Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sıfır bir KUBA XY100-E mi yoksa 2. el bir HONDA İNNOVA mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Özellikle bu motorları kullananlardan yorum bekliyorum. Aslında tabiki innova daha önde. Ancak ikinci el bir motor almak beni endişelendiriyor.Lütfen yorumlarınızı esirgemeyiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

en fazla 2seneyi geçmiş bi ikinci el motor, bırak hondayı altın olsa bence sıfıra yönel. Ama kuba değil başka bak, o da ayrı.

banalazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    10 yıllık bir japon al kuryeden çıkma olmasın ama. Bir sorun olmaz 0 bir çinli yada koreden çok daha memnun olursun.
    Gider bi çinli alırsın yada hindu veya kore tayvan 1 yıl sonra yaptığım masraf ile bir japon alırdım dersin bin pişman olursun. Titreme ve yolda kalmaları söylemiyorum.

ikinizde tam zıt şeyler söylemişsiniz. karışık olan kafamı daha da karıştırdınız. teşekkürler. ya da diyorum ki sıfır bir 2012 model wave mi alsam? 3.500 e bırakıyorlar. innovayla wave arasında ne fark var. wave hem çelik jantlı hem daha ucuz. arasındaki tek fark silindir hacmine bağlı olarak hızları mı?

Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Ama motordan ne beklediğinde önemli arkadaşım..Ben hız istemedim kalite istedim ikinci eli kolay satıldığın Yamaha Ybr Esd alıcam..Kasım 15te maaşı almayı bekliyorum Motordan ne beklediğin önemli

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    tabiki innova kıyaslama bile yapılmaz ....
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Kuba neymiş ya? Şaka mı? Kıyaslama bile olmaz. Innova tabii ki, kafa karışacak durum yok. Bir eleman almış, motor servisinde denk geldim, vidaların yarısını monte etme zahmetine bile girmemişler, yok, sonra kilometre telini bağlamamışlar. Eleman da alırken bakmamış yeni fark etmiş orda. Motordan soğuma kuba alıp. Tabii ikinci el alana kadar biraz borca girip ya da para biriktirip sıfır almak daha sağlıklı. Evladiyelik motor sonuçta, önceki kullanıcısını bilemezsin.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    ınnova 10.elde olsa

banalazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Git kardeşim 2. El japon al sıfır çinli de neymis pişman olursun.
    Yada biraz borca gir sıfır japon al inan pişman olmayacaksın hatta dua edeceksin.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    kurye tarafından kullanılmamış bir honda innova
    abartısız 5 TANE SIFIR ÇİNLİ SCOOTER ESKİTİR

çünkü çinli scooterler kalite ve saglamlık konusunda berbatında ötesindeler
    1500 kmden sonra şaftı dagıtıyorlar
    # motosikletle.blogspot

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    2 tane innova eskittim (eskitemeden sattım)

tabiki innova al derim fakat!! temiz 2. el innovalara çok para istiyorlar malesef piyasası böyle.. satarkende zarar etmiyorsun birde bu var.

çinli alma da ne alırsan al kardeşim.

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    valla kusura bakmayın gençler ama mesela ybr mi yoksa diğer çinli 125 150 liklermi(arora,drift,wolf falan filan)deseniz japon olarak tabii ki ybr derim ama bu karşılaştırmada alacağınız en nihayetinde CUB dır.elbette ki innova ile çinliler kıyaslanmaz ama o kadar fiyat farkı da bi cub için verilmez.ayrıca cub alan arkadaş genelde kısa zamanda motor büyütmek isteyeceğinden ömürlük bi tane almaya gerek yoktur.ayrıca o çinlilerden alıp da yıllarca ADAMgibi binen biçok arkadaş var forumda ben dahil öyle dökülüyo falan filan hikaye.(adam=motora binerken hakkını veren,bakımını zamanında yaptıran,onu at niyetine kullanmayan,modifiye diye motorun ağzına ***mayan kişiler)...kanımca cub alacaklar 0 çin cub alsalar hem fazla para vermezler,hem garanti olayından yararlanırlar(ki garanti olsa nolur olmasa nolur çin cub parçalar bedava nerdeyse şanzıman 60 lira mesela)hem de 0 motora binmenin tadına varırlar,hem de bende olduğu gibi söke taka motoru bi güzel teknik olarak öğrenip,bi sonraki alacakları daha kaliteli motorlara sağlam bi altyapı hazırlamış olurlar...
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

acaba hondaya o kadar para vermeyip de sıfır bir çinli alsak, bakımını da adam gibi yapsak bizi kaç km idare eder. ben hafta içleri günde 37 km yapıcam. 5 sene kullanıcam. hesapladığımda 28.000-29.000 km yapıyorum. bu zaman zarfında neler olur biter. yani motorun değişecek olan parçalarının masrafı ne kadar tutar. yolda bırakma ihtimali nedir. çin malı motor kullananlara soruyorum da çok memnunlar motorlarından. diğer japon kullananlar ne alırsan al çinli alma diyorlar. sahibinden de bi tane mondial 100 ukh(101596268) gördüm. 39.926 km yapmış. hiçbir sorunu da yoktur diyor. ilgi çekici geldi bana. acaba bu km ye gelene kadar ne kadar masraf yapmıştır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)