Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Gtr 250 mi R25 mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Arkadaşlar merhaba mondial drift ile 60 bini devirdikten sonra 250 lilik bir motor arayışındayım

Hyosung Gt250 R + yönleri benim için

Ters maşa
    ön çift disk
    V motor oluşu(sesini seviyorum)
    Yağ soğutma sıvı ile uğraşma derdi yok

- Yönleri
    5 ileri
    Parçası bulunuyor diyende var yok diyende
    Demir işçiliği biraz pürüzlü geldi
    Vites göstergesi yok
    buji pipo sorunu tek silindire düşme vs

Yamaha R25 + yönleri
    6 ileri
    sıralı çift silindir daha titreşimsiz bir çalışma
    parça ve demir işçiliği daha iyi gibi duruyor
    36 hp (yanlışım yoksa)
    vites göstergesi
    hararet

-Yönleri
    Plastik işçiliği kötü yorumları var
    Yağ pompa sorunu
    ön freni kötü yorumları var

Motorları kullanma şansım yok araştırdığım kadarıyla edindiğim bilgiler bunlar hangisini alırsam daha rahat ederim başım ağrımaz 2 3 ay gibi bir süre sonra almayı planlıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    R25 ozelinde konusursam ön frenin iyi olmadigi bence doğru. Yag pompasi sorunu cok yasayan arkadaslar oldu ama genelde aşırı aktif kullananlar. Ben yaklasik iki senede henüz 9. Bin kusur km deyim degisim icin cagrilana kadar sorun yaşamadım. Plastik işçiliği aşırı kötü sayilmaz iyi de denemez.
    Diger motoru kullanmadım, hayırlısını dilerim.

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    hyosung biraz sıkıntılı paypal zırtlığından sonra , r25i de önüne gelen bankacı memur apaçi aldı.

sen boşver onları zontes al zontes, hayvan gibi motor diolar öle güzel böle güzel diolar, şekil desen o biçim.Yedek parça falan sorun yok zibil gibi servisi var hemde mondial kalitesiyle. öf öf öf sakın kaçırma.

O diilde birine aldırsak zonteside bi inceleme neyim yaptırsak yav süpriz yumurta gibi duruyo orda:p

Şaka bi yana hyosunga girme denir genelde r25 almak içinse beklemen lazım honda almak için r25 cennetine dönücek malum site

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Tartismasiz r25

AlpAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xj6 diversion f
    4 ay önce ben de bu iki motor arasında kaldım, ikisinide kullandım bana uygun olanını seçtim (gt250r) ve hiç pişman olmadım.Burda iki motoruda kullanmadan sana ahkam kesecek bissuru saçma sapan insan olacaktır ozellikle hyo konusunda.

Neden hyosung aldın diye soracak olursan bana; Ilk olarak şekli ve cüssesi yüzünden aldım, ilk bindiģimde sanki gemi gibi gelmişti.R25 in ince ve deposunun şekilsiz oluşu ve renklerini beğenmiyordum fakat sürüş olarak r25 gerçekten hyosungtan çok daha keyifli òzellikle 7bin devirden sonra çok tatminkardi bana gòre ama gerek yakıtı gerekte fazla fiyati yuzunden hyosung aldim ve hiç pisman olmadim.
    Erhan Tosun bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi ikisi de güzel motor, ikisine de tu kaka denilmez.

Ben bir Hyosung kullanıcısı olarak yorum yapacağım.

Eğer İkisinden birini 0 km olarak alacak olsam R25 alırdım.
    Neden?
    Öncelikle piyasası canlı. Bu da hem alım-satım hem de yedek parça ulaşılabilirliği açısından avantaj.
    Fakat gel gelelim piyasadaki hiç bir 250cc'lik motora 10 bin lira üzeri para bağlayacak biri olmadığımdan 0 km almam.

Herneyse ben kendimce bir karşılaştırma yapıyorum, elimden geldiğince objektif olmaya çalışacağım.

R25'in "Bana göre" Hyosung'a karşı +ları ve -leri;

+Daha yeni ve teknolojik bir motor
    +Sınıfındaki en güçlü olması
    +Piyasa canlılığı ve değer kaybetmemesi, parça bulunabilirliği ve distribitör'ün sağlam olması
    +Estetikliği
    +Daha hafif ve kıvrak
    +Malzeme kalitesi daha iyi
    -Çok fazla var, çıktım mı 3-4 tane görüyorum
    -Ön fren tek disk (Performansı tartışılır elbet, görüntü açısından yazdım.)
    -Racing'e biniyorum diyen biri için dik oturuş pozisyonu
    -Küçük,Hyosungdan inip R25'e binince YBR'ye binmiş hissi veriyor.

Hyosung'un "Bana göre" R25'e karşı +ları ve -leri;

+Daha iri ve kalıplı
    +Model aralığı geniş (2006-2015), ister 6 bin TL'lik alırsın, ister 14 bin'e sıfır alırsın.
    +10 yıldır piyasada olması nedeniyle tüm sorunlarının çözümünün bilinmesi,
    +Ön çift disk fren
    +Yağ-hava soğutmalı. Antifrizdi oydu buydu yok.
    -Distribütör yok gibi birşey, markanın arkasında duran yok
    -Sıfır parça yok ya da çok zor bulunuyor, paypal da kapandı, hyosungsource iptal
    -Sıfır alındığında aşırı değer kaybediyor
    -Malzeme kalitesi düşündürüyor
    -Özellikle elektriksel açıdan narin bir motor
    -Eşek ölüsü gibi, şehir içi hiç çekilmiyor
    -Debriyajı çok sert
    -6. vites yok

Bu arada buji piposu sorunu Hyosunglarda 2011-2013 modeller arası var, tanesi 20 TL'den 2 tane NGK pipo alıyorsun ömürlük çözülüyor sorun.

hakan nkd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e- pulsar 200
    İkisinide kullandım, hyosung görünüş olarak daha iyi olabilir (yandan ve arkadan)
    Performans olarak yamaha çok seri ama ikiside tatmin edici.
    Ön fren zayıflığına katılmıyorum çünkü r25 in en çok frenini sevdim hemde orjinal lastikleriyle.
    Ayrıca şehir içinde sanki cbf150 kullanıyormuş gibi çok rahat sürüşü var. Hyosung sadece kısa mesafe kullanımda çekilir. Viraja yatmak daha zor hyosung da bir de Kaza yapınca parça bulmak zor.

hyosung'un ön farı hakkında bir sorunun yoksa hyosungda olabilir, ama söyliyim o v2 motor sesi harleylerdeki gibi hiç değil :D daha hızlı ve küçük cc olduğundan egzozu açarım diyorsan beklediğin sesi alamayabilirsin, artı yönleri daha ucuz ayı gibi falan filan ama türkiyede pek desteği yok,

şu resimdeki sanırım 2017 gd205r çok güzel gerçekten;
    http://imgur.com/a/2HuZ4

Motosikleti
    Café Racer
    Hyosung GT 250R olurdu tercihim. Yamaha R25'in frenleri gerçekten berbat.
    O parayı hak edecek bir özelliği yok.
    GT 250 12-13 bin TL'ye sıfır alınabilir. (Nakit)
    Pazarlığı sıkı tutun.

Hyosung'da parça bulamama gibi bir sorunun asla olmaz.
    Mondial'den sonra elinizin anahtar tuttuğunu farz ediyorum, servisle çok fazla işiniz de olmaz.
    Sınırında kullanırsanız size bir sorun yaratacağınıda düşünmüyorum.

Motosikleti
    Samimi fikrimi yazıyorum mertcan , alma abicim ... 250lik peşindeysen bırak markalar birbiriyle kapışsın bi önce bak trend 250liğe kayıyor arada kayıp bir nesil var, tekrar gençleri kazanmanın peşinde markalar. bBoşunamı bmw 250lik yapıyor ... bırak çıksınlar piyasaya gerçekten segmentinde iyi motorları nispeten ucuza alırsın. Hyosung kötü motor değil memleketimizin adamları adam gibi iş yapsa japondan eksiğini kapatırlar ama ... ama... Japon al abim , böyle motorunu gerçek anlamda sevememiş adamın motorunu al sev bak oda sana baksın ille r25 olsun diye değil ama bu lafı dinle 250 alacaksan hondayı bekle , dinle dinleme senin bileceğin iş..

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı *Heka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung GT 250R olurdu tercihim. Yamaha R25'in frenleri gerçekten berbat.
    O parayı hak edecek bir özelliği yok.
    bende r25 almadan önce atıp tutuyodum öyle kötü böyle kötü diye

alınca geçiyo kanki şey yapmamak lazım

sürmeyen bilemez....

Motosikleti
    Café Racer
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende r25 almadan önce atıp tutuyodum öyle kötü böyle kötü diye

alınca geçiyo kanki şey yapmamak lazım

sürmeyen bilemez....
    R25 kullanmadığımı da nereden çıkardınız?

Kullanmadığım motosiklet hakkında bu tarz bir yorum yapabileceğimi düşündüren ne size?

"Kanki" nedir bu arada?

Kullanıcısı olduğunuz motosiklet hakkında yapılan olumsuz bir yorumu hazmedememeniz ve saçma bir cevap yazmanıza ne demeli gerçekten bilmiyorum.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    hyosung hala var mı yahu en son adamlar motoru fılan bırakıp kaçtılar diye bılıyom
    ya bırakın kore malını .ben bu zamana kadar çin malı,tayvan malı,kore malı,şimdide hint malı gördüm hepsi bır donem oluyor sonra unutulup kaderlerine mahkum kalıyorlar.şimdi hint malları var ucuz diye onlarında bır suru kronık sorunları var ilgniçtir ki o kadar sorunu ben çin tayvan ve korelilerde görmedim

Motosikleti
    Ben bir markanın sadece ülkesi ile karşılaştırılmasına karşıyım , çin motorununda gerçekten çöpü var ''iyi elde'' idare edebilecek , en azından can taşınabilecek kadar güvenebilecek olanı var. Lakin şu kore konusu gibi , belli dönemlerde belli yönetimler bazı sektörlere öncelik tanıyor , hyosung2un iç pazardan dış pazara açılım dönemi yada çin motorlarının tüm dünyaya satış yaparken hükümet eliyle iç pzarının kapatılması ve üretimde durumun zorlaştırılması gibi. Bunun dışında bu markaları elini taşın altına koyupta ülkemize getirenlerin gücünün nereye kadar yettiğide konu. Siz olsanız bir ithalatını yaptığınız herhangi bir ürünün forum sitelerinde servisle ilgili şikayet edilmesini istermisiniz? kimse istemez. O kadar parametre var ki bu sektörde... Hint sektöründe gelen başarını ardından ciddi bir destek var sektöre , sonucunda yarın imajıyla beraber fiyatınıda yükseltecektir oranla ,bu arada avrupalıda çinlide japonda boş durmayacak tabi ki
    Nihayet son kullanıcı olarak üstelik parası sürekli değer kaybeden atılan yanlış adımları göre göre sesini çıkaramayan bir milletin fertleri olarak bizlere kalan çoğu zaman mecburiyetten o mu bu mu durumu. Hyosung kötü diyemem , ve gerçekten şuna innıyorum kötü motor yoktur , motorcu vardır. Sonuçta bir araçtır makinedir , ihtiyaçlarını tamamladığınız ve sınırlarını bildiğiniz buna göre kullandığınız sürece sizi üzmez. Yaşlı japona yeni japon parası kaçırıp öğrenmiş çinli motoruyla da mis gibi yaşayan bir motorcu olarak yazıyorum bunu. Ha istemezmi gönül japon ister , varsa durum avrupalı olsun der koptuysak kıta değiştirip custom yaptıralım der sonu yok bu işin.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Bir arkadasimda var gtr250 bayagida kilometresi var ve bayağı da canini alıyor motorun.

Sağlamlığı ortada sesi ortada. R25ten gayet guzel olduğunu düşünüyorum

En azından gercek bir motosiklet kullanirsin

R25 benim gözümde estetikle biseye benzemiş bir motosiklet

Herseyi cok pahali ve cok dayaniksiz

Gereksiz pahali

5bin km tepegaz kullan bak noluyor r25e

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba mondial drift ile 60 bini devirdikten sonra 250 lilik bir motor arayışındayım

Hyosung Gt250 R + yönleri benim için

Ters maşa
    ön çift disk
    V motor oluşu(sesini seviyorum)
    Yağ soğutma sıvı ile uğraşma derdi yok

- Yönleri
    5 ileri
    Parçası bulunuyor diyende var yok diyende
    Demir işçiliği biraz pürüzlü geldi
    Vites göstergesi yok
    buji pipo sorunu tek silindire düşme vs

Yamaha R25 + yönleri
    6 ileri
    sıralı çift silindir daha titreşimsiz bir çalışma
    parça ve demir işçiliği daha iyi gibi duruyor
    36 hp (yanlışım yoksa)
    vites göstergesi
    hararet

-Yönleri
    Plastik işçiliği kötü yorumları var
    Yağ pompa sorunu
    ön freni kötü yorumları var

Motorları kullanma şansım yok araştırdığım kadarıyla edindiğim bilgiler bunlar hangisini alırsam daha rahat ederim başım ağrımaz 2 3 ay gibi bir süre sonra almayı planlıyorum
    Dostum GT250R kullanmadım ama GV250 kullanıcısıyım.

-lerdeki buji pipo sorunu öyle büyük bir sorun değil. buji pipon çatladımı NGK'nın buji piposunu takıyosun öyle bir sorunun kalmıyor lakin gt250r artık yavaş yavaş miladını dolduran bir motor. distribütör'ü Allahlık zaten. şimdi diyecesin sen niye gv kullanıyorsun bu kadar şikayetçiysen benim tarzda fazla alternatif yok ya çinliye bineceksin ya 10 yıllık japona yada koreliye. ama senin tarzında seçenek çok daha fazla hatta bana sorarsan kendini bu iki modelle sınırlama kawasaki ninjaya filanda bak. çeşit çok daha fazla.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    '' r25i de önüne gelen bankacı memur apaçi aldı''

İlginç bir tespit!
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Cbr 250 neden bakmıyorsun ? Yakıtı uygun, işletme maliyeti çok farketmese de daha uygun. Yağ pompası sorunu yüzünden yatak saran arkadaşlardan biriyim ben R25 aldığıma bin pişman oldum ....

R 25 in plastikleri bana dandik geldi. Yakıtı çok. Servisleri bence pahalı. Bide artık R 25 herkeste var çok abeci motoru gibi oldu ...

Piyasası olan bir motosiklet almanı tavsiye ediyorum hyosung iyidir hoştur güzeldir ama piyasası yok.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 250 neden bakmıyorsun ? Yakıtı uygun, işletme maliyeti çok farketmese de daha uygun. Yağ pompası sorunu yüzünden yatak saran arkadaşlardan biriyim ben R25 aldığıma bin pişman oldum ....

R 25 in plastikleri bana dandik geldi. Yakıtı çok. Servisleri bence pahalı. Bide artık R 25 herkeste var çok abeci motoru gibi oldu ...

Piyasası olan bir motosiklet almanı tavsiye ediyorum hyosung iyidir hoştur güzeldir ama piyasası yok.

Hocam r25 için dediğiniz abeci motoru gibi benzetmesindeki abeci kelimesi ne demek diye baktım da anlamı biraz çirkin! Yanlışım varsa düzeltin.

abeci anlamı:

1. Atıcı, palavracı, yalancı, mübalağacı. 2. Ahmak, budala, sersem, aptal.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hyosung'ta ciddi bir distribütör bağlı parça ve servis sorunu var.Ben ufak tefek arazıları kendim giderdiğim için (park lambası,gaz teli kopması dışında bir arıza ile karşılaşmadım.),bakımlarını da kendim yaptığım için benim için pek sorun olmuyor.Ayrıca @nines da dediği gibi 250 cc cruiser isteyenler için pek seçenek yok mecburen Hyosung'a yöneliyor.

Gt250 R öyle abartıldığı kadar kötü bir motosiklet değil.Ama bolca Japon seçenek mevcut.Şahsen 250cc SS dersen Yamaha R25'ye,Honda CBR 250'ye,Kawasaki Ninja 250 SL e ve ek olarak KTM RC 200/250 ye bak derim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)