Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

TVS Apachi mi İkinci el Honda CBR 125 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar, 17 yaşındayım ve temmuzda a2 ehliyetimi alacağım. Haziran gibi motoru alsak iyi olur diye düşündüm. Ancak iki model arasında kalmış durumdayım. Bana göre grenaj ve görüntü çok önemli.

O yüzden YBR daha iyi, CBF150 daha konforlu demeyin lütfen. Sadece bu iki model arasında bir karşılaştırma yaparsak, artıları ve eksileri nelerdir? Bütçe de 3 bin ila 4 bin arası olacağı için birinci el CBR biraz hayal olacaktır.

Buna göre değerlendirirseniz hangi modelin artıları nelerdir?

Not: Çok kalıplı olmadığım için CBR ya da Apachi altımda çok küçük durmayacaktır.

Ha bir de yazmayı unutmuşum. Apachi'nin 160 cc leri gelecek diye bir duyum aldım. Haziran'da gelme ihtimali nedir? Gelirse fiyatı nasıl olur? Geldiği gibi alsam CBR nin ikinci ellerinden biraz fazla para vermek gerekecek tahminim. Sizce değer mi? Ve haziranda gelme ihtimali nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    apacheler şimdi ötv indirimi sayesinde 3,250 vibrasyon ve aerodinamik bakımdan zayıf olsada apache güzel motor cbr 125 tavsiye etmem parça fiyatları çok pahalı
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

Teşekkürler. Parça fiyatlarıyla ilgili hiç düşünmemiştim.

Peki benzin sarfiyatı nasıl ikisi arasında bakarsak?

Bir de şu Apachi 160 cc lerle ilgili bir bilen, bir duyan yok mudur? Haziranda gelecek olsa duymuş olurduk heralde değil mi? Bayisine de sormak gerek aslında.

apaçhe 150 sanki 250 lik gibi duruyor tipli motor fakat uzun yol yada kısa yolda binmişliğim yok.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aşağıdaki başlıkta senin sorduğun soru daha önce tartışılmış.
    Aradığın cevapları bulabilirsin:

http://www.motosiklet.net/forum/mark...yaslamasi.html

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    apaçhi ile cbf veya ybr yi karşılaştırsan doğru olur ama, cbr 125 ile apaçhi farklı sınıflarda motorlar, karşılaştırma sonuçlarından sağlıklı veriler elde etmek güç. cbr ı da yamaha yzf 125 veya emsal japon markalarının 125 lik race leri ile yaparsan doğru olur. Kafasında tarz olarak kesinlikle apachi olan birinin cbr ile karşılaştırması, cbr de olabilir demesi veya cbr olan birinin tvs apaçhi ile iki motor arasında gidip gelmesi bence doğru ve tam olarak binmek istediğin motor konusunda karar vermeni zorlaştıracaktır. Bence ilk önce ne tarz bi motor istediğine karar vermelisin. 125-150 cc sınıfı commutermi ? Race mi ?

Okudum teşekkürler.

160 cc modeliyle ilgili yorumu olan bilgisi olan? Cbr kıyaslaması yapmak isteyen?

Edit:

Açıkçası race isterdim ama sadece Honda adına ve grenajına 5000 lira vermek biraz koyuyor. Ki zaten o kadar param da yok. 125 cc Race modellerden fiyatı uygun görüntüsü güzel tavsiye edebileceğiniz bir model varsa o da güzel olur.

Bir de hepsinden öte 2. el olması beni biraz düşündürüyor. Adam kim bilir ne yollarda nasıl kullandı o motoru. Bana en ufak çizik evlat acısı gibi koyacak motoru alınca.

Bencede önce tarzını seç.
    Görüntüsü demişsin benim için önemli olan ama 2 gün sonrada apache alınca uzun yola gelmiyor titriyorum konforu kötü diye burda ağlama.Cbr dersen karışmam race sonuçta pek anlamam ama Honda'nın tutulan motoru ve sitede epey kullancısı var bana kalsa tabikide Cbf 150 ama sen önce tarzını seç eğer commuter dersen sonra tekrar bir düşün görüntü için böbrekteki taşları da dökme.;)

Alıntı Dolunayısı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okudum teşekkürler.

160 cc modeliyle ilgili yorumu olan bilgisi olan? Cbr kıyaslaması yapmak isteyen?

Edit:

Açıkçası race isterdim ama sadece Honda adına ve grenajına 5000 lira vermek biraz koyuyor. Ki zaten o kadar param da yok. 125 cc Race modellerden fiyatı uygun görüntüsü güzel tavsiye edebileceğiniz bir model varsa o da güzel olur.

Bir de hepsinden öte 2. el olması beni biraz düşündürüyor. Adam kim bilir ne yollarda nasıl kullandı o motoru. Bana en ufak çizik evlat acısı gibi koyacak motoru alınca.
    2.el konusuna gelince orası muamma tabi adam nasıl kullkandı bilemezsin ama tahmin edersin gidersin bir ustaya gösterirsin değişseni vs. varmı bakarsınız.

Uzun yola gitmeyi düşünmüyorum açıkçası. Zaten 125cc 150cc motorla uzun yol pek de eğlenceli olmasa gerek.

Commuter motorlar bana pek hitap etmiyor, Apache istisna bu konuda tabi. Zaten commuter olsa bu kadar titremezdi heralde.

Race ama adı race değil. 120 yi zor gören motora race demek de zor tabi.

Benim gönlümde Apache var açıkçası, hem fiyatıyla hem görüntüsüyle çok şık.

Asıl sormak istediğim soru şu, ikinci el olsun yine de CBR olsun der misiniz? Yoksa birinci el olsun Apache mi olsun dersiniz?

Yoksa CBR tabi ki daha kuvvetli, daha kaliteli motor, ona kimsenin sözü yok.

Çok tekrar ettim ama bir de şu 160 cc Apache olayını bir bilene sormak istiyorum. Burada kimse takip etmiyor sanırım.

Sen dediğim gibi ileride race mi kullanmak istiyorsun yoksa enduro naked vs. buna karar ver. Uzun geziler düşünmüyorsan belki race olarabilir hem cbr 120yi zor görüyor diye birşey yok.

Yeni apache 160 Türkiye'de satışa sunulmayacak diye biliyorum ama 160'lığın silindiri aynası vs. gelmiş isteyen değiştirsin diye.;
    http://www.sahibinden.com/herkesin_b...d=apache%20160

120 yi zor görüyor sözüm Apache'yeydi. Yoksa CBR 140 yapıyor diye biliyorum.

Benim kullanmak istediğim model Race. Ama bütçe malum 3 bin 4 bin arası olunca.

Anladım. Mantıklı aslında ama. Şimdi 3.100 e falan Apache'ler de var birinci el. Sizce Apache alsam birkaç sene kullandıktan sonra CBR600 le devam etsem mantıksız mı olur? Hem satarken de zarar ettirmez.

Görüntüsü de fiyatı da çok güzel çünkü. Hem dediğim gibi birinci el babamın da tercihi. Şimdi desem ki ikinci el olsun CBR olsun. Birinci elini alalım diyecek. Ki o da 5 bin malum. Sonuçta kendi param değil, çok da zora sokmak istemem adamı. Hem içi de rahat etmiş olur. İkinci el motorun arızası falan olur diye çekiniyor çünkü, motosiklet zaten güvenilmez bir alet ona göre, bir de ikinci el olursa daha kötü.

Bir de görüntü olarak Apache sanki daha güzel gibi. CBR biraz cılız ve tekerleri ince görünüyor.

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    eğer imkanın olursa ikisini de binip denemeni tavsiye ederim. Apache daha mantıklı görünüyor. Korumalar için de 1000 lira civarında para ayırmak gerekebillir onu da hesaplamak lazım. Cbr kullananlar genelde motorun limitlerini zorluyorlar. O yüzden ikinci ele güvenmek zor.

Ozaman dediğin gibi olsun apacheyi al ilerde istediğini alırsan 600'ü.

İkinci el konusunda çok haklısınız. Alan Race tipi motor olarak alıyor. 140 da pek tatmin edici bir hız değil çoğu için. İki ayda 120 den aşağı basmamaya başlıyorlar. Sanki altlarında 600 cc var. Neyse bir şey demiyorum. Motor kendi motorları sonuçta, ama satarken de çok temiz, bakımları tam falan diye kakalıyorlar millete o kötü. Sözüm meclisten dışarı tabi. Bilinçli kullananarı tenzih ederim.

Apache nin tekerleri kalın, torku yüksek ve sonuçta 3.100 liranın hakkını vermeyecek bir motor da değil. Görüntüsü biraz daha iyi olsa CBR de kaliteli motor tabi ama. İşte.

Kararsızım sonuç olarak.

Motosikleti
    new apache rtr black
    g.bereket
    görüntü için böbrekteki taşları da dökme.;)

sen yedek musluğunu acıp kapatmayı biliyormusun yada hiç motosikleti gerçek anlamda stunt için kullandınmı yada motosiklet kulandın mı gülüyorum sadece
    sağlığa en zararlı şeyse yaşamak
    ApAcHe istemdışı teker yapan tek motor:queen:
    bws aşkı bitmerz 16000 km mazii unutulmaz nazilli 09

Motosikleti
    HYOSUNG gv 650
    tek cümle.cbr 125 al.hem benzin hemde saglamlık olarak kafan agrımasın.
    - - - - - - ŞERİTLERİ BİRLEŞTİR AMA KASKSIZ ASLA:cat:

Cbr 125 ile Apachi kıyas bile edilemez. Sıfır alacaksan da Cbr , kullanılmış alacaksan da Cbr

Peki CBR olsun. Teşekkürler.

CBR nin üstün olduğu yönler nelerdir? Kullanan arkadaşlar yazabilir mi?

+Titreşimi daha az.
    +Yakıt sarfiyatı daha az.
    +Race tipi.
    +Honda kalitesi, servisi, yedek parçası v.b.
    +Daha hızlı, daha dengeli.

Başka neler olabilir?

Edit:

Yakıt sarfiyatından emin değilim bu arada. Apache'ye de çok iyi şeyler söylüyorlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)