Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150 cc'den 250cc ye geciş - kafayı yicem

Motovento
    REKLAM ALANI
    victorhugo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba motora bu sene 150'lik scooterle başladım. Güzeldi fena değildi beni tatminde etti sayılır. Ama şimdi vitesliye geçmek istiyorum ilk aşamada bir sürü motor araştırdım veya 150 cc ile biraz daha devam edim dedim ortaya şu motorları çıkardım;

CBF 150 , TVS RTR 150, HAOJUE 150, YBR 125 Alırsam bu motolardan alabilirm. (Bir aydır araştırıyorum)

Ama şimdi diyorumki madem alıcaz 2-3 sene kullanayım bide sürekli iki kişi bineceğimiz için iki kişiyide güzel kaldırsın dedim ve 200 veya 250 ccye karar verdim. Ama 200 veya 250 cc motor fazla emin olamıyorum sizlerden öneriler bekliyorum. Aktif olarak iki kişi motor kullanan bir insanım. CBF 250'ye ne dersiniz ? Bütçem maksimum 6.000 Tl. En babası 7000 Tl. Lütfen daha fazla fiyat önerisinde bulunmayın. Bu fiyatlara kesinlikle ÇİN işi olmayan. 200 veya 250 cc motor önerirmisiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Düşük model tavsiye etmem bende çok araştırdım cbf 250 twister 250. 6 max.7 bin tl param olsa Bajaj 200 alırdım. temizinden.
    antilop_skul bunu beğendi.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Cbf 250 eski bir makine ve yedek parçası zor bulunur . Bulunsa bile pahalı olur . O yüzden yazmış olduğunuz bütçeye göre , sürekli iki kişi olacaksanız tek seçenek cbf 150 kalıyor . Pulsar 200 de olabilir .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

ctuna81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    SEN SEN OL JAPONDAN SASMA HICBIR ZAMAN O PARALARA BINILECEK EN IYI MOTOR CBF 250 DIR..

Motosikleti
    MT-07
    Bence bütçe kısıtlı cbf150 al sıfır 2. Eli iyiir. Seni pek tatmin etmeyecek ama paranı sağlama alırsın ve masraf eymezsin bilmemkaç kişinin bindifi cbf250 sana masraflar açacaktır illaki, motoru yeni aldığın için düze çıkarmak adına para harcayacan daha çok zarar edecen. Cbf 150 sıfır al çok çok 500-1000 tl zarar edersin

Arkadaşlar benimde de tereddudum o . Cbf 250 piyasada hep eski model var yenisi zaten üretilmiyor. Bir yanım 0 almak istiyor ama hergun is için toplamda 70 km yol yapcam 150 lik tatmin etmez artık. Benim mesela 150 cc olarak yukarda yazdklarm hep birbiriyle kıyaslanan motorlardır 200 veya 250 cc de yok mudur böyle popüler birbirine yakın rekabeti olan markalar ? Birde bu bajaj 200 ü listeme yazdm. Onu araştryorm . İnşallah eski cin motorum gibi beni ustalarla kanka etmez :D

maxx75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PIAGGIO X9 250 EVO'06
    Maxi scooter neden düşünmüyorsunuz? Benim şahsi görüşüm şudur ki; 250 cc ye kadar vitesli motosiklete ihtiyaç duymuyorum. Sık sık vites değiştirmek gerek bu yüzden şu an scooter kullanıcısıyım ve çok rahatım. 500 ve üzeri olursa ancak vitesli motorun keyfi bambaşka oluyor ama tabi tercih meselesi hala da "vitesliye mi geçsem ulen" dediğim oluyor ama çok sürmüyor

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    En iyi 250 cc Inazuma olur. Ama bütçenizi aşar.
    motorcu48 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    6000 TL'ye 250 cc ancak Çin'li olabilir. Lifan'ın 200 cc bir modeli var, ona bak diyeceğim ama hiç alan kullanan olmadığından ne olduğu belli değil. İki kişi bineceksen 150 cc için CBF150'den başkasını düşünme. Daha güçlüsünü istersen Bajaj Discover 150F var, ona da bakabilrisin ama güç hariç CBF'in yerini tutmaz.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    O bütçeye sıfır Japon yok. Ikinci el eski Japon olabilir ancak onlar da km'si bayağı yüksek çıkabilir.

Şuana kadar iki motor aldım listeye bu bajaj pulsar 200 çok hoşuma gitti. Bununla beraber cbf 250 de düşünmekteyim ikinci sırada. Önerilere göre bekliyorum.

maxx75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PIAGGIO X9 250 EVO'06
    Alıntı victorhugo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuana kadar iki motor aldım listeye bu bajaj pulsar 200 çok hoşuma gitti. Bununla beraber cbf 250 de düşünmekteyim ikinci sırada. Önerilere göre bekliyorum.
    O zaman Pulsar diyelim. Ben olsam hakkımı Pulsar'dan yana kullanırım. CBF 250 de hoş motosikletttir fakat yıllar önce bile parça sıkıntısı çekmişliğim var o cihazla üstelik farkında olmamak imkansızdır ki cbf 250 yaşlandı. Bajaj Pulsar derim ben. Gerek yakıt tasarrufu gerek görünüşü gerekse firmanın ülkemizdeki sempatik duruşu beni bu kıyaslamada Pulsar'a yakınlaştırıyor
    2 W H E E L S R I D E R

Alıntı maxx75 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman Pulsar diyelim. Ben olsam hakkımı Pulsar'dan yana kullanırım. CBF 250 de hoş motosikletttir fakat yıllar önce bile parça sıkıntısı çekmişliğim var o cihazla üstelik farkında olmamak imkansızdır ki cbf 250 yaşlandı. Bajaj Pulsar derim ben. Gerek yakıt tasarrufu gerek görünüşü gerekse firmanın ülkemizdeki sempatik duruşu beni bu kıyaslamada Pulsar'a yakınlaştırıyor
    Aynen öyle ayın birinde maaşlar gelsin almaya gidiyorum inşallah pulsarı aksilik olmazsa. Şuan için en mantıklı seçiM o görünüyor. Görüntüsü mükemmel. Fazla şikayetde yok. Ayın birinde kadar yinede 200 veya 250 cc önerililerinizi bekliyorum. Belki daha cazip motorlar çıkabilir.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    CBF candır 600 lük olursa tadından yenmez...

ama sen 250 lik felan demişsin, Pulsar ı da beğenmişsin kaçırma derim çok tatlı motor, ayrıca sürüşüde çok çok keyifli

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    Alıntı victorhugo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikisinden sadece bajaj derim. honda tamam iyidir sağlamdır ama ekmeği yendi o motosikletlerin. başına neler açar bilemezsin sana 6-7 den çoook pahalıya patlar git sıfırını alabiliyorsan pulsar al mis gibi sıfır motor daha ne olsun.
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    125-150-250 cc dediğin motorların hepsi aynı. 1-2 hp fark var diye iki model arasında kararsızlıktan konu açarlar sonrada. hangisi ekonomikse onu al. 500-600 cc alamadıktan sonra boş anlıyacağın. binmeye devam et

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)