Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2. el motor tavsiye Yamaha xcity250 mu?, kymco xciting mi ?, sym gts 250 mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba. Konu başlığında belirttiğim üç motorsiklet arasında kaldım ve çarşamba günü kısmet olursa bunlardan bir tanesini alacağım. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz ? Benim istediğim ;
    1) yol tutuşu güzel olsun
    2) ilk defa scooter tarz motorsiklet kullanacağımdan sürüşü kolay olsun
    3) yedek parça sorunu olmasın
    4) selesi rahat olsun ki uzun yolda beni üzmesin
    5) genellikle okula giderken kullanacağım ev-okul arası git-gel 45km , her gün 5-6 km de gezmiş olsam günlük fix 50km yol yapacağım
    6) haftada bir veya iki haftada bir uzun yola çıkabilirim ( uzun yoldan kastım 300km yi geçmez)
    7) malum öğrenciyim , mümkün olduğunca az yakan bir model

Çok fazla araştırdım karar kılamadım

sym gts 250 2011 model için ;
    malzeme kalitesi diğerlerine nazaran aşağıda dediler ancak selesi daha rahat dediler..

yamaha xcity 250 2009 model için ;
    selesi biraz sert ve diğer modellere göre daha ağır bir motorsiklet olduğundan manevra kabiliyeti az olduğunu söylediler.

kymco xciting 2012 için ;
    sektörde sözü geçen bir marka olduğunu , ancak tekerlek boyutunun diğer modellere göre çok az daha küçük olduğunu , bunun da yol tutuşunu etkileyeceğini söylediler..

sizlerin düşüncesi nedir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Koltuk altı bagajı ni önemsemez isen farklı bir seçenek daha önerebilirim.

Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koltuk altı bagajı ni önemsemez isen farklı bir seçenek daha önerebilirim.
    olabilir ancak yanlış anlaşılma olmasın , yukarıda bahsetttiğim yamaha , sym ve kymko motor sahipleri ile görüştüm ve içlerinden bir tanesini çarşamba günü balıkesir merkeze gidip elimdeki yamaha ybr 125 esd 2014 model motoru ve üstüne istedikleri miktarı verip alacağım .. Yani bana önereceğiniz motora sahip , takası kabul eden ve balıkesir il sınırları içerisinde biri varsa olabilir..

canavar gibi ybrn varmış. o motora kıyılırmı ya. büyütüyon anladığım kadarıyla. yine de sen bilirsin. iyi yolculuklar.

Motosikleti
    Yamaha mt 700 tracer
    Hocam pardon da yamahayla bu motorları kıyaslamak,Herhalde bu işten anlamadığını düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:00 ----------

Ve diğerlerinden daha ağır derken torku ve çekiş berbatdır.Ve manevra kabiliyeti diğerlerine göre çok daha kötüdür diyeceeeem...çünkü lastikleri berbat jantları küçük sen yamahayı boşver .....eğer sen bu makineyi araştırdıysan ki araştırmadığın belli sym ve diğerlerine bak boşveeeer Yamaha yamahalığını korusun.....Bulaşmayın lütfen........Sym ve kymco japonu katlar atar devam edin

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

Kymco sektörde on numaradır herkes avrupa turuna gider onunla güven verir.....Sektör vectör Yamaha traşola

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı levent3410 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam pardon da yamahayla bu motorları kıyaslamak,Herhalde bu işten anlamadığını düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:00 ----------

Ve diğerlerinden daha ağır derken torku ve çekiş berbatdır.Ve manevra kabiliyeti diğerlerine göre çok daha kötüdür diyeceeeem...çünkü lastikleri berbat jantları küçük sen yamahayı boşver .....eğer sen bu makineyi araştırdıysan ki araştırmadığın belli sym ve diğerlerine bak boşveeeer Yamaha yamahalığını korusun.....Bulaşmayın lütfen........Sym ve kymco japonu katlar atar devam edin
    Pardon ama yamaha'nın fiyatını da biliyorsun değil mi? Ayrıca scooter konusunda sym olsun kymco olsun iti firmalar. Tutturmuşsunuz bir yamaha-honda gidiyorsunuz! Bu işin bakım parası-aralığı da cabası. Kimse de demiyor ki boşver diğer markaları aradaki fiyat farkını ben vereyim ama yamaha al. Adam zaten biraz da fiyatı gözeterek muhtemelen bu üçü içinden seçmek istiyor. O zaman boşver yamaha'yı al bir suzuki burgman der bir başkası.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)