Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Regal Raptor dd 125 e mi? Mondial Rx 1 Evo mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SUZUKI GSF 600 BANDIT S
    Arkadaşlar cümleten selamün aleyküm öncelikle forumdaki ilk konum olacak zaten daha dün üye oldum. Sizin gibi iyi dostların bulunduğu bu forumda bulunmaktan gurur duyuyorum. Foruma katılınca kendimi sanki daha farklı biri gibi tam motorcu gibi hissettim senelerdir buradan bilgi alışında bulunuyordum fakat bus efer aradığım konuyu bulamadım o yüzden üye olup kendi konumu açmak istedim.

125 cc sınıfında bir motorsiklet almak istiyorum ve aklımda 2 tane motorsiklet var;

Regal Raptor DD 125 E

Avantajları:
    Çift silindir
    Choper (deri ceketle fena fena olur)
    Egzozları biraz açarsam fena olur

Dezavantajları:
    125 cc yetmez zaten altımda 150 cc olanı var (silindirleri tornalatıp daha çok performasns almak istiyorum)
    Arka fren kampana
    2009 model
    Jantlar biraz eski duruyor

Mondial Rx 1 Evo

Avantajları:
    En düşük 2018 model alacağım için yeni motor
    Teknolojisi daha gelişmiş motor (Yakıt göstergesi bile yok regallerde)
    CBS var virajlarda sorun olabilir ama düz yolda kampanadan kat kat iyi
    Çantaları var
    Çamurluğu çok hoşuma gidiyor

Dezavantajları:
    125 cc yetmez zaten altımda 150 cc var(silindirleri tornalatıp veya full set atıp daha çok performans almak istiyorum)

Avantaj dezavantajları böyle sıraladım sizce nasıl bir seçim yapmalıyım cc yükseltme motor ona göre mi yapılmış derseniz buji yağ karbüratör gibi biri enjeksiyon herhalde parçaları değiştirsem perforamns artar mı? Benim için 140 ı geçmeli son hızı hergün sabahın 6 sında 100 km yol gidiyom yavaş kalmasın cevaplarınız için teşekkürler

lütfen 125 cc dışında öerge vermeyin

Not: 125 cc motor da önerebilirsiniz 15 k yı geçmemek şartıyla

Şimdiden cevap verenlere tşk ediyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Eğer 140 km yi geçmek konusunda israr edersen RX3 bile sana yetmeyecektir. RX3 İ nin uzun süre gidebileceğin sürati 120 km dir. 125 cc bir motosikletle şehir dışında devamlı olarak 90 km yi zor
    yaparsın. 20 dakikadan sonra her an motosikletinin motorunu kucağına alman söz konusu.
    Yok beni 140 km den aşağısi kurtarmıyor dersen mt 25 - R 25 gibi bir şey bakman gerekir.

Motosikleti
    Bn125
    Troll mü emin değilim ama 125cc 140km/s gibi bir beklentin varsa şimdiden geçmiş olsun. 125cc bir motorla uzun süre gidebileceğin maksimum hız 90km/s'dir. Eğer a2 ehliyetin varsa pulsara bak. Eğer her gün 100km sabah gidiyorsan zaten ybr harici bir motora bakmaman en doğrusu olur.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    "Regal mı kaldı ?" şeklinde yorum yapıp çıkıyorum.

Motosikleti
    SUZUKI GSF 600 BANDIT S
    125 cc olacak ehliyet yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Troll mü emin değilim ama 125cc 140km/s gibi bir beklentin varsa şimdiden geçmiş olsun. 125cc bir motorla uzun süre gidebileceğin maksimum hız 90km/s'dir. Eğer a2 ehliyetin varsa pulsara bak. Eğer her gün 100km sabah gidiyorsan zaten ybr harici bir motora bakmaman en doğrusu olur.
    Üstad benim 140 km saatinde görmek istediğim rakam sonuçta 120 ile gitsebde 160 ile gitsende çok zaman farkı olmayacaktır hedefine vardığın zamana. Ayrıca her şeye neden ybr öneriyor benim memleketim bence uzun yol için en iyisi touring den sonra choper cruiser tarzı motorlar bi kere oturuş pozisyonu çok rahat ayaklar kollar falan

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:59 ----------

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer 140 km yi geçmek konusunda israr edersen RX3 bile sana yetmeyecektir. RX3 İ nin uzun süre gidebileceğin sürati 120 km dir. 125 cc bir motosikletle şehir dışında devamlı olarak 90 km yi zor
    yaparsın. 20 dakikadan sonra her an motosikletinin motorunu kucağına alman söz konusu.
    Yok beni 140 km den aşağısi kurtarmıyor dersen mt 25 - R 25 gibi bir şey bakman gerekir.
    Ehliyet olsa zaten en aşağı yzfr mt lere bakacam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:02 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Regal mı kaldı ?" şeklinde yorum yapıp çıkıyorum.
    Regal kalmaz mı ya!

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:04 ----------

2 si arasında bi seçim yapsanız hangisini seçerdiniz?

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı Hüsamettinn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 cc olacak ehliyet yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Üstad benim 140 km saatinde görmek istediğim rakam sonuçta 120 ile gitsebde 160 ile gitsende çok zaman farkı olmayacaktır hedefine vardığın zamana. Ayrıca her şeye neden ybr öneriyor benim memleketim bence uzun yol için en iyisi touring den sonra choper cruiser tarzı motorlar bi kere oturuş pozisyonu çok rahat ayaklar kollar falan

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:59 ----------

Ehliyet olsa zaten en aşağı yzfr mt lere bakacam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:02 ----------

Regal kalmaz mı ya!
    - cbr250, duke250, pulsar200 gibi motorlar 140 görüyor görüyor ama ağlaya ağlaya. yokuş aşağı falan o da.
    > birazdan cbr250 ile 170 yapıyorumcular damlar. itboğan yokuşundan aşağı redline de görürsün. sonra al eline makineyi.
    - regal bitti. 30 yıl önceki teknoloji. sağa bak 9 beygir, sola bak 9 beygir. makinesi şanzımanı sorunlu. usta manyağı olursun.
    - ybr tavsiyesinin sebebi: kırım, düşümde tamiri kolay parçası ucuzdur. her yola gelir. kırılsa bozulsa üzülmezsin.
    - cruiser motor uzun yolda rahat değildir. bel ağrısı yapar, prostat olursun.
    > rahat yeaa diyenlere: uzun süre cruiser kullananların hiç biri (1-2 vatandaş hariç) uzun yolda rahat olduğunu iddia etmez.
    - ktm duke 125 öneririm. sarı sitedeki fiyatlara takılma. 15k'ya rahat bulursun.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    regal 125cc olan çift silindir değil. nerdeyse hiçbir 125cc çift silindir değil.
    250 ve 350 cc regal kullandım onlar bile 140 ı bayır aşağı anca gören motorlar ve şanzımanları sıkıntılıdır. yaptırırsın yine sıkıntı çıkarır tecrübeyle sabit.

sadece 2 motor arasında kaldıysan mondial. ama 140 biraz hayal olur o motorlarla. yapılır ama kısa zamanda biryerden arıza verir.

hazırda zaten 150cc motorun varsa 125cc ye neden düşürmek var aklında? hergün 100km yol 120-140 hızlarda 2 haftaya kalmaz yolda kalırsın.

şuan motora yatıracağınız paranın bir kısmıyla ehliyet yükseltin, daha sonra bütçeyi ayarlayıp min.200-250cc sınıfında bir motora geçin derim. daha sağlıklı olur
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Motosikleti
    SUZUKI GSF 600 BANDIT S
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - cbr250, duke250, pulsar200 gibi motorlar 140 görüyor görüyor ama ağlaya ağlaya. yokuş aşağı falan o da.
    > birazdan cbr250 ile 170 yapıyorumcular damlar. itboğan yokuşundan aşağı redline de görürsün. sonra al eline makineyi.
    - regal bitti. 30 yıl önceki teknoloji. sağa bak 9 beygir, sola bak 9 beygir. makinesi şanzımanı sorunlu. usta manyağı olursun.
    - ybr tavsiyesinin sebebi: kırım, düşümde tamiri kolay parçası ucuzdur. her yola gelir. kırılsa bozulsa üzülmezsin.
    > rahat yeaa diyenlere: uzun süre cruiser kullananların hiç biri (1-2 vatandaş hariç) uzun yolda rahat olduğunu iddia etmez.
    - ktm duke 125 öneririm. sarı sitedeki fiyatlara takılma. 15k'ya rahat bulursun.
    15 falan bulsam orta halli zaten direk alacam da yok daha bulamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:04 ----------

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok yüksek bütçem yok sarı sitede r25 ler falan en aşağı 24 25 bende 23 var sarı sitedeki fiyatlara takılma demişsin nerden bulabilirim başka motor birazdaha aşağı fiyatlara. Cbr 250 demişsin eğer 250 cc ye geçeceksem alacağım motordan sonra direk binlik bakarım çünkü öyle 125 cc 250 cc 600 cc 1000 cc gidecek biri değilim 250 cc de alacaksam cbr gibi birşey almak istemiyorum çok 250 cc sınıfında bi motor gibi gelmiyo bana hele yamaha varken hyolar varken. Ha bu arada hyo baksam nasıl olur ss olanı?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hyosung da bitti, bu saatten sonra alınmaz, yedek parça durumu sıfırmış. O paraya CF Moto 250 NK al, ondan iyisini bulamazsın. İlla ikisinden biri olacaksa kesinlikle RX1 olmalı. Performansı da 150 cc Regal'den iyidir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)