Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangisi ilk motorum olmalı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese merhabalar.Forumunuzu uzun bir süredir takip ediyorum ve üye olmak bugüne nasipmiş.İnsallah ben de yakinda motorsiklet sahibi olacagim.gonlumden supersport bir motosiklet geciyor fakat ailem ilk motorum oldugu icin buna razi gelmiyor.ben de spor gorunuslu,performans açısından tatminkar bir motorsiklet ariyorum.Motorun bakimlarini da taniditim isinde gercekten iyi olan bir ustaya yaptiracagim.Siniflari farkli olsada aklimda honda pcx,yamaha ybr 125,mondial mr 250 destro var.mondialin beni kendine ceken tarafi goruntusu.boyum uzun oldugundan ve daha hizli bir motor istedigimden pcx konusunda tereddutteyim.sizce hangisi en uygunudur,artilarini ve eksilerini soylerseniz sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    mr 250 ile 140 yapabilirsin. yiyeceğin rüzgar, yakıt sarfiyatı vs seni daha hızlı gitmekten alıkoyar. 200 km hız yapamaz. yapmana da gerek yok bence.

pcx şehir içi için mükemmel. vites yok, çok komik bir benzin sarfiyatı var. fiyatı biraz tuzlu olsa da uzun kilometreler yapıldığında benzin tasarrufundan verdiğin fazla miktar kendini hayli hayli çıkarır bence. ancak 1 sene içinde satacaksan sana çok para kaybettirir gibime geliyor.

1 sene kullanayım, vites tecrübem olsun, seneye motoru büyütürüm diyorsan ybr senin için biçilmiş kaftan. 4 milyara alırsan seneye en düşük 3500e satarsın. 100 km sabit hızla uzun yol yapabilirsin.

120 ile yokuş çıkabilen motosiklet Türkiye için yeterli motosiklettir. kendi düşüncem, inşallah böyle bir motosiklet alıp yıllar boyu bineceğim. bmw f650yi çok beğendim. hayırlısı diyelim.

İnşallah dilediğiniz motoru alırsınız=)Bwm ler gerçekten güzel oluyorlar.Kuzenimin rt 1200 ünü sürme fırsatım olmuştu.Çok konforlu aletler gerçekten de.Söylediğim modeller içerisinden tasarım olarak en çok hoşuma giden mondial ile honda oldu.Ama tabikide arada bariz bir kalite farkı var ayrıca pcx 185 boyuma bakarak küçük gibime geldi.Ybr ye ise bi türlü ısınamadım.Motoru tahminimce 2-3 yıl kullanırım.Mr 250 alırsam çok sorun çıkarır mı yoksa japonlardan vazgeçmeyip pcx mi alsam?

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı ilaksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah dilediğiniz motoru alırsınız=)Bwm ler gerçekten güzel oluyorlar.Kuzenimin rt 1200 ünü sürme fırsatım olmuştu.Çok konforlu aletler gerçekten de.Söylediğim modeller içerisinden tasarım olarak en çok hoşuma giden mondial ile honda oldu.Ama tabikide arada bariz bir kalite farkı var ayrıca pcx 185 boyuma bakarak küçük gibime geldi.Ybr ye ise bi türlü ısınamadım.Motoru tahminimce 2-3 yıl kullanırım.Mr 250 alırsam çok sorun çıkarır mı yoksa japonlardan vazgeçmeyip pcx mi alsam?
    mr 250 sayfasında yeni balansörlü model gelecek söylentileri vardı, bir araştır istersen.

ben bir çinliye o kadar para vermezdim. hem malzeme kalitesi hem de servis kalitesi yerlerde, en azından doğuda böyle.

motorumdan memnunum ama bir ayarsızlık var. 2 şehir dolaştım ayarını yapacak bir usta bulamadım.

Bursa da oturuyorum servis sıkıntım olmaz heralde.Bende mondial adından çekiniyorum dediğiniz gibi.En kaliteli ve teknolojik olarak pcx gözüküyor.Artık biraz kambur süreceğiz heralde=)

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    15 ay çin motoru kullanan biri olarak kesinlikle çinliden uzak dur derim..
    masrafı bitmez...
    ikinci el al japon al derim...
    ybr kullanıcısı olarak hem performansından hemde yakıtından gayet memnunum...
    hem uzun yol hem şehiriçinde ideal bir motor...

Mondiali listeden çıkartalım o zaman.ybr ile pcx kalıyor.Peki ikinci el kymco xciting 250 alsam sorun çıkarır mı?

apachi rtr yi bi incele istersen;)

Gercekten de cok guzel gozukuyor apache.Hakkimda biraz bilgi verebilirmisiniz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ybr ve cbf lerden tekrar uzak dur derim nedeni bu forumdaki bir çok arkadaş ürününden şikayetçi ama dersen ki yoo japon olsun o zaman sen bilirsin avrupa uyum yasaları nedeniyle japonların cdı ünitelerine ek direnç bindirildi buda motor bayır aşağı giderken bile en fazla 130 yapmasına neden oluyor alacaksan 2009 öncesi ybrlere bak bide deminki motor harika arka ön hidrolik amortisör ve disk fren ne kadar doğru bilemem ama abs var diye görünüyor fakat yedek parça sıkıntısı seni çok yorar buna dikkat li ol derim bunun dışınga sana kuba fastwind 200 öneririm bi incele istersen

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:41 ----------

burda linkteki şikayetlere bi bak istersen

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-gecmiyor.html

Kuba da baya hoşmuş.Ne malı oluyor tam olarak,çok sorun çıkartır mı yoksa güzelliği sadece görselde mi kalıyor ?

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    benim tercihim honda pcx olurdu. pcx yeni teknoloji harika ekonomik bir motosiklet, çinliden uzak dur.

En uygun pcx gibi gorunuyor.tasarimi hos,konforlu ve ekonomik.ayrica yeni teknolojiyle donatilmis.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı memomuto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş ben sana mondial mr250 derim.
    honda pcx sana gelmez hız yapamazsın ama kuvvetli olur enjeksiyonludur karbüratör ayarıyla uğraşmazsın.
    ybr dersen zaten ybr alan geri satıp kaçıyor nedeni bu motorsikletlerde cdı ünitesi dirençlerle kısıtlanıp buji kıvılcımı daha üste çıkamıyor ve 120 y zor geçiyor
    Ama dersen mr250 hem enjeksiyonlu hem arka ön disk fren ve 200 km/sa yı rahat görürsün aracın kuvvetlide olur. gelecekte sıkıştırma oranıyla oynayıp beygirden kazanabilirsin.bide ybr karbüratörlüdür
    acaba bende sıkıştırma oranı ile oynasam benim motorda 140km/h yapar mı? beygir kazanırmıyım
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Honda pcx ler 5.100 lira iken 6 binin üzerinde mi satilmaya basladi.Bir fiyst artisi mi var?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler