Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk Motor(scooter)Tavsiye Lütfen Abilerim

Motovento
    REKLAM ALANI

İlk motorumu alacağım kriterleri yazıyorum siz bilgi sahibisiniz eminim bana doğru motoru bulacaksınız.

-Bütçe 7-8 bin TL ( Kıyafetler hariç )
    -Hızla pek işim olmaz 125-250 cc arası iyi galiba
    -otomatik vites olması şart vitesle şuan muatap olursam kaza yaparım
    -190 boyunda yaklaşık 90 kilo kalıp lıyım
    -az benzin tüketse iyi olur

ilk motor deneyimim şehir içi kullıcam
    bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    arayışta
    Konu Hakkında bilgili Arkadaşlar gelip yardımcı olur, genelde forumda pcx, xmax, sym, kymco önerilir. Detayları arkadaşlar anlatırlar. Şimdiden hayırlı olsun.

Benim önerim, seçeneklerin arasında ilk sıralara SYM GTS EVO ve SYM Joymax modellerini yazmandır. Yamahacılar da düşer birazdan buraya :D

Motosikleti
    Forza 250
    Boyunuz ve kilonuz gereği size pcx, fiddle, sym joyride tarzı motorlar öneremiyorum, diz mesafeleri sizi kurtarmaz. Aprilia Scarabeo 200 ya da Piaggio Beverly 250 tarzı Yamaha Xcity gibi büyük jantlı scooterlere bakmanızı tavsiye ederim. Bir de www.cycle-ergo.com bu siteden ilgilendiğiniz hangi motorsa (tabi üzerine oturma şansınız yoksa) boyunuz ve iç bacak boyunuz gibi ölçüleri girerek motor üzerindeki halinize bakmanızı öneriyorum. Ayarlar kısmından put feet on the ground seçeneğini açıp kapatarak ayağınızı yere koyunca nasıl durur, pegdeyken nasıl durur, diz mesafesi nasıl olur bunları görebilirsiniz. Bu en zor seçiminizde kolaylıklar diliyorum.

Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyunuz ve kilonuz gereği size pcx, fiddle, sym joyride tarzı motorlar öneremiyorum, diz mesafeleri sizi kurtarmaz. Aprilia Scarabeo 200 ya da Piaggio Beverly 250 tarzı Yamaha Xcity gibi büyük jantlı scooterlere bakmanızı tavsiye ederim. Bir de www.cycle-ergo.com bu siteden ilgilendiğiniz hangi motorsa (tabi üzerine oturma şansınız yoksa) boyunuz ve iç bacak boyunuz gibi ölçüleri girerek motor üzerindeki halinize bakmanızı öneriyorum. Ayarlar kısmından put feet on the ground seçeneğini açıp kapatarak ayağınızı yere koyunca nasıl durur, pegdeyken nasıl durur, diz mesafesi nasıl olur bunları görebilirsiniz. Bu en zor seçiminizde kolaylıklar diliyorum.
    Pcx 150 nmax herkes tavsiye etmiş ama banada küçük geldiler

verdiğinin siteye göre doğru düzgün hiçbir motor modeli boyuma uygun değil ayakları direksyona geliyor

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı Botres adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motorumu alacağım kriterleri yazıyorum siz bilgi sahibisiniz eminim bana doğru motoru bulacaksınız.

-Bütçe 7-8 bin TL ( Kıyafetler hariç )
    -Hızla pek işim olmaz 125-250 cc arası iyi galiba
    -otomatik vites olması şart vitesle şuan muatap olursam kaza yaparım
    -190 boyunda yaklaşık 90 kilo kalıp lıyım
    -az benzin tüketse iyi olur

ilk motor deneyimim şehir içi kullıcam
    bekliyorum
    8 binlira bütçen olduğunu varsayarak 2. el sym gts 250, kymco exciting 250, ve eski kasa xmax250 derim (yeni kasaları o paraya bulamayabilirsin bulursan tabi yeni kasa) bu saydıklarımın hepsi 2. el. ama bana sorarsan biraz daha ufak birşeyle başlamanı öneririm. ne bileyim enazından bu yaz dönemini bir honda fizy vari birşeyle geçirmen gibi enazından trafikte motor tecrüben olur ve fazla güçlü olmayacağın için Allah korusun ama kaza yaparsan daha hafif olur.

Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8 binlira bütçen olduğunu varsayarak 2. el sym gts 250, kymco exciting 250, ve eski kasa xmax250 derim (yeni kasaları o paraya bulamayabilirsin bulursan tabi yeni kasa) bu saydıklarımın hepsi 2. el. ama bana sorarsan biraz daha ufak birşeyle başlamanı öneririm. ne bileyim enazından bu yaz dönemini bir honda fizy vari birşeyle geçirmen gibi enazından trafikte motor tecrüben olur ve fazla güçlü olmayacağın için Allah korusun ama kaza yaparsan daha hafif olur.
    fizn dış görünüşü çok kötü benim için görünüşte önemli ondan pcx gibi motorlara yöneldim
    2. el olarak almayı pek düşünmüyorum ama örnek verdiğni motorları beğendim 2. el piyassasına bakiyim gerçekten temiz bir şey bulabilirsim alıcam galiba

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)