Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç motoru tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar,
    Daha önce hiç motor sürmedim.Ne motor gücünden anlarım ne motor hacminden 6 bin lira bütçem var.Sıfır ikinci el farketmez.Kaliteli marka olsun yeter.Aslında Honda CBR125 alcaktım forumda bazı kişiler o parayı hak etmiyor falan yazmışlar.Bazıları Tvs Apache RTR150 al dediler.Bide silindir sayısı meselesi var.Yanlız o tarz olmasıda şart değil enduro tavsiyeside verebilirsiniz.Genel olarak size bir sorayım dedim.Malum sizden iyi kim bilir,o kadar tecrübeniz var

Boy; 177
    Kilo 83

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Para sıkıntı değil kafam rahat etsin diyorsan ikinci el temiz cbf 150 al. İkinci el olduğu için kaza yapsan için yanmaz. Cbf 150 sağlam motordur kolay kolay bozulmaz. Para çok yok ucuz olsun diyorsan bajaj boxer bakabilirsin. O da aynı güçte hemen hemen ama yarı yarıya daha ucuz. Ona göre beklentiyi de biraz düşürmek gerekiyor. Bu dediklerimin ikisi de başlangıç için ideal motorlardır.

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda cb125e
    Yamaha ybr125
    Bajaj boxer
    Bajaj 125st
    Honda cbf 150
    Mondial 125 mh drift

Cbf150onkarakter
    ||| 500Px.com/Arranger ||| Flickr.com/photos/132925453@N03 ||| Youtube.com/channel/UCpMYGwzlf5cTevF5uVbXWeg |||

Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler..
    Yalnız neden Honda CBR 125R yi önermediniz.Başlangıç olarak herkes onu öneriyor diye dedim bişey bildiğim yok yani Tipi falan baya iyi geldide..

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı DIANEL55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız neden Honda CBR 125R yi önermediniz.Başlangıç olarak herkes onu öneriyor diye dedim bişey bildiğim yok yani Tipi falan baya iyi geldide..
    başlangıç motoru istiyorsan tipine bkmayacaksın, hiç tecrüben yok önce motor kullanmayı, konumlanmayı, trafikte hayatta kalmayı öğren bir sonra şekilli şemalli motor yaparsın. Eğitim için de bir 400 tl ayır kendine git bir temel sürüş eğitimi al. İmha olma güzel kardeşim.

Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    O motordan başlangıç motoru olur evet. Ama o motoru ikinci el almanı kesinlikle önermem. Çünkü o motoru alan hemen hemen herkes başlangıç yapanlar. Yani motorun anasını ağlatıyorlar. Kaza yapıyorlar. Motoru mahvediyorlar. Temizini bulman imkansız gibi birşey. Temiz ikinci el cbr125 bulmak, hiç yalan söylememiş politikacı bulmak gibi bir şey. İmkansız diyemem ama çok zor. Hem gücü de o kadar fazla değil. Cbf 150 ile aralarında pek bir fark yok. Sadece şekil. Değmez. Sen dediğimiz gibi al ikinci el cbf, boxer filan. Kafan rahat olsun. Cbr 125r'ın tek özelliği tipi güzel. Hava atarsın. Bence değmez. Ama tercih meselesi sonuçta.

Cevap için saolun
    Öncelikle kesinlikle hava atmak gibi bir olay söz konusu değil.En yakın ev 2 km uzaklıkta Sadece kendi çapımda gezeyim diye dedim.O halde dediklerinizden alayım.Tekrardan teşekkürler

Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Cevap için saolun
    Öncelikle kesinlikle hava atmak gibi bir olay söz konusu değil.En yakın ev 2 km uzaklıkta Sadece kendi çapımda gezeyim diye dedim.O halde dediklerinizden alayım.Tekrardan teşekkürler
    Eviniz dağ köy gibi bozuk yolları tepeleri aşmayı gerektirecek bir yerdeyse bajaj boxer'ı öneririm. Tam bir köylü motorudur. O tarz yollar için yapılmıştır. Torku yüksek olduğu için yokuşta filan kalmaz. Hemde en ucuzlarından biridir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)