Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kymco Agility City 125?? RKS(Keeway) Outlook 150??

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,

Hafta sonları kısa mesafelerde hobi amaçlı gezme ve motor klüplerinin düzenlediği 150-200 km lik gezilerde kullanmak amacıyla 2. el scooter almak istiyorum.
    Bu gezilerde motora iki kişi bineceğiz(kız arkadaşımla), ikimizin toplam ağırlığı 130 kg
    Yol tutuşunun iyi olması ve bozuk yollarda konforlu bir yolculuk için büyük tekerli 16 jant bir scoote istiyorum, motora ayırdığım bütçe 2000-2500 civari

bu saydığım özelliklere uyan motor olarak
    agility city 125'i(9,5 beygir hava sogutmalı) ve rks(eski adı keeway) outlook 150'yi(14 beygir su sogutmalı) buldum.

araştırdığım kadarıyla, kymco baya sağlam bir motormuş, 2. elde satarken pek zarar etmiyormuş,
    fakat outlook 150 ise daha güçlü ve su sogutmalı, asıl markası keeway, fakat artık kuba motor rks ismiyle getiriyormuş türkiyeye,(aynı motor italyada benelli markasıyla satılıyor, tabi kalite olarak rks aynımı bilemiyorum)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-rks-outlook-150-sulu-super-scooter-119805852/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kymco-agility-city-125-105263907/detay

yukardaki iki motor arasında kararsız kaldım, ilandaki kymco temiz sağında solunda kırığı çiziği yok, rks ise biraz hor kullanılmış ön bölümlerde çizikleri falan var, ayrıca bir kaç çatlağı

fiyat olarak ikiside aynı, rks daha güçlü diye onumu alsam?

yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Elleriniz dert görmesin uzun uzun yazmışsınız lakin uzun uzunda okumaya aslında pek gerek yok. Kymco ile Keeway pek kıyaslanacak markalar değil. Kymco her şekilde üstün ama illaki kıyas yapılacaksa Kymcoya ayıp etmiş oluruz : ).

Şöyle söyleyim; zamanında Dealim ve Kymco arasında kaldığımda Dealim teknolojik açıdan daha üstün gelmesine rağmen MT de benden daha tecrübeli arkadaşlarım, abilerim bana Kymco dediler. Ben onların sözüne inandım ve Kymco aldım. Şu an bahçemdeki garajda 2005 yılında aldığım 45.000 km olan bir Kymcom var ve tepe tepe kullanarak 45.000 km yaptım. Servis bakımlarını aksatmadım ama hor kullandım diyebilirim. Halen saat gibi gidiyor, 110 / 120 km süratlere ulaşabiliyor ve bana güven veriyor. Tabiri cayisse motorum bana "seni yolda bırakmam" diyor.

1-2 hafta öncede "X-Max mi Xciting mi alsam" diye düşünürken hava almak adına bahçeye indim ve garajdaki emektar Kymcomu görüm "ne düşünüyorsun ki" diyerek Xciting aldım ertesi gün ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:45 ----------

Bu arada eğer Kymcoyu alırsanız eski sanayide ki Finansban yanında Kymco yetkili servisi Mesut usta var. O beni yakınen tanır, "Altınova dan Semih in selamı var" derseniz gerekli ilgiyi gösterecektir. Motoru almadan önce ona bir gösterin, aldıktan sonrada genel bir bakım gerekiyorsa yapacaktır. Umarım yardımı olur ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bir kere o ilandaki Outlook'un fiyati anormal ucuz, kesin bir vukuati vardir. Diger yandan Kymco ile Keeway marka olarak kiyaslanamaz. Bu iki motordan, Outlook daha ust sinifta ama arada kalite farki var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)