Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

3250 tl bütçeyle Şehir içinde kullanmaya Bajaj Boxer mı, Tvs Neo X3İ mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Hali hazırda XMAX 400 kullanıyorum, fakat şehir içinde hem kullanışsız, hem yakıtı çok ve hepsinden önemliside motorumu şehir içinde kullanıp yazık ettiğimi düşünüyorum ve bu nedenle XMAX 400 ün yanına uygun fiyata çinli olmayan bir motosiklet almak istiyorum şehir içinde kullanmak için. Tabi uygun fiyat deyincede bu 2 motor 3250 tl lik sıfır km fiyatlarıyla en çok ilgimi çeken modeller. Aslında yine küçük bir scooter istiyorum ama ucuz Hintli scooter lar bile 3650 tl den başlıyor. En ucuz Hintli Tvs Scooty Pep Plus 3650 tl ve Tvs Jupiter 3980 tl. Aslında kendini Honda Activa olarak kanıtlamış Hero Pleasure almak istiyorum ama onunda sıfırını en uygun 4500 tl den aşşağı bulamadım.

Neyse dönelim konumuza; Büyük lastik avantajları ve yakıt ekonomileri nedeniyle bu iki model olan Bajaj Boxer ve TVS Neo X3İ arasında kararsız kaldım. Benim için önemli olan yakıt tasarrufu ve tabi ki dayanıklılık. TVS nin artıları önde disk fren, koltıuk altı ufakta olsa bir bagaj ve çakmaklık şarj ünütesi. Boxerda kendini kanıtlamış ve güçlü bir motor. Siz olsanız 3250 tl bütçe ile şehir içinde kullanmak için hangisini tercih ederdiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Açıkçası neden X-max'e yazık ettiğinizi düşünüyorsunuz onu anlamadım.
    Yamaha x-Max 250cc de olsa 400cc de olsa ağırlıklı olarak şehir içi ulaşım aracıdır. Trafikte kullanılınca yazık olacak kadar spesiyal bir motor da değil, sonuçta maxi scooter.
    Yakıt fazlalığı derseniz o zaman şunu da düşünmek lazım. Alacağınız ikinci motora ödeyeceğiniz trafik sigortası, lastik, bakım maliyetleri vs. derken birinin yakacağı 30 kuruş birinin yakacağı 20 kuruş olduğunu da düşününce kar yerine bence uzun vadede zarar doğar.

tvs ürünleri iyidir

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hali hazırda XMAX 400 kullanıyorum, fakat şehir içinde hem kullanışsız, hem yakıtı çok ve hepsinden önemliside motorumu şehir içinde kullanıp yazık ettiğimi düşünüyorum ve bu nedenle XMAX 400 ün yanına uygun fiyata çinli olmayan bir motosiklet almak istiyorum şehir içinde kullanmak için. Tabi uygun fiyat deyincede bu 2 motor 3250 tl lik sıfır km fiyatlarıyla en çok ilgimi çeken modeller. Aslında yine küçük bir scooter istiyorum ama ucuz Hintli scooter lar bile 3650 tl den başlıyor. En ucuz Hintli Tvs Scooty Pep Plus 3650 tl ve Tvs Jupiter 3980 tl. Aslında kendini Honda Activa olarak kanıtlamış Hero Pleasure almak istiyorum ama onunda sıfırını en uygun 4500 tl den aşşağı bulamadım.

Neyse dönelim konumuza; Büyük lastik avantajları ve yakıt ekonomileri nedeniyle bu iki model olan Bajaj Boxer ve TVS Neo X3İ arasında kararsız kaldım. Benim için önemli olan yakıt tasarrufu ve tabi ki dayanıklılık. TVS nin artıları önde disk fren, koltıuk altı ufakta olsa bir bagaj ve çakmaklık şarj ünütesi. Boxerda kendini kanıtlamış ve güçlü bir motor. Siz olsanız 3250 tl bütçe ile şehir içinde kullanmak için hangisini tercih ederdiniz
    Daha önce Bajaj Boxer kullandınız ve foruma yazdığınız baya bi şikayet vardı motoru da sattınız şimdi Boxer mı diye sormanızın sebebi nedir ?

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce Bajaj Boxer kullandınız ve foruma yazdığınız baya bi şikayet vardı motoru da sattınız şimdi Boxer mı diye sormanızın sebebi nedir ?
    Boxer kullanmam sormama engel değil sanırım. Boxer ın güçlü ve sağlam olduğunu zaten biliyoruz. Ben şehir içi kullanımı için hangisi almam gerektiği konusunda kararsızım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası neden X-max'e yazık ettiğinizi düşünüyorsunuz onu anlamadım.
    Yamaha x-Max 250cc de olsa 400cc de olsa ağırlıklı olarak şehir içi ulaşım aracıdır. Trafikte kullanılınca yazık olacak kadar spesiyal bir motor da değil, sonuçta maxi scooter.
    Yakıt fazlalığı derseniz o zaman şunu da düşünmek lazım. Alacağınız ikinci motora ödeyeceğiniz trafik sigortası, lastik, bakım maliyetleri vs. derken birinin yakacağı 30 kuruş birinin yakacağı 20 kuruş olduğunu da düşününce kar yerine bence uzun vadede zarar doğar.
    Şehir içinde ortalama günde 30 ile 50 km arası geziyorum ve bu sebeble km sürekli yükseliyor. Ben XMAX 400 ü uzun geziler için satın aldım ayrıca şehir içinde Xmax 400 kullandınızmı bilmiyorum ama aralardan geçmek ve ağırlığı yüzünden biraz zahmetli. 50 tl ye 220 km gidiyorum, araç girmeyen yerlere küçük motorlar girerken ben xmax 400 le girdiğimde polis yada zabıtadan uyarı alıyorum. Hpesinden önemlisi yedek parça ve bakım maliyetleri. her bakımda 3 filtre değişiyor XMAX 400 de ama küçük bir motorun bakımını 50 tl ye hallederken xmx 400 de en az 250-300 tl. Yani sizin dediğiniz gibi olmuyor o işler. Kullandıktan sonra şehir içinde GS kullanan arkadaşımda var ama birde ona sorun.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    tamam canım kızmayın sadece mantaliteyi merak ettim

X-max 400 kullanmadım ama iki sene önce xmax 250 satın alıp 8.000km kadar kullanıp satmıştım.
    Sormamın sebebi şuydu.
    Şu an şehir içinde günlük olarak 1832 cc bir motosiklet kullanıyorum ve doğal olarak 350kg ağırlığı ciddi de bir genişliği var.
    Bazen diyorum 2015 de kullandığım Vespg Gts250 alsam şehir içinde binsem mi en azından işe gidip gelmek için.
    Sonra bi bakıyorum hesaba vespa azıcık performanslı kullansam 4 litreye yakın yakıyor. sigorta zaten bela, kasko yaptırmasam aklım kalıcak. O yüzden hangisi mantıklı bilmiyorum.
    Ama tabi şu an kullandığım makine büyük olmasına rağmen kullanırken zorluk yaşamıyor olmam bu kararı vermemde etken.Beni yoruyor olsaydı fiziken ben de ikinci bir küçük motor bakardım herhalde.
    twona bunu beğendi.

Motosikleti
    MaxSYM 600i
    benim sym bile 100 km de 4.5 litre falan yakıyor o da uzun yolda yüksek devir ve hızlarda giderken. siz 400 lükle 50 liraya 220 km gidiyorsanız 100km'de 5.5 falan yakıyor olmalısınız. neredeyse araba kadar

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı SerdaR_R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim sym bile 100 km de 4.5 litre falan yakıyor o da uzun yolda yüksek devir ve hızlarda giderken. siz 400 lükle 50 liraya 220 km gidiyorsanız 100km'de 5.5 falan yakıyor olmalısınız. neredeyse araba kadar
    şehir içinde 100 km rede 3 lt mi yakıyor
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Alıntı SerdaR_R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence konu sahibi Motosiklete yakıt için binmiyordur. Ayrıca artık araba kadar yakıyor, araba gibi bakım maliyeti, araba gibi bilmemne diyorsanız zaten hiç motosiklet tutkunuz olmamıştır.

Boxer en mantıklısı gibi çünkü hem yaygın hem ucuz.

Motosikleti
    MaxSYM 600i
    Alıntı Bthndmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence konu sahibi Motosiklete yakıt için binmiyordur. Ayrıca artık araba kadar yakıyor, araba gibi bakım maliyeti, araba gibi bilmemne diyorsanız zaten hiç motosiklet tutkunuz olmamıştır.

Boxer en mantıklısı gibi çünkü hem yaygın hem ucuz.
    yakıtını düşünsem zaten gidip de 600 lük scooter almazdım 250 lik alırdım. konu sahibi kendi motoru çok yaktığından düşük cc'li az yakan bir motor arayışında olduğu için kendi motorunun 400'lük scooter'a göre çok yaktığını belirtmek istedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:13 ----------

Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehir içinde 100 km rede 3 lt mi yakıyor
    benim motorun şanzımanı biraz garip hızı arttıkça devri de yükseliyor ve düşmüyor, düşük hızlarda (şehir içinde) 4 bin devri pek geçmezken 120+ hızlarda 5-6 bin devri geçiyor yüksek devir de yüksek tüketim demek.

Motosikleti
    R25
    3 tane boxer 10 tl BİM de oradan al abi

Motosikleti
    Yorumlar için teşekkür ederim. TVS Neo X3i aldım arkadaşlar. Sahibinden üzerinden kullananlarla görüştüm ve genel olarak motorlarından hepsi çok memnun. Bugün sipariş verdim yarın elimde olacak inşallah. Mavi beyaz rengi çok istedim ama Bordo Gri renk ve Yşil Siyah vardı bende Bordo Gri seçtim. Motorum gelince Fotoğraf ve izlenimlerimi paylaşırım sizlerle...

Motosikleti
    Evet arkadaşlar Tvs Neo motorumu 3 gündür kullanıyorum. Şu an 200 km yi geçtim ve genel anlamda çok memnunum. Bu motoru XMAX 400 ün yanına kardeş olarak aldım yani daha çok şehir içi kısa mesafelerde pratik ve ekonomik kullanım için. Bu motordan beklentim az yakıt ve sorunsuzluktu. Yakıtı çok az yaktığını gördük ama dayanıklılık kısmını zaman gösterecek.TVS Neo ile İlk depoda 14 tl ile 152 km yol yaptım ve km arttıkça yakıt bir miktar daha düşecektir. Rodajda olduğum için 50-60 km hızı geömedim ve ani gaz açmayarak her devirde yedirerek motoru kullandım. Frenler beklediğimden çok ama çok iyi, lastikler bu motor için yeterli. Kotuk altı bagaj yeterli büyüklükte ama ksak alacağını sanmam belki nazi tarzı kask sığabilr. Ben bir tanede Kappa K28 çanta alarak olayı çözdüm. Motorda bulunan Şarj üniteside bana göre en büyük artı. Bu motoru diğer Cub'lardan ayıran en büyük özellik bence farın Scooter'lar gibi ön grenajda olması. Diğer Cub motorlarda Ön far gidon üzerinde olduğundan TVS Neo bence diğerlerinden hemen ayrılıyor.Motoru kısaca değerlendirmek gerekirse artı ve eksi yönlerini yazmaya çalışayım...

+ Düşük yakıt tüketimi
    + Dozlaması kolay frenler
    + Yumuşak süspansiyon
    + Yumuşak sele
    + Telefon şarj ünitesi
    + Koltuk altı bagaj
    + Plastik ve işçilik kalitesi
    + Uygun fiyat

- Üst devirlerde azda olsa titreşim
    - Farların motor rolantide iken kısılması, gücünün azalması

Sonuç olarak uygun fiyata Çin mlı olmayan, amaca hitap eden, ne istediğini bilen kullanıcıyı memnun edecek bir motosiklet diyabilirim. Herkese keyifli sürüşler...

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gördüğüm en tipsiz motor lardan biri hayırlı olsun boxer alaydın

Motosikleti
    Alıntı K121L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gördüğüm en tipsiz motor lardan biri hayırlı olsun boxer alaydın
    Boxer almayı çok düşündüm aslında, fakat daha önce Boxer kullanmıştım, hatta TR'de ilk Scrambler projesini yapanda benim Boxer'la. Bu motoru almamın en büyük nedenleri az yakması ve kullanım kolaylığıydı. Boxer2a göre artı yanlarıda var. Örneğin yakıt daha düşük, şarj ünitesi, ön disk fren, koltuk altı bagaj. İkiside güzel motor ve farklı motorlar sürmek bana keyif veriyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)