Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kawasaki z 800 & Yamaha mt 07

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki z800
    Arkadaşlar Merhaba;

Bir süredir Kawasaki z 800 ve Yamaha mt 07 araştırması yapıyorum daha önce yüksek cc de bir naked deneyimim olmadı ss kullanıcısıyım ve şehir için de artık keyiften çok eziyete dönüştüğü için bir naked almayı planlıyorum. Genel araştırma yaptım kullanıcı yorumlarını okudum çeşitli yerlerden video ve test içerikli araştırmaları izledim ama tam olarak bir karara varamadım daha doğrusu genel de yabancı kaynaklı olduğu için beni tatmin etmedi, çünkü malum Türkiye şartları biraz daha farklı öncelikle belirtmek isterim ki rüzgar alma ve bu durumdan rahatsız olma konusuna çok takıldım genel olarak yoğunluk böyle bir şikayet de bulunmuş şahsen ben böyle bir şeyden rahatsız olacağımı düşünmüyorum ama makul şartlar için de acaba gerçekten rahatsız edecek kadar bir rüzgar sorunu yaşatıyor mu naked modelleri ? Ve aynı zaman da hangisini tercih etmem gerektiğini bilmiyorum kawasaki ile kıyasladığım zaman yamaha çok çocuksu ve sevimli geliyor bu yüzden pek yanaşmıyorum ama makul fiyatları vergi yakıt vs hesaplanınca maliyeti kawasaki den çok daha makul. 25.000 TL Limit ayırdım kendime ve kış sezonuna geçildiğin de düşen fiyatlar üzerinden almayı planlıyorum yani daha ortalama 2 ay sürem var, açıkçası gönlüm tam anlamı ile z800 den hatta z1000 den yana ama z800 daha kıvrak olduğu için onu tercih ediyorum, mümkünse kullanan arkadaşlardan bilgi almak istiyorum günlük kullanacağım ortalama günlük km olarak 100 km yol katediyorum çok agresif olmasa da biraz agresif bir kullanış tarzım var bu yüzden yamaha ne kadar makul olsa da verimsiz kalacakmış gibi hissediyorum yakın çevrem de bu motosikletleri kullanan yok zaten başkası nın motosikletini pek de kullanmak istemiyorum Türkiye deki bayilerin durumu da belli test konusun da bu yüzden buraya yazma kararı aldım. Kullanan arkadaşlar dan detaylı güzel bilgilendirme istiyorum zahmet olmazsa, sanıyorum konuyu çok uzattım o yüzden daha fazla yazmayacağım yardımcı olursanız çok sevinirim herkese iyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Mt 09 kullanıyorum
    Büyük cc motor günlük kullanımda sıkıntı.
    Yakıt tüketimi çok fazla
    Hararet hat safhada
    Ufak bir duraklama da106° yi görüyor fan açıyor.
    Günde 100 km yapacaksan bunlarıda düşünmeni tavsiye ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki z800
    Açıklamanız için çok teşekkür ederim, benim gidiş geliş saatlerim de pek trafik sorunum yok yani şehir içine pek girmiyorum açıkçası ama hararet gerçekten hoş değilmiş. Düşük cc olarak z300 veya duke390 düşündüm aslın da iki hafta sonra satmak isterim diye yanaşmıyorum onlara hız meraklısı olmasam da gitmeyen bir şeyin üstün de olmak da istemem yani bilmiyorum düşük cc şehir içine girmediğim için pek aklıma yatmıyor, yakıt tüketimi çok derken tam olarak ne kadar yakıyor mt 09 ? Normal kullanım da 7 Litreye kadar bana makul geliyor açıkçası birde bu rüzgar durumunu hakkın da yorumunuz olacak mı ? Rahatsızlık seviyesi nedir ? Teşekkürler.

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    bende 2006 er-5 var. hergün işe gidip geliyorum. günde 30 km garantim var. motorumu çok seviyorum ama inan benzin sarfiyatından canımdan bezdiğim için gittim bajaj discover 125 st aldım. artık şehir içindeki ızdırabı sen düşün. onun dışında arada uzun kullanımlarda yüksek cc iyidir. tercih meselesi...

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Yok yok hocam, z300, 390 kesmez sizi hani almayın derim, s1000 den sonra. Heleki uzun yola çıkayım dersiniz, sizi sıkar abi.

iki motosikleti de kullanmadım ama, ne zaman z800 görsem duysam, içim bir hoş oluyor . Bence bir motosiklet o kadar agresif görünümlü olabilir.
    mt7'de z800 den pek aşağı kalacağını sanmam ama yakıt konusunda rahatlatabilir, 2 silindir sonuçta. Kıvraklık konusunda da keza.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki z800
    Storm yoğun bir şehir hayatına maruz kalıyorsun sanırım bu durum da, benim güzergahım Tuzla-Beykoz Beykoz-Tuzla tabi arada akşam dönerken geziyorum da ama trafik sorunum neredeyse hiç yok açıkçası, eğer bariz bir şekil de trafik ile uğraşıyor olsam gün için de bende z300 veya Duke390 tercih ederdim. Yaklaşık 6 aydır s1000rr ile gidip geliyorum ortalama 10.5 yakıt tüketimim var yani örnek veriyorum z800 de 7 litre yaksın ama şöyle bir sorun da var 1. s1000rr varken ömrümden çalıyorum ve aynı zaman da motosikletin de ömründen çalıyorum yani çoğu kişinin yıllık yaptığı km ben 1 ayda bazen 2 ayda yapıyorum bu yüzden fiyatı daha makul ve bir nebzede daha az yaktığı gibi günlüğe uygun bir naked tercih etmeyi planlıyorum.
    Sey_ Küçük cc de aynı fikirdeyiz ama inan mt 07 ile z800 arasın da ciddi bir fark var özellikle z800 alt sakallı vs doluysa.

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    o zaman senin yerinde olsam. benim bütçem mt07 ye gider dostum parasına göre ve senin günde yapacağın km yi hesaplarsak (trafiğe pek girmeyeceğim diyorsun) en hesaplısı bence mt07.

tercih meselesi ama, z800 ulaşım için biraz fazla lüks olabilir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki z800
    Mt 07 ilk gördüğüm zaman dedim ki ne kadar güzel bir tasarım ufak bir iki şey yaparsın tarzı çok hoş alınır çok satar bilmem ne öylede oldu gerçi ilk geldiğin de insanlar sipariş beklemiş özellikle black-blue ama sonra z800 ü gördüm yıllar yıllar önce de z750 kullanan bir arkadaşım vardı görür beğenirdim tabi z800 görünce mt 07 i unuttum komple birde arada görüyorum böyle sessiz sessiz gidiyor bir kenardan boynu bükük gibi moralim bozuluyor. Aslın da evet mt 07 mantıklı hatta gerek yok duke 200 al bin aslan gibi ama işte biz motosiklet tutkunları pek mantıklı insanlar değiliz o yüzden sanırım z800 alıp onu ufak custom yapıp bineceğim. Alt sakal bulamadım onu satan bir yer bilen varsa o konuda da yardımlarınıza hayır demem.

Best cost per kilometre TL 0.24/km
    Worst cost per kilometre TL 0.32/km

VERAGE STATISTICS
    Average fill-up 10.63 l
    Average fill-up bill TL 50.22
    Average cost per kilometre TL 0.28/km
    Average cost per day 8.83 TL
    Average cost per month 190.84 TL
    Average mileage per day 30.02 km
    Average mileage per month 648.4 km
    Average fuel consumption 5.87 l/100km

Best fuel consumption 4.93 l/100km
    Worst fuel consumption 6.54 l/100km

Normal hızlarda gittiğiniz sürece rüzgar ile bir problem yaşanmıyor.
    AMA
    Yüksek hızlar neredeyse İmkansız gibi. Ayriyeten yüksek hızda gidon sallanmaya başlıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ulasim icin motosiklet almayin, kaza riski buyuk, rahat degil, hicbir konuda guvenli degil, ulasim icin motosiklet kullananlarin sonlari muhakkak pismanliktir. Ya cani ya mali yada sagliklari ile oderler. Motosiklet anxa kucuk hacimde dagitim yada kurye isleri icin kullanilabilir. Motosiklet hobi aracidir,ruh ve beden sagliginiz yerindeyken ayrica hava ve yol kosullari musaitken hobi amacli binilir motosiklete.

Ulasim icin oncelikle toplu tasima daha sonra otomobil tercih edilmelidir. 22 yillik aktif motorcuyum, onlarca buyuk motosiklet sahibi oldum, motosikletin kucuk hacimde dagitim harici , ulasim araci olarak kullanilmasina bir turlu mantik erdiremiyorum. Ulasim araci olarak kullananlar eninde sonunda cezalarini cekiyorlar buna cok sahit olmuslugum vardir.
    important22 bunu beğendi.

Best cost per kilometre TL 0.24/km
    Worst cost per kilometre TL 0.32/km

VERAGE STATISTICS
    Average fill-up 10.63 l
    Average fill-up bill TL 50.22
    Average cost per kilometre TL 0.28/km
    Average cost per day 8.83 TL
    Average cost per month 190.84 TL
    Average mileage per day 30.02 km
    Average mileage per month 648.4 km
    Average fuel consumption 5.87 l/100km

Best fuel consumption 4.93 l/100km
    Worst fuel consumption 6.54 l/100km

Normal hızlarda gittiğiniz sürece rüzgar ile bir problem yaşanmıyor.
    AMA
    Yüksek hızlar neredeyse İmkansız gibi. Ayriyeten yüksek hızda gidon sallanmaya başlıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki z800
    protoss46;

Yorumunuz ve istatistik bilgileri için teşekkür ederim, yüksek sürat için almayı planlamıyorum ortalama hızım 90-160 km arası sanırım bu hızlar da pek sorun yaşamayacağım genel araştırma da depo tokatlamasına denk gelmemiştim bu önemli bilgi için de özellikle teşekkür ederim, bir sürü nedeni olabilir bu tepki'nin daha detaylı araştıracağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:43 ----------

Shamy;

Yorumunuz ve özgün düşünceniz için teşekkür ederim, 22 yıllık bir tecrübeniz var fikirlerinizi dikkate alacağım aynı zaman da haklı olduğunuz yanlar da söz konusu ama inanın bana motosiklet dışın da her aracı denedim defalarca hatta buna Bombardier modelleri bile dahil ama olmadı şahsen 458 Spider bana motosikletin ne keyfini nede huzurunu veriyor çok farklı duygular o yüzden her ne kadar kısmen haklı bulsam da sizi ben yolların açık olduğu her süreçte motosikleti tercih edeceğim.

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulasim icin motosiklet almayin, kaza riski buyuk, rahat degil, hicbir konuda guvenli degil, ulasim icin motosiklet kullananlarin sonlari muhakkak pismanliktir. Ya cani ya mali yada sagliklari ile oderler. Motosiklet anxa kucuk hacimde dagitim yada kurye isleri icin kullanilabilir. Motosiklet hobi aracidir,ruh ve beden sagliginiz yerindeyken ayrica hava ve yol kosullari musaitken hobi amacli binilir motosiklete.

Ulasim icin oncelikle toplu tasima daha sonra otomobil tercih edilmelidir. 22 yillik aktif motorcuyum, onlarca buyuk motosiklet sahibi oldum, motosikletin kucuk hacimde dagitim harici , ulasim araci olarak kullanilmasina bir turlu mantik erdiremiyorum. Ulasim araci olarak kullananlar eninde sonunda cezalarini cekiyorlar buna cok sahit olmuslugum vardir.
    Bu ne saçmalıktır yahu ulaşım için bile olsa ki ben onun için aldım şuan hayatta çocuğumdan sonra en çok sevdiğim şey haline geldi.
    İstemez misin ey Ömer? Dünya onların olsun, ahiret te bizim!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki z800
    k_ayhn;

Üsteleme kardeşim bunlar hep paralelin oyunları.
    Allah nazarlardan saklasın sağlıklı mutlu Anneli Babalı İnşallah.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Honda nc 750 serisi alabilirsiniz,
    100km/3-3.5L tüketimi var bir scooterden farksız, 60 küsür tork var kullanımı rahat
    Hemde güzel görünüyor hatta otomatik vitesi olan modelide var triptonik galiba,

Motosikleti
    cıks
    Adam Z 800 diyo sen BMC 50 nc bide x diyosun oldu mu şimdi☺
    storm_shadow bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki z800
    Plüton gezegenlikten çıktığından beri bütün astrofizik uzmanları bakış açılarını kaybedip algıda seçicilik yaşıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:24 ----------

astrofizik;

Önerin için çok teşekkür ederim aslın da hoş bir motosiklet yakıt tüketimi de gerçekten cezbedici ama üzerin de araba motoru var deposu koltuğun altın da devri çok düşük vs... tarz olarak şehir içi ve sakin bir insana uygun olsa da açıkçası beni mutlu etmek yerine daha çok karamsarlığa iter diye düşünüyorum birde Honda markası en çok çalınan motosiklet olduğu için tercih hakkımı hırsızların çalmak istemeyeceği türlere kullanmaktan yanayım, yinede öneriniz için çok teşekkürler.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    mt-07 kullanıcısıyım bende alırken z800e çok baktım. z800ün garip bir çekiciliği var ama ben birazda mantığımı dinleyerek mt aldım. zaten z serisine geçersem 800 falan hikaye z1000 hayallerde

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    z800 ile mt 07 kıyaslanamazki xj6 ile felan kıyaslayın z800ü

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

''kaza riski buyuk, rahat degil, hicbir konuda guvenli degil'' hahahaha adam işi çözmüş beyler hadi dağılın , admin forumu kapatın ne gerek var böyle tehlikeli şeyleri özendiriyorsunuz millete.

Konu sahibine ; 100-110 a kadar rüzgar rahatsız etmiyor en azından beni etmiyor ama devamlı 150 ve üzeri gideceğim dersen gerçekten keyifsiz bir hal alıyor durum, belki ufak bir cam v.s ile azaltabilirsin bunu.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)