Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kymco Xciting 250i ve SYM GTS 250i EVO 2012 sizce hangisini almalıyım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda İntegra 750D
    Merhaba arkadaşlar,

Aranıza yeni katıldım. Yarın inşallah ben de ilk motorumu alacağım. Uzun araştırmalar sonucunda iki motor arasında kaldım. Kymco Xciting 250i ve SYM GTS 250i Beyaz modelleri. Açıkçası tip olarak SYM daha çok hoşuma gitti ama tekerlekleri biraz daha küçük olduğu için ikisinin arasında hala gidip geliyorum. Forumda daha önceden kullanmış ve tecrübeli insanların yardımlarını rica ediyorum. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200ie
    SYM' nin daha iyi bir motor olduğunu söyleyebilirim. Ben Kymco kullanıcısıyım ama yeniden alacak olsam SYM' yi tercih ederdim. Kymco' da çok fazla silkeleme problemi var. Bir arkadaşım Kymco downtown 300 aldı ve bu silkeleme problemi yüzünden satmayı düşünüyor. Bende 200 lük Dink var ve bende de aynı sorun var. Eminim 250 lik makinada da bu sorun vardır. SYM alan arkadaşım çok memnun. Biraz daha pahalı ama bence değer.

Motosikleti
    Kanuni Wiki 125
    Alıntı Abdullah.A adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SYM' nin daha iyi bir motor olduğunu söyleyebilirim. Ben Kymco kullanıcısıyım ama yeniden alacak olsam SYM' yi tercih ederdim. Kymco' da çok fazla silkeleme problemi var. Bir arkadaşım Kymco downtown 300 aldı ve bu silkeleme problemi yüzünden satmayı düşünüyor. Bende 200 lük Dink var ve bende de aynı sorun var. Eminim 250 lik makinada da bu sorun vardır. SYM alan arkadaşım çok memnun. Biraz daha pahalı ama bence değer.
    Silkeleme problemi demişsiniz ,dink 200i kullanan bir arkadaşım var ancak böyle bir şikayetini hiç duymadım.
    Bakımlarını sürekli olarak servisinde yaptırıyor, sizin sorununuz varyatörünüzden kaynaklanıyor olabilir adını tam hatırlayamıyorum ancak baga ya da misket denilen parçaların belli bir km. ömrü oluyor belki onlardan kaynaklanıyor olabilir.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    sym hariç hepsi alınır. Honda nın sh 300 modeli hepsini 7ye katlar

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    İkiside hemen hemen aynı ayarda motor herhalde yazı tura atardım
    yeni xcitingler de silkeleme sorunun eskisi gibi olmadığı söyleniyor kullanıcıları tarafından....

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    xciting 250i sahibiyim gayet memnunum
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    dostum öyle bir soru sormuşsun ki gel de çık işin içinden. kendim kymco 500 kullanıyorum ağırlıgı dışında oldukça memnunum.
    kymco kullanıcılarına sorarsan dünyanın en iyi motoru kymco. sym kullanan motorculara sorarsan sym. kymco kullanan bir kaç motorcudan depraj tası balatası gibi lokal yakınmalar duydum. ama servisi sağlam ve tas değişimi ile titreşimi ( veya silkelemeyi ) kesiyorlar. servisin değişim ile yeni parça takılmasınıda aynı şekilde duydum. yani sorun yaşayan olduğsa bile çözümsüz kalanı duymadım.
    sym yide çok yakın arkadaşım kullanıyor. elbette bütün arkadaşlar gibi, onun motorunu sık sık bırkalayıp kurcalıyoruz. biniyoruz geziyoruz. kymcodan aşağı kalan yanı yok gibi. artısı varmı dersen. iki ayak arası mesafe daha kısa oldugundan ayakta motoru zapt etmek kymcolara göre daha kolay. eksisi dersen ön cam biraz düz geliyor. kymcodaki gibi tam uç kısımda kıvrım olmadıgından rüzgarı biraz fazla alıyorsun yüz kısmına.
    ama işin aslı her iki motoruda denemelisin. hatta denk getirirsen kirala bir kaç gün sym sür bir kaç gün kymco sür. en sağlıklı kararı ozaman verirsin.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    1 ay önce bende iki motor arasında kaldım ve gidip 2.el burgman 400 aldım
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    ikisinide kullandım. gts evoyu 30,000km kullandım. yine alacağım sym olurdu. her yönden daha iyi. imkanın varsa ikisinide bir şekilde kullanmaya bak anlarsın zaten.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Sym Gts Evo serisine hastayım. Şu anda cbf 150 kullanıyorum. Tr deki mevcut motosiklet modelleri düşünüldüğünde, tüm beklentilerimi karşılayan tek motosiklet.
    cesur509 bunu beğendi.

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sym Gts Evo serisine hastayım. Şu anda cbf 150 kullanıyorum. Tr deki mevcut motosiklet modelleri düşünüldüğünde, tüm beklentilerimi karşılayan tek motosiklet.
    Merhaba Ethem Bey.

Bende biraz maxi scooterlere merak saldım sym güzel bir makina , peki Yamaha xmax 250 hakkında ne düşünüyorsunuz Sym nin sizi cezbeden yanlarını yazarsanız çok sevinirim
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    az biraz hort olacak ama yakıt açısından farkları var mı arkadaşlar?
    birde şu kalkıştaki titreme problemi kymco'nun yeni modellerinde giderildi mi? bilgi verebilir misiniz?
    ortalama yakıt tüketimleri nedir?

bide ben hortlatayım. Yeni çıkan serilerle ilgili yakıt veya bahsigeçen titreme konusunda bi geliişme var mı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler