Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

km ye mi bakmalı modelemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    mabad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    merhabalar ben daha yeni ehliyet almıs bir motorsuz motorcuyum(bunun tartısmasını yapmak lazım aslında )
    93 model bir yamaha virago 535 almak uzereyim ama 93 model olması acaba arıza cıkarır beni sevis kapılarında dolastırırmı beni diye dusunduruyor bu yuzden keeway mi almalıyım acaba diyorum.bu model motoru olan arkadaslar veya bilgisi olan arkadaslar yorumlarınızı bekliyorum.
    birde 2.el motor alırken km yimi baz almak lazım modelimi

hepinize kazasız belasız guzel gunler dilerim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    hoşgeldin aramıza arkadaşım.
    ben de topiği okuyunca: yolda giderken odomtreye mı bakalım yoksa yoldan model felan gecıyorsa onlara mı bakalım dıye anladım. ne kadar fesatım yaaa
    neyse konuya gelınce;
    km ya da model: ikisinin de onemlı yanları var tabı kı ama su acıdan bak modeline gore cok temız ve az kullanılmıs motorlar var, ayrıca modelı yenı ama kotu kullanılmıs motorlar da var. model km den zıyade motor nasıl o oemlı bence. almadan bı ustayla gıt bence. bı de ehlıyetı aldıktan sonra alsan daha ıyı olmaz mı?
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    km saatinin ne gösterdiğine pek aldanmayın, nihayetinde bi matkapa bakar düşürmek için. Alet temizse çok ince bi şekilde incelemek lazım, ayrıntılar kendini gösterir zaten
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    modeller arsıda fark yoksa az kullanımışı tercih eder insan ama eyong un dediği gibi km de motoru almak için pek iyi bi sebep diil anlayana göstermek lazım motoru...

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    sitede biri(adını unuttugum icin boyle soyluyorum) soyle birşey demiş.93 yamaha 535 en iyi çinden daha az sorun cıkarır bu dogrumudur hakkaten?

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı mabad adlı üyeden alıntı
    sitede biri(adını unuttugum icin boyle soyluyorum) soyle birşey demiş.93 yamaha 535 en iyi çinden daha az sorun cıkarır bu dogrumudur hakkaten?
    Böyle kesin sınırlar çizemezsin.Motordan anlamıyorsan 0 dan şaşma.anlamak istiyorsan yani meraklı eli anahtar tutan birisi isen korkma al.
    Ben bu yaşıma kadar hiç bir yerime ve hiç bir şeyime elletmedim.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    motorun genel durumuna göre yorum yapmak lazım.km az ama hor kullanılmış yerine km fazla ve yaşı büyük ama temiz bi motor tercih edilebilir.
    süper spor motorlar ise mekanik olarak çabuk yıpranır ve genelde agresif kullanıma yönelik oldukları için genel mekanik durumları yorgun ve masraf çıkarmaya müsaittirler.
    535virago temizse,bakımlıysa tabiki sorun çıkarmadan hizmet edecektir.ama unutmaki13 yaşında bi motordanda sorunsuzluk bekleme,illaki bikaç kusuru olacaktır.kesenin ağzını biraz aralayıp iyibi elden geçirmeyle yolda bırakacak bi motor yoktur bence.
    eğer virago alacak durumun varsa çin malı motorla uğraşma derim.viragoya biraz masraf yapacaksın belki ama hiçdeğilse uğraştığına değecek

beetle65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI BURGMAN AN 650 EXECUTİVE
    Öncelikle ehliyetin hayırlı olsun.Kazasız sürüşler Bence işi bilen bir usta san yol gösterecektir.Ama eğer motor gerçekten bakımlı ve temiz ise modelin bence çok fazla önemi yok.Hakkında hayırlısı olsun arkadaşım
    [COLOR="Red"]HİÇ BİRŞEY HAYATINIZDAN DAHA ÖNEMLİ DEĞİL. LÜTFEN BİRAZ DAHA DİKKAT [/COLOR] ::pulp::

alonso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym fiddle
    arkadaşım km de model de görünüşüde aldatabilir o yüzden anlayan biriyle bakman lazım

batuhan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 Motosikleti: Kymco Activ 110
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı
    km saatinin ne gösterdiğine pek aldanmayın, nihayetinde bi matkapa bakar düşürmek için. Alet temizse çok ince bi şekilde incelemek lazım, ayrıntılar kendini gösterir zaten
    oncelıkle bu fıkre bende katılıyorum amaaaa
    oyle zor bır secım yapmalısın kı cunkı bende aynı yol ayrımındayım..
    aynı soruyu bende kendıme soruyorum 0 km 250cc honda mı yoksa 1997-1999 arası er-5/gs 500 mü..??
    acıkcası 2.el benı korkutuyor,buyuk bır arıza cıkarsa tamırcı ıle kanka oluruz...
    ben hala düşünüyorum....
    ____it's my life_1982____

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    arkadaşlar ben ikinci elle uğraşamiyacağım o nedenle gidim bi Regal Raptor almayı düşünüyorum. Ama hafta sonu monero cmx 250 yi de gördüm virago nun kopyası RR dan 4 beygir falan daha güçlü bilmiyorum kafam karıştı
    fiyatları
    RR250-9E:4.490 YTL
    CMX250 :4000 YTL civarı idi
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Elinizi çabuk tutun yoksa yaz bitecek.gerçi buralara daha gelemedi ama olsun elbet gelecek.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    viragonun yedek parçalarını kolay bulabilecekmiyiz sonucta 93 model makina elbet bişiler isticek ufak bile olsa??ben makina muhendisiyim ama biyere kadar tornavida falanbirde hiç virago kullanan biri cevap yazmamış onun görusleri cok faydalı olabilir.
    cevap yazıp gorusunu bildiren butun dostlara tesekkur ederim...

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    kardeş bence paranda varsa 0 km al motoru aç hem garantiside var bırak milletin eskisini sen beni dinlersen 0 km al küçük cc li olsada

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    ama şu da var, bir sene yatmış bir motorda da epey değişecek parça çıkar, o yüzden çok eski ama KM si az motora da şüpheyle bakın.. -t
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Motosikleti sadece kulanmak isterim, kendim tamirden anlamam ve anlamak icinde zaman haracmam, ne ustalarla nede servislerle ugrasmak istiyorum, diyorsa alma ikinci el 13 yasindaki bir motoru. haaaa ama, bindigim aleti tamir de etmesini ögrenmek isterim, ufak tefek olaylari kendim cözmek isterim, motordan anlamam ama anlamak isterim diyorsan al gitsin kardesim. ben 100 % ikinci siktan yanayim bindigim motoru tanimak, nasil calistigini anlamak ve yolda kaldimi derdimi kendim cözmek isterim. BU senin tamamen kendine kalmis bir olay.

bu ara KACA bu makina
    all you need is love

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler