Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ustalarından tavsiye.. Chopper/Cruiser modelinde motor almayı düşünüyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar..

Chopper/Cruiser modelinde motor almayı düşünüyorum, İlk defa motor kullanicisi olucam [B Ehliyetm dahi yok ]. Ama motor konsunda yeni olucağım ve öğrenmek için fiyatı dikkate alarak hem işimi görücek hem güzel diyebileciğimiz hemde fiyatı diğer markalara göre daha uygun olan bir motor tavsiye edebilimisiniz. Ben Jinlun JL 125 e bakıyordum sarı ve gösterişli ama Zealsun ZS 150 nin fiyatını ve kendini görünce acaba mı diyorum, kullananlar ve ustaları ne der acaba, teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    www.motana.com.tr

masai grand eagle 250 (233 cc)

arkasında suzuki türkiye olması büyük avantaj, motoru suzuki show roomlardan alıyorsun servis olarak suzuki bayilerine gidiyorsun.

Benimkinin rodajı bitmek üzere 100 km 4,6 litre civarı yakıyor (şehir içi karışık trafik izmir)

şu an fiyatı 3300 3600 civarı plaka dahil (ben 2 hafta önce 3200 e almıştım ötv yi taksit taksit ekliyorlar üzerine). MOtoru aldıktan sonra çanta artı koruma demiri kask kilit v.s. de alman gerekiyor (sisybar standart)

daha fazla bilgi resim için falan motosiklet modellerinde ilgili başlığa bakabilirsin.

Motosikleti
    Artık Yok...
    150cc
    keeway
    zealsun 150-19 (haca+yağ Soğutma sisybar alarmı çantaları sis farları titreşim önleyen balansöt sistemi)

250cc

regal raptor (su soğutma iyi kaliteli işçilik)
    dorado v5 (su soğutma güzel görüntü otoatik vites mp3 player)

bunlardan şaşma

Blacat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    Alıntı ttopchu adlı üyeden alıntı
    www.motana.com.tr

arkasında suzuki türkiye olması büyük avantaj, motoru suzuki show roomlardan alıyorsun servis olarak suzuki bayilerine gidiyorsun.

Benimkinin rodajı bitmek üzere 100 km 4,6 litre civarı yakıyor (şehir içi karışık trafik izmir)

şu an fiyatı 3300 3600 civarı plaka dahil (ben 2 hafta önce 3200 e almıştım ötv yi taksit taksit ekliyorlar üzerine). MOtoru aldıktan sonra çanta artı koruma demiri kask kilit v.s. de alman gerekiyor (sisybar standart)

daha fazla bilgi resim için falan motosiklet modellerinde ilgili başlığa bakabilirsin.
    150 cc de
    keeway superlight 150 veya zealsun.

250 cc de
    Regal Raptor ya da Yukarıdaki tavsiyede olduğu gibi masai grand eagle.

bunlardan şaşma.. Tabi Çin düşünüyorsan.
    [SIZE="2"][B][I][FONT="Verdana"][LEFT]MEEEEAAAAAAAUV
    [/LEFT][/FONT][/I][/B][/SIZE]

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    150cc -> keeway
    250cc <- regal raptor veya keeway
    May the Force be with McLaren Mercedes

bence öncelikle forumda motorsiklet modelleri başlığındaki tüm başlıkları özellikle tavsiye edilen keeway yellow rock ve masai yi gez.

Yellow rock sahiden iyi bir motor ama fiyatı en son 5000 civarında idi. keeway ile grand eagle hemen hemen aynı fiyatta (250 cc motorlar baz alınmakta). Ama keeway in parçaları daha çok plastikimsi ayrıca aldığın şehirdeki servis durumu motoru alacağın yerin ne dükkanı olduğu (aldığın yerin yanında aynı şirkete bağlı servis varsa model önemseme git o markayı al) v.s. çok önemli. Bunun haricinde eğer çin malı düşünüyorsan (ki ilk mesajındaki fiyat yazısından bunu çıkardım) tüm motorlar zaten 2 3 ayrı fabrtikanın malı getiren dispiratör bir sticker çamurluk far v.sa. değiştiriyor sadece. Umarım içine sinen en güzel motoru alırsın kaasız belasız kullanırsın

Motosikleti
    Artık Yok...
    ttopchu

evet dostum haklısın o yüzden bende çinliler içinde farklı konseptlerde farklı özellikdeki kaliteli motorları sıraladım.

benim sıraladığım 150 ccliker şu anda gerek donanım gerek işçilik görüntü açısından çinliler içinde en iyiler

sıraladığım 250 liklerde gerek donanım özellik gerek işçilik gerek görüntü açısından çinliler içinde en farklıları ve en iyileri.

logaritma 250 likler arasında grand eagle ı unutmuşsun o zaman

Motosikleti
    Artık Yok...
    logaritma 250 likler arasında grand eagle ı unutmuşsun o zaman
    evet grand eagle da iyi bir motor

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    www.motana.com.tr

internet sitesine baktım ama mersinde bayisi yok. nasıl peki suzuki arkasında anlayamadım. birde daha fazla resmini görme olanağımız varmı ?

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    zs 150-19 sl 150 ile kıyasladığında hala fiyat avantajını koruyor

amore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    ben burda adı geçen bütün markaları gidip gördüm ve inceledim diyebilirim (dorado ve zeulsun hariç) ve eğer 150cc alcak olsaydım kesinlikle keeway super light alırdım. Ama aynı şeyi keeway in 250cc lik super shadow u için söyliyemicem, hatta biraz daha ince yapsalar bisiklet diye binilirmiş düşüncesindeyim.
    Ben kendi adıma karar verirken Regal raptor ve masai grand eagle arasında kaldım. ikiside görünüş olarak güzel. masai biraz daha tombul bi motor gibi geldi bana ama ikisini yan yana koyup bakma sansım olmadı. ikisi hakkında da pek problem duymadım bu forumda, biri su soğutmalı (RR) diğeri hava (masai) ve aralarında da 1200 ytl gibi bi fiyat farkı var. Ben 250cc için su soğutmanın olmazsa olmaz olmadığını ve masainin arkasına suzuki'yi almıs olmasından yola çıkarak 1200 ytl lik farkı aksesuara harcamayı ve masai almayı kararlaştırdım. Şimdi masai bayiisinden geldim ve az sonra yine RR bayisine gitcem son bi kez bakcam, burdan sonrası biraz bütce biraz göz zevki diye düşünüyorum ama ben bu 2 sini öneririm.

cinedev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Masai performans

Dun yaklasik 25 motorlu bir grup olarak catalca durusu balaban koyune kadar suren ve aksam donulen bir geziye katildim. Bir tane 7 aylik superlight bir tane daha 500 kmde rodaji bitmemis 1 haftalik Masai(benimki) vardi. onun disinda motorlar Honda Shadow-Suzkuki Intruder-Varadero-BMW F650 vs gibi kaliteli ve guclu motorlardi. Hiz olarak tabii ki onlara basabas olmam mumkun degil ama genel olarak zaten grup surusu de oldugu icin ciddi bir problem yasamadim. Ara sira benim yuzumden yavas gidilmek zorunda kalindi tabii. Bunda motordan cok benim de asiri hiz yapmaktan korkmam da etkili tabii. Ama gun sonunda 175 Km yol yapmisim ve Masai bana misin demedi. En ufak bir problem yasatmadi. Bence fiyat performans acisindan cok olumlu bir motor. Birkac farkli Suzuki servisine de gittim ve hepsi de cok olumlu davrandilar. Bazi motor firmalari gibi lutfenle ricayla is yaptirmak zorunda kalmiyorsunuz, ne olursa olsun bizim destekledgimiz bir motoru almissiniz Suzukiye nasil bakiyorsak buna da ayni sekilde bakariz seklindeydi tavirlar. Iscilik olarak Masai bence muadillerinden de daha kaliteli, asla siritmiyor. Ben tavsiye ederim.

masai grand eagle ın resimlerini

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=8561

burdan görebilirsin.

RR nin motor işçiliği (görüntü daha güzel) ama grandeagleın kaslı yapısı (tombul) bu açığı kapatıyor. Ayrıca kabloların çok açıkta olmasından kayanaklanan kötü görünüşü granaj veya kronaj ile kapatmak mümkün para denkleştirdiğimde bu işi hal edeceğim .

Bunun haricinde rr ile grand eagle yan yana geldiğinde motor kısmında rr ama genel görünümde grand eagle daha önde.

mersinde suzuki bayiği varsa git sor mutlaka getireceklerdir çünkü aynı firma (suzuki türkiye dispiratörü) çinden çekiyor bu motorları

copyrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 600f
    bende keeway superlight vardı sattım. rakiplerine ve fiyatına göre iyi bir motor olsa da sorunsuz bir motor diyemem. 4000 km kullandım .hiç motor arızası yapmadı ama ufak tefek sorunlar çıkarıyordu. bu fiyatlardaki motorların uzun ömürlü olacağını hiç sanmıyorum. paran varsa çin malına(ya da çinde üretilen mallara) hiç bulaşma. paran yoksa da bulaşma.ayrıca 150cc bir süre sonra yetersiz geliyor.

infrared - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 250cc Su Soğutmalı [34 GS 0912]-1350km
    Alıntı kptn adlı üyeden alıntı
    Merhabalar..

Chopper/Cruiser modelinde motor almayı düşünüyorum, İlk defa motor kullanicisi olucam [B Ehliyetm dahi yok ]. Ama motor konsunda yeni olucağım ve öğrenmek için fiyatı dikkate alarak hem işimi görücek hem güzel diyebileciğimiz hemde fiyatı diğer markalara göre daha uygun olan bir motor tavsiye edebilimisiniz. Ben Jinlun JL 125 e bakıyordum sarı ve gösterişli ama Zealsun ZS 150 nin fiyatını ve kendini görünce acaba mı diyorum, kullananlar ve ustaları ne der acaba, teşekkürler..

Aşağıdaki anketler belki yardımcı olur...

masai grand eagle ın resimlerini

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=8561

burdan görebilirsin.

RR nin motor işçiliği (görüntü daha güzel) ama grandeagleın kaslı yapısı (tombul) bu açığı kapatıyor. Ayrıca kabloların çok açıkta olmasından kayanaklanan kötü görünüşü granaj veya kronaj ile kapatmak mümkün para denkleştirdiğimde bu işi hal edeceğim .

Bunun haricinde rr ile grand eagle yan yana geldiğinde motor kısmında rr ama genel görünümde grand eagle daha önde.

mersinde suzuki bayiği varsa git sor mutlaka getireceklerdir çünkü aynı firma (suzuki türkiye dispiratörü) çinden çekiyor bu motorları

Ben Masai'nin RR'den iri olduğunu düşünmüyorum. Aksine daha küçük.. Aslinda bu zevk ve butce meselesi. Her ikisini de gormeden karar zaten veremezsin dostum..
    Chopper/Cruiser'ların Karşılaştırılması (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11014) --- anket>>>>>>http://www.motosiklet.net/forum/show...557#post210557
    -----ANKET Regal Raptor (250cc)'unuz Kaç km'de (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17733 )

Alıntı infrared adlı üyeden alıntı
    Ben Masai'nin RR'den iri olduğunu düşünmüyorum. Aksine daha küçük.. Aslinda bu zevk ve butce meselesi. Her ikisini de gormeden karar zaten veremezsin dostum..
    almadan önce her ikisininde üzerine oturdum aldıktan sonra her ikisinide yan yana aynı anda gördüm. ön lastik daha ince depo daha düz arka ve ön çamurluk daha küçük.

Ama yandan sadece motor aksamına ve ordaki kronoja bakarsanız rr daha güzel.

jar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    copy rider birşey sorucam o ufak tefek dediin sorunlar nelerdir?

slm millet

valla ne yalan söylüyeyim bendede masai var ben çok memnunum kullanmasını yormamaybiliyorsan harika bir motor mondiala bin bir çeker ben ce mondial ve
    keewaydan teneke sesinden başka bir şey gelmiyor

sonra kafanızı vurmayın duvara

infrared - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 250cc Su Soğutmalı [34 GS 0912]-1350km
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı
    150cc -> keeway
    250cc <- regal raptor veya keeway
    evet budur...
    150cc de Keeway
    250cc de RR Dadyw-Su sogutmalı.. 3.2lt/100km yakıt..
    Chopper/Cruiser'ların Karşılaştırılması (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11014) --- anket>>>>>>http://www.motosiklet.net/forum/show...557#post210557
    -----ANKET Regal Raptor (250cc)'unuz Kaç km'de (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17733 )

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler