Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBR125 - Pulsar 200rs - r125

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi günler arkadaşlar. Yazın çalışıp biriktirdiğim parayla ilk motorumu alacağım biraz erken olsa da şimdiden karar vermek istedim. Ben 19 yaşında 1 yıldır trafikte arabayla bulunan hayatı boyunca hiç motorla trafiğe çıkmamış biriyim. Bu yazdığım motorlar arasında benim gibi biri için en ideal başlangıç motoru sizce hangisidir? Tahmini bütçem 10.000(+-1000). R125’in kasası cbr125r’ın honda kalitesi ve kasası 200rs’in cc performans ve kasası hoşuma gitti siz hangisini önerirsiniz açıklarsanız memnun olurum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    rs-200 öneririm, hem başlangıç için hemde sonrası için işini görür, birkaç ufak tefek sıkıntıları var bunlarıda kullanıcı sayfasından okuyup araştırıp alıyorsan bunları bilerek almanı tavsiye ederim.

Herhangi başka bir motor alırsan da ne aldığının aslında çok da bir önemi yok, aldığın motoru sev, bakımlarını aksatma, temkinli ve dikkatli kullan, trafikteki diğer hiçbir sürücünün, yayanın, insanın yada hayvanın seni farketmeyeceklerini sakın unutma.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    10 bin tl ye temiz rs200 bulman biraz zor ama bulabilirsen süper olur, r125 e yaklaşma maliyet açısından canını yakar(yedek parça,servis,vs) yani hacı ya rs 200 yada cbr125

Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rs-200 öneririm, hem başlangıç için hemde sonrası için işini görür, birkaç ufak tefek sıkıntıları var bunlarıda kullanıcı sayfasından okuyup araştırıp alıyorsan bunları bilerek almanı tavsiye ederim.

Herhangi başka bir motor alırsan da ne aldığının aslında çok da bir önemi yok, aldığın motoru sev, bakımlarını aksatma, temkinli ve dikkatli kullan, trafikteki diğer hiçbir sürücünün, yayanın, insanın yada hayvanın seni farketmeyeceklerini sakın unutma.
    Teşekkür ederim üstad şu stop ve gösterge sorunundan haberim var açıkcası uygun fiyatlı ss 200cc bi motorda o kadarına pek takacağımı sanmıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:51 ----------

Alıntı Youjoee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 bin tl ye temiz rs200 bulman biraz zor ama bulabilirsen süper olur, r125 e yaklaşma maliyet açısından canını yakar(yedek parça,servis,vs) yani hacı ya rs 200 yada cbr125
    Teşekkür ederim üstad. Şuanlık bütçem 10bin ₺ sahibinden.comdan baktığım kadarıyla fiyatlar 10-15 arası değişiyor. Açıkcası 5 yaşında 40bin km de 125cc bi motora 10bin lira vermek fikrinden ötürü bajaja yöneldim ufak kusurlu bulabilirim diye ümit ediyorum tabi bulamazsam da 2013-14 cbr125r alacağım sanırım...

Motosikleti
    Yamaha YS 125
    sürekli şehir içinde kullanacaksanız 125cc uygun olabilir ama yok ben arada bir uzun yol da yaparım diyorsanız 200-250cclik bir motor almanızı tavsiye ederim. Bir diğer nokta ekipmanlarınız ne durumda kask-mont-eldiven bunlarda 10.000'e dahilse işiniz biraz zor

Teşekkür ederim. Genel olarak Kocaeli içinde kullanacağım okuduğum ilçe Karamürsel İzmite uzak haftasonları İzmit İstanbul Bursa vesaire gezmeyi düşünüyorum. Yazları Aydın-İzmir Aydın-Muğla gibi 150 200km dolaylarında yol yapacağım. Ekipmanlarım 10bin ₺ bütçemden ayrı. Biraz aile desteği biraz da kredi kartı kullanarak kask mont eldiven üçlüsünü 1000 liraya denk getirebilirim sanıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)