Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Innova 125i - Wave 110i - CB125e

Motovento
    REKLAM ALANI
    maxiscooter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhabalar. Kesin olmamakla beraber Eylülden itibaren gidiş 50 km geliş 50 km lik bir yolum olma ihtimali var. Bu durumdan dolayı ekonomik ve uzun ömürlü-sorunsuz motosikletlere bakmaya yöneldim. Toplu ulaşımla gideceğim paraya motosikletle gitmek daha çok işime geliyor. Toplu ulaşımdan ucuz olması içinde başlıktaki modellerin yakıt tüketimleri civarında bir model ihtiyacım var. Bu motorları kullanmış kişilerden öğrenmek istediklerim var.

Güzergahımı bahsediyim. Yol düz virajsız 2 gidiş 2 geliş, maganda pek yok, 80-90 km hızla sabit gideceğim(arabamlada aynı hızda gidiyorum).

1-Konfor durumu? Koltukları bu yolculukta rahatsızeder mi?
    2-Bahsedilen hızlarda motorun durumu ne olur? Zorlanma,yüksek devir vs?
    3-Yakıt açısından üstteki şartlarda hangisi daha avantajlı olur?

Ayrıca kışa yakın zamanda havanın erken kararacağınıda düşünürsek gece kullanım için durumları ne? Her halükarda ekstra aydınlatma ihtiyacı olur sanırım.

Kendi ölçülerimide yazıyım sıkıntı olmasın. 180 boy-70 kilo.Görüntü takıntım yoktur.

Ayrıca benzer tüketime sahip Spacy 110 aklıma geliyor. Yolda bozukluk yok ama küçük teker dezavantaj olur mu? Islak zamanda en kuru sürüş sanırım spacy de olur.

Verdiğim modeller hep Honda oldu farkındayım. Başka marka önerilerinede açığım. Bu modellerin ikinci el fiyatları civarında olsun ama. Ayrıca Pcx cevabı gelebilir fakat sorduğum modellerin neredeyse 2 katı fiyatı olması tercih dışı kalıyor. Aradaki farkı daha kaliteli koruma ve eğitime harcamak bana daha mantıklı açıkcası.

Çok teşekkürler sabrınız için

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

Fıkrı olan yokmu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    honda cb kullanan biri olarak diğer modelleri sürmedim, diyebilirimki, şehir içinde az yakması, kıvrak olması, far aydınlatmasının iyi olması beklentilerini karşılayacaktır. 80-90 km hızlarda rahatsız edici bi durum göremiyorum.

şahsen günde 320 km'ye kadar yüksek devirli kullanarak yolculuklar yaptım, aşırı bir yorgunluk yaşamadım, fabrikasyon bi hatası yoksa yolda bırakmayacaktır.

kısaca yağına bak, zinciri ayarla, benzini koy devam et aga :D
    maxiscooter bunu beğendi.

Motosikleti
    2004 Honda cg 125 tiran es
    Wave 110i ve innova 125i yakıtta ekonomik motorlar.Konfor yakıt ve düşük devirdeki torkundan dolayı benim fikrim innova 125i.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Kesinlikle innova. Cb125 in koltuğu taş gibi ve kaba etini acıtıyor. wave 110, cb 125 den daha atak ve son hiz olarak ondedir. Fakat innova hepsini tokatlar. Avatar resmimdeki motor innova. Otobanda giderken cekmistim. 135 i gördüm.

maxiscooter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cevaplar için teşekkürler.

Ilanlara bakarken Yamaha Cryptonun sıfırının benim aradıgım fiyat içinde olduğunu gördüm. Hondalarla çok farklımıdır? Sıfır olması aslında daha avantajlı gibi üstelik Hondanın ikinci el fiyatına bu sıfır? Yamaha hakkında da yorumlarınızı alabilir miyim?

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    honda cbf 150 en iyi seçim olcaktır senin için usta

fthylmz49 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda wave 110i
    Wave 110i kulanıyorum. uzun yolda 100km de 1.56l, sehir icinde 1.8-2.1 lt arası yakıyor. diğer iki motoru da hiç bilmiyorum binmedim. tavsiye edermiyim? evet kesinlikle ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)