Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

honda fes250-asya 150t1

Motovento
    REKLAM ALANI
    eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    arkadaslar bu 2 motorun bırbırıne yakınlıgını farkettınız mı bır cok sey aynı ve bıldıgım kadarı ıle de asya t1 ın uzerınde honda karburator varmıs.sızler bu konu hakkında bılgı sahıbımısınız?t1 ın bır cok parcasını honda nın bu maxı sı ıle ortak oldugunu bılıyormusunuz?motorumu yenı aldım ve artık daha da cok sevıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    extacy77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben şahsen aynı parçalar olduğuna inanmıyorum japon-çinbunu söyleyen bayii mi?;aynı başlıktan 2tane açmışsın..
    [COLOR="Indigo"][/COLOR][B][I]Patatessogan geri döndü[/I][/B]

victor54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125
    arkadaşım bu açtığın topikteki bilgileri sana kim verdi bilmiyorum ama ...biraz saçmalamışlar....fes 250 uzun yıllardır avrupada satışta olan bir model tabiki çinliler birçok modelde olduğu gibi bu modeldede taklit yeteneklerini konuşturmuşlar....herhangi bir parçasının bile parçasının aynı olduğunu söylemek yanlış olur...

senin motorunu kötülemek için söylemiyorum ama o motoru fes250 ile kıyaslamak büyük hata olur................

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    kıyaslamak tabıkı mumkun degıl fakat su cınlıler ıslerını cok ıyı yapmıslar anlatmak ıstedıgım buydu.sadece karburator un honda ıle aynı oldugunu duydum.parcaları aynı derken t1 lerın parcalarını honda ıle degıstırmek mumkun cunku bırebır kopyalanmıs,en azından plastık aksam ıle ılgılı elektrık ıle ılgılı parcalarını(swıtch arızasını bılıyoruz t1 ın)honda nın kı ıle degıstırmek mumkun.bunları da arastırıp sızlere aktarıcam

serkan79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    Arasinda Baya Fark Var Ben Hondayida Denedİm T1 SÜrer Gİbİ Gaz Verdİm Motor Altimdan KaÇacak Sandim Sadece Şekİl Benzİyo Kalİtesİ Bİr Olamaz

johny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu benzerliği yeni farketmiş olmanız çok garip...
    Sonuçta far ve sinyaller dışında çinliler kalıp alıp üretmişler resmen...
    Nerden çıktı derseniz,Hondanın ön camın altında iki tane hava yarığı vardır(çok ufak bir ayrıntı) bu deliğin birebir kopyasi asya da ve ayni kalipta üretilen diğer çin motorlarında var...mesela dylan la yeni cıkan t 19 du sanırım..onunda sadece ön farlari ve stop u biraz değişik...Bunun dışında çinliler inanılmaz kalıp alma ve taklit etme becerisine sahipler...Herhangi bir parça kullanımı olayı ise yanlış olması gerekiyor...yinede ööreniriz..

techseen_honda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA T1
    hayırlı olsun yeni motorun arkadaşım.Ama FES 250 ile T1 sadece kasanın kötü bir fotokopisi kadar birbirine benziyor.Bu kopyacılık T1 in ilk çıktığı zamanlarda çok konuşulmuştu.Eski topiklerden Asya modellerine bakasan orada bu konuyla ilgili yazılan şeyler bulabilirsin.Ancak işin başı para Fes250 9250Ytl T1 2500 Ytl.

victor54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125
    haklısın kötü bir kopya...performansdan bahsetmiyorum bile.......herhangi bir parçanın aynı olması söz konusu değil.özellikle elektrik devreleriyle igili bir parçayı alıp asyay takmayın aldığınız honda parçası o an için uysada kısasürede bozulacaktır............

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    arkadaslar muhakkak kı sızlerın motor bılgısı kıyaslanamaz.daha once yazmıstım ben ılk defa boyle bır motor kullanıyorum ve kendı capım dogrultusunda bırseyler arastırdım o kadar.dedıgınız gıbı honda ıle t1 ı kıyaslamak mumkun degıl tabıkı.dedıgım gıbı ne honda yı nede t1 ı daha oncelerı kıyaslayıp arastırmadıgım ıcın yenı goruyorum bu tur modellerın benzerlıgını sızlere cok ıhtıyac duyacagım da kesın bılgılerınız ıcın.ayrıca tesekkur ederım su an 50-60 km gecmemek uzere motorumun keyfını yasamaya calısıyorum..

koray_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eby78 o zaman uyan parçalrı çıkar honda parçalarını tak abii 1000 kat daha çok seversin motorunu

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı koray_77 adlı üyeden alıntı
    eby78 o zaman uyan parçalrı çıkar honda parçalarını tak abii 1000 kat daha çok seversin motorunu

haklısın tabı arkadasım ama ben sadece duyduklarımı sızlere anlatmak ıstedım.uyarmı uymaz mı bılmıyorum.ama uymasını acıkcası ısterdım.en azından sorunsuz bır t1 im olurdu

TAVCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran Karry 125
    Kardesım senı kandırmıslar.Ne ısı var honda karburatorunun asya motorda
    2011 Model Motoran Karry 125 (Çakma Vespa Gts 250)

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    abi yawww... kanma bu yazılara sen... ASYA nere HONDA nere....

reklam kokan hareketler bunlar eby78
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler