Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM DUKE 200'mü BAJAJ NS 200'mü

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Soru bu kadarla da değil aslında.
    2016 ns200 sıfırı 9000
    2017 ns200ABS sıfırı 11.000
    ( 2016 ile euro4 normlu ns200'ler arasında 45 beyinsel guncelleme faktörü de var. Ama aradaki 2000tl ye değer mi? Mesela ABS sadece ön tekerde var ve ön tekeri kilitleyecek kadar acemi biriyse zaten 200cc motosiklet kullanmasın bence)

Ve bunun yanı sıra
    13.500tl'ye KTM Duke200ABS var.
    2016 6000km. 11.000tl'ye de var.

ikisi de vukuatlı motor.
    Gonul isterdi ki, MT25 bu fiyatlara yakin olsun ama..
    Neyse.
    Arastirmayi sevenlerin fikrini merak ediyorum.
    Haa, 2006 Er6 n/f tavsiye etmeyin ayni fiyata.
    2013 11.000Tl ye crf de var.(50bin km)
    Yakit/yıl onemli bir kıstas...

Cevaplayan/cevaplamayan herkese tesekkur ederim.
    BLUERAY bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela ABS sadece ön tekerde var ve ön tekeri kilitleyecek kadar acemi biriyse zaten 200cc motosiklet kullanmasın bence)
    Bu başlık karışır. Karışsın da
    yürekçe bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu başlık karışır. Karışsın da
    Ama oyle...
    On freni kullanamiyorsan ne isin var 20+ hp ustunde ( niyeti intihar degilse)

Biri dun bana "onü sıkınca, arkayla orantılıyor" dedi.
    Arastirdim, oyle bir bilgi yok.
    Haydi ns'ciler...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    2017 200ns kullanıcısıyım. Arka frende abs olmadığı nerde yazıyor link verebilir misiniz? Tekere baktığımda ön tekerdeki abs halkası arkada da var.Halka olmasına rağmen abs olmaya biliyor mu?Halka varsa ABS de vardır diye düşünmüştüm.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2016 RS lerde sadece ön tekerde abs vardı. Euro 4 ile beraber 2017 lerde hem ön hem arka abs li sanırım.

HyperXCrossfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Euro4 NS200de sadece ön frende ABS var diye biliyorum.Arkada bulunan halka km sayacı için sanırım.
    Sitesinde teknik özelliklerde de ön disk abs fren,arka kelebek disk yazıyor.Yurt dışında bazı ülkelerde ön abs opsiyonel zaten.

2017 NS,ABSden dolayı mantıklı bence.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı HyperXCrossfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Euro4 NS200de sadece ön frende ABS var diye biliyorum.Arkada bulunan halka km sayacı için sanırım.
    Sitesinde teknik özelliklerde de ön disk abs fren,arka kelebek disk yazıyor.Yurt dışında bazı ülkelerde ön abs opsiyonel zaten.

Euro 4 ün standartı mı acaba diye düşündüm de, demek ki yanlış düşünmüşüm. Bilgilendirme için teşekkür ederim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    koskoca yürekçe nin sorduğu soruya bak yani acemi biri sorsa cvp verelim
    git eski model büyük makina al ama işte adam küçük cc sormuş çalışmadığımız yerden yani.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Valla hocam, ben fiyatı uygun diye bir ara ns200 aldım 3600 km de idi, eşeğe biner gibi bindim. 11k da sattım. Uzun yolda yaptım. Bildiğin dağa bayırada vurdum. Bir sıkıntı yaşamadım.
    Diyeceğim o ki 0 olacağına ikinci el makuş fiyata bulunursa alınır. Satarken de zarar minumun indirilir. Bajaj da kıstas biraz farklı bence, ne aradığına bağlı. Ktm kadar kaliteli ve stabil olmayacaktır.
    Arkadaşım hala kullanıyor 53k ya geldi hala genel bakım harici bir arızası çıkmadı.

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    Alıntı HyperXCrossfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Açıkçası arka tekerde ufak ufak kitlenmeler yaşadım ama yavaş hızlarda olduğu için ABS devreye girmiyor diye düşünüyordum. Kuralkanın sitesinde ön taraf abs arka kelebek yazıyor ama yabancı bir kaynakta bir bilgi bulamadım.

Bizim işyerinde birinde cbf 150 var onda o halkalar yok dolayısıyla arka tekerde de olan o halka sadece hız için değildir diye düşünüyordum.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    rs 200 arka tekerdeki halkalar hiz gostergesi icin, abs yok arkada. kesin bilgi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Abs olsa hiç kitlenme olmazdı

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Euro 4 standardına göre ya ön teker abs olacak yada 2011 cbr 600 fa daki gibi on arka kombine olacak. Commuter sınıfında abs motorun yarısı kadar maliyet artıracağı için abs yerine kombine olur diye düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:42 ----------

Ha bu arada abs nin motor hacmiyle bir ilgisi yok saçmalamayın lütfen

Motosikleti
    MT-07
    2016 Pulsar 200 ns sahibiyim. Hergün işe gidip gelirken totalde 85km yol yapıyorum. Kırbacı eksik etmiyorum üstünden. Lakin marka fanatikliği yapacak olursak Honda'nın modellerini daha çok seviyorum.

Gözlemlerim duke sahipleri kırbaçlarını evde unutuyorlar ve pek görmüyorum. Zaten duke 200 ler üretilmiyorlar artık. Pulsar'a F/P ürünü diyenin alnını karışlarım.

2tane 5000km bakımı 550-600tl civarına geliyor. Benim 2012 megane 1,5dci edc arabamın 10000km bakımı 250tl ye geliyor.
    Zırıltısı öksürüğü ıvırı zıvırı eksik olmuyor.
    Göstergenin saatini geçtim sıfırlanmasını artık peşinden koşmuyorum fakat gösterge de sabahları kendine gelmiyor baya bir süre.
    Artık elcik ısıtma takmaktan vazgeçtim.
    Gösterge ısıtıcısı imal ettirip taktıracam ki yola daha erken çıkayım.
    Gidon yükseltme taktığımdan beridir öne binen yük azaldı son hızım 146-150 km/sa lere geriledi. Zaten onu da yokuş aşağı yapıyor
    Vitesi 1'e düşürdüğünde trafikte stop etme sorunu yeni kullanıcıyı üzer. Yokuş aşağı, yokuş yukarı farketmiyor çıss... die sönüveriyor alet.
    Yazılım falan atmakta fayda etmiyor...

Elimdeki para ile hem ekipman, hem kaliteli lastik taktırmak, hem de motor sahibi olmak için pulsar dan başka seçeneğim yoktu.

Duke kullanmadım ama sevmiyorum tipini kusura bakmayın. O da benim kendi göz zevkim.

Lakin pulsar ile İstanbul Levent'ten, Tekirdağ Marmara Ereğlisi'ne de gaz kesmeden gittim ve 120km/sa den aşağı inmedim. Beni yolda üzmedi.

Genede yazdıklarımı düşün Duke 200 sahibi bir arkadaş da benim gibi eksilerini yazsın karşılaştır. Artılarını yazmıyorum. Artılarını da Pulsar'lara toz kondurmaya arkadaşlara bırakıyorum.
    macAs bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Bende kısa sürede olsa hem duke200 hemde ns200 kullanmış biri olarak bi kaç şey yazayım.
    Öncelikle boy 1.80 altındaysa dukede rahat edersin ben 1.87 yim pulsarın sürüş konforu benim boy için dukeden kat kat iyi çünki dukeye sığmıyordum.

Geriye kalan ;
    Duke200 de öyle stop etti , ekran sıfırladı derdin yok. Pulsardan farklı olarak Daha hafif , daha kıvrak , yol bilgisayarı var ve oldukça pratik , yakıtı daha düşük (6. vites 90km/h ile 2.6 görmüşlüğüm var), top speedi daha düşük (137 de kesiciye girer , 100km/h a kadar duke epey önde gider sonra pulsar öne geçer), Pulsar piyasada epey var fiyatı daha uygun olduğu için duke bi nebze özel hissettirebilir.

İkiside alınır , binilir , iyi bakarsan üzmez .Şahsen ben duke 200 bana ufak geldiği için 2017 absli pulsar düşünüyordum ama takas imkânı olan bi duke390 denk geldi onu aldım.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Pulsar ilk çıktığında verdiğim tepkiyi şimdi yine tekrarlıyorum.

Pulsar ney la ?
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)