Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

50cc Scooter Tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar, buaralar 50cc alasım var. Elektrikli bir motorum var çokda memnunum fakat bu menzil konusu artik can sıkmaya başladı. Ehliyet olmadigindan bir 50 cc alayım diyorum. Genelde kız arkadaşımla gezmek için kullanmayı düşünüyorum, sahil kasabasında yaşıyoruz, ben 1.81 140 kiloyum ortamalama 200 kilo ağırlık olacak motorda.
    Aklimdakiler;
    -Mondial Tab
    -Kuba Space
    -Rks Blazer XR ve Azure
    -Yuki Enzo
    Sizin fikirleriniz nelerdir acaba? Başka tavsiye edebileceğiniz bir marka model varsa memnuniyetle bakarım. Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cb250r
    selamlar, bence cub motosiklet alın. hem daha az yakar hemde yolda kalma olasılıgınız daha az

Cub motorların vitesi ile uğraşmak çok istemiyorum aslında. Cub motorda tavsiyeleriniz nedir?

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı denizmrt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cub motorların vitesi ile uğraşmak çok istemiyorum aslında. Cub motorda tavsiyeleriniz nedir?
    dostum diğerlerini kullandım onlar kötü dememek ile beraber, kendi kullandıgım altai tank50 modelini öneririm.

biraz incele, diğer cinlilere göre kalite bi tık daha iyi. 110 cc ye çevrili bu arada, bayi kiti hediye ediyor.

Hemen bakıyorum. Benim aklımda Tab var aslında parça kalitesi çok iyi, kullanılan parçalar İtalyan menşeili parçalar olduğunu öğrendim, o yüzden kalite konusundan dolayı TABa biraz daha yakınım. Ama öneriniz için teşekkürler hemen inceliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

Bayii kiti 500 TL ye hediye ediyormuş 😁 ama motor bir değişik yahu, hoşuma da gitti bir yandan değişik bir tipi var anlamadım 😅 bunların servis ağları vs nasıldır acaba? Birde bu markayı duymamıştım hiç. Parça kalitesi vs nasıl? Siz bir sorun yaşadınız mı şimdiye kadar? Bir kullanıcı deneyimlerinizden bahsedebilir misiniz? 2 kişi taşır mı yol gider mi? Yolda bırakma vs yapar mı?

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    50ccyi yükseltmeden 2 kişi çok zor olur. Alacaksanız kesinlikle yükseltin derim.

Cup olarak Yuki Gusto, altai tank 50

Scooter olarak Revival öneririm. Yuki Gusto ile Revivalin parçası gırla var. Başka scooterler hakkında bilgim yok maalesef.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı denizmrt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen bakıyorum. Benim aklımda Tab var aslında parça kalitesi çok iyi, kullanılan parçalar İtalyan menşeili parçalar olduğunu öğrendim, o yüzden kalite konusundan dolayı TABa biraz daha yakınım. Ama öneriniz için teşekkürler hemen inceliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

Bayii kiti 500 TL ye hediye ediyormuş �� ama motor bir değişik yahu, hoşuma da gitti bir yandan değişik bir tipi var anlamadım �� bunların servis ağları vs nasıldır acaba? Birde bu markayı duymamıştım hiç. Parça kalitesi vs nasıl? Siz bir sorun yaşadınız mı şimdiye kadar? Bir kullanıcı deneyimlerinizden bahsedebilir misiniz? 2 kişi taşır mı yol gider mi? Yolda bırakma vs yapar mı?
    hocam ben alirken fiyat 9 bindi, ruhsat plaka masraflarini da hediye etti, kiti de hediye etti, ucretsiz takti, 9 bini vade ffarksiz 10 taksit yapti, ilk 3 bakimi da hediye etti, bide yemek ismarladi ahah;)

hocam 1000 km deyim bende daha, 500 de rodaj bakimi yaptik bi.
    -suana kadar hicbir sorun yasamadim
    -yakit 2.1 litre
    -60 km de cok rahat, 70 ile biraz stresli gidiyor, 80 de uzaya cikiyor 70 i gecmiyorum 60-65 ideal hiz
    -arka fren eh iste, on fren cok iyi
    -suana kadar kullandigim en guclu 50cc.

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    kuba fighter 50 düşünebilirsin üzmez

Eğer şekli güzel, geniş bir skuter ararsanız Arora Cappucinno öneririrm

Ben 70 kg civarındayım, en eli yüzü düzgün 50 cc scooterlardan birisi olan SYM Orbit bile 30-35 kmh hızlardan sonra zor gidiyor. 200 kg ağırlık değil 50 cc, 125 cc için bile sıkıntı. 50 cc'ler ehliyetsiz kullandıkları için ederinden çok daha pahalıya satılıyor. Ben sizin yerinize olsam, en azından A2 ehliyet alır, doğru düzgün bir scooter alırım. Ekstradan yıllık 200 lira vergi, 500 lira trafik sigortası masrafı olur, o da ayda 60 lira ekstra masraf demektir. Ki 0 km 50 cc fiyatına tertemiz ikinci el daha yüksek cc scooter bulabilirsiniz. Paranızı heba etmeyin.

Evet sanırım hepinizde fikirlerinizde haklısınız. 50cc sonu olmayan bir boşluk resmen. O yüzden atv almaya karar verdim 😅

Atvden de vazgeçtim diyebiliriz. En düştükleri 35bin lira ve Çin malı. Şuan aklımda Arora cappuccino var, çok tatlı gözüküyor (14bin TL) ve birde sym mio 50 var. ( 16 bin TL) Baska öneri, tavsiye var mıdır?

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Hocam arkadaş haklı bence de. 50cc de tek kişi bile sıkıntı olabiliyor. Bence ehliyet alıp 150cc bir motor alabilirsiniz. Ehliyet 2 bin tl olsa 12ye çok güzel motorlar bulabilirsiniz.

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Benim size önerim ehliyet alıp 150 cc bantlarında eski modelli bir japon scooter almanız yönünde. Hiçbir 50cc veya güçlendirilip yükseltilmiş 80 cc sizi memnun etmez.

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    kendi motorum olan arora kasırga ar 50-50 tavsiye ediyorum 4500 km yaptım toplam 150 tl gibi bir masrafı oldu. 100 cc ye yükselttik biz yaklaşık 150 kg biniyoruz daha zorlanıp bayıldığı bir rampa görmedim. biraz da kilo verseniz iyi olur aslında motorda 15 kg bayağı farkettiriyor ben 100 kiloyum bizim evin orada bir rampa var 4. vitesle bayıldığı için 3 te bağırtıyorum. ama babam 85 kilo 4. vitesle çok rahat çıkıyor

Evet kilo versem çok iyi olacak sırf motorsiklet için değil tabii ki. Arora kasırga demek... Tamam buna da bir bakayım, teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:28 ----------

Geçen hafta 50 cc sym kiraladım performansı görmek açısından ve gayet rahat bir şekilde iki kişi her yere gittik rampada tırmandı motor, hatta ben çıkamaz dediğim bir iki yokuş vardı, motor bayıldı ama yine de çıktı 15 20 ile. 50cc için şaşırtıcı bir güç verdi. Teşekkür ederim cevabını için

Rks sniper 50 pro sorunuz varsa cevaplarım adına takılmazsanız gayet hoş makine

O modele de baktım ama konfor vs nasıldır bilemiyorum. 80cc yaptınız mı acaba? Fark yaratıyor mu? Çukurlarda tumseklerde konforu veya 1-2 saat sürüş yapıldığında nasıl konforu? Motorda şişme vs oluyor mu?

Oturuşu çok rahat scooterdan farkı yok bir bayiye gidip oturabilirsiniz. 80 cc scooter için bunu 110 cc yapabiliyorsunuz aldığımız gibi yazılımını yaptırdık biz o yüzden 50 cc haliyle farklarını bilmiyorum. Jantları scootera göre büyük olduğu için çukur ve tümseklerde onlardan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Motorda şişme olur karbüratörlü sonuç olarak ama şehir içinde en uzak ilçelere gezmeye gidince herhangi bir sıkıntı olmuyor yani bence bu şişme olursa uzun yolda olur kurye değilseniz ya da kurye gibi gezmeyeceksiniz bu durum size bence sıkıntı vermez. Konfor anlamında çok dert etmeyin çünkü gerçekten scooterdan farkı yok. Benzin deposu 3 litre bu sıkıntı gelebilir size , aküsü zor yerde çıkartmak zor o yüzden kışın süzmemesi için haftada 1 falan çalıştırmanız lazım ben yaptım bu kış inanın özletiyor kereta zaten sesi de güzel pulsar 200 sahibi bir tanıdık sesine baya şaşırmıştı çünkü gerçekten iyi bu gibi sebeplerden ısıtmak zulüm gibi gelmiyor. 4 vites yarı otomatik aşağı basınca vites artıyor yukarı çekince düşüyor normal şanzıman gibi değil vitesli olması bence artı daha güçlü kullanabilirsiniz scootera göre. 4 lü var çoğu motorda olmayan özellik her şeyi led çok güzel duruyor ışıklar 3 kademeli tamamen kapatabiliyorsunuz, sadece gündüz ledini açabiliyorsunuz, gündüz ledi + kısa farı açabiliyorsunuz bu 3 kademeli ışık haricinde uzun kısa düğmesi de var. Motor güzel gerçekten zevk veriyor ben başlangıç için aldım. Motor güzel dedim ama onu açayım 50 cc lere göre güzel honda kalitesini beklemeyin yani. Son olarak ısıtma konusunda aklıma son bir şey geldi açık havada ısıtılmalı kapalı ortamda baya koku yapıyor. Sorunuz varsa cevaplarım

Bu 110cc kitleri ve yazılımı her bayii yapıyor mu acaba?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)