Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 180 Z - One s / Rks Titanic 150 / Bajaj Discover 150

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar. İlk motorum olacak fakat kararsız kaldım. Özellikle motorları test etme fırsatı bulanlar yahut motor tecrübesi yüksek ağabeylerim açıklık getirirlerse benimde aklımda daha sağlıklı bir fikir oluşacaktır. Forumu yeterince inceledim ama Rks hakkında pek bir şey öğrenemedim. Mondial 180 içinde sadece markası " Mondial " olduğu için kötü yorumlar var. YBR 125'deb vazgeçip bunu almaya beni iten şey kesinlikle motorun şeklidir. İlk gördüğüm anda bu benim olmalı dedim.
    Bajaj discover konusuna gelirsek, babam eski motorculardan. Fakat artık sadece takip etmekle yetiniyor yurt dışında olduğu için. Onun bilgisine de çok güveniyorum ve onun da tek tavsiyesi Bajaj Discover 150..
    Başlangıç motorum olacağını tekrar belirterek yorumlarınızı bekliyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Bajajın dıscover modeli 125 CC. 150 CC olanı boxer modeli. Yakıt az yaksın dersen bajaj, biraz daha hızlı gitsin yakıt önemli değil dersen mondial 180,ikisinin ortası olsun dersen Rks.

bende okumadan önce başlık açacaktım mondial z one ile ilgili. takipteyim bu konuyu yardımıcı olabilecekler sahip oldukları bilgileri paylaşırlarsa sevinirim

Motosikleti
    Puch Maxi 1992
    boxer 150 bajaj modeli 10-12 kuruş yakar agresif kullanımda. hem forumda 1 senedir kullananlar var, daha arızadan dolayı servise gitmiş değiller. bkz yurdukoru , twona. bajajın diğer modelleri ufak tefek arıza veriyor ama boxer kolay kolay arıza vermiyor. sebebi teknolojisi çok basit. hem çinli değil. her ne kadar çinliler kaliteyi biraz arttırdıysa da bir hintli dev firma dururken çinli alınmaz. bajaj kawasakiye motor üreten bir firma. bazı modelleri de filipinlerde kendi markasını basıp satıyor. boxer bunlardan biri. discover 100,125 ;pulsar 135, 180 ,200 , ct 100 vs.

http://www.kawasaki.ph/commuter/gall...53&ct=Business

http://www.kawasaki.ph/commuter/gall...54&ct=Standard

neticede kawwasaki basit bir firma değil. belli kalite standartları var.

ben boxer derim. hem fiyatı 2910 tl
    _kaan_ bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    boxer discoverden daha iyidir ancak discover in da şekli guzel. Tercih sana kaldı motor mu şekil mi?
    KoreliVlog bunu beğendi.

Motosikleti
    Puch Maxi 1992
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajajın dıscover modeli 125 CC. 150 CC olanı boxer modeli. Yakıt az yaksın dersen bajaj, biraz daha hızlı gitsin yakıt önemli değil dersen mondial 180,ikisinin ortası olsun dersen Rks.
    Bajajın birçok 150cc modeli var. Discoverin de 150 cc motorlu modeli mevcut. puşsarın da. pulsar 180 de mevcut. Fakat geçen senelerde sadece Discover 125 Boxer 150 ve Pulsar 200ns getirildi Türkiyeye. Discover 150f modeli bu sene ,motobike expodan sonra satışa sunulacaktı. satışa başlandı. bir yanlışın var adem kardeş.
    Bu sene gelirse bi de pulsar 200ssi getirmeyi düşünüyorlar. Pulsar 150 seneye gelir büyük ihtimalle.

Sana bajajın uluslararası sitesine bakmanı öneririm.
    http://www.bajajauto.com/

çalıkmoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW r 1100 gs - mondial z-one s 180- Kawa KLE 500
    ben bajaj pulsar 200 ve mondial z-one 180 kullanıcısıyım mondiali hiç birine değişmem aga yakıt max 17krş. çekiş o biçim 150 km sürati kaç defa gördüm düz ara 125 km sürat yapıyor ben mondial diyorum bajajın yedek parçası sıkıntı ve pahalı MONDİAL 180 Z-ONE S

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Ben bajaj hakkında yorum yapmayacağım. 4 vitesli 150 cc ile, yahut 5 vitesli balansörsüz 150 cc ile, yahut 125 cc ile 180 cc balansörlü, hem de zongshen yapımı motoru kıyasladığınızın farkına varın bence. Bajaj iyidir, ama iyidir diye de mantıksız kıyaslamalara gerek yok. Boxer ile Z-One 180 kıyaslanırmı yahu? Z-One iki boxer alır fiyat olarak. Beklentiler neler? Sürat istiyorum şekil istiyorum diyosanız z-one. Ucuz olsun, kalitesi de iş görsün, hız önemli değil diyorsanız bajaj. Ama tekrar söylüyorum, bu saydığınız modellerin kıyaslanmasını mantıklı bulmuyorum.

efsane88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    sana tavsıyem zoneye yaklasma berbat bır motor azer bulbul gıbı tıtrıyor sanzımanlarında genetık bır sorun var bıde malzeme ıscılıgı cok kotu mondıal drıft bıle ona on basar bı 50kılmetre yaptımda ustunden ınemedım cok kotu bı motor ybr dersen ıyı saglam motor bajaj bılmem ama zone ye yaklasma arkadasım motor adamı hayatından sogutur o akdar ceset bı motor

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    mondial mcx varken macera aranmaz.

safak3457 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı çalıkmoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bajaj pulsar 200 ve mondial z-one 180 kullanıcısıyım mondiali hiç birine değişmem aga yakıt max 17krş. çekiş o biçim 150 km sürati kaç defa gördüm düz ara 125 km sürat yapıyor ben mondial diyorum bajajın yedek parçası sıkıntı ve pahalı MONDİAL 180 Z-ONE S
    1)Bajaj pulsar mondial 180 e gore daha seri degil mi?
    2) yedek parca fiyat farklarina bir ornek verir misin?
    3)Mondialin motoru 2 valve bajajlar 4 valfli diye biliyorum (boxer haric) suruste bu farki hissedebiliyor musun?

Tskler. Neden mondial 180 ler tutulmadi peki? Ya da da salcano sb 150 ler.

Kolay gelsin

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    salcano sb 150 de güzel motora benziyo fuarda inceledim ama bajaj boxer al sen. fazla paran varsa onu da koy kenara dursun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)