Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sizce z800 almalımıyım yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba forumda ilk mesajım ve ilk konum öncelikle kendimi tanıtayım hatayda yaşıyorum 25 yaşındayım adım mehmet

Motor almak istiyorum kafam karıştı motor tecrübem var xt660 xj6 ve mt07 önceden kullandığım motorlardan bazılarıdır şuan nezamandır almak istediyim z800 buldum 113 hp abs li 2015 7bin km de 31 bin lira almak konusunda kararsız kaldım çoğu kişi piyasası yok bulaşma diyor ama benim nezamandır almak istediyim bir motor hem gücü hem şekli tam istediyim gibi

Yakın zamanda tracer 700 gelicek daha rahat ve daha sakin bir motor oda sanırım gelecek ay bu fiyatlarda gelicek ve piyasası nispeten daha iyi markasıda yamaha olunca servis parça sorunuda çok yaşamam çok kararsız kaldım tracer 700 bana yeter aslında ama z800 şekil 4 silindir sesi güç olarak beni çekiyor sizce hangisini alayım az bi parada koymuycam ikini el z800emi sıfır tracer 700emi bu parayı bağlayım ne dersiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    3 silindir sesi yerinde gidişi yerinde olan tracer900 çok daha iyi gelir. Mt7 yi zaten kullanmışsınız. 900 her şeyiyle daha üstün. (Para meselesini bilmem ama :D )

cerkezbiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Sevgili kardeşim, Z800 naked ya da roadster, oysa Tracer 700 Sport touring bir makine. Yani grenajlı/grenajsız mevzusu.
    Ayrıca birisi 2 silindir, diğeri 4,
    Biri 75 BG, diğeri 115 BG. Yani aralarında konsolos ile manav arasındaki fark kadar fark var.
    Bence önce ne istediğine karar vermelisiz, yani tarz olarak.
    ryangt bunu beğendi.
    İçeceğin suda köpek öldürme. Çerkez Atasözü.

Tracer 700 ve z800 arasındaki farkı çok iyi biliyorum tracer 700 benim için daha uygun bir motor ama z800 nezamandır almak istediyim bir motor o yüzden kararsızım hani alıp 300-400 km yol yapmıycam en fazla gezlierim 200 km civarı olucak bozuk yola çok girmemeye çalışırım ama malum yollarımız bazı yerleri toprak hala içimden z800 geçiyor sonra diyorum tracer700 ile daha rahat ederim o yüzden kararsızım ve fikrinizi istiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:22 ----------

Z800 den vazgeçmek zorunda kaldım ödemede anlaşamadık şuan tracer 700 alıcam gibi duruyor 30bin civarı başka önerisi olan varmı içimden 4 silindir makina almak geçiyor

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Tracer fiyatı belli oldumu ki ?

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tracer almalımıyım dersen 'z800 al'
    verys alsam ne olur dersen 'vstrom al'

tarzı cevapların sonu yok.

Kawa'nın ikinci elini sorarsan da 10 sene önceki gibi değil kawasaki. 2.eli inanılmaz hızlı.

kişisel fikrim 4 silindirli roadster ile 2 silindirli sport touring başka markalar.

tracer daha sakin/memur işi bana göre, z800 ise oldukça agresif motor.

(bu benzetmeler şahsi fikrimdir, tracer sahiplerine memur yada sakine demiyorum)

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Z800 den se MT-09 tavsiye edebilirim. Kendim kullanıyorum, kullanımı rahat hafif ve iyi gidiyor. Ben Z800 kullanmadım ama kullanan arkadaşlarım kalkışlarda vs nispeten hantal kaldığından bahsettiler. Alınırsa bile benim yapacağım ilk iş orjinal egzozdan kurtulup boğazdan full sistem bir egzoz takmam olacaktır. Neden öyle yapmışlar bilmiyorum ama orjinal egzoz boruları 125'lik motorun egzoz borusu gibi incecik. Motoru sıktığını düşünüyorum.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Way be fiyata bak 7.900 €
    Araştırdım TR de fiyat belli değil Almanya fiyatına bakarmısın

TR ye mümkün değil bu fiyata girmesi.
    Aynı fabrikadan çıkıyor olaya bak ya deli olmamak iş değil

ÖTV sininde KDV sininde ta...

Tracer 700 sınıfında bence sakin değil geyet torklu bir motor teknik verilere bakıncada anlaşılıyor zaten ama banada bu motor çok çekici gelmiyor o yüzden 4silindirli roadster motor almak istiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

Aynen öyle ülkemizde yüksek vergiler yüzünden istediyimiz araçlara binemek için faiş fiyatlar ödüyoruz tracer 700 de bu vergilerle 31bin lira civarı gelicek sanırım tabi gönül ister 28bine gelsin ama zor sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:11 ----------

Mt09 çok güçlü güzel makina ama şeklini beyenemedim bir türlü tabi kişisel görüşüm bu yolsa düşünebilirdim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)