Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Sizce bu ikisinden hangisi?

Katılımcı sayısı
70. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Salcano wolf

44 62.86%
  • Mondial drift

26 37.14%
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

salcano wolf vs mondial drift

Motovento
    REKLAM ALANI
    furko2424 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cheap Urban Bike
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr ye sahip değilim.Hiçte kullanmadım.Sen dediğimi bi anla önce,ondan sonra cevap ver.Dediğinin olması için,mekanik aksamların tümünü salcanoya vermesi lazım yamaha nın.Neden böyle bişey yapsın,baştan aşağıya çine versin,aynı motoru daha ucuza başkası satsın.Neden bu motorun beygir gücü ybr ile aynı değil aynı motor varsa ?
    ben sana ybr sahibisin dedimmi? neden böyle bişey yapsın,neden böyle yapıyor,sanane kardeşim bırakta onu yamaha düşünsün herşeyi sen mi biliyon?yamaha yaptığı herşeyi sana açıklamak zorundamı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı furko2424 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sana ybr sahibisin dedimmi? neden böyle bişey yapsın,neden böyle yapıyor,sanane kardeşim bırakta onu yamaha düşünsün herşeyi sen mi biliyon?yamaha yaptığı herşeyi sana açıklamak zorundamı?
    E aynı diyosun,soruma cevap ver Mekanik aksam motoruna kadar aynıysa neden beygir güçleri farklı ?

herkesin fikri kendine ben senin motorunu 10 cc yükseltelim demiyorum.ayrica ybr ile wolf'un fabrikası aynı işçisi aynı parçası niye aynı olmasın sadece yamaha tanınmış motor diye pahalı ybr de ybr ybr de ybr 125 lik motora 4500 veriyosunuz büyütüpte büyütüyosunuz.ybr candır ybr kandır ybr öyledir ybr böyledir ybr ne arkadaş
    Atıyorum sen İzmir de doğdun,baban Antalyalı.Sen şimdi İzmirlimisin?Yamaha o,YAMAHA.Drift ile mi kıyaslıyacaksın?Ucuz etin yahnisi arada 2 kat fiyat farkı var millet mal mı da 2700 vermeyip 4.200 veriyorlar da alıyorlar.O bir Japon ister Çinde ister başka yerde üretilsin.Kuryelerin ve başlangıç motoru arıyanların tercihi.Yamaha Honda Suzuki Ducati Aprilla Vespa flan bunları karşılaştırmayın o süslü bisiklet gibi olan oyuncaklarla ayıp.Ybr dediğin motorla 100.000 km yapan insanlar var yapsana sen Driftinle veya Wolfunla o kmleri?
    Zippo's bunu beğendi.

furko2424 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cheap Urban Bike
    Alıntı Çağrı-91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atıyorum sen İzmir de doğdun,baban Antalyalı.Sen şimdi İzmirlimisin?Yamaha o,YAMAHA.Drift ile mi kıyaslıyacaksın?Ucuz etin yahnisi arada 2 kat fiyat farkı var millet mal mı da 2700 vermeyip 4.200 veriyorlar da alıyorlar.O bir Japon ister Çinde ister başka yerde üretilsin.Kuryelerin ve başlangıç motoru arıyanların tercihi.Yamaha Honda Suzuki Ducati Aprilla Vespa flan bunları karşılaştırmayın o süslü bisiklet gibi olan oyuncaklarla ayıp.Ybr dediğin motorla 100.000 km yapan insanlar var yapsana sen Driftinle veya Wolfunla o kmleri?
    yamaha tanınmış motordur 2.el piyasası iyidir satarken zorlanmazsın bu yüzden millet ybr ye yöneliyor.salcano ise 4 yıldır filan motosiklet çıkarmaya başladı millet tanımıyor motoru.salcano gidip wolf'u 4000 liraya satsaydı kim alacaktı? kimse almayacaktı.niye? çünkü 4300 e ybr var.salcano da fiyatı düşük tutuyorki motor bayağı bi satılsın halk tanısın motoru.ayriyeten salcano wolf ile de 70.000 km yapmış var.motor halede çalışıyor.

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    İnsanlar vardır, şafak vaktinde doğar, akşam ezanında ölür.

Avun oğlum avun. Güçlüsün, kuvvetlisin, akıllısın, kelamlısın, ama, bunları nerede, nasıl kullanacağını bilmezsen, öfken ve nefsin bir olup aklını yener, sabah rüzgarlarında savrulur gidersin.

Daima sabırlı, sebatlı ve iradene sahip olasın.

Dünya senin gözlerinin gördüğü gibi büyük değildir.
    http://www.kadinlarkulubu.com/archive/t-32363.html
    avunmak güzel şey
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Çağrı-91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamazlar hocam laf anlatmayın.Yamaha gitmiş çine fabrika kurmuş,e diyolar yamahada çin Bu mantıkla giden insanlar var.

yamaha tanınmış motordur 2.el piyasası iyidir satarken zorlanmazsın bu yüzden millet ybr ye yöneliyor.salcano ise 4 yıldır filan motosiklet çıkarmaya başladı millet tanımıyor motoru.salcano gidip wolf'u 4000 liraya satsaydı kim alacaktı? kimse almayacaktı.niye? çünkü 4300 e ybr var.salcano da fiyatı düşük tutuyorki motor bayağı bi satılsın halk tanısın motoru.ayriyeten salcano wolf ile de 70.000 km yapmış var.motor halede çalışıyor.
    Dikkat edersen ben 4 yıllık 10 yıllık demedim,profilimde de Apache rtr 150 var(YBR ile aynı fiyat ve satılıyor tutulan motor aynı fiyatla satılır),kendini kanıtlamış marka dersen TVS gelir,Wolf değil.Tek tük olur öyle ama çinli motor kinder süpriz gibidir,ayrıca oyuncak gibiler kadranlar,sele flan çok kötü ve kalitesiz duruyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamazlar hocam laf anlatmayın.Yamaha gitmiş çine fabrika kurmuş,e diyolar yamahada çin Bu mantıkla giden insanlar var.
    Öyle dostum,bir peynir 6 lira diğeri 12 liraysa o peynirde bir fark vardır ama lezzet ama geçmişinde ünlü bir tatlıya eşlik etmiştir vs vs.Millet enayi değil Yamaha alıyor Honda alıyor.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    arkadaşlar polemiğe gerek yok tamam ya alan alsın artık ne alcaksa firma için bir birinizi kırmaya gerek yok ybr ybr dir salcanoda salcano driftde dirift farkları vardır mutlaka ok
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı c90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlar vardır, şafak vaktinde doğar, akşam ezanında ölür.

Avun oğlum avun. Güçlüsün, kuvvetlisin, akıllısın, kelamlısın, ama, bunları nerede, nasıl kullanacağını bilmezsen, öfken ve nefsin bir olup aklını yener, sabah rüzgarlarında savrulur gidersin.

Daima sabırlı, sebatlı ve iradene sahip olasın.

Dünya senin gözlerinin gördüğü gibi büyük değildir.
    http://www.kadinlarkulubu.com/archive/t-32363.html
    avunmak güzel şey
    Bu sözün üstüne daha ne söylenir ki
    Harbiden kim çıkardı bu söylentiyi delinin biri kuyuya taş atmış misali
    Madem aynı fabrikadan çıkıyor tm diyelim aynı fabrika Koskoca yahama 4 büyükden biri adı sanı belli olmayan bir çinliyemi tüm parçalarını verecek alın ben size japon veriyom siz bunu çinli olarak yarı fiyatına satın diye
    vay canına güçleride aynı değil ve ayrıca her zaman ybr ye bisiklet gibi diyorsunuz bu onun kopyası bu niye bisiklet olmuyorda daha oturaklı bir motor oluyor anlamıyorum
    deposu daha büyük ,şekli eski kasa ybr den biraz daha farklı ,krankın olduğu yer karterin orada yazan yazıda Salcano yazıyo daha bir sürü farklılıklar var ken nasıl oluyoda ybr nin yazısını söküp salcano yazdıklarını söylersiniz anlamıyorum
    Ozaman durun asıl gerçek ybr yi sizlerle paylaşacağım

Şimdi söyleyin hangisi ybr ye daha çok benziyor
    Al sana arora yebere esd tıpkısnın aynısı

buda salkano

Bu gene arora ybr eski kasa

buda kuba ybr ye benziyor buda

Şimdi siz söyleyin tıpa tıp kim benziyor
    Sado

Motosikleti
    eren özer biz ybrye benziyor derken motor yapısından bahsediyoruz dış kaporta aksamından değil ama tabi şaseside 2004 ybr o aynı

zaten aroralar bu sene çıktı öncesinde varmıydı işte yavaş yavaş yamaha ybrnin klonları çıkıyor piyasaya motor ömrüde daha uzun olsun diye onun motorunu kullanıyorlar şuan piyasada en sağlam en dayanıklı motor ybrde var çünkü

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Wallahi her yere karşılaştırmalarında felan hep ybr ile aynı farprika çıkışlı tüm parçaları aynı yazıyorlar kullanıcıları hatta bu topilkde bile var yazanlar
    Sado

Motosikleti
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wallahi her yere karşılaştırmalarında felan hep ybr ile aynı farprika çıkışlı tüm parçaları aynı yazıyorlar kullanıcıları hatta bu topilkde bile var yazanlar
    kardeş bak şu linkdeki marka ve modellerde hep yamaha ybrdeki motor var biz bunu demek istiyoruz listeye bakarsan jianshe 125-6a modelinide göreceksin o model işte salcanonun kendisi jiansheye söylemiş salcano ve js125-6a modelinin aynısından kendine yaptırtmıştır

http://www.tatsuyoshi.net/toyota/mc/...02/ybr125.html

---------- Post added at 15:06 ---------- Previous post was at 15:02 ----------

isterseniz burayada bakın model olarak js 125-6a ya bakın altında japon engine tecnolojisi yazıyor

http://www.jianshetrade.com/newproduct/sy.asp
    ylomaz bunu beğendi.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Peki yamahanın Bundan haberi varmı _?
    Yamahanın bir resmi sitesinde yada forumunda yer alıyorsa bende Salcano almaya karar vercem söz
    Sado

Motosikleti
    Peki yamahanın Bundan haberi varmı _?
    Yamahanın bir resmi sitesinde yada forumunda yer alıyorsa bende Salcano almaya karar vercem söz
    abi sence yamaha bunu yapar mı öğle birşey derse gider herkes ucuz olan öbür vasıtaları alır mantıklı düşün ben bunları gördüğümden aynı diyorum isterse farklı olsun titreşim yok mu sağlam mı kaliteli mi parçası o yeeter gerisi boş

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Hayır zaten bende gidipde ybr ye o fiyatı vermem onun kadar olmasada sağlam çinliler var
    sym,salcano,mondial,kanuni tabi bunların ,windys,,puma, mh,mc-x wolf, modelleri
    Gidip yarı fiyatına bunları alırım ama Hala mantık dışı geliyor Çinde fabrikası olmasını kabullenip çinde üretim yapıpda ,çinli markaya ürün vermeyi
    Sado

Motosikleti
    Hayır zaten bende gidipde ybr ye o fiyatı vermem onun kadar olmasada sağlam çinliler var
    sym,salcano,mondial,kanuni tabi bunların ,windys,,puma, mh,mc-x wolf, modelleri
    Gidip yarı fiyatına bunları alırım ama Hala mantık dışı geliyor Çinde fabrikası olmasını kabullenip çinde üretim yapıpda ,çinli markaya ürün vermeyi
    bak aklıma gelmişken parçaları aynı dememin bir sebebide tekteker ramçoyu bilirsiniz siteden o ybrye silindir sekman takımı alacaktı orjinali 450 olunca gidip salcanonun silindir sekman takımını taktı ybr ye düşün fiyatı daha ucuz diye aynı olmasa takamazdı herhalde

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Bu sözün üstüne daha ne söylenir ki
    Harbiden kim çıkardı bu söylentiyi delinin biri kuyuya taş atmış misali
    Madem aynı fabrikadan çıkıyor tm diyelim aynı fabrika Koskoca yahama 4 büyükden biri adı sanı belli olmayan bir çinliyemi tüm parçalarını verecek alın ben size japon veriyom siz bunu çinli olarak yarı fiyatına satın diye
    vay canına güçleride aynı değil ve ayrıca her zaman ybr ye bisiklet gibi diyorsunuz bu onun kopyası bu niye bisiklet olmuyorda daha oturaklı bir motor oluyor anlamıyorum
    deposu daha büyük ,şekli eski kasa ybr den biraz daha farklı ,krankın olduğu yer karterin orada yazan yazıda Salcano yazıyo daha bir sürü farklılıklar var ken nasıl oluyoda ybr nin yazısını söküp salcano yazdıklarını söylersiniz anlamıyorum
    Ozaman durun asıl gerçek ybr yi sizlerle paylaşacağım

Şimdi söyleyin hangisi ybr ye daha çok benziyor
    Al sana arora yebere esd tıpkısnın aynısı
    http://img69.imageshack.us/img69/834...33969869mc.jpg
    buda salkano
    http://img201.imageshack.us/img201/7773/45304691.jpg
    Bu gene arora ybr eski kasa
    http://img841.imageshack.us/img841/1272/300buyuk.jpg
    buda kuba ybr ye benziyor buda
    http://img842.imageshack.us/img842/1514/img0010cbq.jpg

Şimdi siz söyleyin tıpa tıp kim benziyor
    Senin o adı sanı belli olmayan çinli dediğin firma Çinin en büyük firmalarından biri http://www.guoweimotor.com/english/company.asp ve bu firmanın yetkilileri bir gün Yamaha ya gitmiş demiştirki senin 125 cc commuterde kullandığın motoru biz 5 liraya yapalım sana Yamahada (işçilik maliyetinin başka ülkelerde pahalı olması sebebiyle -başka ülkeler diyorum çünkü 2001-2002 ybr lerin haricinde hiç bir ybr motoru japonyada üretilmemiştir 2003-2005 arası brezilya üretimidir ybr motorları-) yamaha yetkilileride hesap edip bu işi karlı görmüşlerdir kabul edip vermişlerdir (daha önce nasıl brezilyaya verdilerse) motorun teknolojisini(dikkat edersen teknolojisini diyorum parçalarını değil yani) ürettirmişlerdir jianshe firmasına aynı motoru bunda şaşılacak bir şey yokki he bunun çinli olarak yarı fiyatına satılmasına gelince jıanshe anlaşması gereği yamahaya üretim yapar fakat yamahaya yaptığı malın satış ve fiyat politikasını doğal olarak yamaha belirler ve canım ülkeme gelene kadar 4490 TL olur fiyatı ee bu firma kendisinede motosiklet üretebilir(ama sadece motor aksamı aynı olmak kaydıylla oda anlaşma şartlarında mümkündür) kendi ürettiği malın fiyat ve satış politikasınıda kendi koyar oda canım ülkeme geldiğinde 2700 TL olur
    Ben bu yaşıma kadar 49 cc Mobiletten 1300cc Hayabusaya kadar pek çok motor kullandım aldım sattım ve buraya dikkat hiç bir zaman Salcano YBR nin aynıdır sadece etiketleri farklıdır demiyorum ama YBR ESD ile Salcano WOLF ve WOLF S in motor aksamı aynıdır diyorum 2004 model YBR sahibiydim salcanodan önce kasa olarak Salcano bana daha konforlu geldi evet YBR bisiklet gibi geliyodu bana koltuğu (2004lerin geniş olmasına rağmen) dardı Salcanonun daha büyük daha rahat depo 17 Lt olması sebebiyle daha Salcano daha heybetli daha iri duruyor YBR den hee ama kalite farkı yokmu elbette var ön grenaj olsun arka yan kuyruk grenajları olsun Yamaha kalitesini hemen fark ediyosunuz elciklere dokunduğunuzda ayak peglerine ayaklarınızı koyduğunuzda bile Yamaha kendini belli ediyor orasına bi sözüm yok
    Fakaaaaatttttt gelelim zurnanın zart dediği yere Salcaonuyu seçmemdeki etken -bu benim şahsi fikrimdir- 2004 YBR yi sattıktan sonra sıfır km YBR ESD almayı düşünüyordum fakat ikisinede bindikten sonra aradaki kalite farkını görmedim değilim gördüm ama yaklaşık 2000 TL fazladan verilcek kadar önemli olmadığına karar verdim çünkü alıp uzun süre kullanmayı düşünüyordum va hala aynı fikirdeyim ha ben alırım sonrasında yükseltmek için satarım deseydim 2000TL farkda olsa ESD alırdım çünkü satıyorum deyince daha ağzınızdan son m harfi çıkmadan satılan bi motor ESD
    Driftle arasındaki farka gelirsek drift kullanmadım bi şey diyemicem fakat kullananlardan duyduğuma göre güçlü,torklu ve yakıtlı bi motor buradada kullanım amaçları girer devreye
    Düşüncelerimi özetlemek istedim biraz uzun oldu ama inş. bir şeyler anlatabilmişimdir
    dftuzlu ve Salih_T bunu beğendiler.
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    ahmet abi yanlış linki vermişsin ben doğrusunu vereyim

http://www.jianshetrade.com/structure/sy.asp
    egelim 43 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    Bnm.anlamadigim ortada bu kadar kanit oldugu halde hale.wolfun.mekanik aksaminin ybr ile alakasiz oldugunu neden bu kadar iddaa ediliyor evet daha ucuz ve ybr ile mekanik aksam olarak ayni kalitede arkadas bu kadar uzatilacak birsey yokki sen git bastir parayi 4000 5000 liraya ybr al ama kusura bakma bn gidip wolf alacam senden daha az para vererek neredeyse ayni kaliteyi kullanacam haydi eyvallah..

valvole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ybr'nin motoru ne ki? Ben incelemedim salcano falan ama kullanan arkadaşlar söylüyosa vardır bi bildikleri. Ybr motorunu ilahlaştırdınız ama aslında abartılacak bi motoru yok. Görende ybr motorunu aprilianın v4'ü sanar. Bu feryat figan neden yani onu anlayamadım..

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)