Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangisi seri,sağlam,güçlü ?

Katılımcı sayısı
27. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Hero 125

2 7.41%
  • 125 mh drift

25 92.59%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hero 125 mi 125 mh drift mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    125 mf drift düşünüyor ..
    Hayırlı akşamlar kardeşlerim.Asya motor hero 125 ve mondial 125 mh drift arasında kaldım.İstediğim özellik birazcık seri olması ve rahat olmasıdır arkadaşlar.Boyum 1.80 kilom 75.Altımda çok küçük kalmasını da istemem.Malum bütçemizde sınırlı.3000 Tl ye kadar buldugum en iyi motorlar bunlardı.Daha iyileri varsa görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler saygılar sevgiler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ikiside birbirine benziyor ama asya motor servis bakımından sıkıntılı gibi. Mondial diyeyim bari.
    eray_uluyazı bunu beğendi.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Mondial Mh dirtf Derim Boyuna posuna uygun gayet te güçlü bir motordur
    Yanı sıra Mondial MC-X var Commuter sınıfının Lideridir güç bakımndan arka freni de disk dir
    Ama biraz çok yakar basınca 3.8,4 litreden bahsediliyor sakin kullanımda 3 litre ama bi Okadarda gidiyomuş yani
    Sado

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikiside birbirine benziyor ama asya motor servis bakımından sıkıntılı gibi. Mondial diyeyim bari.
    Evet asyamotorun servis bakımından sıkıntılı oldugunu doymustum . Mondialin servis bakımından sıkıntısı yoksa mondiale yönelicem .. Görüntüsü de çok hoş

---------- Post added at 16:42 ---------- Previous post was at 16:40 ----------

Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial Mh dirtf Derim Boyuna posuna uygun gayet te güçlü bir motordur
    Yanı sıra Mondial MC-X var Commuter sınıfının Lideridir güç bakımndan arka freni de disk dir
    Ama biraz çok yakar basınca 3.8,4 litreden bahsediliyor sakin kullanımda 3 litre ama bi Okadarda gidiyomuş yani
    Mh drift benimde çok hoşuma gitti . Bahsettiğin mc-x in görüntüsü pek içime sinmedi açıkcası Mf drift sıkça arıza çıkarmayan bi motordur inşallah

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Alıntı batuhanzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mf drift sıkça arıza çıkarmayan bi motordur inşallah
    Mf değil mhdir ve bu düşünceye sahip olmanızın sebebi nedir ? En dandik motor bile kullanıcının bakımına ve sürüşüne bakarak yaşar.

Açık söylüyeyim çin diye kanıya vardıysanız motosiklet üstüne çıkmayın gidin doğan veya şahin alın.

Dipnot : Mh ile Trabzon-İstanbul arası 1500 km yol yaptım. 10000 Kmye kadar motorda tık yoktu, zaten 10000 den sonra sattım. Motosikletimi sürekli redlinede kullanırım fakat bakımlarını sürekli sorunsuz şekilde yaparım. Yolculuğum sırasında 6 saat aralıksız yol yaptım. Ortalama hızım 120 idi yeri geliyor düz yolda 135e çıkabiliyordum.
    eray_uluyazı bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mf değil mhdir ve bu düşünceye sahip olmanızın sebebi nedir ? En dandik motor bile kullanıcının bakımına ve sürüşüne bakarak yaşar.

Açık söylüyeyim çin diye kanıya vardıysanız motosiklet üstüne çıkmayın gidin doğan veya şahin alın.

Dipnot : Mh ile Trabzon-İstanbul arası 1500 km yol yaptım. 10000 Kmye kadar motorda tık yoktu, zaten 10000 den sonra sattım. Motosikletimi sürekli redlinede kullanırım fakat bakımlarını sürekli sorunsuz şekilde yaparım. Yolculuğum sırasında 6 saat aralıksız yol yaptım. Ortalama hızım 120 idi yeri geliyor düz yolda 135e çıkabiliyordum.
    Fikrini sundugun için teşekkür ediyorum. Yanlıs yazmısım kusura bakmayın.Hayır bazı yerlerde okuduklarıma göre motorsikleti daha yeni alan insanlar kronik sorunlar yaşıyormus.vites boşa düşüyormus vs vs.. seriliği nasıl ? ybr ve cbf ile kıyaslasak ...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bu mh ybr ve cbf den seridir ama uzun vadede başına başka işler açarsa sen keşke biraz yavaş olan motor alsaydım dersin yeterki sorun çıkarmasın diye dua edersin yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    3 ay evvel drift i 19000 km de satıp yerine MR 250 destor aldım. drift i kesinlikle tek geçerim alan arkadaş bana teşekkür etti. 19000 de böyle seri motor bulmak zor diye.
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu mh ybr ve cbf den seridir ama uzun vadede başına başka işler açarsa sen keşke biraz yavaş olan motor alsaydım dersin yeterki sorun çıkarmasın diye dua edersin yani
    Teşekkr ederim Bi sorum olcak ama saçmaysa kusuruma bakmayın bu mh 125 drift 5. viteste iken 7000 devirde kaç km hızla gider ?

---------- Post added at 17:46 ---------- Previous post was at 17:44 ----------

Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 ay evvel drift i 19000 km de satıp yerine MR 250 destor aldım. drift i kesinlikle tek geçerim alan arkadaş bana teşekkür etti. 19000 de böyle seri motor bulmak zor diye.
    Teşekkür ederim boyum 1.80 kilom 75. Motor altımda küçük kalmaz değil mi ?

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Mondlal diyorum neden dersen bilmiyorum tıpı diyelim
    www.erkakurye.com

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı batuhanzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkr ederim Bi sorum olcak ama saçmaysa kusuruma bakmayın bu mh 125 drift 5. viteste iken 7000 devirde kaç km hızla gider ?

---------- Post added at 17:46 ---------- Previous post was at 17:44 ----------

Teşekkür ederim boyum 1.80 kilom 75. Motor altımda küçük kalmaz değil mi ?
    hiç kullanmadım ama 90 veya 100 km /h arasıdır
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondlal diyorum neden dersen bilmiyorum tıpı diyelim
    Evet tipi benimde çok hoşuma gidiyor
    .

---------- Post added at 18:37 ---------- Previous post was at 18:34 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç kullanmadım ama 90 veya 100 km /h arasıdır
    İyi o zaman. Bende pek fazla aşmam zaten o sınırı. o km ye çabuk gelsin yeter..

---------- Post added at 18:39 ---------- Previous post was at 18:37 ----------

Siz de motorlarınızın fotograflarını paylaşır mısınız ? Bi görelim bakalım nasıllarmıs

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-103.html
    Kullanıcı sitesinde bolca resim Mevcut buradan bakabilirsin
    Alacak olursan sana tavsiyem beyaz al demekdir
    Beyazı gerçekden çok hoş öle sitede görüldüğü gibi değil yani
    Sado

Motosikleti
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-103.html
    Kullanıcı sitesinde bolca resim Mevcut buradan bakabilirsin
    Alacak olursan sana tavsiyem beyaz al demekdir
    Beyazı gerçekden çok hoş öle sitede görüldüğü gibi değil yani
    Beyazı sitede çok kötü görünüyor.Ben siyah düşünüyordum ama ?

Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Mh drift tasarım ve serilik açısından liderdir. Toplam hızda da liderdir. Mh drift öyle uzun vadede bozulacak bir ürün değildir. Galiba plastikten yapılıyor zannediyorsunuz motoru. Ybrninde Mhninde motorunu açık halde gördüm şunu diyebilirim kalite açısından farkları yoktur. Nedir yamaha ismi vardır. Cbfyi bu işe katmıyorum bile, çünkü bana göre 5000 tl o makineye haramdır, o makinenin değeri cb125den farklı değildir. 5000 tlye 1000 tl ekler gider mr250 alırım su soğutma, 20 hp, 250 cc, çift silindir. Yeni teknolojiler mevcuttur.

5.Vites 7000 devirde, 100 ile 110 km arası hız yapabilirsin, 8000 devirde 120 ve 125 km, son devir 9000 devirde 135 e kadar çıkabiliyor.

Motosikleti
    Mh drift tasarım ve serilik açısından liderdir. Toplam hızda da liderdir. Mh drift öyle uzun vadede bozulacak bir ürün değildir. Galiba plastikten yapılıyor zannediyorsunuz motoru. Ybrninde Mhninde motorunu açık halde gördüm şunu diyebilirim kalite açısından farkları yoktur. Nedir yamaha ismi vardır. Cbfyi bu işe katmıyorum bile, çünkü bana göre 5000 tl o makineye haramdır, o makinenin değeri cb125den farklı değildir. 5000 tlye 1000 tl ekler gider mr250 alırım su soğutma, 20 hp, 250 cc, çift silindir. Yeni teknolojiler mevcuttur.

5.Vites 7000 devirde, 100 ile 110 km arası hız yapabilirsin, 8000 devirde 120 ve 125 km, son devir 9000 devirde 135 e kadar çıkabiliyor.
    Çok teşekkür ederim .Evet tasarımını bende çok begendim.ybr çok hantal motor hiç hoş değil cbf zaten o paraya göre güçsüz bi motor bence.Mc-x e baktım o da iyi duruyor ama tek korkum altımda küçük kalmaları.Bende zaten 7000 deviri aşacagım düşünmüyorum zorlamam mororu..

Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Yok ufak kalmaz emin ol 1.72 cm benim boy mh kullandım çokta güzel duruyordu büyük gözüküyordu.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    İlana bak canlı kanlısı mevcut buradan daha net ve tardımcı olur
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...92201678/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...88938244/detay
    Sado

Motosikleti
    Yok ufak kalmaz emin ol 1.72 cm benim boy mh kullandım çokta güzel duruyordu büyük gözüküyordu.
    Bu gidişle mh alıcam galiba

---------- Post added at 20:45 ---------- Previous post was at 20:43 ----------

İlana bak canlı kanlısı mevcut buradan daha net ve tardımcı olur
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...92201678/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...88938244/detay
    Baktım gerçekten de güzel görünüyor beyaz rengi.sitedekine benzemiyor. Bu motorun tek sevmediğim yöne ibreleri çok kötü görünüyor bence .S

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    5 tl ye Mc -x göstergesi ile deüğiştirebilirsin sadece 5 tl ye Zaten 2.ellerin hemen hepsinde değiştirmişler
    İlandaki gibi
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4475359/detay#
    Sado

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)