Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Üst Sınıf Enduro Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    lifan 150-9j discovery
    Merhaba arkadaşlar 15.000 ve altı fiyata bir araba almaya karar vermişken içimdeki endurocuyu açığa çıkardım, en fazla 15.000 tl. bütçe ile iyi bir enduro almaya karar verdim. Amacım iyi bir enduro alıp 2 yıl içinde işim gereği Türkiye'nin her yerini gezmek, yaklaşık 2 yılın sonunda aldığım enduroyu satıp araba almak. Bu nedenle diğer endurolarla kıyaslandığında;

1. Satarken kolayca ve zarar etmeden satabileceğim,
    2. Hem uzun yolda hemde arazide beni tatmin edecek,
    3. Parçası, servisi bol ve ucuz; bakımı kolay olan
    4. Yakıtı uzun yol gezileri için ideal olan bir veya birkaç enduro tavsiye edermisiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Transalp'ten şaşma.Servisi güzel , yedek parça sıkıntısı yaşamazsın.Motor zaten sağlamlığını ispatlamış , 100 binlerce km gidebilen bi motor.Arıza çıkarmaz , yorulmaz , üzmez.Kullanımı rahat , asfalt , toprak her yola gelir.Eski kasa transalp karbüratörlüdür ve 100 km'de ortalama 6.3 litre yakıt tüketimi vardır.Yeni kasa enjeksiyonlu modellerde tüketim daha az.Transalp hakkında aklına gelen soru olursa cevaplarım.

DARKSTAR54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x K13- BMW 1200 GS 2008
    transalp 650 veya V-strom 650 hem piyasası bakımından hem de istediğin tarzda seni üzmeyecek makinalar.. 2 sene binersin sonra minumum zararla satabilrsin..Ben japon modellerde zArarın daha az olur...

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    BMW GS 1200
    baysamin bunu beğendi.

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    DL 650 OLMAZ...
    ki alcaksan olay fazer cbf600 gider

dl enduro degıldır.. ayrıca başına bela olur...80.000 km cıvarına gelınce masrafı çok olur....

AMA TRANSALP diyorsan orda dur..super ıdeal
    gs 1200 km 400 yakan alilenı yıkacak makına . boxer makınası sorun çıkarır ılerde
    onun yerıne 1200 super tenere derım
    TRANSALP.GR.COM

Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    Üst sınıf enduro denilince aklıma KTM 990 Adventure geliyor ki o bütçeye zor. Ama 15.000TL bütçem olsaydı arkadaşların dediği gibi Honda XL650 Transalp'lere bakardım.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı 13174040 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar 15.000 ve altı fiyata bir araba almaya karar vermişken içimdeki endurocuyu açığa çıkardım, en fazla 15.000 tl. bütçe ile iyi bir enduro almaya karar verdim. Amacım iyi bir enduro alıp 2 yıl içinde işim gereği Türkiye'nin her yerini gezmek, yaklaşık 2 yılın sonunda aldığım enduroyu satıp araba almak. Bu nedenle diğer endurolarla kıyaslandığında;

4. Yakıtı uzun yol gezileri için ideal olan bir veya birkaç enduro tavsiye edermisiniz.
    2 Yıl tüm Türkiyeyi gezeceksin ve zarar etmeden satacaksın öylemi ? TR nin yüzölçümünden ve amortismandan haberin yok galiba )

Kriterlerini değiştirmeni tavsiye ederim. Senin aradığın özelliklerde motosiklet yok. TR de servisi bol parçası ucuz kendini ıspatlamış kaliteli motor zaten yok. Adamakıllı motor istiyorsan paraya kıyacaksın arkadaş. Hiçbirşeyin ucuz olmadığı bir devirde yaşıyoruz. Sen bide üzerine bilmemkaçyüzbin km bineceksin ve cebinden az para çıkacak. CBF 150 YBR 125 dışında hiçbir motosiklet senin taleplerini karşılayamaz ki bu motorlar da zaten enduro değil.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı 13174040 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

dostum sorunun tek bir cevabı var o da V-strom DL650 dir diğer motosikletlere hiç bakma bile
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

BMW nin GS serileri muhtesem.O paraya iyi bir GS alabilirsin.Saglam dayanikli makineler.2 yil sonra satmaktan bile vazgecebilecegin bi motosiklet.

Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    bmw..ve dl 650 tr nın ekonomisi için uygun değil

ve dl 650 zaten enduro degıl ....

bmw da geresız boxer oluşundan dolayı ...sorunlu makına.....
    http://www.youtube.com/watch?v=RkEJcBIFW6E

seyredın
    TRANSALP.GR.COM

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 Yıl tüm Türkiyeyi gezeceksin ve zarar etmeden satacaksın öylemi ? TR nin yüzölçümünden ve amortismandan haberin yok galiba )

Kriterlerini değiştirmeni tavsiye ederim. Senin aradığın özelliklerde motosiklet yok. TR de servisi bol parçası ucuz kendini ıspatlamış kaliteli motor zaten yok. Adamakıllı motor istiyorsan paraya kıyacaksın arkadaş. Hiçbirşeyin ucuz olmadığı bir devirde yaşıyoruz. Sen bide üzerine bilmemkaçyüzbin km bineceksin ve cebinden az para çıkacak. CBF 150 YBR 125 dışında hiçbir motosiklet senin taleplerini karşılayamaz ki bu motorlar da zaten enduro değil.
    Bilmeden kafadan sallama birader.Milleti yanıltma.Bi kere cbf150 dl650'den daha fazla endurodur.Hatta transalp'in bile ağırlığı nedeniyle zorlanacağı arazide cbf150 daha rahat girebilir.Ancak cbf150 105 km'yi geçmeyen hızıyla uzun yolda üzer.İkincisi transalp gibi bi motorun 300.000 km gideri vardır.Yedek parça konusunda da asla üzmez.Diğer markalarda olduğu gibi aylarca parça beklemezsin.Ben şu ana kadar hangi parçaya ihtiyacım olduysa 3 günde getirttim.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı HELLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bmw..ve dl 650 tr nın ekonomisi için uygun değil

ve dl 650 zaten enduro degıl ....

bmw da geresız boxer oluşundan dolayı ...sorunlu makına.....
    http://www.youtube.com/watch?v=RkEJcBIFW6E

seyredın
    videonun başında diyor cağ kebabı yemediysen nerden biliyon tadını
    adam 94 model üretimi hatalı motoru anlatıyor
    yani verdiğin örnek yanlış
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BMW r80gs tamamen mekanik elinden iş geliyorsa parçaları alır kendin yaparsın bütün bakımlarını 5-6 binliraya alınacak en iyi makina parçası trde pahalı bir kaç kişide var parçaları onlarda para hırsına yenik düşmüş insanlar ebay.de`den bütün parçaları temin edebilirsin. Çok yakmasına gelince birde scooter alırsın şehir içinde kullanmalık uzun yolda BMW ;)

http://www.youtube.com/watch?v=XAUhV1r-kUo
    Aşk üç harflidir...! BMW binGitSin

Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    videonun başında diyor cağ kebabı yemediysen nerden biliyon tadını
    adam 94 model üretimi hatalı motoru anlatıyor
    yani verdiğin örnek yanlış
    BEN SANA OZMAN 94 MODEL BIR SURU SAĞLAM TRANSALP getırıyım bırader .......

çağ kebabı degıl SANA GREEK SALATASI YEDİREYİM YANINDA rakı ....

ne çağ uzay çagımı ...komık
    TRANSALP.GR.COM

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmeden kafadan sallama birader.Milleti yanıltma.Bi kere cbf150 dl650'den daha fazla endurodur.Hatta transalp'in bile ağırlığı nedeniyle zorlanacağı arazide cbf150 daha rahat girebilir.Ancak cbf150 105 km'yi geçmeyen hızıyla uzun yolda üzer.İkincisi transalp gibi bi motorun 300.000 km gideri vardır.Yedek parça konusunda da asla üzmez.Diğer markalarda olduğu gibi aylarca parça beklemezsin.Ben şu ana kadar hangi parçaya ihtiyacım olduysa 3 günde getirttim.
    Konuyu dağıtma istersen polemiğe sürüklenmesin. Anladık transalpın var.

Adamın kriterleri ortada ne senin transalpin nede başkasının dl650 si o kriterlere uymuyor. Kendinde itiraf ettiğin gibi biyerlerde eksiklik kalıyor. Mesela transalpin eksik tarafı yakıt tuketımının yuksek oluşu.

Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Konuyu dağıtma istersen polemiğe sürüklenmesin. Anladık transalpın var.

Adamın kriterleri ortada ne senin transalpin nede başkasının dl650 si o kriterlere uymuyor. Kendinde itiraf ettiğin gibi biyerlerde eksiklik kalıyor. Mesela transalpin eksik tarafı yakıt tuketımının yuksek oluşu.
    O ZAMAN BIRADER ybr al az yakar ..... bana bakma ben sağlamlıktan yanayım

her sey sağlam olmalı AT. AVRAT.SİLAH SAĞLAM olcak yegen ......avradın az yakarsa kork...silahında...çaktımı sağlam çakcak
    ANLADINMI YEGEN
    TRANSALP.GR.COM

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı HELLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ZAMAN BIRADER ybr al az yakar ..... bana bakma ben sağlamlıktan yanayım

her sey sağlam olmalı AT. AVRAT.SİLAH SAĞLAM olcak yegen ......avradın az yakarsa kork...silahında...çaktımı sağlam çakcak
    ANLADINMI YEGEN

Yanlız ben senın avradıda silahıda niye burada konuştuğunu konuyla ilişkilendiremedim.

Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    e sen osmanlı torunu degılmısın ..nasıl yanı

yoksa ..........?
    TRANSALP.GR.COM

Motosikleti
    lifan 150-9j discovery
    Arkadaşlar Transalp'i seçenekler arasına ekledim. İlgimi çeken diğer bir motor hard enduro diyebileceğimiz KTM Adventure. KTM Anventure'ün arazi ve uzun yol performansına diyecek söz yok ama benim şu üç kriterime de uyar mı ?

4. Yakıtı uzun yol gezileri için ideal mi

---------- Post added at 15:04 ---------- Previous post was at 14:59 ----------

Hocam tabiki 2 yıl gezince ister istemez hangi makina olursa olsun yıpranacaktır. Benim demek istediğim diğer endurolarla karşılaştırıldığında hangisinin daha az zararla satılabileceğidir. Zira atıyorum Transalp'i 2 sene kullanınca %10 oranında mekanik yıpranma olacak, diğer makinayı 2 yıl kullanınca belki %30 yıpranma olacak. Dolayısıyla yıpranmaya daha elverişli bir motor 2 senenin sonra belki ağır bakım gerektirecek, bu da extra maliyet ve daha fazla zarırına satış anlamına gelecek. Bilmem anlatabildim mi ?

---------- Post added at 15:08 ---------- Previous post was at 15:04 ----------

Arkadaşlar Transalp'i seçenekler arasına ekledim. İlgimi çeken diğer bir motor hard enduro diyebileceğimiz KTM Adventure. KTM Anventure'ün arazi ve uzun yol performansına diyecek söz yok ama benim şu kriterlerime de uyar mı ?

Diğer endurolar ile karşılaştırırsak KTM Adventure;
    1. Kolay satılan bir enduro mu ? Yani bir Transalp gibi bir YBR gibi tutulan bir model mi ?
    2. Motoru zorlamazsam 2 yıl sonunda çok fazla yıpranma, masraf çıkarma vs. olur mu ?
    3. Parçası, servisi bol ve ucuz mu ? bakımı kolay mı ? Uzun süre parça aramayı, yurt dışından parça beklemeyi vs. istemem.
    4. Yakıtı uzun yol gezileri için ideal mi ?

banno1957 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran Xv 250(Satıldı) - Yamaha R25
    suzuki drz 400 sm kesinlikle tavaiye ederim
    baysamin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)