Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

5-6000 TL motosiklet tavsiyesi (kaliteli commuter içerir)

Motovento
    REKLAM ALANI
    UFK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mr vulture
    Merhaba arkadaşlar. başlıkta yazdığım gibi sizden tavsiye istiyorum. sıfır alacağım. 2 el tavsiyesi istemiyorum.
    aracımı satıp alacağım için motor benim elim ayağım olacak. aksesuar(turing cam topcase vb takıp) yaz kış binmeyi düşünüyorum
    (motor tecrübem var)

Aklımdaki modeller:

Bajaj Pulsar 150 NS---17 hp olması cezbediyor. tasarımı güzel.aksesuar bakımından zengin. yeni çıkan bir model olduğu için hakkında pek bilgi yok. titreşim durumu nasıldır acaba? bir de pulsar 200'de sorun yaşayan da var yaşamayan da (stop etme,denge sensörü zırıltısı,gaz yememe vb). üretim standardı yok gibi geldi ama bilemedim şimdi discover 125st test ettiğimde gaz açarken yığılma vardı alet boğuluyordu resmen!

TVS Apache---güçlü motor ve gaz tepkisi iyi deniyor. az yakıyormuş. 4390 tl'ye malum sitede sıfır eski kasa var. titreşim beni bozar mı bilemiyorum. eski kasa mı daha iyi yeni kasa mı?

Haojue 135-150---pek kullananı yok sanırım. titreşim yok deniyor. aksesuar/parça durumunu bilmiyorum.kaliteli bir çinli imiş.

Lifan KP 150---su soğutma daha iyi olur mu sanki sürekli kullanım için? yakışıklı kaslı alet ama lifan???

Honda CBF 150---bol aksesuar/yedek parça. nispeten zayıf motor. tasarımı eskidi ama honda olması güven veriyor. yağ yakması problem? herkeste yağ yakar mı acaba? zırt pırt yağ eklemek istemem doğrusu. parasını hak etmese de 22 ayar altın deniyor

YBR al demeyin lütfen hiç sevemedim kendisini

dediğim gibi sıfır alıp rodajını yapmak istiyorum. aşağıda linkini verdiğim adımları harfiyen uygulamayı düşünüyorum...belki fantezi olacak ama olsun

www.mototuneusa.com/break_in_secrets.htm

yardım ve yönlendirmeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bajaj Pulsar 150NS 17 beygirmiş ama 115km hızı geçmiyo. O nası 17 beygir. Mondial motorum 150cc 12 beygirken 128km hız yaptırmıştım. Km saatinde GPS'e göre yüzde 3 eksik gösterme durumu var ayrıca.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Honda CBF 150 de 115 km yapar düzde beygire takılma ;) Rahat bi oturuşu vardır. Farzet ki yolda kaldın en kotu ihtimal kuryeli abiler kardeşler durur 10 dakikada çözerler sorununu eğer çözülebilecek bir sorunsa ve devam edersin. 1 takım lastik al ve keyfine bak.
    efsane88 bunu beğendi.

Bu şıklardan Bajaj ve honda arasında gidip gelmeni tavsiye ederim.Kendi nacizane fikrim cbf 150 den yana.Rahat oturuş,yok denecek vibrasyon 2006dan beri aynı kasa yedek parça sıkıntısıda yok.Bajaj kullanmadım kullanan arkadaşlar yorum yapar.Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bir takım lastik alıp kullan kullana bildiğin kadar 2. elde de honda candır 48.000 km kullandım 1 kere parça yüzünden servise gitmedim.Bujiyi dahi ellememiştim hesapla

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Bak şerefsizim ybr al dememek için zor tutuyorum kendimi
    ottorock bunu beğendi.

Motosikleti
    150 mr vulture
    epinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
    Son bir şey daha:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...73404017/detay

Değerlendirir misiniz üstadlar?
    Pulsar AS150 düşünmeye başladım

Motosikleti
    150 mr vulture
    yorumlar için çok teşekkür ederim. bütçeyi biraz kısmam gerekti. bugün gidip sıfır mondial 150 mr vulture aldım. bugün 40 km yaptım. ilk izlenimlerim olumlu. herkese iyi günler kazasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Mondial Drift
    Tabiki ybr diyicektim ki demiyorum cbf olabilir para durumu biraz az kalirsa bajaj discovery serisi olabilir tabiki ybr cbf tvs kadar piyasasi kullani yok ama bi bakin derim (ybr iyidir)

Tige-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rks titanic150 veya mondial 180 zones bence degerlendirilebilir.

Motosikleti
    yamaha crypton 2012
    Bence bunların arasına Hero'yu da eklemelisin mart ayında yeni modeli Karizma r geliyor fiyatı 6590 olucakmış bi bak istersen

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Cf moto 150 nk 6800 e bursada bayıde vardı sahıbındende ılanı vardı satmadıysa yakında bayılere gelecek görüntusu çok hoş

Bajaj motorlarında hız sabitleyici var isterseniz iptal ettirip 140 150 km hızlara çıkabilirsiniz ama tabiki gerek yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)