Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Chopper- çinli önerir misiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Herkese merhaba,direk konuya gireyim,ramzey qm 250 veya macit gibi bi çapır tarzı motor düşünüyorum ,ama 2006 model civarlarında piyasada hep,acaba alirsam basima belami almis olurum,mondial drift,Küba razore düşünüyordum ama daha agir motor trafikte biraz daha güvenli olur diye düşündüm zaten şehiriçi pek basmam ogrenciyim 2-3 bin arasi maddiyat var, ekipman tam ehliyet tam sizce ne yapmaliyim ?? Saygilar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Benim gözümde 2 tekerli tenekeler.

Çinlinin eskisini aldığında masraf yapacak paran olsun cebinde. Masraf yaptıktan sonra 0 çinliden pek farkı kalmıyor ama eski model çinlinin parçası yeni çinlilere göre pahalı Tiger 250 nin karbüratörü 500 lira şu an piyasada. 2-3 bine eskiye bulaşma.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı iskender123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,direk konuya gireyim,ramzey qm 250 veya macit gibi bi çapır tarzı motor düşünüyorum ,ama 2006 model civarlarında piyasada hep,acaba alirsam basima belami almis olurum,mondial drift,Küba razore düşünüyordum ama daha agir motor trafikte biraz daha güvenli olur diye düşündüm zaten şehiriçi pek basmam ogrenciyim 2-3 bin arasi maddiyat var, ekipman tam ehliyet tam sizce ne yapmaliyim ?? Saygilar
    Ben o paraya illa cruiser tadında bir şey almak istiyorum diyorsan benim önerim şu listeden yürümendir:
    https://www.sahibinden.com/motosikle...ing=price_desc

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çinlinin eskisini aldığında masraf yapacak paran olsun cebinde. Masraf yaptıktan sonra 0 çinliden pek farkı kalmıyor ama eski model çinlinin parçası yeni çinlilere göre pahalı Tiger 250 nin karbüratörü 500 lira şu an piyasada. 2-3 bine eskiye bulaşma.
    Yedek parca o kadar mi pahali ya batirir bu motor o zaman beni,babamin 100luk cup bile komple belki 400 lira sirf parca ,işçilik kendimden gitti ya cikamayiz sanayiden

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:45 ----------

Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben o paraya illa cruiser tadında bir şey almak istiyorum diyorsan benim önerim şu listeden yürümendir:
    https://www.sahibinden.com/motosikle...ing=price_desc
    Çinlimi buda , yakiti filan nasildir,parca bulabilir miyim, sorun çok cikartirmi ve 19 yasindayim ehliyeti yeni aldim tecrubem çok ,kazam yok ilk motorum olacak sigortasi ne kadar olur ortalama ? Uzun yol yapabilir miyim teşekkürler

Çinli Chopper ler genelde eski model dostum. Masrafı çok olur, ekonomik kaçmaz. Önermem.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı ülgenhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çinli Chopper ler genelde eski model dostum. Masrafı çok olur, ekonomik kaçmaz. Önermem.
    Keeway superlight150 sanki makul biraz daha tam aradigim motor sanki sizce nasildir?

Hocam ben Macit kullandım, bu keeway, jin lun Macit filan hep aynı dönemin 3 aşağı 5 yukarı aynı motorları. Muazzam titrer ler, az yakarlar, parçaları ucuzdur ama sık parça isterler. Sorunlu aletlerdir alayı ve ömürleri aşağı yukarı 30 bin kmdir. Sonra su koyuverirler.
    Misal keeway lerin yan kapakları uçardı fazla hız yapınca...

Şu da var ki, keeway ler o dönem diğerlerine nispeten daha fazla övülen motorlardı.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Çinlimi buda , yakiti filan nasildir,parca bulabilir miyim, sorun çok cikartirmi ve 19 yasindayim ehliyeti yeni aldim tecrubem çok ,kazam yok ilk motorum olacak sigortasi ne kadar olur ortalama ? Uzun yol yapabilir miyim teşekkürler
    Uzun yol sorusunu hemen es geçmek isteyerek; neden yapamayasın?
    Sigorta: Çok değişken, bir fikrim yok. Düşük bir şey bekleme yaş vs. den ötürü.
    Çinli mi?: Elbette, herbiri gibi. Ama sen çinli algısını bir at kafandan, sonuçta bir BMW GS ile karşılaştırmayacaksan elbet.
    Yakıt: 150cc'lik motor hocam, karbüratörlü, canını sıkmaz yani merak etme.
    Parça: Şu an piyasada olan Kuba Superlight 150 bu motorun devamı, Keeway adı altında fazlaca kullanıcısı var üstelik şimdi bir de Kuba aynı motorla devam ediyor, yani parça sorunu da yaşamazsın kolay kolay.
    İlk motor: Ekipman muhabbetine girmek istemiyorum taşlanmayalım sonra, ilk motor olarak yine sorun yaşamazsın, 150cc, beygiri torku belli basit bir motor.

NOT: Hayatımda hiç Superlight sahibi olmadım, bir süre sanayide sırf cruiserlarla ilgilenen bir ustaya yardım ettim, etrafımda kullanan çok gördüm yorumlarımı bunlara dayanarak yaptığımı bil.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Harley tipli,görenin hoşuna gidiyor ,fiyatida uygun , agır alet,Kuba nin olmuş artik acaba diyorum 2012-13 modelleremi baksam ne kadar yeni o kadar iyi ,fiyatta yakin birbirine,parçaları biraz pahali sanki ,temizini bulduğumu nasil anlarim bi rektefe mesela 500 liraya yakin olur sanki,+denizlideyim burada satilik pek göremedim cevre illere gidip almayi düşünüyorum ,orda noterden üstüme alinca sigorta isi ne olur ? , noter parasini benmi oderim ? Motoru yeni alir almaz baglatirmiyiz ? Nasil kurallara uygun bi şekilde binip gele bilirim başka şehirden ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:23 ----------

Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim gözümde 2 tekerli tenekeler.
    Param tenekeye yetiyor abi maalesef idare etmem lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:33 ----------

Ne yapmalı Acep )

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mondial kt tipli bir motor olabilir. Mat yesile boyarsin

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı mustafa42121 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial kt tipli bir motor olabilir. Mat yesile boyarsin
    Yok onu beğenmedim

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Harley tipli,görenin hoşuna gidiyor ,fiyatida uygun , agır alet,Kuba nin olmuş artik acaba diyorum 2012-13 modelleremi baksam ne kadar yeni o kadar iyi ,fiyatta yakin birbirine,parçaları biraz pahali sanki ,temizini bulduğumu nasil anlarim bi rektefe mesela 500 liraya yakin olur sanki,+denizlideyim burada satilik pek göremedim cevre illere gidip almayi düşünüyorum ,orda noterden üstüme alinca sigorta isi ne olur ? , noter parasini benmi oderim ? Motoru yeni alir almaz baglatirmiyiz ? Nasil kurallara uygun bi şekilde binip gele bilirim başka şehirden ?
    Kuba: Kuba serisini çok takip etmedim.
    Temizini anlamak: Hocam bu konuda pek çok kısa yazı ve video var, kısa bir araştırmayla hayatını kurtaracak ince noktaları öğrenebilirsin.
    Rektefiye: Rektefiye nereden çıktı şimdi hocam? Daha dur bakalım önce ilanlara bak sonra ayıkla, sonra mümkünse motoru alacağın çevrede iyi bir usta bul göster gitsin.
    Satın alma: Noter masrafları tamamen satıcıyla aranda, ben öğrenciyken uzaktan geldiğim için yanlış hatırlamıyorsam yarı yarıya ödemiştik.
    Kurallar: Ehliyetin olacak elbette, ruhsatı alacaksın, noterden motoru aldığında bir belgen oluyor, o belgeyle birlikte -yamuluyor olabilirim ama- 1 ay kadar bir süren oluyor sigorta için, o süre içerisinde sigortanı da yaptırdın mı tamamdır kural ihlali kalmaz.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bedava verseler alınmayacak motorlardır. Mondial Drift al.

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Çinli chopper alabilirsin benimkide bir çinli zealsun zs 150 19 200 cc yag sogutmalı daha hıc yolda kalmadım baktıgın surece gıder temiz bir chopper bakabilirsin regal boreli ledow keavey zealsun bakabilirsin

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bedava verseler alınmayacak motorlardır. Mondial Drift al.
    Yok hocam arkadaş bedava aramıyor zaten az buz bir bütçesi var sorun yok.

Crixa önerince jeton düştü bu arada; sen en başta 250cc sormuşsun ben niye sana superlight'tan bahsettim ki. Gerçi yüksek ihtimal alacağın bir superlight diğerlerine göre daha az yoracaktır seni ancak:
    Şu(https://www.sahibi...) listeye de bakıp 250'likleri değerlendirebilirsin ama tabiki superlight a göre daha pahalı oldukları için bu bütçeye göre daha kötü motorlar çıkacaktır.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Yok hocam arkadaş bedava aramıyor zaten az buz bir bütçesi var sorun yok.

Crixa önerince jeton düştü bu arada; sen en başta 250cc sormuşsun ben niye sana superlight'tan bahsettim ki. Gerçi yüksek ihtimal alacağın bir superlight diğerlerine göre daha az yoracaktır seni ancak:
    Şu(https://www.sahibi...) listeye de bakıp 250'likleri değerlendirebilirsin ama tabiki superlight a göre daha pahalı oldukları için bu bütçeye göre daha kötü motorlar çıkacaktır.
    Arastirdigim kadarıyla 250likler çift karbüratör filan baya yakiyor dediler ,150lige kafam sardi ama çekiş tork nasildir , çift silindir motorla tek bir olmaz tabiki bilemedim
    Bu arada instagramdan ekledim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

Alıntı Crixa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çinli chopper alabilirsin benimkide bir çinli zealsun zs 150 19 200 cc yag sogutmalı daha hıc yolda kalmadım baktıgın surece gıder temiz bir chopper bakabilirsin regal boreli ledow keavey zealsun bakabilirsin
    150 likmi,km de ne kadar yakıyor malûm öğrenciyiz aylık kredimiz var ama yetermiki

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Arastirdigim kadarıyla 250likler çift karbüratör filan baya yakiyor dediler ,150lige kafam sardi ama çekiş tork nasildir , çift silindir motorla tek bir olmaz tabiki bilemedim
    Bu arada instagramdan ekledim
    150 likmi,km de ne kadar yakıyor malûm öğrenciyiz aylık kredimiz var ama yetermiki
    Bütçe 4-5'e çıkarsa ortalıkta yıllardır farklı markalar altında dolaşan 2V49FMM kodlu V motor cruiser bulabilirsin aslında, güzel de olur ama eldekine göre tabi.

150cc'lik motor ile uzun yol yapılır mı ve ne kadar yakar konularını çok düşünmene gerek yok bence kendini kasma yani. Adı sanı duyulmamış motorlardan bahsetmiyoruz, extrem bir haldeki motoru almadığın sürece üzüleceğini pek sanmıyorum. O kadar yolunu açıyorum bir de başına bela bir motor alırsın sonra suçlusu ben olmayayım. :D

Instagram'a gelince, profilden anlayacağın üzere fotoğrafçılık ağırlıklı kullanıyorum, telefonum şu an pert ama geldiğinde bakarım, sonra takibe takip () yapmazsam çarşı karışmasın.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Bütçe 4-5'e çıkarsa ortalıkta yıllardır farklı markalar altında dolaşan 2V49FMM kodlu V motor cruiser bulabilirsin aslında, güzel de olur ama eldekine göre tabi.

150cc'lik motor ile uzun yol yapılır mı ve ne kadar yakar konularını çok düşünmene gerek yok bence kendini kasma yani. Adı sanı duyulmamış motorlardan bahsetmiyoruz, extrem bir haldeki motoru almadığın sürece üzüleceğini pek sanmıyorum. O kadar yolunu açıyorum bir de başına bela bir motor alırsın sonra suçlusu ben olmayayım. :D

Instagram'a gelince, profilden anlayacağın üzere fotoğrafçılık ağırlıklı kullanıyorum, telefonum şu an pert ama geldiğinde bakarım, sonra takibe takip () yapmazsam çarşı karışmasın.
    -O kadar çıkmam motorda ,öğrenciyiz hem hem de gereksiz buluyorum şahsi fikrim , motordan sonra bide araba düşünüyorum inşallah
    -Yok canım , 2.el motor sonuçta ,kapalı kutu senin ne suçun olur :D
    -olur olur :D karışmaz :D

Motosikleti
    BMW R1100GS
    -O kadar çıkmam motorda ,öğrenciyiz hem hem de gereksiz buluyorum şahsi fikrim , motordan sonra bide araba düşünüyorum inşallah
    -Yok canım , 2.el motor sonuçta ,kapalı kutu senin ne suçun olur :D
    -olur olur :D karışmaz :D
    Bahsettiğim V motorun alternatiflerini biliyorum ama 150cc tek silindir alternatiflerini bilmiyorum Superlight'ın, Crixa bu konuda yardımcı olabilir belki.
    Hocam senin ilacın belli, 150cc'lik cruiser tipli bir makine, iyi olarak ilk akla gelen Superlight var; dediğim gibi alternatifleri hakkında fikrim yok Crixa'ya sormak lazım. Tek önerim regal raptor'dan uzak dur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)