Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda CBR 250 2013-2014?

Motovento
    REKLAM ALANI
    EsHero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600 K6
    Merhaba motorcu dostlarım. Motor aşkıyla yanıp tutuşuyorum 1 yıldır sonunda almama çok az bir süre kaldı. Aralık ayının sonunda kart müsait olduğundan ancak o zaman alabilicem yani 23-25 i gibi.
    11.000 TL bütçe ayırdım sadece motora.
    Nakit alamıyorum yani 2.el alamam.
    Kararım cbr250r gibi duruyor ancak hala kafamda soru işaretleri dolu.
    Acaba 1 ay daha bekleyip 2014 model mi alsam? Ama 2014 modelleri oldukça bütçemi aşar çünkü şuan ki 11.000 TL lik fiyat doların 1.6 kurundan hesaplanmakta ve şuan dolar 2.10 larda. Ve yeni model olacağından da zaten fiyat baya bir artar diye düşünüyorum. Sonuç belli gibi ama siz benim yerimde olsanız ne yapardınız?
    11.000 TL bütçe ile kredi kartıyla başka ne gibi seçeneklere yönelebilirim sizin görüşleriniz neler sabırsızlıkla bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    auditore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr250r
    öncelikle işinize karışmış gibi olmak istemem ama 11000 paranız varsa 8 binlik motorlara bakmanızı ve 3 bin tlyi korumalara harcamanızı tavsiye ederim
    Aykut009, cousinecruis, sdirer ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Acele et taksit sınırı gelmeden al 11000 e 250 yerine biraz bekleyip 300 lük alınabilir oda gelirse
    www.erkakurye.com

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acele et taksit sınırı gelmeden al 11000 e 250 yerine biraz bekleyip 300 lük alınabilir oda gelirse
    O nasıl olacak hocam açıklar mısın? 300cc motosiklet ötv ye takılıyor ve zaten bu yüzden getirmeyecekler. Gelmiş olsa bile fiyatı uçacak
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

Motosikleti
    GSR 600 K6
    Alıntı auditore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle işinize karışmış gibi olmak istemem ama 11000 paranız varsa 8 binlik motorlara bakmanızı ve 3 bin tlyi korumalara harcamanızı tavsiye ederim
    11.000 TL sadece motora olduğunu belirttim. Koruma için ayrı para ayırdım.

Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 300 gelicek gibi duruyor ama gelse bile 15 binden asağı fiyata olması imkansız gibi olur bence. Bütçemi o kadar aşamam.
    Şuan sorunum daha çok şu gibi:
    Acele edip 2013 modele 11 bin vermek mi yoksa 2014 modele en az 2 bin TL daha fazla ödemek mi? Ki bütçemi o kadar fazla aşamayacağım gibi birde yeni modellerde tipden başka pekde bir değişiklik yok gibi.(300 lükten bahsetmiyorum)
    buberk bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Sadece ruhsatta 2014 yazar ama 2014 e girdikten sonra 13 modellere bakarım temizi denk gelir illaki daha hesaplı kalan parayıda benzin parası yaparım

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    taksit olayı bitecek ocak itibari ile 12 taksit olacak diye biliyorum bende kartla aldım 250 ligin parası biraz fazla geldi bana tamam güçlü ama aynı tip 125 liktede var 250 lik te uçak değil hoş ama 300 lük hem tip olarak farklı hem 300 cc baya güç farkı olabilir şu da var senin butcen kısıtlı ise zaten 250 lik bile fazla sana ki örnekler çok al 7000 e cbr 125 yap ona egzoz tank pad elcik vs vs korumalar vs zaten sana 10000 e gelir üstüne de bol bol benzin alip gezersin ama para varsa da ayrı ozamn 300 lük al vergi felan takma abartıp duruyorlar yok o kadar vergi verceksen 600 al ee başka sanki vergisi senelik 1500 lira
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    Varadero
    Ben motorumu bugün teslim aldım ve inan bana sıfır motosiklet keyfi bir başka. Benzin alırken motosiklet 2 km deydi bunun bedeli 2 lira fazla ödemekse ben bunu ödemeyi tercih ediyorum. 2014 beklemedim çünkü zam gelmesinden korktum. Özellikle fuar döneminde kesinlikle bir zam beklentileri var. Yeni kasa olayını defalarca sordum ama bu sene için böyle bir bilgileri yok hatta yeni kasa cbr250 diye birşey yok o sizin tarif ettiğiniz cbr300 dedi adamlar. Belki de bilgileri yoktur. cbr300 ötv den etkileneceği için kimse bu motor için %18 ötv ödemek istemez ama 500cc olan modellerden gelecek onun için değer dediler. Bakalım ben daha çok 500cc olan modeli merakla bekliyorum. Şunu da eklemek isterim cbr125 ve cbr250 yi aynı anda denedim gerçekten aynı motorlar değil. Gidişi, duruşu, virajı, parça kalitesi ciddi fark ediyor. Görünüş olarak evet neredeyse aynı.

Motosikleti
    GSR 600 K6
    Görünüşe göre genel 2013 almamı öneriyor.

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı EsHero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba motorcu dostlarım. Motor aşkıyla yanıp tutuşuyorum 1 yıldır sonunda almama çok az bir süre kaldı. Aralık ayının sonunda kart müsait olduğundan ancak o zaman alabilicem yani 23-25 i gibi.
    11.000 TL bütçe ayırdım sadece motora.
    Nakit alamıyorum yani 2.el alamam.
    Kararım cbr250r gibi duruyor ancak hala kafamda soru işaretleri dolu.
    Acaba 1 ay daha bekleyip 2014 model mi alsam? Ama 2014 modelleri oldukça bütçemi aşar çünkü şuan ki 11.000 TL lik fiyat doların 1.6 kurundan hesaplanmakta ve şuan dolar 2.10 larda. Ve yeni model olacağından da zaten fiyat baya bir artar diye düşünüyorum. Sonuç belli gibi ama siz benim yerimde olsanız ne yapardınız?
    11.000 TL bütçe ile kredi kartıyla başka ne gibi seçeneklere yönelebilirim sizin görüşleriniz neler sabırsızlıkla bekliyorum.
    kredı kartlarına sınır gelıyor . hazır uygulama gelmeden motorunuzu almanızı tavsıye ederım cbr 250 ıyıdır alır yıllarca tertemız bınarsınız.

auditore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr250r
    evet 2013 iyidir , başta yazınızı dikkatli okudum fakat 11bin sadece motora harcayacağım derken kaska kıyafete ayırmayıp sadece motor algıladığım için öyle yazmıştım kusura bakma

Motosikleti
    GSR 600 K6
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kredı kartlarına sınır gelıyor . hazır uygulama gelmeden motorunuzu almanızı tavsıye ederım cbr 250 ıyıdır alır yıllarca tertemız bınarsınız.
    Çok benzer düşüncelere sahibiz
    Cbr 300 gelcek felan deselerde henüz bilinmeyen bir motor ama cbr 250 bilinen ve 2.elinde de satarken beni çokta zarara uğratmayacak bir makine. Ninja 250r a ve diğer motorlara görede en büyük artısı bu. Tamam sanırım fikrim netleşti ama ne olur ne olmaz konu yarına kadar açık kalsın pek sanmasamda belki fikrimi değiştirecek mantıklı başka bir yorumla yapılır.

Alıntı auditore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet 2013 iyidir , başta yazınızı dikkatli okudum fakat 11bin sadece motora harcayacağım derken kaska kıyafete ayırmayıp sadece motor algıladığım için öyle yazmıştım kusura bakma
    Hiç önemli değil düşüncelerinizi paylaşmanız bile beni mutlu etti insanların tanımadığı halde başkalarının can güvenliğini bu kadar önemsemesi çok hoşuma gitti gerçekten

J3ASKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR TWO HUNDRED NS
    Şurada 2014 modellerin açıklanmasına az kaldı tek honda yok piyasada pek fazla zam yapıcaklarını sanmam beklemekte fayda var.

Motosikleti
    GSR 600 K6
    Alıntı J3ASKAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şurada 2014 modellerin açıklanmasına az kaldı tek honda yok piyasada pek fazla zam yapıcaklarını sanmam beklemekte fayda var.
    2012 sonunda fiyatı 9.800 olan motor yeni yani 2013 modeliyle fiyatı 11.000 TL oldu ve motorda aynı kaldı hemen hemen.
    2014 modelinde tasarım resmen sıfırdan komple değişiyor ki japonyadaki fuardan gelen fotolardan öyle anlaşılıyor.
    Sırf bu yüzden bile 2 bin tl gelebilir ek birde doların durumunu da katarsak 2-3 bin lik zamma ben kesin gözüyle bakıyorum.
    Her neyse ben zaten honda yı aradım ve direk merkezlerinden bilgi alıp bana geri dönmeleri için numaramı verdim en net bilgi 2-3 güne elimde olur o zaman burda paylaşırım.

Motosikleti
    Varadero
    2012 sonunda fiyatı 9.800 olan motor yeni yani 2013 modeliyle fiyatı 11.000 TL oldu ve motorda aynı kaldı hemen hemen.
    2014 modelinde tasarım resmen sıfırdan komple değişiyor ki japonyadaki fuardan gelen fotolardan öyle anlaşılıyor.
    Sırf bu yüzden bile 2 bin tl gelebilir ek birde doların durumunu da katarsak 2-3 bin lik zamma ben kesin gözüyle bakıyorum.
    Her neyse ben zaten honda yı aradım ve direk merkezlerinden bilgi alıp bana geri dönmeleri için numaramı verdim en net bilgi 2-3 güne elimde olur o zaman burda paylaşırım.
    Bilgi gelince buraya mutlaka yazın herkesin bilgisi olsun. Gerçi gelecek bilgi belli biz gene aynı kasaya devam gibi görünüyor
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

6bin peşin versek senet fakan olmuyor mu ya

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Dostum yanlış biliyorsun; Cbr 250'nin fiyatı fuarda da 9.300 TL'ydi. Hatta fuardan önce gelen ilk parti 2013 model de 9.300'den satıldı. (Dikkatinizi çekerim, fuardan önce gelenler.) Fuardan sonra da fiyat değişmedi ancak piyasada motosiklet yoktu.

Fuardan sonra gelen 2. ve sonraki partilerde fiyat 9.800 TL'ye yükseldi. Daha sonra Gezi Parkı olaylarındaki kur değişkenliği nedeniyle 10.300 TL oldu. Sonra da takip edemediğim bir şekilde 11.000 TL oldu.

Fiyatın artacağı konusundaki görüşüne katılıyorum ancak şu düzeltmeyle; "Cbr 250 2013 Şubat sonuna kadar 9.300 TL'ydi."

Ayrıca "motor da aynı kaldı hemen hemen" de kısmen yanlış. Her şeyi aynı iki motosikletin de. (Jantların siyah olması ve 2 mat plastik parçanın parlak olanlarıyla değiştirilmesi üretim açısından bir farklılık arz etmez. Önemli olan üretim bandı ve üretim teknolojisidir. Yani sıfır yenilik. 2011'de üretilen Cbr 250 teknik olarak neyse 2013'te üretilen Cbr 250 de aynı.)
    [Motosiklette kronik bir arıza olmadığı için revizeye ihtiyaç duyulmuyor. Bu durumda aynı mal sadece farklı tarihlerde üretilmiş oluyor.]
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Motosikleti
    GSR 600 K6
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum yanlış biliyorsun; Cbr 250'nin fiyatı fuarda da 9.300 TL'ydi. Hatta fuardan önce gelen ilk parti 2013 model de 9.300'den satıldı. (Dikkatinizi çekerim, fuardan önce gelenler.) Fuardan sonra da fiyat değişmedi ancak piyasada motosiklet yoktu.

Fuardan sonra gelen 2. ve sonraki partilerde fiyat 9.800 TL'ye yükseldi. Daha sonra Gezi Parkı olaylarındaki kur değişkenliği nedeniyle 10.300 TL oldu. Sonra da takip edemediğim bir şekilde 11.000 TL oldu.

Fiyatın artacağı konusundaki görüşüne katılıyorum ancak şu düzeltmeyle; "Cbr 250 2013 Şubat sonuna kadar 9.300 TL'ydi."

Ayrıca "motor da aynı kaldı hemen hemen" de kısmen yanlış. Her şeyi aynı iki motosikletin de. (Jantların siyah olması ve 2 mat plastik parçanın parlak olanlarıyla değiştirilmesi üretim açısından bir farklılık arz etmez. Önemli olan üretim bandı ve üretim teknolojisidir. Yani sıfır yenilik. 2011'de üretilen Cbr 250 teknik olarak neyse 2013'te üretilen Cbr 250 de aynı.)
    [Motosiklette kronik bir arıza olmadığı için revizeye ihtiyaç duyulmuyor. Bu durumda aynı mal sadece farklı tarihlerde üretilmiş oluyor.]
    Aslında dedikleriniz benimkilerle aynı ama bir türlü orta noktada bulunamadık gitti
    Sizin de dediginiz gibi Şubat'ta 9 küsürlerdeyken 5-6 ay içinde 3 bin tl artması beni kaygılandırıyor ya asıl. Ve 9 bin küsürlerdeyken zaten motoru alamıyor du bir çok insan ya sira beklemelilerdi yada sizin de dediğiniz gibi gelmediği için yine bekliyorlardı ki ikiside aynı kapıya çıkıyor. Demem o ki kararım iyice netleşti: bu ay sonu cbr 250 almak.
    Allah kimseyi aldığı kararlardan utandırmasın...

Motosikleti
    GSR 600 K6
    Arkadaşlar beklediğim telefon geldi hondadan.

Yeni modeller 2014 Haziran başında gelicek bayilere ve MOTORDA HİÇ BİR DEĞİŞİKLİK YOK.
    Fiyatı ise elbette değişicek ancak fiyat yeni yılın başında artış gösterse de doların değer kaybesi ile yeniden fiyatı değişiceğini ileriki zamanlarda düşebiliceğini ancak şuan için fiyat kesinlikle düşmeyeceğinin garantisini verdiler özelliklede doların son günlerde TL karşısında değerlenmesinden dolayı bunun mümkün olmadığını belirttiler.
    Yani sonuç olarak benim gibi almayı düşünenler acele etseler iyi olur.

Üstad bayilere hic güvenmeyin ellerinde kalmasın diye her yalanı söylüyorlar he bu 300 gelecek anlamına gelmıyo .bende gelmeyecegını düşünüyorum ama Honda farklı stratejıler içerisinde bu sene sonunu görelim hayırola....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)