar bi 15000 km.e gelsin o zealsun kullananlar nerelerde olacak.(Ne kadar masraf çıkartacak )Tabii zealsun kullanıcılarının dediği gibi "At sahibine göre kişner."(forumda zealsuna laf edenlere karşı savunma parolaları.)ama bindiğin at yarış atı değil.
    Bende Kymco Stryker 150 var şu an.Kanuni racer'dan sonra ilaç gibi geldi.Bir ara bende zealsun almayı düşünüyordum ama iyiki anlıyan insanlar yardımcı olduda kanuniyi satıp zealsun almadım.Esas olarak bendeki 150cc.lik aletle ki racing değil enduro o çin malı 200cc.liklere toz yutturdum.İlk oturduğumda da makinanın başına 150lik ne olucak dedim ama ok gibi fırlıyor.Yani çinlilerin 200 lük dediğine bakma o aletten alabileceğin performans çok az.(ben kendi 150cc lik motoruma göre konuşuyorum.)
    Ama zealsun kullanan arkadaşlar biraz alıngan hemen savunmaya geçerler,ben senin yaşın kadar motora bindim,diğeri ben 10 senelik motor ustasıyım derler ama neticeyi değiştiremezler.Ama cbr dı ybr,cbf di bunlar mütevazi şekilde kullandıkları markanın verdiği güven ve yol tecrübelerini paylaşırlar arada sivilcenin biri çıkıp der bunlar bisiklet onada bıyık altından gülerler çünkü bunu söyleyenler genelde kullandıkları motor çindir ve onlar çin motoru honda yamaha suzuki yapmaya çalışırlar.Buda çok eğlenceli olur dışardan bakınca.(bende çin kullandım kimse alınganlık ysapmasın).Sen bence çin alacağına (alıpta sorun çıkarmaya başladığında,motordan soğutur.)aklın yolu birdirde motoru çin olmayan bir şeyde öğren.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)