Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bi gelin kararsızlık var (gt250r - gt650r)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sattım gitti
    Arkadaşlar bu yaz ilk motorumu aldım ve artık cc büyütmenin vakti geldi diye düşünüyorum.

Direk büyük japonlara geçmektense(mesela 600rr ya da gsxr600) bir ara durak yapayım diye düşünüyorum.

Aklımda iki motor vardı. cbr250r ve gt250r.

Hondayı görüntüden dolayı eledikten sonra (hyo'nun gücü de var tabi) sahibinden.com'da gezerken gt650r'ları keşfettim ve internette biraz araştırdım.

Bu motor diğer 600'lükler gibi gitmiyormuş. Bu benim için iyi birşey. Fİyatları da gt250r seviyesinde.

Ben de şöyle düşündüm 250'lik parasına 600'lük gibi gitmeyen fakat 250'liklerden daha iyi giden birşey almak daha mantıklı.

Şimdi ben ne yapayım?

İki motordan birini bu kış(bahar da olabilir) kesin alıyorum.

Yakıt-yedek parça-ikinci el- mantık vs açısından hangisini tercih etmem daha doğru sizce?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir 650'lik gibi gidiyor ve gayet güçlü aletler. 4 silindirlilerden farkı 200 km/h+ ivmelenme hızı düşüyor.
    www.motorumla.net

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    bi ara bende baktım 2. eldeki 650R lara turşuydu hep sağlamına denk gelmedim. bence 250R al ama sıfır km al,uzun sürede binersin bu benzin fiyatlarında 600 lüğe geçmek nekadar mantıklı gelir ki? 2. el pek önermem çünkü acayip bi şekilde KM düşürme sahtekarlığı var öyle böyle değil. daha önce gt250R kullanmış,rektefe yapmış biri olarak nacizane tavsiyelerim.
    Karadeniz - Giresun.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    üzerinde st&kanuni yazan hiçbirşeyi alma.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar etkilemiş seni kanuni öylemi..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    İşin aslı temizini bulursan tabi ki 650r al gidişi gerçekten çok iyi ben kendim gt250r kullanıyorum memnunum ama 650r alsam daha güzel olurdu diyorum

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    600'lük bir japona geçmeden önce; hyo gt250r Alırken-satarken-kullanırken kazan.. hem 30 bg motor 250 cc içindekilerin en güçlüsü Seni tatmin edecektir.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    hangisinin temizini bulursan onu al.2sininde farklı eksi ve artıları var.650lik 2 silindir bi makine ciddi hızlarda ivmelenmeleri 4 silindirli 600luklerden az daha zayıf kalır.ama iyidir seridir sonuçta 650 cc.egzoz sesini çok iyi alamassın diğer 4 silindir 600luk motorlardaki sesi bekleme.bide türkiyede çok az bu motordan genelde hep turşu.temizini bulursan yapıştır 1 tane uzun süre binersin.ama şuda bi gerçek alım satımı çok çok yavaş bunu alırım sonra satarım dersen zarar edersin.eğer ilerde bi japon 600 cc veya daha büyük almayı düşünüyosan direk 250 cc al alımı satımı hızlı seçeneği çok.ilerde az zarar edersin.
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600'lük bir japona geçmeden önce; hyo gt250r Alırken-satarken-kullanırken kazan.. hem 30 bg motor 250 cc içindekilerin en güçlüsü Seni tatmin edecektir.
    250 cc deki en güçlü motor derken? Ninja 250R ı hangi kategoriye soktunuz onu anlamadım?
    sedici bunu beğendi.
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc deki en güçlü motor derken? Ninja 250R ı hangi kategoriye soktunuz onu anlamadım?
    Cebime soktum
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki gerçekten kendini kanıtlamış bir motor ama bunu kabul etmelisiniz ki hyosung MOTOR GÜCÜ OLARAK NİNJA DAN daha kuvvetli bizzat test ettim sohbet bölümünde karşılaştırması da mevcut

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Phoenixs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki gerçekten kendini kanıtlamış bir motor ama bunu kabul etmelisiniz ki hyosung MOTOR GÜCÜ OLARAK NİNJA DAN daha kuvvetli bizzat test ettim sohbet bölümünde karşılaştırması da mevcut
    İyi test edememişsiniz demek ki Bu forumda çok hyo kullanan arkadaş var,ninjaların kendilerini geçtiklerini söylüyolardı.Ki normal olanda bu zaten.Demek ki siz test ettiğinizde ninjayı kullanan hakkını verememiş.
    buberk ve sedici bunu beğendiler.

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    hyo vs ninja testi forumdaki arkadaşlar tarafından yolda yapılmıştı diye hatırlıyorum. Ninjalar her türlü tokatlamıştı
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi test edememişsiniz demek ki Bu forumda çok hyo kullanan arkadaş var,ninjaların kendilerini geçtiklerini söylüyolardı.Ki normal olanda bu zaten.Demek ki siz test ettiğinizde ninjayı kullanan hakkını verememiş.
    senin zihniyetine göre bi hata var
    benim 250 lik son hızda mt-03 ü tokatlıyor o zaman mt-03 ü kullanan adam kullanmayı bilmiyor mu?

bu arada başlığı açan arkadaşım 650 lik satıp 250 lik almış bir adam olarak şu an uzun yoldayım
    250 lik sadece seni çift kişi kullanırken biraz kasar 650 lik senin düşündüğünden çok daha fazlası
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabii honda gibi değil, honda markasına o kadar güveniyor ki artık yeni getirdiği motorlardan devir saatini çıkarıp üstüne modelini basıyor.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabii honda gibi değil, honda markasına o kadar güveniyor ki artık yeni getirdiği motorlardan devir saatini çıkarıp üstüne modelini basıyor.
    honda eskiden beri devir saati yerine model basıyodu zaten :D

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin zihniyetine göre bi hata var
    benim 250 lik son hızda mt-03 ü tokatlıyor o zaman mt-03 ü kullanan adam kullanmayı bilmiyor mu?

bu arada başlığı açan arkadaşım 650 lik satıp 250 lik almış bir adam olarak şu an uzun yoldayım
    250 lik sadece seni çift kişi kullanırken biraz kasar 650 lik senin düşündüğünden çok daha fazlası
    Laf konustun bal kabagi Ne alaka ? Ninja yada hyosung son hizda mt03 yada bi cok yuksek hacimli chopperi da gecer.adam motor gucu olarak hyo ninjadan hizli yazmis.biri 33 biri 28 bg.motor gucu nedir ? beygir dimi ? iki motorda guclu,her kosulda ayni sonuc cikmaz belki ama ninja daha guclu.tahminimce ninja biraz daha hafif.Ninja ile hyo hiz olarak senelerdir karsilastiriliyo.sonucuda hepimiz biliyoruz
    buberk ve sedici bunu beğendiler.

Motosikleti
    sattım gitti
    arkadaşlar zaten KAWASAKİ ALMAYACAĞIM.

Benim gözümde hyo daha güzel. Kalite olayı malum ama bakınca hyo daha albenili geliyor insana.

Bu arada asıl konuya dönersek,

Ben önümüzdeki yaz kullandığım motoru öbür yaz kullanmayacağım. Yani 1 yaz daha binip sonra RR ya da GSXR alacağım.

Dolayısıyla ikinci elde çok gitmemesi benim için problem olduğu için GT650R benim için elendi gibi.

Ammaaaa şöyle kız gibi, bakımları zamanında yapılmış, eziği vuruğu olmayan, ciğerli ve uygun fiyatlı olursa gidip GT650R alırım.

Sonra ucuz aldığımı ben de ucuz satarım. Hatta zararına da satarım problem değil diye düşünüyorum.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı ysn_erl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar zaten KAWASAKİ ALMAYACAĞIM.

Benim gözümde hyo daha güzel. Kalite olayı malum ama bakınca hyo daha albenili geliyor insana.

Bu arada asıl konuya dönersek,

Ben önümüzdeki yaz kullandığım motoru öbür yaz kullanmayacağım. Yani 1 yaz daha binip sonra RR ya da GSXR alacağım.

Dolayısıyla ikinci elde çok gitmemesi benim için problem olduğu için GT650R benim için elendi gibi.

Ammaaaa şöyle kız gibi, bakımları zamanında yapılmış, eziği vuruğu olmayan, ciğerli ve uygun fiyatlı olursa gidip GT650R alırım.

Sonra ucuz aldığımı ben de ucuz satarım. Hatta zararına da satarım problem değil diye düşünüyorum.
    Bence gt650r dan vazgeç.Temizini bulmak aşırı zor.belki gt 250 r parasına 650 alabilceksin ama turşu olacak.ona vereceğin parayla tertemiz gt250r bulup güzel güzel binersin.Ki gt650r biraz fazla yakıyomuş galiba.Zaten 1 yaz kullanıcam diyosun,ne gerek var gt650r almaya.

Motosikleti
    sattım gitti
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence gt650r dan vazgeç.Temizini bulmak aşırı zor.belki gt 250 r parasına 650 alabilceksin ama turşu olacak.ona vereceğin parayla tertemiz gt250r bulup güzel güzel binersin.Ki gt650r biraz fazla yakıyomuş galiba.Zaten 1 yaz kullanıcam diyosun,ne gerek var gt650r almaya.
    650 lerde enjeksiyon yok mu?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)