Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

GV 250 Hysoung mu? VL 250 Intruder Suzuki mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Velespit :)
    Kullanmış, deneyim sahibi arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Birbirlerine çok yakın duruyorlar teknik olarak. Peki performnas ve ekonomi olarak ne durumdalar?

Bilgi ve deneyim sahibi dostlar bilgilerini paylaşırlar mı?

http://www.suzuki.com.tr/index.asp?a...&motolink2=206

http://www.globalmotor.com.tr/urunde...102&product=13

Fiyatlarını da ekleyeyim.
    GV 250 Hysoung 7.250 YTL
    VL 250 Intruder Suzuki 9.900 YTL.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aseadrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco VENOX
    bence suzıkı ebat olarak cok kucuk hysoung daha cusselı ve beygır olarak daha yuksek arasındada bence fazla kalıte farkı yok ama hangısıne kanın ısındıysa onu al bu arada venoxada bakmadan gecme fıkır acısından

Blacat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    Dostum karşılaştırdığın motorlar tip/sınıf olarak farklı motorlar. Açıkçası tercih sebeplerin farklı olabilir.. Hyosung GT 250 kullandım, Naked tarzda bir motor.. Çekiş olarak tatmin edici... Kullanımı ve kıvraklığı ise çok rahat... SS makinalar gibi yormuyor... Şehir içinde kullanım için bence biçilmiş kaftan...
    Suzuki ise cruiser tarzı olduğundan tipik cruiser özelliklerini taşıyor.. Yani ağırlıklı düz yol için tasarlandığından şehir içi trafiğinde sana esnek manevra şansı vermeyecektir... fiyat olarak da karşılaştırırsan 10000ytlye çok kral 2. el XVS650 veya emsali temiz bir makina alabilirsin, bence 250cc bi makina için çok fazla... Fakat hyosung için o bedel bence çok aşırı değil... Biraz pahalı olabilir ama emsallerinden ucuz olduğuna bahse girerim.. En basitinden bi takım çin malı motorlar 4000 ytlye yakın fiyatlarla satılıyor ki güney kore mallarının hiçbirinin şu ana kadar dandik çıktığını görmedim.. Hatta japon kalitesine %99 yakınlıkta istisnaları ise japonlardan daha kaliteli...
    [SIZE="2"][B][I][FONT="Verdana"][LEFT]MEEEEAAAAAAAUV
    [/LEFT][/FONT][/I][/B][/SIZE]

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Alıntı Blacat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum karşılaştırdığın motorlar tip/sınıf olarak farklı motorlar. Açıkçası tercih sebeplerin farklı olabilir.. Hyosung GT 250 kullandım, Naked tarzda bir motor..
    GT250 değil GV250 demiş arkadaş. Tarzları aynı yani, ikiside cruiser.

Başlıkla ilgili olarakta bende 10.000YTL'nin 250lik Suzuki için çok fazla olduğunu düşünüyorum.

Blacat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    Yaş 22 erken bunama kapıda zaten kafada saç kalmadı o zaman fazla bir yoruma pek gerek yok... memin1857. dediklerine katılıyorum... Yazdığım gibi... 10000 250cc bi suzuki için çok fazla.
    [SIZE="2"][B][I][FONT="Verdana"][LEFT]MEEEEAAAAAAAUV
    [/LEFT][/FONT][/I][/B][/SIZE]

Motosikleti
    GV 250'nin Türkiye satıcılarının vermediği değerler ise şöyle:
    güç:
    28.16 HP (20.6 kW)) @ 10000 RPM

Tork
    22.00 Nm (2.2 kgf-m or 16.2 ft.lbs) @ 7300 RPM

sıkıştırma oranı:
    10.3:1
    http://www.bikez.com/bike/index.php?bike=23119

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Suzuki'nin sitesinde kampanya falan yazmıyo. Kullanmış değilim ama, bence tip olarak da fiyat olarak da Hyosung çok daha çekici + yedek parça fiyatlarını da iyi incelemek lazım. Ha bu arada Suzuki Türkiye ile internet aracılığı ile 2 kez mailleştim, adamlar aynı gün içinde cevap döndüler, bir klavuz sordum, maille hemen yolladılar. Servisleri de bu kadar hızlı ise ve paran da varsa bu da dikkat çekici bir durum tabii. Ama Hyo kullanan arkadaşlar, onun da distribütör hizmetinin iyi olduğunu yazıyorlar...
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

voldemort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    gv 250 tavsiye ederim. Hyosung da gercekten guzel kalıtelı ve satış sonrası destekde mukkeemmel bır fırma. Burada bır arkadasımızın hatırlamıyorum kimdi, kullanıcı hatasından olan debrıyaj sorununu dahı ucretsız, yenı parca ıle degıstırerek halletmısdi. Bence HYOSUNG.
    Dört duvar arası kapanmazki sendeki özgür ruh. Ölünce parçalanmazki bendeki özgür ruh. Sevişe sevişe azalmazki tendeki özgür ruh. Kopyalayarak çoğalmazki gendeki özgür ruh... BABAZULA

Motosikleti
    ya bu iki motoru da kullanan yok mu?

Mad Bike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Wildstar 1600
    hyosung hem performans olarak hemde ekonomi olarak daha iyi...suzukinin ikinci eli bile hyosung un 0 ından pahalı...gv 250 üzmez seni tabi illa marka diyosan boş yere harcıycak paranda varsa suzuki al(hyosung un hala markalaşmamış bir fima olduğunu idda edenler için böyle söyledim)
    MOTOR GÜÇLÜ ADAM İŞİDİR

Motosikleti
    mondial 125kt
    pekı arkadaslar bu yag ve hava nasıl bısı?yag ve hava sogutma demıslerde neden su sogutmaya su ve hava sogutma dememısler.
    suzukının sadeece hava sogutmalı olusu bı eksımı?
    gıcık

sade7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha
    arkadasim ikisininde acilmis forumlari var oradan ikisi hakkında da bilgi edinebilirsin.
    ayrıca motor alırken bende ikisi arasında kalmıstım tercihimi
    gv 50 den yana yaptım ve su an 4000 km de cok da memnunum
    .......

arkadasim ikisininde acilmis forumlari var oradan ikisi hakkında da bilgi edinebilirsin.
    ayrıca motor alırken bende ikisi arasında kalmıstım tercihimi
    gv 250 den yana yaptım ve su an 4000 km de cok da memnunum
    .......

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Hyosung doğru seçenek olacaktır. Suzuki çok pahalı. O fiyata çok temiz 650cc makineler var.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

zed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    runner vxr 200
    bence suzuki

Motosikleti
    Yağ soğutma, karterdeki yağın öndeki peteklere pompa ile ulaşıp yeniden kartere ulaşmasıdır. Su soğutmaya göre daha iyidir.

Hava soğutma ile de desteklendiğinden hysoung'un yağ-hava soğutmalı modellerinin (sadece motor ısısı bakımından) su soğutmalılardan daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Ama teknik olarak bu nasıl çalışıyor bilmiyorum. Hysoung'u incelemedim. Yağ dönüşümü için benim düşündüğüm dışında bir uygulama var mıdır bilmiyorum.

Bunu Hysoung'un teknik servisi olan bir üyemiz cevaplamalı.

Ayrıca kullanan dostlar da ısınma ile ilgili gözlem ve deneyimleri paylaşabilirlerse seviniriz.

ManyAak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 si de hemen hemen aynı hangisini istersen onu al
    2 tür insan daima açtır:1.si bilimi arayan 2.si ise PARAYI::sas::

sade7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha
    Alıntı reco58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ soğutma, karterdeki yağın öndeki peteklere pompa ile ulaşıp yeniden kartere ulaşmasıdır. Su soğutmaya göre daha iyidir.

Hava soğutma ile de desteklendiğinden hysoung'un yağ-hava soğutmalı modellerinin (sadece motor ısısı bakımından) su soğutmalılardan daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Ama teknik olarak bu nasıl çalışıyor bilmiyorum. Hysoung'u incelemedim. Yağ dönüşümü için benim düşündüğüm dışında bir uygulama var mıdır bilmiyorum.

Bunu Hysoung'un teknik servisi olan bir üyemiz cevaplamalı.

Ayrıca kullanan dostlar da ısınma ile ilgili gözlem ve deneyimleri paylaşabilirlerse seviniriz.

bütün bu sorularının cevabı hyosung gv 250 forumunda var
    oraya bak butun cevapları alırsın........

işçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks 150 titanic
    beyler hyosoung tabiki he içime sinmiyosa dersen venox derim çünkü iki bacağın arasına çok yakışıcak bişi

Motosikleti
    Fz6 satıldı
    hocam en son mesaj 3 sene önce yazılmış

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    ehehehee yine oldu topic hortladı
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler