Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

UVex Boss 525- Scorpion EXo 400 Kasklar Hakkında ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Merhaba arkadaslar;

Kaskımın 3 senelik ömrünü doldurmasından dolayı yeni kask arayısına girdim. Yeni Yeni markalar gördüm; fakat yorumlar yapılmamıs; kullanıcıları az olan kasklar bunlar. Hem fiyat bakımından hem de özellik bakımından diğerlerini aratmayan modeller...
    Ben Scorpion Exo400 ile Uvex Boss 525 arasında gidip geliyorum... İkisi de yurtdısında oldukca tutulan modeller. Ve 160 Euro dan aşağıda satılmıyorlar.Yani Bir lazer Vertigo 110 Euro dan satılıyor; Uvex veya scorpion 160 Euro dan satılıyor ise; Türkiye'de ise Lazer 260 TL den; Uvex 160 TL den,Scorpion 200 TLden satılıyorsa burada bir bilgi eksikliği mi var diye düşünüyor insan...

Şimdi İlk Link olarak Uvexi veriyorum ;

http://www.motomaxonlineshop.com/mai...292-0-124.html

Bu da Yabancı Ülke satış fiyatı ;

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/...525-Multi-0001

http://www.motshop.de/shop/catalog/p...oducts_id=2636

ÖZELLİKLERİ ;

•POLYCARBON DIŞ KABUK
    •2 FARKLI DIŞ KABUK ÖLÇÜSÜ
    •AERODİNAMİK OLARAK GELİŞTİRİLMİŞ DIŞ KABUK
    •ALMAN MALI
    •UVEX SUPRAVISION NANO TECH ULTRA BUĞU ÖNLEME
    •ÇİZİLMEYE DAYANIKLI, KOYU RENK CAM
    •MACROLON (BAYER) KAPLAMALI VİZÖR
    •TERMAL DENGELEYİCİLİ İÇ ASTAR
    •ANTİ ALERJİK, ÇIKARTILABİLİR VE YIKANABİLİR COOLMAX İÇ ASTAR
    •1290-1350GR
    •ECE-22.05 STANDARDINDA

Buyrun Scorpion ;

http://www.motomaxonlineshop.com/mai...-594-0-72.html

Bu da Yabancı Ülke Satıs fiyatları ;
    http://www.extremesupply.com/scorpio...00paradise.htm

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Scorp...Q5fMerchandise

ÖZELLİKLERİ ;

.APS (Advanced Polycarbonate Composit Engineered Shell), gelişmiş polikarbon komposit dış kabuk. Sessiz, aerodinamik direnci rüzgar tünelinde dizayn edilerek konforu arttırılmış. Çenede de EPS köpük ile ekstra koruma sağlanmıştır.

·SpeedShift™; patentli hızlı değiştirme sağlayan cam mekanizması: Kolay, alet gerektirmeden çok hızlı vizör değiştirme imkânı, cam mekanizması ayar gerektirmeden mükemmel kapanma sağlar.

·EverClear™; buğu yapmaz vizör, optik olarak düzgün görüş sağlar, üstün buğu önleme özelliği, çizilmeye dayanıklı sertleştirilmiş dış yüzey (tüm vizörler Kanada malıdır.)

·KwickWick™; nem emme ve çabuk kuruma özelliğine sahip, tamamen çıkartılabilir ve yıkanabilir iç astar ve yanak pedi.

·Havalandırma sistemi; Ayarlanabilir, yönlendirilmiş ön hava girişleri, arka ventilasyon çıkışları, rüzgar tünelinde şekillendirilmiş, kaskın aerodinamik olarak yukarı kalkmasını en aza indiren arka spoiler aynı zamanda vakum etkisi yaparak içerideki maksimum hava akışını sağlar.

·Nefes yönlendirici (Breath deflector); Buğu önleme performansını arttırır.

·Çene kaplaması; çeneden girecek hava akımını azaltarak konfor sağlar.

·Mikrometrik ayarlanabilir ve çabuk çıkartılabilir çene bağlantısı.

·ECE 22.05 standartlarına uygunluğu TÜV tarafından onaylanmıştır.

Arkadaşlar; İki kaskı da Kullanan arkadaşlardan bilgi paylasımı isttiyorum. Yüksek Sürat; Havalandırma; Kask ile ilgili herşey için bu kasklar hakkındaki bilgilerimizi paylasalım...
    Yeni kask arayan arkadaslara ısık tutacaktır

SAYGILAR...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

http://www.motomaxonlineshop.com/mai...950-0-124.html

şu linkteki kaskın kırmızısını aldım. memnunum. 200 liraydı 2-3 ay önce kampanya var 100 lira
    rengini beğendiysen al istersen

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Gercekten cok uygun fiyata düşmüş; ama S bedeni kalmamıs sanırım
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gercekten cok uygun fiyata düşmüş; ama S bedeni kalmamıs sanırım
    Ben de artçı kaskı olarak arıyordum. Exo-400 Dmz o kırmızı olanından aldım, altı üstü 100tl, L bedeni ilk başlarda sıkıyordu, sonradan rahatladı, bence M olur sana, içindeki sünger kaliteli ve dolgun, kalıpları da bir beden küçükmüş gibi hissettiriyor. Birde o çikolatamsı kokusu yokmu

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Kokusunu gercekten merak ediyorum

Şaka Maka kimse bu kaskları kullanmıyor sanırım
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    scorpionun agırlıgı ne kadar? 1700gr diye okudum sankı bır yerden ama tam hatırlamıyorum..eger öyleyse çok ağır..

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    1450 kg. Kullanıcısından Öğrendim
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    biliyorsun benım de kask almam lazım.nolan n85 istiyorum ama o kadar param yok 350tl.
    exo400 alalım ozaman

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motomax'ta incelemiştim Scorpion'ları.
    Bi kaskı vardı modelini hatırlamıyorum.
    Saçı uzun olanlar kaskları saçlarını hesaba katarak alırlar.
    Ama saç kesilince kask biraz bol gelir.
    Bunu önlemek için içinde bi sistem vardı onda.
    Kaskın altındaki tuşa basıp ''pıst pıst'' diyerekten şişirebiliyodun.
    O kask güzel mesala.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    O dediğin Scorpion Exo 750; 400 TL
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Sanırım TR de ilk ben kullandım, motomax getirtmeden önce yurtdışından almıştım. İlk kaskım nolan'ın aksine buğu yapmaması, rahatlığı her şeyi ile gönlümü çaldı. Evde bir sürü kaskım vardı açılmamışlar dahil 10 tane idiler. Şimdi sadece artçım ve benim scorpionumla, yine artçımla benim açık kasklarım kaldı sadece diğerlerini ya saatım ya hediye ettim 2. seneleri biteli aylar oluyor ama hala kullanıyorum ve çok memnunum. Aeroskirtide varsa tadından yenmiyor soğuk kış günlerinde. Vantilasyon deliklerini kapatıyorum ama hala vizör buğu yapmıyor, o kadar soğukta bile hiç sıkıntı çekmedim... Ağırlığı var biraz ama kullanılan malzeme ile ilgili çok yüksek süratlerde denemedim. Ama 150-160 arasında bile konfor sürdü, eski nolan kaskım gibi kafamı geriye bastırma olayını yaşamadım. Sadece tek bir kötü özeliği var ama diğer tüm kasklarda da var bu olay, yağmurda da vizörün dış tarafı su tutmasa idi keşke diyorsun süratliysen etkilemiyor, kayıyor yanlardan ama düşük süratte ve sağnak yağmurda silecek fena olmazdı diye iç geçirmedim desem yalan olur
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Evet; Bir exo 400 geliyor sanırım yakında bana
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Evet Arkadaşlar;

7 gün önce Motomax'tan Sipariş verdiğim Kaskım bugün elime ulastı.Bayram dolayısı ile uzadı sanırım

Scorpion Exo 400 Markanın; Paradise Modelini Kredi Kartı ile Sipariş etmiş olsam da; Telefon ile bana dönerek ellerinde olmadığını; sadece Sonic modelinin S bedeni olduğunu söylediler. Ben de mecburi Sonic modelini aldım.
    Yalnız Bu kasklar hala satılıyor ; insanlar kredi kartları ile alısveriş yapıyorlar; Net üzerinde Bedenler ve kasklar ellerinde var diye gözüküyor; ama sipariş onaylanınca telefon ile arayarak elimizde yok diyorlar Alacak arkadaslar Lütfen önce telefon ile irtibata geçip; stok durumunu sorsun...

Gelelim Kaska;

Ağırlığı Lazer Vertigo dan cok farklı değil. Yalnız kaskı taktığınızda kafanızı iyi sardığını hissediyorsunuz.tam oturuyor ve yanaklarınızı vs. dolduruyor.Güven veren bir kask.
    Ses konusunda Lazer vertigo ile aynı ayarda diyebilirim.İçeriye ses alıyor ;cok rahatsız edici seviyede değil,fakat 100 km/h den sonra rahatsız edici seviyeye yükseliyor.
    Vizör ün sökülmesi kolay, oldukca pratik yapılmış.
    Dayanıklılık konusunda; boş bir kask olmadığını düşünüyorum. yurt dısı dayanıklılık testlerinde oldukca basarılı bulunmus. ki zaten kaskı elinize aldığınızda bunu hissediyorsunuz.Zaten de önemli olan dayanıklılık değilmi

Yalnız,İç kısmı yanakları oldukca sıkıyor; yazın bu eksi bir durum olabilir. Bu serin havada bile yanaklarımın terlediğini hissettim.
    Vizör kısmını pek beğenmedim. Açılısı kıtıkıtıkıtı diye; Safebetin kasklarına benziyor.kademe kademe acılsa daha güzel olabilirdi.
    Ses konusunda 100 km den sonra rahatsız edici bir rüzgar sesi dolasıyor içerde.150 kmye kadar cıktım kask ile; 100 kmye kadar hiç ses yok gibi; ama sonrasında mtorun sesini hissediyorsunuz.

Şöyle de Fotoğraflarını yükleyeyim bari

Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Kaskını, yeni motosikletinle birlikte; güle güle ve kazasız

belasız kullanmanı dilerim..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)