Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: 6.000 YTL Bütçeniz olsa F 650 ST mi Pegaso 650 mi?

Katılımcı sayısı
24. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 2000 BMW F 650 GS mi 8.000.-9.000 YTL

6 25.00%
  • 1999 BMW F650 ST mi 6.000-6.500 YTL

0 0%
  • 2004 model Pegaso 650 8.000 -9.000 YTL

9 37.50%
  • 5.500 YTL ye alırım 98-99 F 650 bir sene kullanırım param olunca Alırım F 650 GS yi

9 37.50%

1999 model BMW F 650 St mi? 2004 model Aprilia Pegaso 650 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

23 lü yaşlarımda DT 125 motorum vardı Ankara asfaltlarında epeyce güzel günlerim geçti. Sonra askere giderken satmak durumunda kaldım. O günlerin üzerinden 15 yıl geçti ama motor sevdamdan bir şeyler eksilmedi.

Enduro bir motor görünce açıkçası içim gidiyor. Bu güne kadar motosiklet alma isteğimi bastırdım ve günümüze kadar erteledim. Ancak kaçınılmaz son…

Modeli geçkin en az 1998-1999, bir F 650 ST BMW alma düşüncesiyle araştırmaya başladım. Fiyatlar motorun temizliğine göre 5.500 YTL den 7.500 YTL ye kadar değişmekte. Model 2000 – 2001 ‘e doğru çıkınca rakam 8.000 YTL ve üstü olmaya başladı. F650 CS Dakar’lar müthiş. Ancak o rakamlara çıkmayı kesinlikle düşünmüyorum. Ayırdığım bütçe temiz bir 1999 model km 30.000 den az Periyodik bakımları düzenli bir şekilde yapılmış, kazasız, aksesuarlı olmak kaydıyla 5.500-6.000 arası / zorladım kendimi 2002 model bir F 650 Dakar almaya kalkarsam 2.000-3.000 YTL borçlanırım derken. Pegaso 650 (Aprilia) yı gördüm marka ile hiç ilgilenmezdim. Ama tipi acayip hoşuma gidince araştırayım dedim. Gördüm ki 1999 BMW ile aynı motora sahip ayrıca aynı üretim hattında üretilmişler.

Bu araştırmayı yaparken forumlarla tanıştım ve bu konuyla ilgili bir sürü forum okudum. Bu forumlarda KLR kullanıcıları Tenere Kullanıcıları Honda Transalp Kullanıcıları haklı olarak kendi motorlarının üstün yanlarından söz ediyorlardı. Hoşuma da gitti eyepce yararlı oldu. Ama tip olarak ben bu ikisinden birine karar verdim (zevk yada zevksizlik tartışmak istemem)

BMW servisinin pahalılığından Aprilia servisinin yedek parça tedarikindeki beceriksizliğinden söz eden katılımcılar da vardı. Ama yinede bu iki tip arasında karar vermek üzere bende bu görüşmelere katılayım ve konu ile ilgili tecrübeli, binici arkadaşlardan yararlanayım istedim.

Soru 1
    6.000-6.500 YTL’ye temiz bir 1999 model BMW mi? 7.500-8.500 YTL ye 2003-2004 pegaso 650 mi?
    Bilgi için:
    2007 Modellerin fiyatları:
    PEGASO 650 TRAIL 9.090 EUR (ithalatcı fiyatı web)
    Pegaso 650 Trail 6.919 EUR (Almanya fiyatı)
    Aynı motorun 2006 0 km modelleri Ekim 2006’da 6.000 EUR’dan satılmış

2007 Modellerin fiyatları BMW

BMW F 650 GS 10.999EUR
    BMW F 650 GS Dakar 12.000EUR

Soru 2
    Motosiklet almak ve satmak her zaman bu kadar zor mu? (internetteki ilanlara baktım bu ilanların arasında 6 aydır bekleyen ilanlar var bende model yükseltmek istediğimde böyle zorlanacak mıyım?). Bu iki motor sahiplerinden satmak isteyenler e-mail ile iletişim kurabilirler. Uygun fiyata olursa hemen alabilirim. “uygun fiyat” yazmamın sebebi model yükseltirken motosikleti fiyat avantajı nedeniyle hemen elden çıkartmak isteyişimdir. (hedefim 1-2 yıl sonra BMW R 1200 GS almak)

Soru 3
    Her iki motosikletin sürüş keyfini karşılaştıracak olursak nasıl bir sonuç çıkar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alabiliyorsan 2000 model F650GS al. 2000 öncesi karbüratörlü oluyor, nispeten daha fazla yakıyor. 2004-2005 Pegasso'lar da 4-4,5 yakıyorlar. 2000 GS mantıklısı olur.

Pazar günü Ankara grubunun saat 14.00'da Anatolia'da toplantısı var. Gelirsen daha uzun konuşabiliriz.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Gelmek isterim ama...

Gelmeyi isterim ancak Çerkezköy/Tekirdağ da oturuyurum ve bu hafta sonu gelmem çok zor. Genede teşekkürler.
    Çok yakıyor derken 1999 modeli 4 diğeri 2000 ve üstü 3 litre mi? Pekki F 650 CS mi F 650 GS mi önerirsin...

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    GS tabi ki Aslında Scarver incelemedim pek ancak GS'in süspansiyonları daha yumuşakmış gibi geliyor bana (ki %90 ihtimalle öyle). Bir tanıdığımda var 2000 GS 3.7 civarı yakıyor. Ben de sürdüm ve gayet güzel makine. İkinci el olduğu için BMW'den anlayan herhangi bir usta bakımlarını yapabilir. Parçası pahalıdır evet ancak bazı parçalarda 24 saat garantisi var, bazıları da 15-20 günü buluyor. Ucuz parça olup da aylarca beklemektense, biraz daha pahalı olup daha erken almak güzel olsa gerek
    Onur Yollarda

Forumdan Uzaklaştırıldı ginger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf150
    Çok zor bir soru çoook.
    İstinye Borusan BMW de test sürüşüne gitmiştim.K1200S ve F650GS kullanmıştım.Oradan ayrılmam epey zor olmuştu 1 hafta kadar neden böyle bir makineye sahip olacak ekonomik gücüm olmadığına içerlemiştim.
    Sonra gittim taksitle sıfır CBF150 aldım.

Size bilgi verecek tecrübede değilim.Ama bence;

Bmw adı daha çok telafuz edilen daha çok parça bulunabilirliği yüksek ve satmak istediğinizde mahallenizdeki bakkalın bile ismini bildiği bir marka.Motorlar zor satıyor heleki piyasada çok bulanan Transalp,YBR,CBF500,CBR600F vs bir gbi modeller değilse.Bmw daha iyi duruyor bu kriterlerde.Aprillanında modeli yüksek olması iyi.
    Bence gerekirse biraz daha bekleyin F650GS alın.Elcik ısıtma,abs,yeni kasa,şık görünüş,daha çok benzin ekonomisi.
    Aprilla soğuk geliyor herhalükarda.

Bence......

Saygılar...

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    aradan bir ay gecmis ama ben bir hortlatayım bu topiği

iyi bi soru,
    aynı derdi de ben cektim ve bu sorunun aynısını önüme gelene sordum. sorduğum sorudan her ne anladılarsa cevab hep "boşver sen oları git Transalp al cünkü o bir hoonda hayat oonda" diye cevap verdiler
    fakat eski püskü bir motora 12-14 bin vermeyede aklım mantıgım izin vermedi hayat oonda olsun veya olmasın.
    gittim bir arkadaşın hic beyenmedığım pegasosun a oturdum, beyenmediğim diyorsum cünkü motomax (yetkiki servisi) aprilia konusunda rezalet ve utanmaz, motorun tipini sempatik ama etkileyici bulmadiğımdan.
    makinaya hemen iştirak ettim, cok kuvvetli, tek silindirinden dolayı inanamıyacağın bir tork üretiyor ve kulanışı tek bir kelimeyle eylenceli idi. istedigin her şseye izin veriyor ve hatalarını affediyordu. BMW nin de 1999-2000 ne kadar da kulandığı alman moto dünyasini deneten ve test eden "adac" nin 50.000 km testinde üc kere üst üste dayanklık ve güvenirlikte birincigelen avusturyalı ROTAX motorunu kulanıyor.
    sonra
    BMW ye baktim, nede olsa BEE MEE WEE, kaliteli bir arkadaşın da dedigi "bakkal bile tanıyor" bir marka.
    fakat gel gör ki, o etkileyici marka, marka olduğundan oda cok pahali pegasodan daha titreşimli (aynı motorda aprilia 5 bmw ise 4 sübab kulanıyor, evvet tek silindire 5 sübab) 3-4 yaş daha eski ve 7,5-9 litre ile cok yutan bir makine, 1999 modeli. ama iser inanin ister inanmayın yedek parcası Motomax-Aprilia nin parcalarından daha ucuz!
    ne yapsaak ne etsek?
    all you need is love

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    BMW derim ben hala ısrarla
    Onur Yollarda

BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Ya bende kızıltoprakta gordüm birtane F650. 97model 7,5milyar istiyordu.Makina eski,fiyatı biraz pahalı geldi.Çünkü 2000model 8milyar civarı olduğunu görmüştüm.Acaba ABS ile elcik ısıtma filan 2000den sonramı başladı?Eğer öyleyse her 2000 F650de ABS varmı? Yoksa arabalardaki gibi lux donanım paketi gibi extra alınabilir bi durummu? Ve 8milyar kredi alıp F650ye 36 ay taksit ödemekten beni caydıracak fikri olan varmı? Buhafta Borusan otonun 2.el pazarına bakmalımı? (çok konu dışı olduysa kusura bakmayın.Yana yakıla F650hakkında ne bulsam atlıyorum)

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Aynen öyle ABS ve elcik ısıtma 2000'den sonra var. AYrıntılı bilgiler için Motosiklet Modelleri bölümündeki F650 GS / Dakar başlığımızı ziyaret ediniz.
    Onur Yollarda

Merhaba Arkadaşlar,

Değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim. Konu ile ilgili sitelerde birçok yazı okudum. Tüm arkadaşların farklı motorlar için farklı fikirleri vardı. Bu farklılıkların motorsikletten beklentilerin ve estetik kaygılardan oluştuğunu gördüm.

Biraz daha araştırınca 650 CC motor sahiplerinin motorsikletlerini 2 yıllık bir kullanımdan sonra büyük cc motor almak için sattıklarını gördüm. Mademki durum öyleyse bende direk 750 cc bir HONDA Afrikan Twin Almaya karar verdim ve dün birtane satın aldım. Diğerleriyle kıyaslayacak tecrübem yok ama motorsiklet benim tecrübesizliğime göre çok güçlü geldi. Bu motor gücü beni acayip heyecanlandırdı.

Umarım iyi yapmışımdır. Yakında ilanlarda "Daha düşük bir modelle değiştirilmek istenen African Twin" görmezseniz bilinki doğru iş yapmışımdır. Vakit ayırım oylamaya katılan arkadaşlara çok teşekkürler.

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Alıntı isml1234 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım iyi yapmışımdır. Yakında ilanlarda "Daha düşük bir modelle değiştirilmek istenen African Twin" görmezseniz bilinki doğru iş yapmışımdır. Vakit ayırım oylamaya katılan arkadaşlara çok teşekkürler.
    Bir: Motorun hacmi ve kuvveti alıştıktan sonra sana HER zaman az gelecektir

iki: Afrika Twin F650, Pegaso veya TransAlpin, bir üst sınıfıdır

üc: cok iyi etmişsin !!! güle güle kulan!!!!!

hadi bu hafta sonu turlayalım
    all you need is love

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı isml1234 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim. Konu ile ilgili sitelerde birçok yazı okudum. Tüm arkadaşların farklı motorlar için farklı fikirleri vardı. Bu farklılıkların motorsikletten beklentilerin ve estetik kaygılardan oluştuğunu gördüm.

Biraz daha araştırınca 650 CC motor sahiplerinin motorsikletlerini 2 yıllık bir kullanımdan sonra büyük cc motor almak için sattıklarını gördüm. Mademki durum öyleyse bende direk 750 cc bir HONDA Afrikan Twin Almaya karar verdim ve dün birtane satın aldım. Diğerleriyle kıyaslayacak tecrübem yok ama motorsiklet benim tecrübesizliğime göre çok güçlü geldi. Bu motor gücü beni acayip heyecanlandırdı.

Valla aşmışın hocam...650 den bahsediyoduk en uç noktayı bir anda gerçekleştirmişsin....

İyide motoru büyültmek için aralık kalmadı ne yapacaksın bundan sonra?...

Resim varsa eklersen seviniriz...Birde hangi ilden kaça aldın bilgilendirirsen seviniriz......
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Fotoğrafını henüz çekemedim. Çekince siteye eklerim.

Motosikleti
    SUZUKİ BURGMAN UH 200
    ii bak bekliyoz fotorafları, afrika twin bambaşka dır.feribotta yanyana park etmiştik afrikayla sahibinden duyduğuma göre bozmak imkansız gibi birşey demişti,kolay kolay arıza yapmayan bir motosikletmiş o yüzden honda kaldırdı üretimden diye bir söylenti bile varmış.güle güle kullan çok güzel bir motor almışsınız.reimleri şöyle boy boy isteriz
    SUZUKİ BURMAN UH 200

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Africa'lar efsane motordur ancak temizleri çok pahalı. İyi valla bulduysan
    Onur Yollarda

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Africa'lar efsane motordur ancak temizleri çok pahalı. İyi valla bulduysan

Zaten sayıları elin parmaklarını geçmez....İyi bulmuş...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler