Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cbf 600, F800'e Karşı .....

Motovento
    REKLAM ALANI
    nx4_falcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crossrunner
    Bu pazar Borusan Adananın Test Surusu vardı. Bızım yorede Pek bulamiyacagimiz motosikletleri Test etme imkanim oldu. K1200 r , r 1200 gs , F 800 s , st Benim test etdiğim modeller. Ozellikle f 800 den bahsetmek istiyorum st modelini yaklasik 30 dk test etme olanagı buldum Daha sonra Aynı motosikleti arkadasim Kulanırken Cbf 600 le Karsilastirma Olanagi bulduk. F 800 Ara hizlanma , İlk hızlanma Ve son suratde cbf 600 den iyi cikdi yan yana test sirasinda Bariz bir ivmelenme farki var yaklasik 1 sn civarinda daha iyi bir 0-100km ivmelenmesi var ( 0.50 sn den cok- 1 sn den az ) 2. vitese atdigimiz zaman arada 10 mt civarinda fark vardi. Son hizini ben 222 gordum Bir arkadas 225 Birdiğeride 230 gordugunu soylediki Bence dogrudur . ayni parkurda Cbf ile 215 km ye cıkdımki bu benim ulasabildim son suratdır simdiye kadar. (not: ruzgarı arkadan alıyorduk. cok hafif bir negatif egim vardı.) F800 ozelikle f 800 st 200 un uzerindeki suratlerde inanilmaz dengeli . Kesinlikle cok stabil. Ruzgardan bizim motosiklete gore cok daha az etkileniyor. Surucu biraz daha yatık pozisyonda Ama kesinlikle rahatsız degil Hatta koltuk ortopetik olarak cok daha rahat. F800 2 silindirli olmasina rağmen rahatsiz edici bir titresime asla ulasmiyor. 8000 devirde kesiciye giriyor Ama tork sayesinde Daha uzun 1. vites ve sonucunda 1 de 97 km/h hıza ulasabiliyorsunuz 2. de 145 de kesiciye giriyorki bu fzr 600 le cok rahat Boy olcusebıleceginin gostergesi. Ses olarak tatmin edici bir ses veremiyor malesef. Ama 180 lik arka lastikler Cok guzel bir gorunum veriyor motosiklete. 27.187 ytl lik fiyata degermi derseniz Kesinlikle gidip cbf 1000 Alin derim . Sabredip okudugunuz icin tesekkur ederim.

Not: Resim ve fabrika bilgilerini koymadim bunlara internetden cok rahat ulasabilirsiniz. Oyuzden bana gereksiz geldi.
    Ne Mutlu Turkum Diyene...
    2003-2005 NX4 FALCON
    2006 CBF600S ABS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler anlatımın için...

nightwatcher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    benim haberim olmadı valla büyük bişe kaçırmışım
    live to ride, ride to live

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    bende gittim bmw nin test sürüşlerine birtane model beğendim oda naked
    tarzı 1200cc 165bg bir canavardı yol tutuşu frenleri hızlanma süperdi
    diğer modellere o para verilmez

nx4_falcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crossrunner
    Yazi Aslinda f 800 un testi degildi . Sadece birbirine rakip 2 modelin karsilastirmasiydi O yuzden internetden resim araklayip Yada benim sahsi gorusum olmayan yazilari kopyalayip Yapisdirmak istemedim Asagidaki resimler Bu pazar adana borusanin test surusleri sirasinda cekilmisdir.

Ne Mutlu Turkum Diyene...
    2003-2005 NX4 FALCON
    2006 CBF600S ABS

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler